Zaloguj się aby komentować
Z kronikarskiego obowiązku - wrzucam tutaj całą debatę o "Sejm - ws. zatrzymania "Programu inwestycyjnego CPK", która miała miejsce 8 lutego 2024.
https://www.youtube.com/watch?v=OQPfYkEFacM
#cpk #inwestycje #gospodarka #polska #lotnictwo #samoloty #sejmowyspam
Zaloguj się aby komentować
Będzie to CPK czy nie będzie?
#cpk #polska #wiadomoscipolska
https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-klopoty-cpk-wojewoda-zwrocil-wniosek-o-decyzje,nId,7323767
aha, przetrzymany a teraz poprawki po to aby za moment zwrócic poprawki
Aż prosi się o mem w stylu.
Panie Polaczku, po co panu zarabiać 5 mld, my to przygarniemy a pan bedzie dziękowal za 1 mld dotacji tylko proszę się kłaniać w pas i mówić jakim to jest się nieudacznikiem, że to dzięki nas żyjecie.
Zaloguj się aby komentować
Chciałbym trochę napisać o kampanii "Ratujmy CPK" którą rozkręca część Userów i środowisk.
Jestem logistykiem 22 lata w branży przewozów Cargo każdym środkiem transportu i nic takiego jak zwrot z tej inwestycji nie nastąpi. Musielibyśmy przestać wozić koleją gdzie tona ładowna to przy 38 wagonach z kontenerami z Hamburga do Gliwic to 11,000 euro co daje 305e od kontenera i 12.2 euro od tony.
To samo ciężarówką 66e od tony.
To samo samolotem 2,2 euro ale od kilograma tj 2200 euro za tonę.
Dodaje to do ceny towaru 9,58 pln netto za każdy kilogram.
Zakładam że miały by latać rzeczy z USA/Chin/Japonii gdzie stawka frachtowa zaczyna się...

Szanowni Państwo, Szymon Hołownia, Marszałek Sejmu RP Donald Tusk, Prezes Rady Ministrów RP Włodzimierz Czarzasty, Wicemarszałek Sejmu RP Władysław Kosiniak-Kamysz, Wiceprezes Rady Ministrów RP APEL O KONTYNUACJĘ PROJEKTU CENTRALNEGO PORTU KOMUNIKACYJNEGO Zwracamy się do Państwa z apelem o...
Kolejny "ekspert" od lotnictwa... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#lotnictwo #ciekawostinwestycyjne #gospodarka #cpk
#polityka


Zaloguj się aby komentować
Nie budować #cpk bo mogą przyjść wstrętne wirusy, które są na tyle złośliwe, że potrafią mutować...
No ten argument mnie po prostu przekonał.¯\_(ツ)_/¯
#lotnictwo #heheszki #inwestycje #ciekawostinwestycyjne #kanalzero

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Widzicie?? Polak uratował niemiecki tunel, także daje nam to zielone światło dla #cpk budować. Zamykam dyskusję. #muremzacpk Jeżeli niemcy nie docenią gestu to cpk zbudować, a tunel posłać tam gdzie nitki nord stream i niech Sikorski albo apleuugoowno podziękuje juesej.
Zaloguj się aby komentować
Czyli nowy spin jest taki, że Tusk nie chce #cpk i co na to koalicjanci? XD Tym chcecie rozbić koalicję? Serio? XD
#polityka #bekazpisu
Jesteś roosko onucą że nie chcesz CPK I aby amerykańskie Cargo lądowało w Baranowie?? Budowa CPK to przesunięcie wschodniej flanki NATO z Poznania za Warszawę +- 200km zmień onuce bo z kujaw czuć Wołodia. Bo aktualnie wszystkie wojskowe i operacyjne Cargo walą na Poznań. Budowa CPK to przesunięcie PLOT dalej na wschód.
Zaloguj się aby komentować
Skoro Trzaskowski i Platforma chcą Stref Czystego Transportu to czemu są przeciw CPK i likwidacji lotnisk podmiejskich czyżby narracja o CO2 to bujda na resorach?? Szach Mat #muremzacpk#cpk
@grzyp-prawdziwek mylisz pojęcia. SCT nie ma za zadanie walczyć z emisją co2 (bo te nie ma wpływu na ludzkie zdrowie tylko na klimat) a ze smogiem. Zanieczyszczenie generowane przez samoloty koncentrują się głównie wokół lotniska (emisja ze ścieranych opon i mocno obciążonych silników przy starcie) ale mają niższa szkodliwość niż te generowane przez silniki diesla (i benzynowe bez sprawnego katalizatora). Wiadomo że lepiej byłoby nie mieć lotniska w centrum miasta
Zaloguj się aby komentować
Każdy kto jest przeciwko #cpk realizuje interesy Kremla. Zamykam dyskusję. #muremzacpk

Zaloguj się aby komentować
Oglądam sobie debatę o #cpk i taki rodzynek od 1
o jasny c⁎⁎j!
A tak w ogóle, to polecam @bojowonastawionaowca posłuchać tego, co zaraz po tych #heheszki mówi Wróblewski.
#gospodarka #ciekawostinwestycyjne
https://www.youtube.com/live/Ry2Zl3EXzL0?si=tXqwiVZPL9U9xzGI
Zaloguj się aby komentować
#polityka artykulik odrzeczy źle się zestarzał #cpk

Zaloguj się aby komentować
Kto jeszcze się na tego frajera nabiera, kłamie jak Kurski, nawet mu powieka nie teges.
Gotowi? No to kłamca i jego lotnicze rozkwitające regionalne lotnicze oczka w głowie....
Ja pi⁎⁎⁎⁎le, kto to kupuje?
0d 2:20
https://www.youtube.com/watch?v=HJVQr56s0nI&t=148s
#cpk #polityka #ciekawostinwestycyjne #gospodarka
Zaloguj się aby komentować
Wielkie projekty bezmyslnie czerpiace z dumy narodowej sa typowe dla sowieckiego myślenia. Wezmy taka rdzenna rosje ktora wrecz wielbi wielkie narodowe projekty, ktory zwykly biedny obywatel zobaczy sobie przez szkielko zwane tv. Każdy produkt rosyjski jak czolg i inna super bron zaczyna się od tego jak to niewyobrazalna maszyna śmierci jest. Tak jest z t14 tak było z migiem 25 su 57 kolejnymi projektami 6 generacji samolotow ktore wyprzedzaja amerykanow o mile. W gospodarce mamy dokładnie tak samo. Są niesamowite wzrosty aż tak wysokie że aż dziwne że rosja nie zaczela tej wojny wcześniej i tak samo jest z super projektami. Wszystko jest cudowanie dopóki nie dochodzi do weryfikacji z rzeczywistością.
Niestety takie podejscie jest bardzo popularne w środowiskach narodowościowych dążących do jakiego urojonego imperium i co gorsza działa. Widać to choćby po małych Węgrzech, którzy chcą odbuwac "wielkosc cesarstwa" jak i po 8 latach pis gdzie chcemy odbuwac "Imperium pilsudskiego", tylko ktoś ciągle nam podkłada nogę.
Co ciekawe w sowieckim swiecie kazdy monumentalny projekt musi nosić imię wielkiego przodownika pracy. Gazoport Lecha Kaczyńskiego już mamy. Ktozby nie inny mógł być patronem cpk jak Jarosław Kaczyński.
Bareja się śmiał z tego podejscia w swoim kultowym filmie miś gdzie kowaleski martwił się o pieniadze przy budowie słomianego misia. Wszystko tam w nim jest ważne tylko nie zdrowy rozsądek. Ludzie to oglądają, ale nie rozumieja, że Bareja w zasadzie śmieje się z widza.
Poczekajmy na wyniki audytu bo to jest naprawdę ogromny koszt, a jak wiemy z komisji śledczych, w poprzednim rzadzie chętnie zalatwialo się na gębę a potem dopisywało dokument.
#polityka #cpk #jebacpis
Zaloguj się aby komentować
Jak tak czytam sobie te wpisy fanboyów CPK, czy to na Twitterze, czy na Youtubie na Kanale Zero to zaczynam sobie wyobrażać Polaków jak Max Kolonko w poniższym filmiku XD
Czy CPK jest potrzebne? Nie wiem. Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie dlatego uważam, że to własnie eksperci powinni zadecydować. Nie ma raczej między nimi osi sporu, że niezbędne jest rozwijanie linii kolejowych w Polsce, bo te po prostu kuleją i są zacofane. Tu nie trzeba profesury, żeby dojść do takiego wniosku i popierać szybki rozwój kolei. Wystarczy przejechać się pociągiem w dłuższą trasę, żeby zauważyć wszelkie mankamenty. Główną osią sporu jest fakt, czy potrzebujemy hiperlotniska w potężnym Baranowie i czy nie okaże się to inwestycją Radom 2.0. albo gorzej.
W tym celu konieczny jest audyt, ponieważ patrząc na sukcesu poprzedniego obozu jak : samochody elektryczne Izera, przekop Mierzei Wiślanej, wybory kopertowe, fuzja Lotosu, Albicla, TVP World, Polski Ład i wiele innych. Można mieć wątpliwości czy tutaj również nie nastąpiła fuszerka.
Tymczasem fanboye krzyczą, że trzeba budować za wszelką cenę i nie ważyć się nawet cokolwiek sprawdzać, bo to będzie WIELKIE, HIPER, OGROMNE i Niemcy zobaczą, że potrafimy
Ta megalomania narodowa, patriotyzm w prowincjonalnym wydaniu i leczenie kompleksów chyba najlepiej pokazują dlaczego w wielu kwestiach jesteśmy tak zacofani i niepraktyczni. Po prostu nie patrzymy najpierw czy dana inwestycja ma sens i czy nie wyrzucimy pieniędzy w błoto. Tylko budujemy, żeby somsiad widział, że nas stać. Tu już nie chodzi o CPK. Tu chodzi o tok myślenia statystycznego Mariusza, który politycy doskonale wykorzystują i robią potem potężne inwestycje jak patriotyczne ławki za miliony itp.
https://www.youtube.com/watch?v=bgVvrZq7f2s&ab_channel=PeterZimmermann
#kanalzero #gownowpis #cpk #polityka
Zaloguj się aby komentować
Jeżeli mamy rozmawiać merytorycznie o projekcie infrastruktury, jakim ma być #CPK dla przyszłych pokoleń, róbmy to merytorycznie, tak jak podszedł do tego zagadnienia specjalista @bojowonastawionaowca (tak chyba pisałeś, że masz coś wspólnego z branżą lotniczą - popraw mnie, jeśli się myślę), a nie przerzucamy się obliczeniami z d⁎⁎y, jak to ostatnio Donek opinii publicznej sprzedał na zapytaniu dziennikarzy - mogę później wkleić link.
Tutaj muszę wnieść swoją dygresje, bo w przywoływaniu mnie, jako "eksperta" od CPK na forum #hejto - jak mianował mnie @bojowonastawionaowca w swoim wpisie, muszę stwierdzić, że takowym nie jestem, a sam fakt propagowania tej inwestycji, mnie do niczego nie zobowiązuje - mam nadzieję, że to zamyka ten temat. I również mogę stwierdzić, że nigdy nie byłem zatrudniony w spółce połączonej, a tym bardziej związanyej z CPK, na co zaswiadczam tu w szerz i w obec!
A więc.
Rozmawiajmy o faktach, a nie o tym, co komu się wydaje, nawet, jeżeli wydaje się mu po opinii Tuska. Nazywanie mnie PiSiorem, też uważam za bezpodstawne na przyszłość w tej dyskusji. A zatem, argumenty! Pozdrawiam z zapraszam do dyskusji. Rebe.
Zaloguj się aby komentować
Dlaczego w temacie #cpk jest tyle spamu nie potwierdzonego faktami, a na fakty po przejęciu władzy jeszcze potrzeba nam poczekać... Dlaczego do opinii publicznej dostają się informacje dystrybuowane przez Tuska i wyjęte z d⁎⁎y, że koszt CPK to nawet 600 mld? Pomijając abstrakcyjne kwoty rzucane przez niego, wzorowane na tym, że "ktoś tak powiedział", to czy dla przeciwników tej inwestycji po prostu najlepszym rozwiązaniem nie byłoby zwykłe poczekanie na raport otwarcia, który ma zrobić zespół powołany przez Laska? O ile go stworzy kiedyś - sorry, ale musiałem. Tyle pytań...
#ciekawostinwestycyjne #inwestycje #gospodarka #ekonomia #polska #samoloty #polityka
@maximilianan Pokaż mi jakąkolwiek inwestycję, gdzie poważny raport robi ktoś nie za pieniądze inwestora. Podpowiem ci, że takiego nie znajdziesz lub ewentualnie sfinansował go konkurent. Wiesz dlaczego? Bo poważny raport do poważnej inwestycji kosztuje generalnie miliony. Więc tylko zainteresowani wydają na nie pieniądze.
Zupełnie pomijając, że raporty o zasadności budowy nowego lotniska pomiędzy Łodzią i Warszawą w zastępstwie Okęcia wynikały z raportów rządu SLD(2003), PiS(2006), PO(2010).
Polecam https://bit.ly/raportyCPK , są też mniejsze analizy niezależne np. Polityka Insight.
@TenebrosuS pokaż mi drugi raport, w którym autorzy piszą, że nie rozważają opłacalności albo umywają ręce za dokładność pisząc, że to jest na podstawie danych podanych przez spółkę.
No i oczywiście jesteś kolejnym, który kopiuje ten sam tekst o raportach sprzed kilkunastu lat jednocześnie chyba nie rozumiejąc, że czasy się nieco zmieniły, a choćby UE dąży do ograniczenia lotów pasażerskich.
Ba, pis miał 8 lat na rozpoczęcie budowy kolei, autostrad i lotniska i zrobił tyle co nic. 3 lata temu dopiero wystąpili z wnioskiem o wydanie decyzji środowiskowej. Super tempo mają.
Zaloguj się aby komentować
#polityka
ale jak to, przecież Mentzen mówił że nie będzie atomu (fejk), nie będzie intela (negocjujemy lepszą oferte), ani tym bardziej #cpk ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Mam nadzieję że przez "w jakiej konfiguracji" oznacza rozbudowe lotniska Pyrzowice, i zrobienie z niego "CPK 2.0", bo oryginalny plan był do kitu
#bekazkonfederacji

@rebe-szunis masz rację, napisałem że "negocjujemy lepsze warunki", a chodziło o "renegocjowanie umowy", a tak dokładniej cytując artykuł który wkleiłeś:
Nowy gabinet Donalda Tuska chce bowiem renegocjować umowę podpisaną przez swoich poprzedników i uzyskać od amerykańskiego koncernu więcej środków na edukację.
czyli renegocjowanie umowy, żeby była dla nas korzystniejsza, a nie negocjowanie lepszych warunków umowy jak napisałem.
Bruh
@redve no ja mam w planach poczytać więcej tych bzdur, które wrzuciło cpk na swoją stronę w stylu "no tutaj trzeba zrobić analizę, a nasza wykazała, że jest zajebiście". Ale jaka to analiza? Jak ją przeprowadzono? Kto ją przeprowadził i na podstawie jakich danych? Jakie to ma przełożenie na przyszłość? No się nie dowiesz XD oni po prostu zakładają, że jakaś prowizorka w excelu zrobiona na historycznych danych i skorelowana z nimi przełoży się liniowo na 30 lat wprzód XDDD
@redve Mam nadzieję że przez "w jakiej konfiguracji" oznacza rozbudowe lotniska Pyrzowice, i zrobienie z niego "CPK 2.0", bo oryginalny plan był do kitu
Ktoś o tym gdzieś wspomniał? Bo to jest generalnie idealne rozwiązanie. Może Warszawka i Kraków się nie ucieszą, bo wtedy Śląsk jako miasto SIlesia wciągnie ich nosem.
Zaloguj się aby komentować