
Społeczność

Społeczność
Zaloguj się aby komentować
Kuurła Grażyna, coś nam się chyba przyczepiło do auta <nosaczfejs>
Zdjęcie: polskicaravaning.pl
#motoryzacja #samochody #heheszki

Zaloguj się aby komentować
Kupiłem Opla.
Wczoraj przejechałem nim z Kopenhagi do Aarhus.
Ale się jaram (ʘ‿ʘ) Po 2,5 roku bujania się zbiorkomem, tachania mebli autobusem i wynajmowania aut, w końcu będę sam sobie sterem, żeglarzem i rybą. Ale będę jeździł.
#samochody #chwalesie #kupilemopla


@lukmar @lucabianco spaniałe auto, miałem wersję cosmo czy jak rocznik bodaj 2012 (kupiłem w 2014).
Jedyna usterka to zaśniedziałe styki w wiązce klimy - straciłem 2 dni na lokalnych naprawiaczy i c⁎⁎ja zrobili, w serwisie 150 pln i 20 minut.
Poza tym auto rewelacyjne. Potem zacząłem jeździć służbowymi octaviami i to też fajne auta ale do Insigni nie mają startu.
a tak btw to jak kupiłem Insignię pracowałem w duńskim corpo i często odwiedzałem cph, billund, aarhus, thisted
Zaloguj się aby komentować
720HP Skoda Superb 2.5 TFSI | 0-100 100-200 POV & INSANE SOUND
#motoryzacja #samochody #skoda #tuning#autotopnl
Zaloguj się aby komentować
Korzystacie z tych specyfików dolewanych do baku, które mają czyścić wtryski i ogólnie układ paliwowy? Działa to? Warto?
Sam wlałem ze 3x do baku, zgodnie z zaleceniem co 5kkm ale nawet efektu placebo nie czuję.
#pytaniedoeksperta #mechanikasamochodowa
Zaloguj się aby komentować
Pomyślałem, że podzielę się moją opinią z Autocentrum odnośnie Audi Q5 II. To polularny model z popularnego segmentu, więc może ktoś szuka. Jeśli ktoś miałby pytania, to zapraszam.
Samochód:
Audi Q5 II
Silnik 2.0 TDI 190KM 140kW
Rok produkcji 12.2017
Przebieg: 92 tys. km
Całokształt 5/5
Auto sprawuje się bardzo dobrze. O plusach nie ma za bardzo co się rozpisywać, bo wszystko jest po prostu tak, jak być powinno. Drażnić mogą pewne detale, ale chyba nie ma aut idealnych.
Za największą wadę uznałbym małą ilość miejsca w środku jak na te gabaryty auta, oraz pazerność Audi, które dosłownie za wszystko każe sobie dopłacać.
Silnik 5/5
190 KM wystarcza w zupełności przy normalnej jeździe. Silnik jest oszczędny i na razie bezawaryjny.
Skrzynia biegów 5/5
S-Tronic to chyba jeden z lepszych automatów na rynku.
Układ jezdny/zawieszenie 4/5
Zasadniczo OK. W zależności od trybu jazdy można sobie zmienić siłę wspomagania. To co trochę denerwuje, to zawieszenie, które nie jest ani sztywne, ani komfortowe, tylko jakieś takie nijakie, i to mimo pneumatyki. Tryby jazdy niewiele tu dają.
Widoczność 5/5
Lusterka są duże. Kamery 360 stopni ułatwiają parkowanie. Nie mam zastrzeżeń.
Ergonomia/funcje 4/5
To element, z którego słynie Audi. Generalnie jest poprawnie, jednak jest pole do poprawy:
- Sterowanie tempomatem z manetki jest dla mnie mniej wygodne, niż sterowanie na kierownicy jak np. w VW.
- Brak ekranu dotykowego. Czasem zwłaszcza w Google Maps to przeszkadza.
- Radia nie da się ustawić tak, by wyświetlało na głównym ekranie nazwę utworu i wykonawcę - żenada. W 16-letnim Seacie to miałem.
Ilość miejsca/przestrzeń 3/5
Tu moje największe zastrzeżenie do tego auta. Bagażnik na papierze jest duży, ale przez to, że jest też wysoka podłoga, to wcale się do niego tak dużo nie mieści. Przestrzeni w środku nie ma za wiele. Jeśli wsadzimy fotelik dla dziecka z bazą, to przed nim pasażer może podróżować na wcisk. Konkurencja z segmentu jak np. Hyundai Santa Fe oferuje tu o wiele więcej.
Wyciszenie 5/5
Jest OK, zwłaszcza że mam szyby akustyczne z przodu. Nie słychać klekotania diesla. Nie jest to klasa światowa, ale ani nie ten segment, ani nie ta bryła auta, żeby bić rekordy wyciszenia.
Koszty utrzymania 4.5/5
Pewnie gdy auto będzie się starzeć, to koszty będą wysokie. Na razie za wszystko płaci serwis Audi (gwarancja serwisowa 10 lat dla aut zakupionych w Szwajcarii), więc koszty to tylko wymiana oleju, ubezpieczenie i paliwo. Wiadomo, że elemety takie jak np. opony wzmocnione 20 cali są droższe, niż do klasy budżetowej.
Stosunek jakość/cena 3.5/5
Jakość wykonania/spasowania jest normalna. Razi mnie pazerność Audi, które dosłownie za wszystko każe sobie dopłacać. Mam dokupioną opcję sportowych elektrycznych foteli, ale okazało się, że nie mają pamięci. Żenada, bo auta nie premium z niższego segmentu to przeważnie mają, a Audi za prawie 400 tysięcy złotych nie ma.
Kolejna oznaka pazerności, to aktualizacje systemu nawigacji i płatne subskrypcje. Czy to jest normalne, żebym do systemu nawigacji, który kosztował bodajże 28 tysięcy złotych po trzech latach musiał płacić jak za zboże za aktualizacje mapy?! Do tego płatna subskrypcja za różne przydajki, które choćby w Tesli są w standardzie.
Bezawaryjność 4.5/5
Sporadycznie(ze 3 razy w roku) zdarza się, że kamera 360 wariuje, czy system się zrestartuje, ale nie jest to nic poważnego.
Spalanie 4.5/5
Auto jak na te gabaryty i kształty jest oszczędne. W trasie da się zejść do 6.2 l/100 km, a przy normalnej jeździe z prędkościami autostradowymi to około 7 l/100 km. Wynik nie do pobicia przez te wszystkie wynalazki wspomagane prądem.
Ogólnie polecam. Auto na pewno kupiłbym drugi raz. Na razie nie widzę powodu, żeby zmieniać, bo nowe modele nie oferują niczego więcej, co by mnie interesowało.
Jak ktoś ma pytania, to zapraszam.
#samochody #audi #pokazauto

@Topia kolejny obrzydliwy SUV, który może i jest duży w środku ale za to mały wewnątrz. Szwagier ma Q5 z 2021, wcześniej jezdził Volvo xc60. Ostatnio jako auto zastępcze dostał Audi A6, pojeździł kilka dni, później był zachwycony tym jak to auto się super zachowuje na drodze, jest ciche i mało pali. No ba, to głównie dlatego, że po prostu nie jest suvem.
Zaloguj się aby komentować
Szukam auta w przedziale 20k - 35k PLN (a tak naprawdę to 40-60k dkk, bo nie wiem jak teraz jest z cenami aut w Polsce).
Wymagania / moje tło:
Kombi
> 400km dojazdów do pracy autostradami tygodniowo (100km w jedną stronę)
Dużo miejsca z tyłu (często będzie pełne, bo będę jeździć z ludźmi do pracy)
Tanie w naprawach
W miarę łatwe do sprzedania w Polsce za 4-5 lat.
Hak, tempomat
Oprócz tego co w ankiecie, biorę pod uwagę VW Golf 1,6 TDi 105 (diesel) 2011, Audi A4 2,0 TDi 143 (diesel) 2010.
Co polecacie? Co odradzacie? Na co uważać? Dziękuję z góry, odwdzięczę się jak będziecie mieli jakieś pytania o LEGO
#samochody #mechanikasamochodowa #pytaniedoeksperta #pytanie #motoryzacja #dania #humorobrazkowy

Zaloguj się aby komentować
Jadąc po kolei:
czyszczenie głowicy, w ruch poszła jedynie szmata. Stosowanie chemii w tym miejscu mogłoby być kłopotliwe gdyby coś spłynęło kanałami do miski albo zostało do momentu rozruchu. Widać jak działają dzisiejsze oleje, im dalej od rozrządu tym silnik bardziej pochyły ku dołowi. W miejscach gromadzenia się oleju stary szlam było dużo łatwiej domyć. Może wezmę jeszcze szklanki do mycia, sprężyn zaworowych za bardzo nie ma jak żeby nie ryzykować wpadnięcia któregoś.
odkryłem przyczynę utraty cieczy chłodzącej. Jedna ze śrub musiała się poluzować (albo nie dokręciłem do końca, też możliwe) i gdzieś po drodze wypadła. Na szczęście to typowa śruba, coś się dobierze.
przypasowałem wydrukowaną niedawno uszczelkę. Szyba nie była umyta z jakiegoś kleju albo starej uszczelki dowulkanizowanej do szyby, ale podoba mi się jak się ze sobą spasowały te części.
Plan na najbliższą przyszłość to złożyć kanapkę (części będą pewnie w przyszłym tygodniu), umyć szklanki, sprowadzić części, zmienić uszczelniacze zaworowe, dokręcić pompę brakującą śrubą i dolać płynu, zmontować to wszystko.
#macmajster #samochody #prestizowygruz2 #diy #zrobtosam



Jak chcesz rozpiąć zawór bez zdejmowania głowicy to masz 2 opcjie, albo tłokustawić w gmp i zawór oprzeć o tłok i wtedy rozpiać albo weżyk do sprawdzania kompresji wkręcić w otwór świecy i podpiąć do prosto do butli konpresora zeby cały czas tam było ciśnienie i w tedy zawór też nie wypadnie i można normalnie rozpiąć.
Zaloguj się aby komentować
Druk numer trzy, jest dużo lepiej. Live Z poszło 0,2 w dół, stopa słonia wywalona, latanie przez model z uniesioną dyszą wyłączone, temperatura stołu podniesiona do 60 st. C, brim wywalony, podpory tylko w modelu. Na wcześniejszej sztuce próbowałem podtapianie, ale nie znalazłem jeszcze dobrej temperatury. Jestem wystarczająco zadowolony żeby po obróbce wewnętrznych powierzchni uszczelki zamontować to i sprawdzić jak będzie się trzymało długoterminowo w samochodzie.
https://www.hejto.pl/tag/macmajster#macmajster #samochody #prestizowygruz2 #zrobtosam #diy #druk3d

Zaloguj się aby komentować
Jakie używane auto do 15k PLN polecacie?
Mam na oku Skode Fabię II, Audi A3 P8 oraz Audi A4 B6.
Interesuje mnie jedynie benzyna.
Szukam czegoś nisko awaryjnego / z tanimi częściami.
Ważniejsza dla mnie jest frajda z jazdy niż wygody
Jakieś polecajki?
#kiciochpyta
Zaloguj się aby komentować
Skończyłem proces mycia kanapki. Marcin (mechanik) potwierdził przypuszczenie, że ktoś "nie wymieniał oleju na czas".
Na zdjęciach wyczyszczony wałek rozrządu, wyczyszczona kanapka bez elementów składowych.
Orientacyjny czas procesów żeby doprowadzić to do obecnego stanu:
zdjęcie pokrywy - 1 godzina,
mycie pokrywy wraz z rozebraniem odmy i myciem pod nią - 7 ... 8 godzin,
obranie pokrywy ze starego lakieru - 2 godziny,
malowanie pokrywy - 2 godziny,
wyjęcie kanapki - 2 ... 2,5 godziny,
rozebranie kanapki - 1 godzina,
mycie części kanapki - 13 ... 14 godzin.
Do zrobienia:
zamówienie oringów i simmeringu do kanapki,
montaż kanapki,
czyszczenie głowicy pod kanapką bez wyjmowania,
wymiana uszczelniaczy zaworowych, sprawdzenie czy na prowadnicach zaworów są luzy,
sprawdzenie czy i jaka uszczelka powinna być na łączeniu głowica - kanapka,
montaż (jeśli uszczelka będzie "płynna" to kolejny punkt i druga rozbiórka nie ma znaczenia),
pomiar luzów zaworowych,
dobranie płytek zaworowych,
zdjęcie kanapki, podmiana płytek, montaż,
podlanie części olejem żeby nie startowały na sucho,
montaż pokrywy,
naklejenie znaczka na pokrywę.
uff... "Zawsze mogłeś zbierać znaczki".
#macmajster #samochody #prestizowygruz2 #diy #zrobtosam



Zaloguj się aby komentować
24h Le Mans 1955 – odbył się w dniach 11-12 czerwca 1955, zwyciężył w nim Mike Hawthorn. Podczas wyścigu miał miejsce wypadek Pierre’a Levegha jadącego w Mercedesie, poza kierowcą zginęło w nim 82 widzów, a dalszych 120 odniosło rany i obrażenia.
Przez pierwsze dwie godziny wyścigu trzej kierowcy: Eugenio Castellotti, Mike Hawthorn i Juan Manuel Fangio przewodzili na przemian stawce. Na 33 okrążeniu, naprzeciwko głównej trybuny, Hawthorn niespodziewanie podjął decyzję o zjechaniu do boksu i zaczął hamować. Zaskoczony jadący za nim Lance Macklin w celu uniknięcia kolizji wykonał gwałtowny skręt w lewo, nie widząc, że z pełną prędkością pędzą tuż za nim dwa Mercedesy, którymi kierowali Levegh i Fangio. Levegh w ostatniej chwili uniósł rękę by ostrzec Fangia, po czym uderzył w Macklina z prędkością ponad 200 km/h. Jego pojazd, wyrzucony w powietrze, uderzył w szczyt wału ziemnego przed zatłoczoną trybuną i roztrzaskał się. Zginął kierowca. Silnik i fragmenty karoserii zabiły wielu widzów, przy czym pokrywa silnika − wirując z ogromną prędkością − zadziałała jak nóż gilotyny[1].
Mimo wypadku dyrektor wyścigu, Charles Faroux, postanowił o jego kontynuacji. Pod koniec dziewiątej godziny wyścigu szef ekipy Mercedesa rozmawiał telefonicznie ze zwierzchnikami w Stuttgarcie, którzy na znak żałoby nakazali mu wycofać z zawodów pozostałe dwa samochody tej stajni. Choć Juan Manuel Fangio i Stirling Moss prowadzili z dużą przewagą, szef ekipy spełnił polecenie.
Ostateczny bilans wypadku podano dopiero po zakończeniu wyścigu. Tragedia pochłonęła 83 ofiary śmiertelne i 120 rannych. Niektóre kraje (Francja, Niemcy, Hiszpania i Szwajcaria) natychmiast zakazały organizacji takich imprez. Firma Mercedes postanowiła wycofać się z rywalizacji sportowej i nie wróciła na tory wyścigowe aż do roku 1987.
#motoryzacja #wyscigi
Zaloguj się aby komentować
@cebulaZrosolu @Marchew @D21h4d @Boltzman Wołam, bo byliście zaangażowani w temat robienia uszczelki od zera.
Kupiłem filament, wczoraj testowałem na prostych kształtach z podporami, dziś wydrukowałem na próbę swoją uszczelkę.
Nie jest źle, choć ustawienia ewidentnie można poprawić. Najgorzej wygląda pierwsza warstwa, jakby trochę za rzadko przebiegi były i chyba również za daleko od stołu. Po podporach pozostają pojedyncze linie, trochę ciasne miejsce żeby podejść bocznymi i je wyciąć. Wypełnienie 70%, jest dość sztywna w grubszych fragmentach, natomiast w osi ładnie się ugina.
#macmajster #samochody #prestizowygruz2 #zrobtosam #diy #druk3d



Zaloguj się aby komentować
Na dziś wystarczy. Zacząłem o 16:15, skończyłem o 22:30. Kanapka rozebrana, koniki i ich wałki wyczyszczone, koło pasowe i śruba też. Kanapka do doczyszczenia z góry i czyszczenia od dołu. Wałek rozrządu do czyszczenia. Do kupienia simering i oringi.
Poza tym wyszczotkowałem, zamontowałem i naoliwiłem antykorozyjnie blachę odmy w pokrywie. Sama pokrywa jest już odmalowana. U @3zet czeka znaczek na pokrywę.
Uhetany, ale zadowolon. Jeszcze drugie tyle i będzie można przejść do zakładania wszystkiego na silnik (po wymianie uszczelniaczy zaworowych).
#macmajster #samochody #prestizowygruz2 #diy #zrobtosam

Zaloguj się aby komentować
#pracaspawaczamnieprzeistacza
Komuś #spawanie weszło w krew i stwierdził że to najlepsza metoda naprawy #mechanikasamochodowa

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Pękła mi miednica, w której myłem graty i musiałem wystrugać zastępstwo z kanistra 30 L. Krótkie to i nie idzie tak fajnie myć. Cóż myję?
Jest to "kanapka", jak nazwał ją znajomy mechanik (pozdrawiam Marcina!), w której zawarty jest wałek rozrządu, wałek pośredni i koniki zaworów. Taki zestaw montowany jest na głowicy. Rozwiązanie ma swoje zalety, np. głowica nie waży 20 kg tylko pewnie z 10, nie trzeba rozkręcać łożyskowania wałka rozrządu żeby go wyjąć. Ma też swoje wady - trzeba to wszystko uszczelnić z głowicą, kształt wewnątrz jest dodatkowo skomplikowany, ustawianie luzu zaworowego zależy od grubości uszczelki*.
Wszystko wewnątrz jest oklejone 40 - letnim olejem po dobrym przepaleniu. Widoczne efekty osiągnąłem po ok. 1,5 godziny pracy.
*- ktoś pyrgnął silikon zamiast uszczelki. Nie dziwię się już, że luzy na zaworach pokasowane albo rozrajbowane. Na ostatnim zdjęciu moja tabelka z pomiarami.
Uprzedzając - nie myłem tego w zlewie. Musiałem zwolnić moją myju-myju-kuwetę do zlania wszystkiego (kanapka była spłukana w kuwecie) do kanistra. W zlewie jedynie zrobiłem przedmuch żeby pozbyć się nadmiaru wody z zakamarków. Później musiałem wymyć grudki oleju z włosów i twarzy (odkryłem zaletę wysokiego czoła ( ͡° ͜ʖ ͡°) ).
#macmajster #prestizowygruz2 #samochody #mechanikasamochodowa



Zaloguj się aby komentować
da radę tutaj założyć LPG? przecież to by było cudowne mieć 5.0 400KM w hybrydzie do kwadratu XD
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/lexus-ls-lexus-ls600hl-ID6FzWha.html
#samochody #mechanikasamochodowa #lexus
Zaloguj się aby komentować
Kolejnym obowiązkowym miejscem dla samochodziarza na #malta jest świetne muzeum motoryzacji. Spodziewałem się głównie włoszczyzny, a tymczasem zobaczyłem tam moje dwa ulubione samochody zaparkowane obok siebie i się wzruszyłem #samochody #motoryzacja




Zaloguj się aby komentować
Chłop marzenie zrealizował, opuszczony salon Subaru zobaczył na #malta #samochody #motoryzacja #subaru




Wejść się nie da, ale można sobie popatrzeć przez szybę. Miejsce ma status kultowego https://www.motor1.com/news/229888/abandoned-subaru-dealer-malta/
Zaloguj się aby komentować