Poleci ktoś sklep w którym kupię dobry szampan/wino w dobrej cenie? Na oku mam Bollinger Special Cuvée i nie chcę się nadziać na podróbkę.
#wino #alkohol #alkoholizm
Poleci ktoś sklep w którym kupię dobry szampan/wino w dobrej cenie? Na oku mam Bollinger Special Cuvée i nie chcę się nadziać na podróbkę.
#wino #alkohol #alkoholizm
Zaloguj się aby komentować
#patologia #emigracja #pracbaza #alkoholizm
Pisałem już wcześniej, że pracuje aktualnie w DE i trafiłem na nietęgą ekipę.
Sami rasiści, homofoby, wielcy patrioci i taki tam sort ludzi mających na bakier z nauką i myśleniem.
Jest może 3 normalnych na mojej zmianie, reszta odklejona.
No to posłuchajcie co się odjebało wczoraj pod koniec zmiany.
Zacznijmy od tego, że pracuję w małym zakładzie. Ok 20 osób na zmianie.
Robotę kończę o 23:00.
No i ok 20 minut przed końcem zmiany przyszedł typ na nockę.
Pijany, tzn. Nie tak żeby się zataczać. Tak normalnie pijany.
Gościu około 30 lat, może mniej. Młody byczek. Systematycznie wali 2 piwka do pracy i w czasie pracy popija.
Nikt tam nikogo nie pilnuje. Nie ma kamer, pełen luz.
Robota fajna tak na marginesie.
Ale wczoraj chyba sobie wódeczki dziabnął przed robotą bo od początku nabuzowany był i łaził ludzi zaczepiał.
No i przyszedł też do mnie. Żebym mu po papierosy pojechał po zmianie i mu przywiózł bo on nie wziął.
Oczywiście powiedziałem, że nie ma takiej opcji i mógł pomyśleć o tym wcześniej.
Chłop się uruchomił i coś mu się w głowie przestawiło. Można powiedzieć, że dostał białej gorączki.
Najpierw zaczął mnie wyzywać, coś tam krzyczeć na mnie itp.
Potem sobie odszedł, ale po chwili wrócił i mi liścia zasadził jednocześnie grożąc, że mnie za⁎⁎⁎ie i nos połamie po pracy na parkingu.
Widział to tylko Bartek z którym pracuję bezpośrednio.
Nie powiem, trochę się osrałem bo typ rosły i by mi najebał. Takie są fakty.
Dodatkowo uruchomiony był i widać było, że nie żartuje.
Po skończeniu pracy poszedłem do auta przebrać buty i patrzę a ten idzie w moim kierunku.
Na szczęście od jakoś 2 lat wożę zawsze z sobą gaz pieprzowy (policyjny), odkąd zostałem pobity przez 4 naćpanych typów.
Plus jeden w domu trzymam.
Krótko mówiąc spsikałem typa, wskoczyłem do auta i szybko odjechałem zanim się ogarnie.
Po⁎⁎⁎⁎na akcja na maxa. Zwłaszcza, że ja jestem spokojnym człowiekiem i nie lubię takich przygód.
Niestety jakoś przyciągam pecha.
Przez idiotę usnąć nie mogłem bo myślałem jak to rozegrać.
Jako, że nie ma kamer ani nic. To mogłem liczyć tylko na Bartka, ale ten też miał osraną zbroję.
Na szczęście okazało się, że opowiedział chłopakom jak było, Ci zgłosili do przełożonego i z tego co mi wiadomo to go zwolnili już.
Czekam na konsultacje on-line z psychiatrą, biorę 2 tygodnie wolnego, jak da to miesiąc.
I nie wiem. Czy tam wrócić, czy olać to i szukać innej roboty.
Miałem w planach 3 m-ce jeszcze tam przesiedzieć, ale atmosfera jest gęsta
Chłop rozwalił mi cały plan, zestresował mnie i w ogóle.
A dodam, że typ z natury wiecznie pijany, agresywny i obawiam się, że będzie szukał zemsty.
Dlatego biorę wolne, bo jeszcze debil będzie czekał na mnie pod pracą, albo przyjedzie.
I kij wie co mu odwali. Chłop jest nieobliczalny.
Powiem krótko, gdyby nie gaz to prawdopodbnie byłbym obity jak jabłuszko.
Nie wiem skąd tacy ludzie się biorą, co ich kształtuje.
Byłem w szoku.
Za to teraz odpocznę sobie
L4, potem zobaczymy co dalej.
Dzisiaj rano się spakowałem, sprzątnąłem w pokoju, zostawiłem klucze i wróciłem na chatę do PL.
Czekam na dalszy rozwój wydarzeń.




ziomek, nie wiem co to za firma ale nawet jak robisz przez agencję to podzwoń po prawnikach typu 'no win no fee', albo poproś kogoś kto zna język, bo to jest 10 koła z ugody przedsądowej i nawet nic nie musisz robić.
Firmę poinformuj że odmawiasz przyjścia do pracy ze względu na obawy o własne bezpieczeństwo i żeby czekali na kontakt od prawnika. Nie zwalniaj się sam. Jak będą dzwonić odpisuj im smsa żeby kontaktowali się przez maila lub tekstowo
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Takie tam wysokie stężenie alkoholu w powietrzu, że człowiek wytrzeźwieć nie może.
#alkoholizm

Zaloguj się aby komentować
Dziś w Biedronce przede mną jakiś facet kupował dużą wódę za 15 zł (Barmańska). Dla mnie to chore, że można mocny alkohol kupić za taką cenę. Powinno być u nas tak, że wóda jest minimum 0,7 l i państwo zabiera minimum 10 zł za każde 100 g wódy.
#alkoholizm
Zaloguj się aby komentować
Dzisiejszy zakup kompulsywny. Sos BBQ Jack Daniel's. Fajnie się zapowiada, taki nie za słodki. Pożyjemy, pojemy, zobaczymy.
#jedzenie #jedzzhejto #gotowanie #alkoholizm

Zaloguj się aby komentować
No to krótki urlop na finiszu…
Różowa powiedziała, że nie pamięta kiedy piła winiacza z gwinta!( ͡° ͜ʖ ͡°)
#wakacje
#alkoholizm
#urlop
#morze
#jebackonwenanse

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#filmy #wielkabrytania #kino #hbomax
#alkoholizm
Film: The Outrun
Platforma: Max
Trafiłem na ten film z przypadku, ale jako że kocham brytyjskie klimaty, to postanowiliśmy z żoną, że obejrzymy. Nie ukrywam, że dodatkowym argumentem była główna rola Saoirse Ronan, bo uwielbiam jej typ urody. Poza tym dobrze gra i gwarantuje, że jeśli scenariusz nie będzie domagał, to ona podciągnie całość.
Fabułę można sobie sprawdzić na Filmwebie, ale na szybko streszczę. Młoda dziewczyna mieszka w Londynie i ostro imprezuje. Jest wykształcona, ale chyba trochę jeszcze żyje w studenckim trybie i nie wie, co ze sobą zrobić. Imprezowanie doprowadza do niebezpiecznych sytuacji w życiu, uzależnienia od alko, odwyku a później decyzji o wyjeździe na Orkady. W tle całe niewesołe acz niepozbawione miłości dzieciństwo, relacja z kochającym chłopakiem, alko itd.
Szczerze, to cała historia spoko, ale mnie zachwyciła gra Ronan i piękne krajobrazy Orkadów. Momentami wręcz się wyłączałem i patrzyłem na bijące o skały fale. Na minus dużo przeskoków w akcji. Raz jesteśmy z trzeźwiejącą bohaterką w domu na wyspie a za chwilę "w środku" jej myśli przenosimy się do dzieciństwa lub chlania wódy w londyńskim klubie.
Aha, film jest na podstawie książki.
Generalnie wart obejrzenia. Można popaść w refleksję nad tematem uzależnień i alkoholu, relacji rodzinnych i piękna przyrody.

Zaloguj się aby komentować
Tak, teraz bezpiecznie mogę iść spać
#alkoholizm #TylkoWWeekend

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#desgn #heheszki #tonic #gin #alkoholizm
Bardzo specyficzny kolor jak na tonik.

Zaloguj się aby komentować
Mam k⁎⁎wa dość, moi bracia to menele. Zrobiliśmy sobie ognisko z ekipą, było nas z 15 osób. Zgadnijcie kto się najebał, spal w trawie, jednego trzeba było zawlec do domu, a z drugim wracać półtorej kilometra w godzinę prowadząc rowery? Oczywiście, że moi bracia? 4 osoby i samochód zaangażowane nad ranem, bo mam braci meneli. Taki fajny weekend, bardzo fajna impreza, wszystko jak krew w piach, humor popsuty. Jestem wściekły z bezradności
#zalesie #alkoholizm
Zaloguj się aby komentować
wracajac do wczorajszego #alkoholizm
to kaca nie bylo xD
pracka z moim pracowinikiem odjebana po krolewsku bo prace na 12h wyjebalismy w 8h
a dzisiaj powtoreczka bo pol flaszki zostalo wiec szkoda aby zajmowala miejsce w lodowce xDDDDDDDDDDDD
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Witam.
Odkryłem ciekawy kanał z dwoma filmami, które mają mocne przesłanie i są także ciekawym świadectwem:
https://youtu.be/TaHQ-y8le5E?si=zgAhoATnFJNTj41o
#alkoholizm #alkohol #zdrowie #psychologia #psychoterapia
Zaloguj się aby komentować
isc robic jeszcze dwa drinki???
#alkoholizm
Zaloguj się aby komentować
Pamiętacie wątek @Fishery dotyczący Dziadka Alfa? O tym jak go w końcu musiał wy⁎⁎⁎ać, bo #polizei go zhaltowało jak był na⁎⁎⁎⁎ny, I Dziadek Alfa nie poczuwał się do tego że robi coś źle, wręcz wydzwaniał do niego i wypisywał z pretensjami, bo on przecież niewinny i nie ma sobie nic do zarzucenia?
I wywiązała się dyskusja, w której masa osób pisała: "Tak właśnie zachowuje się alkoholik". "On nie widzi że robi coś złego, on wręcz uważa że jest ofiarą, że to inni są źli" itd. Dla mnie to był nowy temat ale zapadł mi w pamięć.
No więc mam taką osobę w rodzinie - to że pije, i to sporo - jej sprawa, jej życie, ma swoje powody, gówno mi do tego.
Ale potem odpierdala inby, i nie widzi że robi coś złego. Absolutnie nie ma sobie nic do zarzucenia. Potem się "dziwi" że ludzie nie chcą z nim rozmawiać, że nie odbierają telefonów.
I zawsze są wymówki.
Wszelkie wzmianki "byłeś na⁎⁎⁎⁎ny" zbywa "a bo ja coś tam" "A bo to czy tamto", na wszelkie komentarze "byłeś napierdolony, bierz na klatę" reaguje alergicznie i agresją. I się "obraża".
Dokładnie tak jak we wspomnianym wątku Fishera - inni są winni, ludzie nie są wkurwieni na pijackie odpały, nie, oni "zazdroszczą", itd, takie racjonalizowanie.
Wybaczcie że trochę się wam wysrywam na klatę, ale nie wiem co z tym zrobić, to się ciągnie od lat, a ostatnio wspomniana osoba znowu mi narobiła lipy przed znajomymi i uważa że wszystko ok, skonfrontowana, nie widzi nic złego w swoim zachowaniu. Do ośrodka żadnego przemocą nie wyślę, bo niby jak. A zrywać kontaktów nie chcę bo to rodzina.
A, wisienka na torcie - wspomniana osoba była w zamierzchłej przeszłości "przemocowcem", ale teraz gówno może bo jest już stara. Może trochę tęskni za rozstawianiem ludzi po kątach.
#alkoholizm #zalesie #rodzina #bekaztransa - nawiązanie do wątku @Fishery
Grill z taczki. Miał być dla nas ale będzie tylko dla mnie. #bleargh


@fishery Netowy samiec alfa i wielki biznesmen, co się strasznie zesrał za cuckolda.
@Opornik z rodziną tylko na zdjęciu nie wzięło się znikąd. Jak alkoholik nie chce sobie pomóc, to ty mu nie pomożesz. To jest jak rzut monetą, albo akceptujesz siarę jaką ci i innym robi albo nie akceptujesz. Nikt za ciebie nie wybierze. A im starszy będzie tym będzie gorzej. Ja w zeszłym roku dowiedziałem się, że zmarł z przepicia mój dobry kumpel z dawnych lat, z którym urwałem kontakt właśnie ze względu na chlanie. I wiesz co? Nawet mi przykro nie było, sam sobie wybrał.
@Opornik Jak nie chcesz zrywać kontaktów to je ogranicz do momentów w których nie będzie pojawiał się alkohol (wiem, alkoholik zawsze znajdzie okazję). Nie musisz od razu nie odbierać telefonów i chować głowy w piasek. Po prostu przestań go zapraszać a jak on Cię będzie zachęcał do wyjścia, powiedz grzecznie "nie, ponieważ najprawdopodobniej znowu będziesz odpierdalał". Nie gódź się mimo zapewnień że tak nie będzie, wskazując że już go o to prosiłeś i c⁎⁎ja zrobił a nic nie wskazuje że tym razem miałoby się coś zmienić. Nie będziesz go wtedy odtrącał kompletnie ale wskazywał brak tolerancji z Twojej strony na takie zachowania. Niech wie, że zawsze możecie wyskoczyć gdzieś na miasto - ale bez alkoholu. Dla alkoholika, wyjście bez alkoholu to katorga, dlatego zapewne nie będzie chciał się spotkać ale niech wie że nie zamknąłeś przed nim drzwi. Zapewne sam Ci strzeli focha i sam ograniczy kontakt.
Zaloguj się aby komentować
Bingo alko meliniarzy, dla wszystkich tych, których bolą etanolowe regulacje. Nie musicie się już produkować ᕦ( ͡° ͜ʖ ͡°)ᕤ
#alkoholizm #alkohol #heheszki #memy #polska

Zaloguj się aby komentować