wczoraj na Grenlandii wylądowali żołnierze Bundeswehry, ale "przywiózł" ich tam samolot naszej polskiej linii Enter Air
#grenlandia #niemcy #usa #bekaztrumpa #samoloty #wiadomosciswiat

wczoraj na Grenlandii wylądowali żołnierze Bundeswehry, ale "przywiózł" ich tam samolot naszej polskiej linii Enter Air
#grenlandia #niemcy #usa #bekaztrumpa #samoloty #wiadomosciswiat

Zaloguj się aby komentować
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Państwa, które wysłały „wojska” na Grenlandię - dodatkowe 10% cła od 1 lutego. Od 1 czerwca wzrasta do 25% i tak zostanie aż do zakupu Grenlandii przez USA.
Pomarańczowy właśnie wepchną Kanadę i Europę w objęcia Chin. Gratulacje!
#usa #polityka #europa

@Dom_Perignon wejdź sobie na r/Conservative to się dowiesz, że to tak naprawdę są szachy 5D. Teraz całe UE wysyła wojska na Grenlandie, a jak nie to to się dowiesz że Trump przewidział że tak naprawdę Europa wraz z Chinami planują inwazję w perspektywie 15-20 lat i "odebranie" teraz Grenlandii ze złych rąk to w sumie jedyna szansa by się przed tym obronić. Ten cały kraj jest spierdolony razem z jego mieszkańcami. Nie tylko jakaś grupa lunatyków u władzy. Tam mają mózgi sprane propagandą niższego sortu niż ta ruska.
Zaloguj się aby komentować

Donald Trump ogłosił, że od 1 lutego wprowadzone zostaną 10% cła na Danię, Szwecję, Francję, Niemcy, Wielką Brytanię, Holandię i Finlandię, ponieważ wysłali żołnierzy na Grenlandię. 1 czerwca cła mają wzrosnąć do 25%. Cła będą do czasu, aż osiągnięte zostanie porozumienie w sprawie przejęcia...

Prezydent USA Donald Trump ogłosił, że od 1 lutego nałoży dodatkowe cła w wysokości 10 proc. na produkty importowane do Stanów Zjednoczonych z Danii, Norwegii, Szwecji, Francji, Niemcy, Wielkiej Brytanii, Holandii i Finlandii. Jak przekazał Trump, chodzi o państwa, które wysłały swoich żołnierzy na...

W sobotę, ulice Kopenhagi wypełniły się tysiącami demonstrantów, którzy głośno sprzeciwiali się amerykańskim aspiracjom wobec Grenlandii. Obywatele protestowali pod ratuszem w stolicy Danii, wyrażali swoje niezadowolenie, trzymając transparenty z hasłami takimi jak: „Grenlandia nie jest na...
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
#wiadomosciswiat #usa
Bardzo ciekawa analiza niedawnego zastrzelenia obywatelki przez funkcjonariusza ICE. W artykule znajduje się też filmik z bardzo dokładną rekonstrukcją zdarzenia (z wielu kamerek i kątów), co też tu linkuję. Jest od CNN, kóra bywała stronnicza, ale nie potrafię mu nic zarzucić:
Okazuje się, że obywatelka miała prawo czuć się chroniona przed arbitralnym zachowaniem funkcjonariuszy, ale i oni nie działali zupełnie bez przyczyny (zaparkowała auto w poprzek drogi). Artykuł Rzepy wciąż niewystarczająco podkreśla, że funkcjonariuszy było dwóch: inny podchodził do auta, a inny strzelał. Irytuje mnie ta niewyraźna narracja, jakby wciąż chodziło o tylko jednego.
Artykuł naświetla za to, debilne zachowanie drugiego z nich, tego, który strzelał, bo stanął przed autem.
Konkluzja artykułu jest taka, że błąd funkcjonariusza, to nie może być morderstwo, ale co najwyżej niezamierzone spowodowanie śmierci (manslaughter) lub przekroczenie uprawnień służbowych (abuse of authority). Rząd federalny zrobi wszystko, żeby nie doszło do dochodzenia i procesu, bo dojdzie do precedensu (ich system prawny się na nich opiera).
Moja konkluzja jest taka, że rząd federalny powinien odpowiedzieć, bo do służby ICE przyjmują agentów o specyficznych predyspozycjach - mają być zimni i niewrażliwi. Tutaj ta zasada wypaliła im w mordy, bo zastrzelili własną obywatelkę. Ale to moje zdanie - zapraszam do wyrobienia sobie własnego.
Zastrzelenie Renee Good. Zabójstwo czy obrona konieczna? [Analiza]
Tragedia w Minneapolis (Minnesota, USA) uwidacznia, jak trudnym zadaniem jest stosowanie prawa. Analiza tych samych dowodów oraz użycie identycznego zestawu reguł służących do ich oceny mogą prowadzić do rozbieżnych rozstrzygnięć, w zależności od osoby wydającej werdykt.
Sprawa ma dalszy ciąg, bo jest tam wciąż niespokojnie, a administracja Trump stara się nie dopuścić do dochodzenia, zaś sam Trump grozi nasłaniem wojska. Ten gość naprawdę lekką ręką sięga po środki, jakie poprzednikom nie mieściłyby się we łbach - to też jest ustanawianie pewnych precedensów i standardów, które źle wróżą spokojnej przyszłości:
@Fly_agaric z jednej strony agent palący się do użycia broni, z drugiej babka próbująca go niby "rozjechać". W cudzysłowie, bo tak naprawdę to chciała tylko odjechać, ale 2 szczegóły, na który nie zwróciłem jakoś wcześniej uwagi - jeden to jak kolo stał przy aucie z przodu i ona zaczęła ruszać to koła były skręcone w lewo i w tym samym momencie agent sięgnął po broń, no bo mógł jakoś poczuć się zagrożony. Tylko, że kobieta momentalnie skręciła w prawo, a agent oddał strzał jak już przejeżdżała obok niego, przy czym został potracony lusterkiem (i to dwa). Widać to w 3:10 w zwolnionym tempie. Uderzenie lusterkiem może spowodowało strzał jak trzymał już palec na spuście? A może to jeden z tych co uważają, że jak broń została wyjęta z kabury to musi już zostać użyta? Tylko taki ktoś w ogóle nie powinien być agentem. Tak czy tak po⁎⁎⁎⁎na sytuacja, do końca sam nie wiem co o tym myśleć.

Zaloguj się aby komentować
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Jednym z moich ulubionych "ciekawostkowych tematów" są wojny równoległe do Wojen Napoleońskich. Bo o ile każdy kto zna coś historii kojarzy te wszystkie wojny z kolejnymi koalicjami, bitwy pod Austerlitz itp itd - mało znane poza zainteresowanymi są wojny, co były między krajami trzecimi. Wojny Rosji ze Szwecją i Turcją, Wiekiej Brytanii z Danią i Norwegią.
Ale to nie koniec.
Wiecie że kiedy Napoleon maszerowal armiami w Europie Centralnej to na Morzu Śródziemnym mieliśmy wojnę. Wojnę między arabskimi piratami a... USA? I to nie ostatnią, bo jak już nie było Napoleona to była powtórka?
https://pl.wikipedia.org/wiki/I_wojna_berberyjska
Wiadomo, że to w dużej mierze kwestia czasu, ale strasznie żałuje jak niekompleksowo uczona jest #historia
#ciekawostkizdupy #ciekawostkihistoryczne #usa #piractwo


Zaloguj się aby komentować
#heheszki #heheszkipolityczne #usa #gowniarazpaletkom


Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Trump swoimi wybrykami i groźbami doprowadził do antagonizacji swoich największych sojuszników.
Trump doprowadził do sytuacji, w której premier Kanady udaje się do Chin i prosi o podpisanie strategicznego partnerstwa mającego ustanowić nowy światowy porządek, a kanclerz Niemiec zaczyna mówić o resecie i przywróceniu relacji z Rosją.
Z logicznego punktu widzenia zachowanie Trumpa jest irracjonalne. No chyba że założymy, że jest moskiewskim pachołkiem. Wtedy wszystko układa się w logiczną całość.
#usa #kanada #niemcy #polityka #rosja

No chyba że założymy, że jest moskiewskim pachołkiem. Wtedy wszystko układa się w logiczną całość.
@Dom_Perignon Dlatego nałożył sankcje na Gazprom i Łukoil i pozbawił ich zagranicznych aktywów, po czym z buciorami wlazł w ruskie interesy w Wenezueli i je rozpieprzył, a na deser zabrał im świeżo przemalowany w ruskie barwy tankowiec? Tak, to logiczne.
A może jeszcze w ruskim interesie jest, żeby przerażona Trumpem Europa zbroiła się na potęgę, a w Iranie trwały protesty?
Zaloguj się aby komentować

Amerykański fundusz inwestycyjny Noble Capital RSD złożył pozew przeciwko Rosji, domagając się ponad 225 miliardów dolarów z tytułu niespłaconych zobowiązań finansowych Imperium Rosyjskiego sprzed ponad stu lat. Sprawa dotyczy obligacji, których spłaty odmówili bolszewicy po rewolucji w 1917 roku....
Czyżby Rosja faktycznie interesowała się Grenlandią? Nie wierzyłem Trumpowi, ale Pieskow właśnie zaprzeczył...
#rosja #grenlandia #usa #geopolityka
Zaloguj się aby komentować

Grenlandia znów wylądowała na nagłówkach gazet. Donald Trump o Grenlandii mówił ostatnio dosyć często. Czy to kolejne wzmożenie wokół kwestii wyspy oznacza, że USA zajmą Grenlandię? Czy możliwa jest wojna USA-Dania lub jakieś inne starcie o Grenlandię? Jaki jest kontekst? O co chodzi? Na te i inne...
Ona: zielony strój medyczny, telefon w ręce, głowa już w pracy. Za chwilę będzie ratować ludzi, mierzyć ciśnienie, uspokajać cudze dramaty.
Drzwi się otwierają.
Niespodzianka: cały pakiet „Ameryka Premium”
#usa

Zaloguj się aby komentować
Myślę, że sporo ludzi słysząc Grenlandia, widzi w wyobraźni po prostu mapę świata w odwzorowaniu merkatora. Na Grenlandię trzeba spojrzeć z perspektywy Grenlandii, to znacznie zmienia pogląd na to co się obecnie dzieje.
Lód się roztapia.
Wszystkie balistyki lecą nad Grenlandią.
Dania ma tylko 25 tys żołnierzy.
#trump #usa #polityka #grenlandia


Zaloguj się aby komentować
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna