Mercury Antser, concept z 1980 roku. Czym się wyróżniał? Aerodynamiczna karoseria, boczne przesuwane drzwi, nadwozie z tworzyw sztucznych i elektryczny-hybrydowy układ zasilania.
#motoryzacja #historiamotoryzacji #samochody







Społeczność
Mercury Antser, concept z 1980 roku. Czym się wyróżniał? Aerodynamiczna karoseria, boczne przesuwane drzwi, nadwozie z tworzyw sztucznych i elektryczny-hybrydowy układ zasilania.
#motoryzacja #historiamotoryzacji #samochody






Zaloguj się aby komentować
Tomki, jakieś porady, albo grupy fejsbukowe gdzie szukać samochodu do kupna? Gdzie szukać info dot. Januszy od niebitych samochodów typu igła? Chciałbym mieć pewność, że Niemiec nie płakał jak sprzedawał i nie wydać milionów na raporty Vin. Wszelkie porady mile widziane.
Jak jest tu jakiś handlarz to budżet tak do 35k, coś typu kia ceed, i30, może focus, rocznik 2014 minimum. Silnik 1.4 benzyna, nie planujemy wkładać LPG, fajnie jak by auto miało czujniki parkowania z przodu i z tyłu i klimatyzację dwustrefową.
#samochody
Przeglądać ogłoszenia. Dużo ogłoszeń. Wtedy szybko się łapie grypserę Mietków handlarzy i z daleka idzie rozpoznać kto sprzedaje prywatnie, a kto żyje z handlu złomem.
Najlepiej wybierać ogłoszenia prywatne.
Najlepiej te z polskiej dystrybucji i przy każdym z nich ryć w cepiku.
Jak nie ma danych do cepiku, to pewnie handlarz, ale może być też nieogar - jak coś ciekawego to warto zadzwonić. Jak poda to spoko, jak mataczy to 100% handlarz.
Nie spieszyć się, nie ekscytować, w ogóle najlepiej nie kierować emocjami, nie narzucać sobie presji, nie być łatwowiernym, nie jeździć za autem daleko, nie szukać założonej wersji wyposażenia, być gotowym na kompromisy.
To takie podstawy. Przy szukaniu rzadszych modeli często nie do zrealizowania, ale ty szukasz tak popularnych modeli że spokojnie do zastosowania.
@scorcc Czytając w myślach twój wpis, czytałem go głosem Daniela Olbrychskiego - tyle w tym emocji, tyle pytań i wątpliwości.
Ad. 1. Wszędzie
Ad. 2. Nigdzie - nie ma sensu, strata czasu i energii.
Jeżeli chcesz mieć spokojną głowę to zleć to komuś kto się na sprawdzaniu a przynajmniej na wybranej marce zna, i nie musi to być popularna firma - poszukaj w okolicy gdziekolwiek mieszkasz na pewno jest ktoś kto sprawdzi auto w cenie dwoch raportów po vin i jeszcze doradzi co kupić a co omijać
Zaloguj się aby komentować
Kiedyś miałem #volvo 440, teraz mam #subaru z takim nalotem.
EJ20 to wytrzymałe silniki.
Wystarczy regularnie wymieniać olej.
Chociaż w moim już jest piston slap.

piston slap
a więc to tak https://youtu.be/SErzKq5INf8
Zaloguj się aby komentować
Citroen Camargue, kompaktowe coupe z 1972 roku stworzone na bazie Citroena GS. Stworzono prototyp, który został zaprezentowany na targach w Paryżu i Londynie. Projekt został stworzony przez studio Bertone. Główne założenia to: komfort podróżowania i stylistyka przykuwająca uwagę.
#historiamotoryzacji #motoryzacja #samochody






Zaloguj się aby komentować
Łącznie z 8h pucowania i woskowania po zimie. Ale chyba dobrze wyszło
#motoryzacja #detailing #pokazauto

Zaloguj się aby komentować
Przetestowałem patent z filmu. Działa! Nie zalecam jednak ustawiać szlifierki bardziej w pionie i zostawiać w jednym miejscu. Działa w ten sposób dużo lepiej na piasek, ale dużo gorzej na wykładzinę.
https://www.youtube.com/watch?v=9WWaLwQ_Jk8
#cardetailing #sprzatanie #czyszczenie #tvnturbo #grzegorzduda #domowesposoby
Zaloguj się aby komentować
Muszę wymienić przednie błotniki w aucie bo po zimie wyglądają bardzo źle. Widziałem na allegro, że są jakieś zamienniki, które malują na gotowo. Warte to coś? (Wychodzi taniej jak używane oryginalne do malowania) I coś mi tu śmierdzi. Może macie jakiegoś polecanego producenta takich zamienników? Bawić się w takie coś, czy kupić używkę i pomalować na kolor? #motoryzacja #samochody
Zaloguj się aby komentować
Założyłem w foce "świeższe" reflektory...widać różnicę w stanie 😁
#chwalesie

Zaloguj się aby komentować
650HP BMW 1M V8 // 330KMH REVIEW on AUTOBAHN
#motoryzacja #samochody #bmw #autotopnl
@Half_NEET_Half_Amazing https://m.youtube.com/watch?v=ZPn_H4N2bRU
Zaloguj się aby komentować
W moim Nissan Rogue pojawiła się pierwsza usterka, która mnie wkurwia i nie mam pojęcia jak rozwiązać problem.
Nie wiem czy to moja wina, czy zbieg okoliczności ale podczas przecierania kokpitu i ekranu dotykowego spryskanego sprayem do czyszczenia przestał działać dotyk w jednostce infotainment. Teraz po dotknięciu blokuje sterowanie z radia i kierownicy całą jednostką na kilka minut, a w trybie mały oprócz tych objawów mapa na początku wariuje i nie odbiera sygnału w miejscu dotknięcia.
#pytaniedoeksperta #pytanie czy da się to "naprawić" jakimś twardym resetem?
Jeśli nie, to czy zakup jakiegoś #caraudio z #android będzie miało fabryczne funkcje oprócz ty h androidowych? Przeglądałem Amazon i te radia 2DIN mają opcje kamery ale mi zależy na utrzymaniu funkcji kamery 360, tzn. po włączeniu wstecznego ekran dzielił się i 2/3to był obraz z tylnej kamery, a 1/3 widok 360. Czy takie radio z androidem i wtyczkamk plug and play będzie również miało to ustawienie / funkcje?
Dzięki za odpowiedzi i porady.
Zaloguj się aby komentować
W ciągu najbliższych dwóch lat planuję zakup nowego samochodu, ewentualnie takiego maks dwu-trzy letniego.
Zakładam, że cena samochodu wyniesie 120-170k pln brutto, zastanawiam się jak najkorzystniej będzie go kupić, bo są chyba trzy opcje:
za gotówkę
kredyt
#leasing
Która opcja będzie najkorzystniejsza? Zakładając, że dysponuję całą potrzebną kwotą na zakup samochodu, prowadzę jdg (ryczałt + vat), samochodem zrobię ok. 15kkm rocznie.
Generalnie to jestem zielony jeśli chodzi o leasing, jeżeli chciałbym się zorientować o jakieś szczegóły, to powinienem uderzać z tym tematem do ASO, czy może szukać jakiejś firmy oferującej takie usługi?
#kiciochpyta #samochody #kupnoauta
Przy zakupie na firmę (zwłaszcza w leasing) musisz brać użytkowanie mieszane - do celów firmowych oraz prywatnych. Przez to mozesz odliczać tylko 75% KUP oraz 50% VAT za wydatki związane z samochodem. Ale skoro jesteś ryczałtowcem, to kosztów nie masz, więc zostaje samo 50% VAT. Oprócz tego limit na zakup auta to 150k - jeśli kupisz droższe to możesz tylko od tych 150k odliczać KUP, z VATem chyba podobnie ale nie jestem tego pewien.
Inna opcja to kilometrówka, no ale wtedy użytek prywatny odpada - wszystko musi być udokumentowane.
Jeśli nie zmienią przepisów to ze sprzedażą auta z firmy też są jaja.
Źródło: jestem na JDG na ryczałcie z leasingiem i każdego dnia pluję sobie w brodę że nie wziąłem najmu, bo mam całe męskie prącie oszczędności
EDIT: wyszło jakbym był jakimś ułomkiem co nie sprawdził co podpisuje i teraz płacze. Leasing brałem będąc jeszcze na liniówce, rok przed wprowadzeniem polskiego wału
Zaloguj się aby komentować
A ja myślałem, że po zębach bobra, BMW już nie może nic bardziej spierdo*ić. Proszę Państwa Nowa Klasa X - wczoraj w oficjalnym mailu od BMW Deutschland
#motoryzacja #bmw

Zaloguj się aby komentować
BMW Neue Klasse X i wracamy do klasycznych nerek, das ist frisch.

Zaloguj się aby komentować
Die Restauration eines Defender 90 ohne Reden | Directors Cut
rzeźbienie, malowanie, modyfikacje bez gadania
#mechanikasamochodowa #landrover #defender #odbudowa
@Half_NEET_Half_Amazing Ja w temacie polecę jeszcze https://www.youtube.com/watch?v=B13vXFj37RI&list=PLN0SuqPcbLqGvImGUuOaCsLXTseGiBN02
Za⁎⁎⁎⁎ście się ogląda takie filmiki, też chciałbym tak umieć ;v
Zaloguj się aby komentować
Lancia Stratos Zero, concept z 1971 roku.
#motoryzacja #historiamotoryzacji #samochody






Zaloguj się aby komentować
Będę musiał ubezpieczyć niedługo asterkę. Rozmawiałem już z pośrednikiem, ma dużo lepsze oferty niż rankomat czy mubi. Niestety koszt samego oc jest jakiś dziwnie wysoki, prawie 1000 zł za astrę h z 2006 roku z silnikiem 1.6 i lpg, 177 tys. km.
Dla pewności policzyłem rankomatem: 1400, mubi: 1350.
Z ciekawości wbiłem vectrę c gts z 2002 roku, 2.2 z lpg, 320 tys. km. Wyszło 1200-1300 zł. W grudniu kupowałem za ok. 700 zł.
Co jest kurczeblade?! Rozumiem inflację, wyższe koszty itd., ale to vectra powinna być droższa w ubezpieczeniu.
#ubezpieczenia
@razALgul od pośrednika mam ofertę na ok. 950 zł, więc mubi i rankomat są liche. Ciekawi mnie bardziej mechanizm zwyżki względem samochodu wyższej klasy, służącego do pokonywania często i dużych odległości.
Sprawdziłem przebieg - nie, gaz to jakieś 200 zł różnicy. Ba, zmiana silnika na 2.0 turbo daje zupełny brak różnicy w cenach. Tak jakby sam model miał znaczenie.
Zaloguj się aby komentować
Encyklopedia tuningu Poloneza Caro w jednym egzemplarzu:
-owiewki
-spoiler
-trójramienne alusy
-naklejka Pioneer na tylnej szybie
-naklejki Castrol i Marlboro na boku
-dwa paski uziemiające
-fotel-tygrys
-multi-lock
-choinka Wunderbaum
https://www.olx.pl/d/oferta/fso-polonez-caro-1-6-benzyna-CID5-IDZdt1V.html
#motoryzacja #samochody #polonez #olx
Ciekawe ile sam obecny właściciel dołożył XD bo alusy, pasek uziemiający, multilock i owiewki to myślę że mógł pierwszy właściciel dodać, ewentualnie też pokrowiec na fotel (stawiam że przetarty może być), naklejki, spoiler i choinka to raczej inwencja obecnego XD brakuje mu tylko rovera, pomarańczowych kierunków i ocipiari orciari, wtedy byłby modelowy po tjuningu XDDD
Zaloguj się aby komentować
Ale wojownika spokałem wczoraj o Panie. Lubawiaki to sie umio wozić.
#samochody



Zaloguj się aby komentować
Patrzcie co znalazłem 😁
#motoryzacja #fso #fsm #polskifiat #prl


Zaloguj się aby komentować
Czy jest tu jakiś (samochodowy) cwaniak? Rozglądam się od dłuższego czasu za kombivanami i najlepiej mi wygląda Ford Tourneo Connect EcoBlue 2.0 122KM . Silnik i skrzynia są od VAGa, reszta to Ford. Może ktoś coś o nim wiecej powiedzieć, jakieś duże przeciw?
#motoryzacja #samochody
Zaloguj się aby komentować