śmiechłem bardziej niż powinienem https://www.youtube.com/shorts/HiSqk8py4DA
#heheszki #alkoholizm #pasjonaciubogiegozartu

śmiechłem bardziej niż powinienem https://www.youtube.com/shorts/HiSqk8py4DA
#heheszki #alkoholizm #pasjonaciubogiegozartu

Zaloguj się aby komentować
Obraz przedstawia zdjęcia z badania MRI u chłopa, który nie nadużywał alkoholu i chłopa z chorobą alkoholową. Pierwszy w wieku 60 lat, a drugi rok starszy. Zdjęcia MRI wykonane w orientacji koronowej obrazują znacznie cieńsze ciało modzelowate u alkoholika, które jest przesunięte ku górze przez powiększone komory mózgu, a po prawej mniej wyraźnie zarysowane drogi istoty białej w porównaniu do zdrowego mężczyzny. Oprócz tego, nadużywanie alkoholu znacznie przyspiesza atrofię mózgu czyli po prostu jego zwyczajny zanik, który też jest widoczny na badaniach MRI.
#neurologia #mozg #alkoholizm


Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Plecaka szukam na górskie wycieczki i nie tylko. Nie, że pilnie i na już, ale przymierzam się małymi kroczkami. Jak ktoś w internetach coś polecał to sobie przy okazji oglądałem i sprawdzałem. No i w sumie takie #heheszki trochę albo nawet #alkoholizm jak ten oto model jest pokazywany w necie. Jak #podroze w #gory to zamiast bidonu z piciu wlatuje flaszka wina

Zaloguj się aby komentować
Dlaczego tracisz kontrolę nad swoim życiem? | Psycholog Roman Pomianowski - Podcast Charyzmatyczny
00:00 - W dzisiejszym odcinku
01:57 - Wprowadzenie
03:57 - Badania Seligmana nad wyuczoną bezradność
08:20 - Wyuczona bezradność w więzieniu
13:57 - Wyuczone bezradność w problemie alkoholowym
21:10 - Czy wyuczona bezradność może stać się naszą cechą?
43:50 - Jak się wyleczyć z wyuczonej bezradności?
57:59 - Kto jest bardziej podatny na wyuczoną bezradność?
01
01
01
psycholog, autor książki „Wyuczona bezradność: gdy tracimy kontrolę nad swoim życiem”, pracował z osobami zadłużonymi oraz uzależnionymi, swoje pierwsze kroki w zawodzie stawiał w zakładzie karnym. Członek zespołu ds. alimentów w biurze RPO, Inicjator Programu Wsparcia Zadłużonych w Poznaniu.
psycholog, trener komunikacji i zarządzania, twórca podcastu Charyzmatyczny
#psychologia #nalogi #alkoholizm
Zaloguj się aby komentować
Chłop jest tak zafiskowany na punkcie alkoholu, że jego ograniczona wyobraźnia nie jest w stanie przyjąć faktu, że nie każdy niepijący to alkoholik xD
Taki typowy wujek Janusz, który nie rozumie, że zdrowa osoba może po prostu nie lubić alkoholu/mięsa/ spalin/ grillowania/ bigosu etc. - jeśli nie lubisz tych rzeczy to na pewno jesteś chorym alkoholikiem, zaburzonym lewakiem xD
Kolejny dowód na to, że wieloletnie walenie wódy nieodwracalnie uszkadza mózg. Pomódlmy się za tych co nie mogą bez tego żyć (° ͜ʖ °)
Poniżej artykuł, który ujawnia nieco inne spojrzenie na trzeźwość.
#alkoholizm #alkohol #polska #lifestyle #zycie #zdrowie
#ciekawostki #hejto #bekazprawakow

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Pierwszy dzień września i 3 osoby zamordowane przez najebanego pirata alkoholika.
Magnuszew. Pijany wjechał w grupę pieszych
- Na skutek tego zdarzenia śmierć poniosły trzy osoby. Na miejscu zginęli kobieta i mężczyzna o nieustalonej na razie tożsamości, natomiast w szpitalu zmarła kobieta w wieku 55-lat. Do szpitala trafili też poszkodowani 55-letnia kobieta i 37-letni mężczyzna - powiedział asp. Marcin Sawicki z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.
Ile ludzi ludzi musi jeszcze zginąć zanim rząd na poważnie zajmie się drogowymi alkoholikami? Alko wolnościowcy mogą jeszcze popłakać nad ograniczeniami sprzedaży etanolu na stacjach benzynowych.
#alkoholizm #polskiedrogi #wiadomoscipolska #polska #samochody #prawo #neuropa

@cyber_biker i jak zwykle nie ma w ankiecie poprawnej odpowiedzi, i całe społeczeństwo wraz z politykami zawsze chcą wyższych kar. Wysokie kary już są, na każdej uczelni na całym świecie, każdy kto wykłada prawo i pokrewne tematy powie jedno: liczy się nieuchronność kary. Co z tego, że kara jest jak wyroki to zawiasy albo wpłata na fundację.
Zaloguj się aby komentować
Rzadko pijam piwo, ale jak już kupię, żeby w ciepły dzień (33C), po siłowni(2h treningu) wypić wieczorem, klikając w kąkuter (Stronghold Definitive Edition), to mi nie smakuje nic, a nic.
Nazwijcie mnie homoseksualistą, albo innym zbereźnikiem, ale cydry są o wiele smaczniejszym trunkiem i dziwi mnie, że są mniej popularne i droższe od piwa.
Generalnie to oświadczam, że swoją wątrobą i portfelem, będę wspierał od dzisiaj rozwój cydru w Polsce, przy każdej możliwej okazji rezygnując z piwa, na rzecz cydru, ot co.
#alkoholizm #alkohol #cydr #piwo #gownowpis

@PlatynowyBazant20 @VonTrupka
Poproszę tutaj, żeby nie odpisywać wam z osobna.
Akurat mam trochę swoich jabłek, to może spróbuję sił w nowej profesji.
Jeżeli możecie to podajcie swoje przepisy + ewentualnie wskazówki. Nawet jeżeli są bardzo odmienne, to spróbuję obu.
Dotychczas z alkoholi robiłem kilka razy Limoncello i moim zdaniem wychodzi za każdym razem za⁎⁎⁎⁎ste, a przepis jest banalny.
cydry są o wiele smaczniejszym trunkiem i dziwi mnie, że są mniej popularne i droższe od piwa.
@HmmJakiWybracNick cydr jest pyszny, smakuje jak gazowany sok jablkowy. I wlasnie dlatego go nie piję, potrafię butelkę na raz wypic i otworzyc drugą, a piwo to sie jednak sączy. Mam nadzieję, ze pomoglem lepiej zrozumiec.
Zaloguj się aby komentować
Nie wiem czy "setka" to odpowiednie słowo w tym wypadku xD
#alkoholizm

Zaloguj się aby komentować
80% Warszawiaków jest za nocną prohibicją i bardzo dobrze. Choć tam chyba inne rzeczy się bierze, to może brak alkoholu dużej różnicy nie zrobi. https://bezprawnik.pl/zakaz-sprzedazy-alkoholu-w-warszawie/
#alkoholizm #warszawa
Zaloguj się aby komentować
czyżby znalazł się nasz zaginiony kolega?
ostanio miałem taką rozkminę, że może @Dziwen to zaginiony łoś właśnie
niby po⁎⁎⁎⁎ny ale kreatywny skurczybyk
https://youtu.be/-qpqJbYc8iI?si=kKsg5NkNgV-oI14Y
#zwierzeta #natura #alkoholizm #rozkminy
Zaloguj się aby komentować
To chyba ten tajny przepis na spokojne leżakowanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#heheszki #humorobrazkowy #alkoholizm

Zaloguj się aby komentować
Hehehe, komentujący myśleli, ze jak napisza w poście, że skoro chcemy podnieść akcyze i zakazać fajek, to powinniśmy również chcieć podnieść akcyze na wóde, a to będzie dla nich najmocniejszy argument
Widzicie mirki z wykopu, tu na hejto właśnie tego chcemy, nie?
C⁎⁎j alkoholowi w oko! Prawda hejto?
#ankietykredafreda
#alkoholizm
Moim zdaniem legalny alkohol ma sens WTEDY I TYLKO WTEDY, gdy legalna jest marihuana i inne tzw. miękkie narkotyki. Dla mnie są trzy logiczne wyjścia: 1. I jednego, i drugiego zakazać. 2. I na jedno, i na drugie zezwolić. 3. Zalegalizować marihuanę i miękkie narkotyki, ale zakazać bądź ostro ograniczyć alkohol, bo według większości badań jest bardziej szkodliwy. A wersję z zakazaną maryhą i legalną wódą wywalić na śmietnik historii.
@Kredafreda chciałbym zobaczyć przepis regulujący sprzedaż piccolo. Ja to widzę tak:
Surowo zabrania się wznoszenia toastów na wszelkich imprezach okolicznościowych z wykorzystaniem oranżady gazowanej rozlewanej z opakowań szklanych w pojemnościach 0,5 oraz 0,7L.
Kij tam, że bez porównania więcej szkody powoduje cola i inne napoje spożywane na co dzień. Jak widzę spierdolixów, którzy popierają zakaz sprzedaży piwa bezalkoholowego nieletnim, to ręce opadają. Pomysły rodem z zakazem całowania przed 18tką, bo wyrośnie pedofil, zakaz używania noża, bo ktoś zostanie mordercą, albo zakaz używania zapałek, bo będzie podpalaczem.
Zamiast pokazywać, że bez alkoholu da się żyć i piwo bezalkoholowe, czy piccolo też jest spoko, to później młodzież pije alkohol po kryjomu, bo zakazany owoc smakuje najlepiej
Zaloguj się aby komentować
Jaka witryna na alkohol do salonu?
Niska + obraz nad nią, czy wysoka?
https://www.ikea.com/pl/pl/p/rudsta-witryna-antracyt-50450137/
https://www.ikea.com/pl/pl/p/milsbo-witryna-antracyt-30396448/
https://www.ikea.com/pl/pl/p/rudsta-witryna-antracyt-60434825/
#architektura #mieszkanie #budownictwo #alkohol #alkoholizm #pytanie



@harakiri Szafka na alkohole powinna być całkiem osłonięta od światła inaczej nawet oryginalnie zamknięte butelki będą się psuć od światła słonecznego. Najszybciej zauważysz to po winie i piwie, mocne alkohole zmieniają smak wolniej, ale jednak...
No i dołączam się do zdanie, że szklane półki to nienajlepszy pomysł, zwłaszcza w tych wyższych modelach.
Zaloguj się aby komentować
Ostatnio mi tłumaczyliscie, że alkohol otrzymany w prezencie można dać dalej. Otóż chyba niekoniecznie xd
#alkoholizm

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#ciekawostki #alkoholizm #meble
Zaloguj się aby komentować
Dzień dobry #dziendobry #alkoholizm
Taka sytuacja

Zaloguj się aby komentować
Była afera zbożowa, teraz będzie kukurydziana - w Kauflandzie promka 0,5L za 20pln. Całkiem smaczna.
No i Martini litrowe w promce za 35, wszystkie rodzaje.
#alkoholizm

Zaloguj się aby komentować