Strachu to lvl 4,5 za grosz nie ma, dziś pierwszy raz sama panowała na koniem i kółko wokół padoku zrobiła.
#rodzicielstwo #konie


Społeczność
Wszystko dookoła rodzicielstwa - ciąża, poród, rodzicielstwo, wychowanie dzieci, edukacja i inne tematy wspierające okołodzieciowe
Strachu to lvl 4,5 za grosz nie ma, dziś pierwszy raz sama panowała na koniem i kółko wokół padoku zrobiła.
#rodzicielstwo #konie

Zaloguj się aby komentować
#rodzicielstwo kto nie słyszał, niech posłucha!
piękne słuchowisko o Tadku Niejadku
moje dzieci są zachwycone. znamy to już od kilku lat, nawet ściągnałem na telefon, żeby móc odtworzyć w każdym momencie
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Życie to czasem zaskakuje.
Będzie większa chata, czwartego nie wykluczaliśmy, więc luzik. No jednak nie, bo naszym oczom pokazały się bliźniaki
No tego to nie przewidziałem, będzie impreza na całego. Nie sądziłem, że będziemy aż tak wielodzietni
#rodzicielstwo #dzieci

Zaloguj się aby komentować
Jedną z zalet ojcostwa jest to, że w domu ma się za⁎⁎⁎⁎ste plastry
#rodzicielstwo #dzieci #pokemon


Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Ja pi⁎⁎⁎⁎lę.
Baba od angola w szkole mojego potomstwa bez przerwy choruje. Ale to bez przerwy. Notorycznie jest na zwolnieniu, ma 50% nieobecności.
Wczoraj dzieciaki jednego z rodziców zauważyły ją jak wysiada z samolotu wracającego z ciepłych krajów - lecieli tym samym lotem.
Lecenie w c⁎⁎ja - dosłownie.
Matki już kręcą małysza.
#szkola #dzieci #edukacja #rodzicielstwo #afera


@Opornik I bardzo dobrze. System ubezpieczeń społecznych, takich jak chorobowe musi opierać się na uczciwości, by takie pijawki nie doprowadziły do sytuacji, że warunki zostaną dla wszystkich pogarszane. A jak jeszcze zostawiasz dowody własnego oszustwa to donos się należy za sam fakt bycia debilem.
Zaloguj się aby komentować
Świąteczne malowanie pisa.... emmm kolorowanek :].
#rodzicielstwo #dzieci

Zaloguj się aby komentować
Z jednej strony przyjemnie patrzeć, jak dzieci poznają muzykę mojej młodości i odkrywają największe przeboje minionych dekad.
Z drugiej strony ile razy dziennie można słyszeć z salonu "Look, if you had one shot, or one opportunity... "
#rodzicielstwo #dzieci #muzyka

Zaloguj się aby komentować
Ojczysławie, ty się na wszystkim znasz, jak się nazywa takie działko co u góry ma takie białe coś co wygląda jak wielka tabletka, i bardzo szybko strzela?
CWIS synku.
#rodzicielstwo #dzieci #technikawojskowa #bron


Zaloguj się aby komentować
Na grupie klasowej (1. klasa podstawówki) u młodego inba: w mijającym tygodniu była kartkówka z angielskiego, która niektórym dzieciakom nie poszła. Zakres materiału był ogromny: całe 24 słówka, do tego zadania na poziomie "uzupełnij brakującą literę"
No i madki wariatki się odpaliły i się nakręcają: że za dużo, że za trudne, że się dzieci zniechęciły.
Po prostu xD
#rodzicielstwo #dzieci #szkola

Tak z innego podworka.
Syn chodzi do podstawówki w UK. Klasa 3. Naturalnie musi być dwujęzyczny. Widząc ilość błędów jakie robi pisząc po angielsku zastanawiam się czy aby na pewno "nadąża"... raz na pół roku dowiaduję się że jest idealnie w środku stawki jeżeli chodzi o pisownię...
Więc 2 wnioski: - Szkoła może działać nie informując rodziców o postępach codziennie o ile nie odbiegają od normy. - rodzice często mają oczekiwania za niskie lub za wysokie w stosunku do wieku dziecka
Zaloguj się aby komentować
Młoda lvl 3 lata dostała się do przedszkola, gdzie chodzi Nasz syn. Dziś wywieśili listę grupy...kopara w dół mi zleciała ಠ_ಠ .
7 słownie "siedem" dzieciaków będzie w grupie.
2 chłopaków, 5 dziewczynek. Młody jak startował w 2023 bylo ich 21 w grupie. Pewno z parę małych jeszcze do września dojdzie do grupy, ale to i tak masakra jaki przeskok ilościowy.
#przedszkole #demografia
@Spider młody jak startował w 2020, to trzeba było na kolanach się prosić o miejsce prywatne. Publiczne nawet nie otwierały rekrutacji, bo rodzeństwo miało pierwszeństwo.
Dziś połowy tych punktów nie ma, a przedszkole publiczne jest w przyszłym roku zamykane całkowicie. Za to szkoła podstawowa leci na dwie zmiany.
Zaloguj się aby komentować
#rodzicielstwo #zalesie jako że mam mały plac demontażu na podwórku, to młody, zamiast odkręcać śruby, postanowił połazić.
twierdzi, że wlazł w gwoździa na trawie, ja podejrzewam, że jednak łaził po deskach, z których jeszcze nie odbiłem gwoździ (na deskach są ślady krwi).
przebił piętę w sobotę wieczorem.
wczoraj noga spuchnięta i coś się sączyło z rany, więc małżonka zabrała go na SOR.
tam przebadali, prześwietlili i stwierdzili, że to surowica wypływa i jest ok, wypisali na wszelki wypadek antybiotyk na receptę.
sprawdziliśmy szczepienia - na tężec ma jeszcze ważne.
dzisiaj zamiast w szkole, siedzi w domu i uczy się chodzić o kulach
rana się zasklepiła, ale niestety opuchlizna schodzi długo i bez bólu nie postawi normalnie nogi.



Ja też zaliczyłam takie coś, nowym butem! Tego dnia kupiony! Tylko że ...udało się to zrobić w... Wujka samochodzie, musiał mi się trochę wbić w buta w samochodzie bo pierwszy krok na asfalt i ból w ... .
I wujka w samochodzie zawsze dziada i baby brakowało a to był pierwszy krok na asfalt. Gwóźdź się wbił prawie na sztorc. AŁA
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Następny adorator... (▀̿Ĺ̯▀̿ ̿) To już czwarty i każdy zabiega o względy mojej córeczki lvl 4, w tym tempie to za 10 lat ona mnie do grobu wpędzi.
(╯ ͠° ͟ʖ ͡°)╯┻━┻
#rodzicielstwo

Zaloguj się aby komentować
https://www.reddit.com/r/TikTokCringe/comments/1r4yl2a/frida_baby_is_using_sxual_innuendos_in_their/


Zaloguj się aby komentować
Dzieci na baliku karnawałowym, w końcu można gdzieś wyskoczyć
#rodzicielstwo #walentynki


Zaloguj się aby komentować
@WatluszPierwszy polecił Myszonka, to ja chciałbym polecić serię, która wydaje mi się idealna dla dzieci w wieku jakoś 1.5-3 lat. Moje dziewczyny za nią przepadają.
Seria Zwierzątka mojego malucha składa się z kilku książeczek w twardej oprawie z twardymi kartkami. Są to krótkie opowiastki utrzymane w podobnej konwencji: zwierzątko opowiada o jakiejś rzeczy, którą robi ze swoim dziecięcym przyjacielem. Historyjki są krótkie, przyjemne, spokojne i zazwyczaj w obrębie każdej z nich powtarza się kilkukrotnie ten sam motyw (np. apetyt krówki i zjadanie przez nią różnych rzeczy). Obrazki są idealne dla małego dziecka, kolory nie są krzykliwe, wszystko jest ładnie pokazane i nie przytłacza. Tekstu na każdej stronie jest akurat tyle, że dziecko się nie znudzi i nie będzie chciało przewracać na kolejną kartkę. Polecam, zwłaszcza, że są teraz do kupienia za jakieś grosze (warto mieć wszystkie z serii).
#dzieci #ksiazki #ksiazkidladzieci #rodzicielstwo

@Piechur To jak już z takich 'rodzicielskich' czytanek polecamy to poza "Jadzią Pętelką", która już swój fejm chyba zdobyła i reklamować nie trzeba - zdecydowanie polecam serię "Misia i jej mali pacjenci" - przypadkiem trafiliśmy w bibliotece i powoli kompletujemy serię ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Są to już nieco dłuższe formy, my zaczęliśmy w okresie lvl4.
Generalnie fabuła jest bardzo powtarzalna - Misia, rezolutna dziewczynka prowadząca własną 'klinikę' i będąca weterynarzem rozumiejącym mowę zwierząt, w każdej książce trafia w inne miejsce (wakacje nad rzeką, ferie w górach, weekend w lesie) i tam każdorazowo znajduje zwierzę, wymagające pomocy, albo inną 'zagadkę' przyrodniczą. Każda książka dzieli się na kilka rozdziałów ze wspólnym tłem (jeden wyjazd), a każdy rozdział z reguły opowiada o jednym zwierzaku.
Zwierzęta i ich zachowania są bardzo rzetelnie opisane i przedstawione, wszystkie to nasze rodzime gatunki, a Misia wraz ze swoim psim przyjacielem (który swoją drogą też ma własną serię przygód ze swojego punktu widzenia), uczy dzieci empatii, miłości do zwierząt i przyrody oraz samodzielności.
Przy dłuższym maratonie męczy schematyczność, ale dzieci jeszcze tego tak nie zauważają - polecam zdecydowanie.

Zaloguj się aby komentować

Policjanci zatrzymali do kontroli pojazd osobowy poruszający się w strefie zamieszkania na terenie miasta Choszczno. Jak się okazało, za kierownicą siedział 14-letni chłopak. Ojciec nastolatka był nietrzeźwy – badanie wykazało ok. 1,3 promila alkoholu w organizmie. Komunikat policji #rodzicielstwo...