Wyjechaliśmy z garażu w kierunku przeglądu. Pogoda dopisywała, mogłem sprawdzić różne tryby pracy wycieraczek.
#macmajster #prestizowygruz2 #chwalesie #samochody #roversd1


Społeczność
Wyjechaliśmy z garażu w kierunku przeglądu. Pogoda dopisywała, mogłem sprawdzić różne tryby pracy wycieraczek.
#macmajster #prestizowygruz2 #chwalesie #samochody #roversd1

Zaloguj się aby komentować
Prototyp Wimille nr 3
Odnoszący sukcesy francuski kierowca wyścigowy Jean-Pierre Wimille (1908-1949) postanowił stworzyć samochód sportowy, który będzie nosił jego własne imię. Szkice do niego wykonał Philippe Charbonneaux (1917-1998).
Pierwszy prototyp posiadał silnik Citroëna, późniejsze – Forda V8.
Nadwozie samochodu wykonała firma Faget-Fernet. Miał centralnie umieszczony silnik i centralnie umieszczoną kierownicę. Projekt karoserii wyglądał bardzo futurystycznie i zdecydowanie wyprzedał jego czasy.
Niektóre źródła mówią o produkcji czterech prototypów, inne ośmiu.
Projekt został porzucony po tragicznej śmierci Jean-Pierre'a Wimille'a 28 stycznia 1949 roku.
Wiadomo, że istnieją co najmniej trzy prototypy tego samochodu.
Dane techniczne:
8 cylindrowy silnik Forda w układzie V o pojemności 2158 cm3.
Prototyp produkcyjny został stworzony 03: 1947.
#samochody #motoryzacja #historiamotoryzacji #ciekawostki




Zaloguj się aby komentować
Nadszedł czas na komin ałt. Dodatkowo, kolega ucieszy się z ruchu na stronie i jutubie (tylko nie spalcie serwerów ;))
Pojęcie jak robić, czym robić i poziom zaangażowania w swoich robotach czerpię od tego oto zacnego pana-firmy:
Wrzucam w społeczność samochody, bo raczej tu bardziej pasuje do zwiedzania.
#mechanikasamochodowa #samochody #zawszegratem #prestizowygruz2 #dziwniesatysfakcjonujace #diy #zrobtosam #majsterkowanie #macmajster
Zaloguj się aby komentować
Chiński BYD głównym partnerem nadchodzącego Euro 2024, Niemcy upokorzeni na swoim terenie przez Chińczyków #niemcy #motoryzacja #euro2024

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Przymierzam się do wzięcia Toyoty w leasing, widzę że mają dwie opcje leasingu, "standardowy" i "niższych rat". Z tego co zdążyłem wyczytać w przypadku tego drugiego po prostu wykup auta jest dużo droższy, no i niby rata jest stała.
Zacząłem czytać trochę w necie i trafiłem na sporo opinii ludzi, którzy odradzają jakiekolwiek leasingi od Toyoty, pisząc że problematyczne, że ciężko później jakkolwiek się skontaktować z BOKiem w razie jakichkolwiek problemów, że potrafią po roku ubezpieczenia za ~1600zł zmienić je na ponad 4k zł... i przyznam że się trochę wystraszyłem czy na pewno chcę w to wchodzić
Czy jest tu jakiś Tomek, który ma leasing w Toyocie i może się podzielić przynajmniej jakąś jedną pozytywną opinią z tym leasingiem? Wiadomo, że w necie dużo łatwiej znaleźć negatywne opinie, ale może jak spytam to się ktoś znajdzie z pozytywnymi
#samochody #motoryzacja #toyota #leasing (pozdrawiam jednego obserwującego) i trochę #dzialalnoscgospodarcza #jdg #pytanie
Zaloguj się aby komentować
Favoritka na rzułtych zaparkowała mi pod blokiem
#samochody #motoryzacja


Możne i nie jest piękny, ale ten samochód miał swoje 5 minut w sporcie. Nawet zdobywał tytuł Rajdowego Mistrza Świata w swojej klasie: https://autobezsens.blogspot.com/2015/04/motohistoria-sportowe-skody-favorit.html?m=1
Z silnikiem 1.3 potrafił też skutecznie walczyć z dwulitrowym konkurentami.
Zaloguj się aby komentować
I luj gurwa, czerwona szczala wystawiona na sprzedaz, ehhh. Nie kcem ale muszem.
#motoryzacja #samochody #zalesie

Zaloguj się aby komentować

Zaloguj się aby komentować
Pojedynek gigantów. Zachęcam do wypełnienia ankiety.
https://www.olx.pl/d/oferta/limuzyna-opel-omega-8osb-CID5-ID102xbZ.html
#motoryzacja #samochody #heheszki

Zaloguj się aby komentować
Wydobyłem z czeluści pamięci takie oto piękne zdjęcie.
03.03.2021. Stał tam dość długo.
#ursus #technikarolnicza #traktorki #traktory #samochody #castorama

Zaloguj się aby komentować
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/bmw-seria-3-330ci-manual-m-pakiet-shadowline-ID6GmiEQ.html
ktoś miał e46 w cabrio?
będę miał wydatki
czy będę miał wyjebane?
muszę coś kupić na dojazdy do roboty a ten akurat ma LPG
ofc nie kupie bez sprawdzenia historii, lakieru, spodu itd itd
#samochody #mechanikasamochodowa #e46 #bmw
@Half_NEET_Half_Amazing podaruj sobie, robiłem dwa takie w swojej historii i na 100% całe przewody hamulcowe do wymiany, wszystkie gumy w zawieszeniu, leci ze wspomagania, a mocowanie tylnego zawieszenia jest rude i tego nie widać - i to są takie pewniaki, co będzie trzeba wymienić, a przy dzisiejszych cenach to może zamkniesz się w 10k. Albo szukaj czegoś innego typu jakiś szybki hatchback, albo kup coś tańszego, bo i tak to samo do roboty w każdym egzemplarzu
Zaloguj się aby komentować
Opole 1993 - Mann i Materna. Samochód Warszawa
#historiamotoryzacji #motoryzacja #samochody#humor

Zaloguj się aby komentować
W tym roku kolejny zlot Fiata 126 na Węgrzech. Pierwszy organizowany przez tę grupę miał miejsce nie lada 20 lat temu. Ja dołączyłem trochę później, bo w 2014 roku. Mój pierwszy zlot zagraniczny, mój pierwszy wyjazd zagraniczny, a do tego dwa lata po zrobieniu prawa jazdy.
Jeżdżąc tam jako student, który nie był zatrudniony w jakiejś standardowej pracy, a odwalał tylko dorywczą, no z pieniądzem trzeba było cebulić. Wszystko zamykało mi się wtedy jakoś w 1000-1500 zł, wliczając benzynę (po 4,60 lub 4,90 zł/L). Odkładałem cały rok, żeby mieć na wyjazd i zostawić sobie jeszcze jakąś poduszkę
Licząc pi razy oko w jedną stronę 800 km, łącznie wyjdzie w tym roku 16 000 km przejechanych tylko na zloty Węgierskie
Najdłużej jechałem jakieś 17 godzin, najkrócej 12. Najgorsze są powroty, gdy cała podjarka schodzi z człowieka i po zbieraniu niedosnu przez cały tydzień trzeba jechać jeszcze w nocy
#maluch #fiat126p #wakacje #wegry #wspomnienia



Zaloguj się aby komentować
Wczorajszy smutny wpis zebrał masę pierunów. Czy dzisiejszy, bardziej pozytywny, choć zbliży się do tego poziomu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Udałem się wczoraj do garażu wyposażony w brakujące części. Złożyłem ostatni zawór, poukładałem płytki regulacyjne, posmarowałem co trzeba i założyłem kanapkę.
Dokręcanie kluczem dynamometrycznym to fajna zabawa, trudno nie zauważyć momentu. Po skręceniu każdej z 17 śrub na siłę 15 Nm podwoiłem ją, a później już docelowo dokręciłem 50 Nm. Na wałek rozrządu trafiło koło pasowe i pasek, dzięki czemu mogłem sprawdzić luzy zaworowe. Wyszło całkiem całkiem, na jednym zaworze z pierwotnie zerowym luzem wyszedł on nieco za duży, na drugim wydechowym dla odmiany też
Na następne posiedzenie idzie zdjęcie kanapki, wpakowanie silikonu specjalistycznego i ponowne składanie.
#macmajster #prestizowygruz2 #samochody #mechanikasamochodowa #diy lekkie #chwalesie


Zaloguj się aby komentować
Przejechaliśmy ostatnią drogę. Trzymajcie kciuki żeby eutanazol wszedł gładko.
Jest uszkodzony pod wieloma względami, ale będę tęsknił : <
#samochody #gruz #feels #opel

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
pacjent: 1.8 wolnossące pb+lpg
objawy:
-żre olej (silnik oplowski)
-czujnik poziomu oleju potrafi wywalać błąd pomimo właściwego jego poziomu
-nie żre płynu chłodniczego
-nie pali jeden cylinder na benzynie
-był wymieniony wtryskiwacz benzyny z tego cylindra plus wszystkie świece, brak poprawy
-wymieniona przepływka
-po przełączaniu na lpg pracuje tak jak powinien
-kompresja mierzona, jest ok
-mierzony szczelinomierzem, również ok
-wypada zapłon powyżej 4k obrotów po ~30km jazdy autostradowej (wystarczy się zatrzymać, zgasić, odpalić i znów jest ok)
-im niższa temp na dworze tym mniejsza szansa na wypadniecie zapłonu (przez zimę nie wypadł ani razu!)
-był sprawdzany sterownik silnika, niby ok
-czasami wywala błąd sondy lambda
-jeden mechanior wyciął (ukradł) kata bo niby był zapchany..
edit: nie dymi na kolorowo
co z nim może być?
powoli tracę siłę na tego skurwola...
ehh
#mechanikasamochodowa #samochody
Zaloguj się aby komentować
Vauxhall Equus, concept z 1978 roku. Został zaprezentowany w tym samym roku w Birmingham. Prototyp został wyposażony w silnik 2,3 litra pojemności i mocy 108 KM. Projekt bazował na konstrukcji roadstera Pantera Lima.
#historiamotoryzacji #samochody #motoryzacja


Zaloguj się aby komentować