Czwartek
To mały piątek
Na logikę dzisiaj środa
Powoli można startować
Weekend zaczynać od nowa
#poezja #muzyka #gownowpis #alkoholizm
Czwartek
To mały piątek
Na logikę dzisiaj środa
Powoli można startować
Weekend zaczynać od nowa
#poezja #muzyka #gownowpis #alkoholizm
Zaloguj się aby komentować
Jest 7 miesiąc wolności.
Są dni kiedy mam ochotę na spożycie, ale nie można wiadomo, trzeba się sztywno trzymać.
Wbrew pozorom łatwo jest nie spożywać. Tutaj się naczytałem jakim to polska nie jest krajem alkoholików, szczególnie mężczyźni a mimo to, że mam do czynienia z nizinami społecznymi, to prawie wcale nie proponują spożycia, jak odmawiam nikt nie ma problemów.
Badań nie robiłem więc nie wiem jak mi się przez ten czas zdrowie i mindset poprawiły.
#chwalesie #alkoholizm

Zaloguj się aby komentować
Ech, w końcu się przyznałem przed samym sobą, że jestem alkoholikiem. O wiele, wiele lat za późno. Jeśli rozpad dziewięcioletniego związku nie zmotywuje mnie do ogarnięcia się, to już nic mnie nie zmotywuje.
#alkoholizm #gorzkiezale
@MikeleVonDonnerschoss Skocz na AA, to będzie dobry początek. Nie musisz nic mówić, wystarczy, że posłuchasz.
Ludzie bardzo polecają też tę książeczkę na początek - może pomoże Ci obrzydzić picie:
https://newhomers.pl/niepijdzis/
Od siebie dorzucę też to, że dużym wsparciem był dla mnie podkast Żulczyka i Strachoty "Po odwyku". Tu jest pierwszy odcinek:
https://open.spotify.com/episode/05VPoHdwCCcpH8xNQnMd2Q?si=Jp-3Iye_TOqtxWmnoFNzkA
Zaloguj się aby komentować
Godz 22:40 slysze z za okna jak jakis sebek wlasnie drze jape "Żabka policyjna k⁎⁎wa rozjebana bedzie szmata"
I jak tu nie kochać prohibicji po 22
#wroclaw #alkoholizm #patologia

Zaloguj się aby komentować
t ak było.
Zaloguj się aby komentować
Profesor prawa ma ból d⁎⁎y o ograniczenie sprzedaży alkoholu xD no nie mogę xD
Wcześniej miał ból dupska, że fajeczki będą droższe (i tak 2 razy tańsze niż w Niemczech, ale ten argument jest dobry tylko do porównywania cen paliw za czasów pis).
#polityka #alkoholizm

Zaloguj się aby komentować
Zauważyłem u siebie, że gdy jestem w sklepie to zerkam sobie na napoje alkoholowe, oraz wspominam sobie jak to było fajnie gdy się spożywało. Trochę mam wrażenie, że gdy nie spożywam to mniejsze chęci do życia mam, oraz mniej kreatywny jestem, bardziej spięty. #alkoholizm
No to kawał czasu z jednej strony i gratulacje, z drugiej strony jeszcze dużo przed tobą. Możesz teraz przechodzić okres w którym przekaźniki w głowie się wyrównały i po wcześniejszych różowych okularach masz zjazd który też jest całkiem normalny. Minie za jakiś czas i będzie git a teraz uważaj i po prostu nie pij przez następne 24h i tak do skutku. Jak nie chodzisz na terapię to poszukaj w okolicy bo to jest dopiero jazda i mega pomaga uzależnionym. Powodzenia
Stary tam sami tacy jak ty i ja chodzą a nawet bardziej. Uzależnienie od alko jest ogólnie bardzo sprawiedliwe i każdego może dotknąć tylko chodzi o to żeby się w odpowiednim czasie zorientować. Terapia mega pomaga, bo dostajesz bardzo dużo narzędzi jak sobie radzić i po prostu żyje się łatwiej. Siedzisz sobie z ludźmi i co jest powiedziane na terapi to tam zostaje. Polecam
A i jest za free co też jest plusem:)
Zaloguj się aby komentować
no to jutro wolne, i dziś po tych wszystkich stresach poszło 0.7 czystej ze schweppesem. A to jednak nic poza kasą na koncie nie zmienia, jak były problemy to są, tylko oddalone w #alkoholizm na dzień następny. Qrwa dacie radę, ja mimo wszystko chyba się z tego gówna powoli wyciągam.
Zaloguj się aby komentować
Czy ktoś z Was korzystał kiedyś z takiego nalewaka do #piwo zamiast z roll-baru na gaz? Dobrze to chodzi/chłodzi? Piwo przez 12h nie straci mocno na smaku (jest kompresor na powietrze na pokładzie zamiast butli)? Potrzebuję na imprezę i rozważam czy się nada. Jak się sprawdza w porównaniu do gazowego?
ps. ważne, odpiszcz albo chociaz daj pioruna dla zasiegu
#piwo #piwowarstwo #piwokraftowe #domowepiwo #alkoholizm

@GrindFaterAnona
Korzystałem. Wiele razy. W ciągu jednego wieczoru piwo na smaku nie straci. Equilibrum zajmuje trochę dłużej. Chłodzi to dobrze (no chyba, że nie zamkniesz kranu, tylko będzie lecieć ciurkiem), wygoda całkiem ok.
Ale jak masz dostęp do butli, to możesz spokojnie korzystać z tego tylko jako z chłodziarki
Zauważyłem ostatnio że w Czechach tego używają. No i piwo z jakiegoś powodu w Czechach ma zupełnie inną konsystencję - u nas to jest taka trochę woda gazowana, natomiast jak Czech naleje z čepa to jest ono takie kremowe i z jakiegoś powodu znacznie lepiej smakuje. Nie wiem czy to nie kwestia tych nalewaków. W ogóle czeskie piwo (keg) przywiezione do Polski nie smakuje tak samo. Podejrzewam że to przez nalewaki
Zaloguj się aby komentować
Kolejny kierowca BMW dla którego etanol to prawdziwe paliwo - 1,3 promila. To cud, że nikogo nie zabił (chyba)
https://www.youtube.com/watch?v=z8IYUulOSXE
#polskiedrogi #samochody #polska #alkoholizm #wroclaw
Zaloguj się aby komentować
Czymajta mnie bo znowu mi chodzi po głowie budowanie destylatora :p
Cykl życia destylatorów u mnie wygląda tak, złapie zajawkę, buduje, robię ze 3 kapanka i mówię, że nie będę więcej robił po czym sprzedaje graty. Później jakiś czas spokój i znowu to samo...
Tym razem muszę być silny, nie będę robił i już!
#alkoholizm #destylacja
Zaloguj się aby komentować
@cebulaZrosolu Dwa miesiące to dla mnie trochę przeginka.
Nie oceniam Cię, absolutnie, ale MI tydzień trzeźwości w miesiącu pomaga odnaleźć harmonię i lepiej się sprawdzić.... Badaj się regularnie i rób jak czujesz - każdy organizm jest inny. Tak czy inaczej gratuluję konsekwencji i odwagi w szukaniu swoich ograniczeń, trzymam kciuki za eksperyment. 💪
Zaloguj się aby komentować
@entropy_ pali ryja ale w h⁎j słodkie, ty serio dwiescie na hejnał?
#alkoholizm


Zaloguj się aby komentować
Dobra wiadomość, wzrośnie akcyza na alkohol! Obawiam się tylko, że wzrost będzie niewystaraczający, najtańsza butelka wódy powinna kosztować minimum 50 zł, choć to krok w dobrą stronę.
Minister finansów tłumaczył w poniedziałek, skąd wziął się pomysł na rekordowe podwyżki akcyzy na papierosy. Andrzej Domański zapowiedział ponadto, że podwyżka akcyzy na alkohol nie ulegnie zmianie w porównaniu z mapą drogową przygotowaną jeszcze przez rząd PiS.
#alkoholizm #alkohol #polska #polityka #wiadomoscipolska #gospodarka
Zaloguj się aby komentować
Jak pewnie wszystkim wiadomo w latach trzydziestych panowała w Stanach Zjednoczonych Ameryki prohibicja. Jednak prawo przewidywało wydawanie alkoholu na receptę.
Z luki tej skorzystał podróżujący wówczas po Stanach Winston Churchill. Churchill jak przystało na prawdziwego Anglika był przyzwyczajony do ruchu lewostronnego i przechodząc przez amerykańską ulicę nie patrzył w stronę, w którą powinien...
Jak się pewnie domyślacie dało mu to podstawy do tej poniższej recepty:
"Zaświadcza się, że Winston Churchill, w ramach rehabilitacji powypadkowej, wymaga spożywania alkoholu, szczególnie w porze posiłków. Ilość alkoholu jest naturalnie nieograniczona, jednak w dawce nie mniejszej niż 250 mililitrów"
#ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #alkoholizm

Zaloguj się aby komentować
Życie przegrywa, który nie r⁎⁎ha jest bardzo smutne i przerażające.
Dlatego ja jestem przegrywem ruchającym, by moje życie nie było bardzo smutne i przerażające tylko smutne i przerażające.
A tak na marginesie jutro moja 3 rocznica niepicia #alkoholizm, dlatego życie tak bardzo przeraża.
#przegryw

Zaloguj się aby komentować
Ale po⁎⁎⁎⁎na akcja.
Wychodzę z biedronki i jakiś typ kręci się koło mojego auta. Podchodzę, a on szyby mi myje. Twarz cała czerwona to myślę będzie chciał kasę wyłudzić "za usługę".
Wyjmuję w międzyczasie rzeczy z wózka, on skończył i poszedł do kolejnego auta bez słowa. Zdezorientował mnie. Ale wyjmuję browara i idę mu dać "za fatygę". On mówi że nie pije, to chcę mu coś do jedzenia dać, a on że najedzony.
Po chwili dodaje że jakbym miał piwo bezalkoholowe to by wziął. Dopytałem czy zwykłe, czy smakowe i czy zimne i poszedłem z powrotem do biedronki. Nie mieli puszkowych zimnych, to kupiłem 2 małe lechy miętowe w butelce.
Na koniec zapytał czy mam może ściereczkę z mikrofibry, bo jego już brudna. Parę miesięcy temu zarysowałem auto i kupiłem pastę do zarysowań (niewiele dała) i akurat woziłem ich kilka, więc jedną mu oddałem
Myślę że typ swoje przepił, a mycie szyb pozwala mu nie myśleć o uzależnieniu.
PS - umył wszystkie szyby oprócz przedniej
#gownowpis #bialystok #biedronka #zycie #alkohol #alkoholizm #piwo
Zaloguj się aby komentować
Piwo karlsquell puszka 500ml za 1,69 zl.
Myslalem,ze juz dawno nie ma piw ponizej 2 zl w 2024
#piwo #alkoholizm

Zaloguj się aby komentować

Według raportu Akademii Polonijnej w Częstochowie w Polsce liczba uzależnionych od alkoholu i nadmiernie pijących sięga od 4 do 5 mln, co ma oznaczać, że osób żyjących w zasięgu społecznie negatywnych skutków alkoholizmu jest około 12 mln.
W Instytucie Zdrowia Akademii Polonijnej w Częstochowie...