Serwus koledzy i koleżanki, w końcu i ja sobie sprawiłem zegareczek Garmina. Macie jakieś swoje ustawienia i tipy które warto znać? Podzielcie się :D
#bieganie #garmin

Społeczność
Dla biegających, szurających, przebierających nogami ;) Garmin - connect.garmin.com/modern/group/3971467 Strava - strava.com/clubs/hejtobiega
Serwus koledzy i koleżanki, w końcu i ja sobie sprawiłem zegareczek Garmina. Macie jakieś swoje ustawienia i tipy które warto znać? Podzielcie się :D
#bieganie #garmin
@minaret stan wytrenowania w garmin connect otrzymasz dopiero po kilku treningach nie od razu. Zacznij w nim chodzić na codzień,zliczy Ci codzienne kroki. Połącz sobie garmin connect ze stravą - mamy tam grupę biegową hejto
Zaloguj się aby komentować
Czołem załogo. Ostatnio u ojca znalazłem zegarek z pulsomterem na klatkę Sigma Rc14.11. O taki:
https://www.amazon.com/Sigma-Rc14-11-Running-Heart-Monitor/dp/B008DRUE0S
Ten czujnik na klatkę wg instrukcji nazywa się R3 transmitter.
Czy jest szansa podłączyć ten czujnik na klatkę do jakiegoś innego zegarka, który by się łatwo synchronizował z telefonem?
#gadzety #bieganie #zegarki
#bieganie W poprzednim wpisie 2 miesiące temu cieszyłem się ze złamania godziny na 10km ale dopiero teraz czuję satysfakcję, bo 25minut na 5km nie poszło jak wtedy za 1 podejściem... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zaloguj się aby komentować
Ma pytanie o polmaraton. Czy jak biegam około 100 km miesięcznie dystanse 6-10km to mogę przebiec półmaraton dajmy na to za 2 tygodnie ? Nie chce skupiac sie na czasie tylko aby zrobic pierwszy raz i ukończyć #bieganie #maraton
Zaloguj się aby komentować
0 + 3.92 + 3.84 + 4.39 = 12.15
Cześć 🙋♂️
#bieganie
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
W sumie bardziej #garmin ale dodaje w bieganiu że względu na zasięg.
Takie pytanie odnośnie zegarków Garmina - wiadomym jest że mają czujnik temperatury i że wskazania tego czujnika mają się nijak do rzeczywistości z powodów oczywistych.
Zastanawia mnie jednak jak to jest w przypadku pływania - czy wówczas podawana przez nie temperatura jest realna?
Wydaje się że mogła by być bo woda jednak nie jest izolatorem...
Odczyt po początkowym okresie dostosowania jest stabilny i wygląda wiarygodnie. Jednak zastanawia mnie czy ktoś to sprawdzał z innymi odczytami temperatury w wodzie.
Zaloguj się aby komentować
Na początek żeby nie było. Lat mam 48 więc hrmax nie jest już jakiś bardzo wysoki. Biegam dość dużo. Za ostatni roku wychodzi mi jakieś 170 km miesięcznie a najkrótszy dystans jaki biegam to 12 km - tytułem wstępu żeby było wiadomo w czym zecz.
Sprawa jest taka - ostatnio tętno po prostu leci mi w kosmos. Robię sobie standardowy jogging w tempie lekko poniżej 6 minut i średnie tętno mam 156 podczas gdy normalne winno to być poniżej 140.
Standardowo pierwszy kilometr czy dwa to mam tętno 120-130. Dzisiaj 145 miałem po minucie biegu.
Normalnie średnie 156 to mam przy tempie poniżej 5 minut....
Kuma ktoś o co może chodzić?
Nie zwiększyłem obciążeń ani dystansów nic tam nowego nie wprowadziłem.
.
@Bibsz Mam podobnie od około tygodnia. Np, jadąc rowerem do pracy po pierwszych 500m zwalniam do połowy prędkości przelotowej, chociaż zawsze pędziłem pełną na całym dystansie. Tak jak już ktoś wspomniał, ostatnio szwęda się nowy wariant covid'a. Może lepiej sobie odpuść aktywności do czasu aż organizm wróci do pełni sił. Nie musi to też być covid, może być lekkie przeziębienie wywołane wirusami sezonowymi czy cokolwiek innego: https://altershot.tv/naukowe/sezonowa-dynamika-wirusowa
Zaloguj się aby komentować
Pochwalę się co wyrwałem na promocji NB za lekko ponad 3 stóweczki, 1080 v12. Jaram się bo moje Mizuno (pierwsze "poważniejsze" buty) już chyba odpuściły amortyzację. Zobaczymy jak się sprawdzą NB. Niestety będzie zmniejszona szybkość za kolorystykę ale tylko ten był w moim rozmiarze :(
Za to jak widać jest aprobata Szefowej :D
#bieganie i też #koty #pokazkota

Zaloguj się aby komentować
No siema.
To jest dobry dzień. Boli mnie kolano.
MORDO CO W TYM DOBREGO
Zdałem sobie sprawę, ze mnie boli, teraz dzisiaj. Dokładnie tak jak wcześniej już wspominałem o bólu. Różnica jest taka, ze zajęło to prawie 60km w tym tygodniu i brak snu/regeneracji żeby bolało.
CZYLI NA CODZIEŃ PRAWIE NIE BOLI
Jest postęp, cieszę się i to jest przed rezonansem!
ELEGANCKO
#bieganie
Zaloguj się aby komentować
Ale to było dobre - Nike+. To była moja pierwsza platforma, której używałem do biegania ok. 2010. Do butów dokupało się pastylkę, którą umieszczało w otworze pod piętą pod wkładką. Zestaw opaska + pastylka rejestrował liczbę kroków. czas.
Mega podobał mi się design strony i funkcjonalności.
Choć ostatnio słyszałem, że gamifikacja na takich platformach jest mało etyczna...
#bieganie #nike


Zaloguj się aby komentować
Piękne są
#bieganie #buty



fajne kapcie, ja się przymierzam do zakupu asiców pierwszych swoich do biegania na bieżni https://outlet.asics.com/pl/pl-pl/patriot-13/p/1011B485-004.html jakiś bazowy model, rozważam jeszcze lekko droższe gel pulse 13
Zaloguj się aby komentować
NO SIEMA.
A CO TO TO, TO mini RECENZJA BUTOW OSZCZYWISCIE.
DZISIAJ NA TAPECIE BROOK ADRENALINE GTS 23.
Pierwsze buty jakie kupilem z doradca w runners lab. Najpierw przebieglem sie po takiej macie, i dobieralismy buty. Te konkretne sa tzw. 'pronated', czyli juz sam but poprawia to ja krzywie stawy, wiec nie musze do niego wrzucac wkladki, ktora zazwyczaj uzywam.
Wyglad raczej skromny, innych nie mieli kolorow, a ja bylem glodny butow i czekac nie chcialem :))))
Wyrozniaja sie naprawde niska waga, w prownaniu do pozostalych moich butow, naprawde sa lekkie, jakbym prawie nic na stopach nie mial. Plus daja uczucie takiego dopasowania i otulenia stopy, pewnie sie w nich biegnie i dobrze stabilizuja.
Dokladnie w nich zrobilem moj pierwszy wyscig, cisnalem rowno i sprawdzily sie swietnie. Zostaje jeszcze polmaraton w nich zrobic i zobaczyc jak bede sie czul, wtedy bede mogl naprawde powiedziec, poki co mam wrazenie, ze sa top3 moich butow, a moze wskocza na wyzsze miejsce, musze w nich wiecej pobiegac
#bieganie #buty



Zaloguj się aby komentować
Czy ma ktoś z Was bieżnię w domu? Jaki smar do bieżni polecacie kupić dla takiego użytku domowego? Czy nie ma to większego znaczenia?
Zaloguj się aby komentować
#chwalesie #bieganie No to cel na 2023 zrealizowany, 5 km poniżej 25 minut

Zaloguj się aby komentować
16 lipca 2023 Pani Ewa pierwszy raz przebiegła 100m poniżej 11s. Dokładnie 10,94s. Wspaniała kobieta, wielka Polka
#bieganie #lekkoatletyka #ewaswoboda

Zaloguj się aby komentować
Kto by się spodziewał, bolące kolano nie powstrzymało mnie przed bieganiem, a pieprzony paznokieć chyba to zrobi. Cały fioletowy, nie wiem czy jeszcze do odratowania czy go walić i biegać dalej. Jak się ruszam nie boli, tylko jak dotykam to mnie skręca xd
#bieganie
Zaloguj się aby komentować
No siema.
DZISIAJ SZYBKA I KROTKA RECENZJA HOKA ONE ONE BONDI EJTOOO (PROSZĘ CZYTAĆ GŁOSEM PISKLIWEJ JAPONKI)
ALE WHY?
Zachęcony moimi klapeczkami od HOKA ŁAN ŁAN pomyślałem, żeby kupić sobie najmiększe buty jakie mają. Szukałem buta regeneracyjnego, takiego w którym mogę biegać moje rekreacyjne codzienne dyszki, nogi będą odpoczywać i mi dziękować. Dziękować brakiem bólu, wzmacnianiem się i coraz lepszym czasem.
CIĘŻKIE POCZĄTKI
But jak widaćna zdjęciach jest duży, szeroki, stabilny i dość (lol) ciężki w porónaniu do pozostałych. Pierwsze biegi..
KURŁA MORDO MASZ NOWE BUTY OD 2 TYGODNI I DOPIERO TERAZ WRZUCASZ RECKE?!
Tak, i bardzo dobrze, zaraz wyjaśnię dlaczego.
.. były rozczarowujące. But wcale nie był jakiś wyjątkowo miękki w porównaniu do moich ultraboostow light. Kolano się odzywało dość szybko w nich. Średnio się na początku polubiliśmy, ale uznałem, że to wina mojej niskiej wagi, stąd te komentarze o bieganiu na chmurce, super miękkości mnie nie dotyczył. Pewnie pisali je jakies grubasy, sami wiecie, ci biegaczy co kupują buty po kilka stów do biegania, to przecież same tłuścioki, strasznie legitna rozkminę miałem xD
No, ale mój mózg uznał, ze to dobry argument i ch.
DOCIERANIE
Jednak nie rezygnowałem i stwierdziłem, ze będę w nich biegał co drugi dzień, aby nogi odpoczywały.
I tak dzisiaj, zauważyłem, że pomimo tego co mówią, że to buty gdzie ląduje się na palcach lub śródstopiu to w moim przypadku.. bardzo przyjemnie działają, gdy ląduje na pięcię. Wtedy amortyzacja i miekkość robi robote, biegne, a jakbym odpoczywał, kolanko się cieszy, to ja się ciesze. Harmonia, miłość, wierność i wzajemne zaufanie. HOKA ONE ONE BONDI 1 punkt, moje małżenstwo 0 punktów.
PODSUMOWANIE
But robi swoja robote, biega mi sie w nich lzej, rekordó w nich bic nie bede, ale nie po ta sa, jestem zadowolony, plus powinny slużyć naprawdę długo. Ah, a dlaczego taki nudny kolor? Bo zdałem sobie sprawe, ze jak juz wybiegam but, to do czegos musi sluzyc, a te sie nadaja do chodzenia, wiec buty, w ktorych mozna tez spacerowac bede bral bardziej 'uniwersalne'. Taki rozsadny Cezar, kto by sie spodziewal xD
Cisniemy dalej i jest elegancko!
#bieganie #buty



Zaloguj się aby komentować
#bieganie Jakieś 3 tygodnie temu uderzyłem pięścią w stół i poszedłem na pierwsze bieganie po kilku latach absencji od jakiegokolwiek sportu xD Na początku wiadomo bardziej to były jakieś podrygi biegania z dodatkiem szybkiego chodu ale już na drugim lub trzecim "treningu" udało mi się tak przebiec 5km poniżej 30 min. Założyłem sobie żeby do końca roku przebiec 10km poniżej 1h no i w sumie w piątek się to udało i to nawet za bardzo nie szarpiąc. Drugi raz biegłem dystans 10km po "powrocie", oba podejścia już w ciągłym biegu trzymając jedno tempo.
A teraz do sedna zwracam się do was mirki z kilkoma pytaniami.
1)Kupie jakieś sensowne buty do biegania w budżecie do ~ 200 zł? Obecnie biegam w jakichś starych dziurawych najaczach. Nawierzchnia mieszana kostka brukowa-leśne/polne ścieżki.
2)Jakieś słuchawki do biegania też budżetowe na początek(tu nie wiem ~100-150zł?)? Najlepiej bezprzewodowe zawieszane na szyi?
3)Jaka aplikacja najlepsza? Używam Zepp life tj. chyba stare xiaomi fitness. Sparowane z miband6.
Poniżej raport z Zeppa. No i spokojnie wiem, że na początek ważniejsze od sprzętu są chęci ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zaloguj się aby komentować
To chyba moja ulubiona postać z długich biegów trailowych - Kortni dzisiaj dokonała megawyczynu!
Courtney Dauwalter ustanowiła rekord trasy Western States 100 z czasem 15
Dziś ustanowiła rekord trasy w Hardrock 100 w 26
Tym samym pobiła ogólny łączny rekord dla podwójnego biegu (WS-Hardrock), wynoszący 42
#biegiultra #bieganie #sport

Zaloguj się aby komentować