Zaloguj się aby komentować
W biedronce widziałem dzisiaj starą babę w koszulce z napisem "University of Vagina" XD Aż mi się przypomniała ta reklama w której ludzie słuchali z dziećmi jakieś wulgarnej piosenki i się do niej gibali, bo nie rozumieli słów.
Zdjęcie niepowiązane.
(Antoni Chłopkins po roku na Podlasiu)
#heheszki #memy #humorobrazkowy #przemysleniazdupy #gownowpis #czerstwyhumor #filozofiadlajanuszy #benc

@kodyak @RzecznikHejto https://www.youtube.com/watch?v=ZubdCThpTio
Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj w robocie jest jakiś dzień pomroczności jasnej. Od rana zaliczyłem:
spór o rozbicie jednej listy na dwie, bo... w sumie do tej pory nie wiem po co. Ale ok, niech będzie.
tłumaczenie mi przez inną osobę, jak działa proces, który sam implementowałem. Oczywiście działa inaczej.
pytania dlaczego nie działa coś, co implementowała firma zewnętrzna. No ciekawe dlaczego.
No i standard: przez pół dnia może być spokój i sielanka, ale potem, jak na zawołanie, przychodzą 3 osoby na raz z jakąś sprawą i muszę robić 3 rzeczy jednocześnie.
Na szczęście za pół godziny fajrant.
#pracbaza #poniedzialek #korposwiat #zalesie
Zaloguj się aby komentować
22 084,93 + 11,02 + 7,02 + 10,11 = 22 113,08
#sztafeta #bieganie
Wpis dodany za pomocą hejtostats.pl . @Marvin certified! #statsbymarvin
Zaloguj się aby komentować
Nju super mario u
Zapraszam na #cybulionstreamuje #cybulionjestinny
https://www.youtube.com/live/TXzV8t-o_XE?si=MhaBL4_nD7iV6U_u

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
22 076,93 + 8,00 = 22 084,93
#sztafeta #bieganie
---
Wpis dodany za pomocą hejtostats.pl . @Marvin certified! #statsbymarvin

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
"baranie, jesteśmy w Austrii" usłyszał zaskoczony Franek Dolas po tym jak wysiadł z pociągu tuż po ucieczce z obozu.
Zapraszam na #hejtof1typer z mojego ukochanego RedBull Ringu!
Od tego tygodnia zapowiadana zmiana w regulaminie - przy odpowiedzi na wydarzenia, można wybrać jedno i oznaczyć je jako BOOST - prawidłową odpowiedź na takie pytanie pozwoli zdobyć nie jeden, a trzy punkty.
Kto zdobędzie PP
Kto wygra GP Austrii
Kto jeszcze stanie na podium GP Austrii - jedno nazwisko
Wydarzenia:
Które miejsce zajmie zwycięzca dwóch rund na RedBull Ringu, Valteri Bottas?
Ilu kierowców wyjedzie poza tor w pierwszym zakręcie pierwszego okrążenia?
Czy zobaczymy DNF któregos z zawodników z obecnego top5?
Kto uzyska lepszy czas w kwalifikacjach: Colapinto, czy Gasły?
Czy Liam Lawson zbliży się do Izaaka Hadjara w generalnej klasyfikacji po tym turnieju?
#f1 #formula1
@Maciek Kto zdobędzie PP - Hamilton
Kto wygra GP Austrii - Hamilton
Kto jeszcze stanie na podium GP Austrii - Antonelli
Wydarzenia:
Które miejsce zajmie zwycięzca dwóch rund na RedBull Ringu, Valteri Bottas? - NC / według listy 17
Ilu kierowców wyjedzie poza tor w pierwszym zakręcie pierwszego okrążenia? - 4
Czy zobaczymy DNF któregos z zawodników z obecnego top5? - nie BOOST
Kto uzyska lepszy czas w kwalifikacjach: Colapinto, czy Gasły? - colapinto
Czy Liam Lawson zbliży się do Izaaka Hadjara w generalnej klasyfikacji po tym turnieju? - nie
Zaloguj się aby komentować
Strona FB: https://www.facebook.com/Made_In_China-100505779100368
Grupa FB: https://www.facebook.com/groups/369624776916851
Na FB dostępne wszystkie okazje.
⠀
⠀ ⠀ Cena: 359.90 zł
⠀ ⠀ Link ---> https://michina.duckdns.org/3fo
⠀ ⠀ Magazyn: PL
⠀ ⠀ Wysyłka: Darmowa dostawa Prime
⠀
⠀ ⠀ Cena: 8.29 zł
⠀ ⠀ Link ---> https://michina.duckdns.org/3fn
⠀ ⠀ Magazyn: PL
⠀ ⠀ Wysyłka: Darmowa dostawa Prime
⠀
⠀ ⠀ Cena: 35.95 zł
⠀ ⠀ Link ---> https://michina.duckdns.org/3fm
⠀ ⠀ Magazyn: PL
⠀ ⠀ Wysyłka: Darmowa dostawa Prime
⠀
⠀ ⠀ Cena: 32.98 zł
⠀ ⠀ Link ---> https://michina.duckdns.org/1so
⠀ ⠀ Magazyn: PL
⠀ ⠀ Wysyłka: Darmowa dostawa Prime
⠀
⠀ ⠀ Cena: 392.78 zł
⠀ ⠀ Link ---> https://michina.duckdns.org/ti
⠀ ⠀ Magazyn: PL
⠀ ⠀ Wysyłka: Darmowa dostawa Prime
⠀
⠀ ⠀ Cena: 21.98 zł
⠀ ⠀ Link ---> https://michina.duckdns.org/3fl
⠀ ⠀ Magazyn: PL
⠀ ⠀ Wysyłka: Darmowa dostawa Prime
⠀
⠀ ⠀ Cena: 4799.00 zł
⠀ ⠀ Link ---> https://michina.duckdns.org/3be
⠀ ⠀ Magazyn: PL
⠀ ⠀ Wysyłka: Darmowa dostawa Prime
⠀
⠀ ⠀ Cena: 249.00 zł
⠀ ⠀ Link ---> https://michina.duckdns.org/3fk
⠀ ⠀ Magazyn: PL
⠀ ⠀ Wysyłka: Darmowa dostawa Prime
⠀
⠀ ⠀ Cena: 208.60 zł
⠀ ⠀ Link ---> https://michina.duckdns.org/3fj
⠀ ⠀ Magazyn: PL
⠀ ⠀ Wysyłka: Darmowa dostawa Prime
⠀
⠀ ⠀ Cena: 332.89 zł
⠀ ⠀ Link ---> https://michina.duckdns.org/3fi
⠀ ⠀ Magazyn: PL
⠀ ⠀ Wysyłka: Darmowa dostawa Prime
⠀
⠀ ⠀ Cena: 30.79 zł
⠀ ⠀ Link ---> https://michina.duckdns.org/3fh
⠀ ⠀ Magazyn: PL
⠀ ⠀ Wysyłka: Darmowa dostawa Prime
⠀
⠀ ⠀ Cena: 159.95 zł
⠀ ⠀ Link ---> https://michina.duckdns.org/3fg
⠀ ⠀ Magazyn: PL
⠀ ⠀ Wysyłka: Darmowa dostawa Prime
⠀
⠀ ⠀ Cena: 364.16 zł
⠀ ⠀ Link ---> https://michina.duckdns.org/3ff
⠀ ⠀ Magazyn: PL
⠀ ⠀ Wysyłka: Darmowa dostawa Prime
⠀
⠀ ⠀ Cena: 609.99 zł
⠀ ⠀ Link ---> https://michina.duckdns.org/bs
⠀ ⠀ Magazyn: PL
⠀ ⠀ Wysyłka: Darmowa dostawa Prime
⠀
⠀ ⠀ Cena: 35.68 zł
⠀ ⠀ Link ---> https://michina.duckdns.org/3fe
⠀ ⠀ Magazyn: PL
⠀ ⠀ Wysyłka: Darmowa dostawa Prime
⠀
⠀ ⠀ Cena: 27.49 zł
⠀ ⠀ Link ---> https://michina.duckdns.org/3fd
⠀ ⠀ Magazyn: PL
⠀ ⠀ Wysyłka: Darmowa dostawa Prime
⠀
⠀ ⠀ Cena: 129.00 PLN
⠀ ⠀ Link ---> https://michina.duckdns.org/3fc
⠀ ⠀ Magazyn: PL
⠀ ⠀ Wysyłka: -
⠀
⠀ ⠀ Cena: 19.49 zł
⠀ ⠀ Link ---> https://michina.duckdns.org/3fb
⠀ ⠀ Magazyn: PL
⠀ ⠀ Wysyłka: Darmowa dostawa Prime
⠀
⠀ ⠀ Cena: 56.00 zł
⠀ ⠀ Link ---> https://michina.duckdns.org/3fa
⠀ ⠀ Magazyn: PL
⠀ ⠀ Wysyłka: Darmowa dostawa Prime
⠀
⠀ ⠀ Cena: 2599.00 zł
⠀ ⠀ Link ---> https://michina.duckdns.org/3f9
⠀ ⠀ Magazyn: PL
⠀ ⠀ Wysyłka: -
⠀
⠀ ⠀ Cena: 819.00 zł
⠀ ⠀ Link ---> https://michina.duckdns.org/3f8
⠀ ⠀ Magazyn: PL
⠀ ⠀ Wysyłka: Darmowa dostawa Prime
⠀
⠀ ⠀ Cena: 61.88 zł
⠀ ⠀ Link ---> https://michina.duckdns.org/3f7
⠀ ⠀ Magazyn: PL
⠀ ⠀ Wysyłka: Darmowa dostawa Prime
⠀
⠀ ⠀ Cena: 34.99 zł
⠀ ⠀ Link ---> https://michina.duckdns.org/3f6
⠀ ⠀ Magazyn: PL
⠀ ⠀ Wysyłka: Darmowa dostawa Prime
⠀
⠀ ⠀ Cena: 385.25 zł
⠀ ⠀ Link ---> https://michina.duckdns.org/3f5
⠀ ⠀ Magazyn: PL
⠀ ⠀ Wysyłka: Darmowa dostawa Prime
⠀
⠀ ⠀ Cena: 69.00 zł
⠀ ⠀ Link ---> https://michina.duckdns.org/3f4
⠀ ⠀ Magazyn: PL
⠀ ⠀ Wysyłka: Darmowa dostawa Prime
⠀
⠀ ⠀ Cena: 87.23 zł
⠀ ⠀ Link ---> https://michina.duckdns.org/3f3
⠀ ⠀ Magazyn: PL
⠀ ⠀ Wysyłka: Darmowa dostawa Prime
⠀
⠀ ⠀ Cena: 107.00 zł
⠀ ⠀ Link ---> https://michina.duckdns.org/3f2
⠀ ⠀ Magazyn: PL
⠀ ⠀ Wysyłka: Darmowa dostawa Prime
⠀
⠀ ⠀ Cena: 69.00 zł
⠀ ⠀ Link ---> https://michina.duckdns.org/3f1
⠀ ⠀ Magazyn: PL
⠀ ⠀ Wysyłka: Darmowa dostawa Prime
⠀
⠀ ⠀ Cena: 73.49 zł
⠀ ⠀ Link ---> https://michina.duckdns.org/3f0
⠀ ⠀ Magazyn: PL
⠀ ⠀ Wysyłka: Darmowa dostawa Prime
⠀
⠀ ⠀ Cena: 13.23 zł
⠀ ⠀ Link ---> https://michina.duckdns.org/3ez
⠀ ⠀ Magazyn: PL
⠀ ⠀ Wysyłka: Darmowa dostawa Prime
⠀
⠀ ⠀ Cena: 100.49 zł
⠀ ⠀ Link ---> https://michina.duckdns.org/2sm
⠀ ⠀ Magazyn: PL
⠀ ⠀ Wysyłka: Darmowa dostawa Prime
⠀
⠀ ⠀ Cena: 42.19 zł
⠀ ⠀ Link ---> https://michina.duckdns.org/3ey
⠀ ⠀ Magazyn: PL
⠀ ⠀ Wysyłka: Darmowa dostawa Prime
⠀
⠀ ⠀ Cena: 1749.57 zł
⠀ ⠀ Link ---> https://michina.duckdns.org/1hb
⠀ ⠀ Magazyn: PL
⠀ ⠀ Wysyłka: Darmowa dostawa Prime
⠀
⠀ ⠀ Cena: 26.29 zł
⠀ ⠀ Link ---> https://michina.duckdns.org/3ex
⠀ ⠀ Magazyn: PL
⠀ ⠀ Wysyłka: Darmowa dostawa Prime
⠀
⠀ ⠀ Cena: 339.00 zł
⠀ ⠀ Link ---> https://michina.duckdns.org/3ew
⠀ ⠀ Magazyn: PL
⠀ ⠀ Wysyłka: Darmowa dostawa Prime
⠀
⠀ ⠀ Cena: 57.53 zł
⠀ ⠀ Link ---> https://michina.duckdns.org/3ev
⠀ ⠀ Magazyn: PL
⠀ ⠀ Wysyłka: Darmowa dostawa Prime
⠀
⠀ ⠀ Cena: 64.99 zł
⠀ ⠀ Link ---> https://michina.duckdns.org/3eu
⠀ ⠀ Magazyn: PL
⠀ ⠀ Wysyłka: Darmowa dostawa Prime
⠀
⠀ ⠀ Cena: 1.79 zł
⠀ ⠀ Link ---> https://michina.duckdns.org/3et
⠀ ⠀ Magazyn: PL
⠀ ⠀ Wysyłka: Darmowa dostawa Prime
⠀
⠀ ⠀ Cena: 6.67 zł
⠀ ⠀ Link ---> https://michina.duckdns.org/3es
⠀ ⠀ Magazyn: PL
⠀ ⠀ Wysyłka: Darmowa dostawa Prime
⠀
⠀ ⠀ Cena: 4603.89 zł
⠀ ⠀ Link ---> https://michina.duckdns.org/3er
⠀ ⠀ Magazyn: PL
⠀ ⠀ Wysyłka: Darmowa dostawa Prime
⠀
⠀ ⠀ Cena: 23.39 zł
⠀ ⠀ Link ---> https://michina.duckdns.org/3eq
⠀ ⠀ Magazyn: PL
⠀ ⠀ Wysyłka: Darmowa dostawa Prime
⠀
⠀ ⠀ Cena: 32.24 zł
⠀ ⠀ Link ---> https://michina.duckdns.org/3ep
⠀ ⠀ Magazyn: PL
⠀ ⠀ Wysyłka: Darmowa dostawa Prime
⠀
⠀ ⠀ Cena: 30.38 zł
⠀ ⠀ Link ---> https://michina.duckdns.org/3eo
⠀ ⠀ Magazyn: PL
⠀ ⠀ Wysyłka: Darmowa dostawa Prime
⠀
⠀ ⠀ Cena: 100.45 zł
⠀ ⠀ Link ---> https://michina.duckdns.org/3en
⠀ ⠀ Magazyn: PL
⠀ ⠀ Wysyłka: Darmowa dostawa Prime
⠀
⠀ ⠀ Cena: 23.99 zł
⠀ ⠀ Link ---> https://michina.duckdns.org/3em
⠀ ⠀ Magazyn: PL
⠀ ⠀ Wysyłka: Darmowa dostawa Prime
⠀
⠀ ⠀ Cena: 45.50 zł
⠀ ⠀ Link ---> https://michina.duckdns.org/3ed
⠀ ⠀ Magazyn: PL
⠀ ⠀ Wysyłka: Darmowa dostawa Prime
⠀
⠀ ⠀ Cena: 15.50 zł
⠀ ⠀ Link ---> https://michina.duckdns.org/32q
⠀ ⠀ Magazyn: PL
⠀ ⠀ Wysyłka: Darmowa dostawa Prime
⠀
⠀ ⠀ Cena: 124.90 zł
⠀ ⠀ Link ---> https://michina.duckdns.org/3dt
⠀ ⠀ Magazyn: PL
⠀ ⠀ Wysyłka: Darmowa dostawa Prime
⠀
⠀ ⠀ Cena: 467.89 zł
⠀ ⠀ Link ---> https://michina.duckdns.org/3dr
⠀ ⠀ Magazyn: PL
⠀ ⠀ Wysyłka: Darmowa dostawa Prime
⠀
⠀ ⠀ Cena: 32.58 zł
⠀ ⠀ Link ---> https://michina.duckdns.org/3dq
⠀ ⠀ Magazyn: PL
⠀ ⠀ Wysyłka: Darmowa dostawa Prime
⠀
⠀ ⠀ Cena: 1700.00 zł
⠀ ⠀ Link ---> https://michina.duckdns.org/26u
⠀ ⠀ Magazyn: PL
⠀ ⠀ Wysyłka: Darmowa dostawa Prime
⠀
⠀ ⠀ Cena: 75.88 zł
⠀ ⠀ Link ---> https://michina.duckdns.org/15
⠀ ⠀ Magazyn: PL
⠀ ⠀ Wysyłka: Darmowa dostawa Prime
⠀
⠀ ⠀ Cena: 25.32 zł
⠀ ⠀ Link ---> https://michina.duckdns.org/3dj
⠀ ⠀ Magazyn: PL
⠀ ⠀ Wysyłka: Darmowa dostawa Prime
⠀
#aliexpress #promocje #MadeInChina #amazon #amazonprime
#gaming #hardware #ogrodnictwo #agd #zabawki #audio #peryferia #sport #elektronika #narzedzia

Zaloguj się aby komentować
Wszyscy pi⁎⁎⁎⁎lą że stracimy pracę przez AI a tymczasem właśnie zaczynam kończyć drugą współpracę z firmą z Polski, bo duży amerykański klient z dnia na dzień stwierdził "tniemy koszty, przenosimy prace do Indii". Drugi raz! xD
#zalesie #it #programowanie #pracbaza
AI jest cholernie drogie. W cyklu produkcji software najwięcej tokenów zjadają budowa, recenzja, testy i poprawki, a dokładniej kolejne iteracje dwa i cztery, bo AI nadal ma duże problemy z pracą z kontekstem.
W sumie większość optymalizacji procesów związana jest teraz z tym, by na bieżąco poprawiać również i kontekst, by dodać struktury do markdownow, by specjalizowania agenci pilnowali, by aktualna baza kontekstowa była ogarnialna.
Czytałem trochę artykułów o Fable i Mythosie, i z tego co widzę to są to modele samoorganizujace i samoskalujace. Do poszczególnych zadań powoływani są specjalizowani agenci, którzy są mniejsi i szybsina zarządzają nimi nadzorcy...
I było by to może i fajne, gdyby nie następujące problemy:
Koszt. Zamiast jednego modelu zatrudniasz dziesiątki. Może te dziesiątki potrzebują mniejszych pół zasobowych, może szybciej wykonują zadania, ale nadal całościowy koszt będzie wyższy, zwłaszcza, że projekty (zadania wieloagentowe z dynamicznie rozwijającym się planem zadaniowym) mogą łatwo przekraczać budżet. Znamy to z codzienności.
Koszt jest kryty. Twórcy AI walczą o dominację na rynku licząc, że pozostali padną. Najlepszy dowód na to, jak niewyobrażalna kasa idzie na AI to zapaść na rynku dostawców produktów krytycznych dla AI: pamięci, oraz jak szybko do przodu idzie architektura pod AI (wielowątkowość i RISC). To wszystko napędzane jest wyścigiem AI.
Dług technologiczny ery AI. Masa kodu, którego nikt nie ogarnia, a za który odpowiedzialność prawna nikt nie chce wziąć. Bo AI nie ma osobowości prawnej. Ten dług będzie stanowić ukryty koszt utrzymaniowy, zwiększona powierzchnie ataku i te de.
AI stanie się narzędziem, ale po kilku głośnych procesach sądowych o odszkodowania entuzjazm raczej mocno opadnie.
@Dzemik_Skrytozerca dokładnie tak jak napisales, póki co to jest malo opłacalne pisać kod tylko przy pomocy AI pomijając juz sama jakość kodu. A jak to jest drogie to odczuly firmy po tym jak anthropic i openai zaczęły rozliczac za zużyte tokeny a nie ryczałtem. A najlepsze jest, że tańsze nie będzie - zakładając korzystanie z infrastruktury głównych graczy - bo model biznesowy tych graczy nie istnieje i gracze tylko dokładają do tego biznesu. Stad plany wejścia na giełdę żeby dalej pozyskiwać hajs i utrzymywać obecne tempo rozwoju. Długo jednak to nie potrwa bo w końcu balonik peknie.
@Dzemik_Skrytozerca ja się z tym zgadzam i mam podobne przemyślenia. Obserwuję spowolnienie przyspieszenia rozwoju AI, a nie słyszę żeby koszty malały. Korzystanie z sensownych modeli jest cholernie drogie - jeśli chcesz uruchomić to lokalnie, to potrzebujesz przesadnie wielkich zasobów, a jeśli chcesz wykupić np. claude'a, to jest to zwyczajnie drogie na miesiąc (lub z dużymi ograniczeniami). Mało tego, te najlepsze modele wciąż nie dorównują jakością generowanego kodu człowiekowi, chociaż szybkością to zdecydowanie go biją na głowę. Tym samym uważam, że przegonienie jakości człowieka będzie wymagało jeszcze bardzo dużego kosztu np. energetycznego i to mnie zastanawia, czy AI będzie jeszcze tańsze od człowieka.
@ZohanTSW u mnie odkąd zacząłem pracować w zawodzie (prawie dekada), to ciągle biorą Hindusów. Robią na odwal, Polacy muszą poprawiać, deadline przesunięte, opóźnienia, błędy.... wszystko git. Potem następny projekt, widzą że pola w Excelu się nie zgadzają, więc znowu biorą najtańszych Hindusów aby oszczędzić i koło się zamyka xD
I z tym "ciągle" to nie przesadzam - naprawdę MEGA rzadko mam projekt, gdzie nie ma żadnego Rajesha, Shashiego, Pajreeta, Suraya i innego Pranava.
Współpracuje z korpo. W jednym miesiącu hur dur oszczędzajcie tokeny i używajcie darmowych modeli do gówno roboty. Kolejnego miesiąca nowy pricing ze strony Copilota (duzo drozej). Hur dur, czemu tak mało tokenów przepalacie. Więcej AI adoption.
Zapewne za kilka miesięcy pracownicy będą musieli wnioskować o dostęp szczególny do nowszych modeli, bo sie okaże, ze jednak AI za drogo i trzeba używać najtańszych modeli.
Zaloguj się aby komentować
BEZ PRACY NIE MA KOŁACZY
#niemakolaczy
part 15 - tworzenie scenariuszy do eksperymentów do materiałów edukacyjnych dla uczniów
2019
Chciałabym zacząć od tego, że te wspomnienie wywołuje we mnie dużo negatywnych emocji - o ile w przypadku poprzednich prac, do tych złych czy dobrych doświadczeń podchodzę z dystansem i śmiechem tak ta historia jest dla mnie bardziej osobista, ponieważ pierwszy raz na własnej skórze przekonałam się do znaczy powiedzenie "w biznesie nie ma przyjaciół" do dziś pamiętam te słowa kumpla, który mi je powiedział bo usłyszeniu mojego doświadczenia.
Jak pisałam w poprzednim wpisie w planach miałam wyjazd na Erasmusa i to się ziściło. Po powrocie do Polski, wróciłam powiedzmy, że na ostatni semestr na studia.
Będąc w Niemczech dostałam wiadomość od dobrej znajomej z poprzedniego kierunku. Okazało się, że po roku przerwy również poszła na Politechnikę i ten sam kierunek co ja wybrałam (zrobilo tak jeszcze kilka innych osób które znałam z poprzedniej uczelni). Zapytała mnie czy mam jakieś materiały, którymi mogę się podzielić, a odwdzięczy się mi jak wrócę - no i za⁎⁎⁎⁎ście się odwdzięczyła
Wysłałam jej wszystko co miałam. A było tego dużo i były to cholernie dobre materiały bo jak już wspomniałam bardzo zależało mi na dobrych ocenach na pierwszym roku, żeby dostać się na Erasmusa. Najcenniejsze były tam sprawozdania, które były przygotowane z ogromnym poświęceniem czasu i energii, co prawda dużo bardziej w nich wykazał się mój partner od sprawozdań, lepiej mu szło liczenie i kombinowanie ale dzięki temu, że nie musiał się przejmować całą reszta(estetyka i merytoryczna części), która była równie ważna dla Pani profesor to też mógł się właśnie na tych wyliczeniach bardziej skupić(mieliśmy też duża pomoc Pani doktorantki). Sama uważam, że praca była jego 55% moje 45% - mówię to bardzo uczciwie. mieliśmy jakieś tam sprawozdania z poprzednich lat, na których mogliśmy się opierać, ale nie były one jakieś dobre a niektórych przekładów wgl brakowało. Dodam też, że Pani profesor miała obsesję na punkcie plagiatu, jak tylko zobaczyła, że jakieś sprawko przypomina te z poprzednich lat od razu dawała 2 na koniec semestru xd - brzmi jak zbędne informacje, ale jest pewien drobny plot twist z tym związany
Reszta notatek z innych przedmiotów i przykłady sprawozdań z innych przedmiotów też dostała, plus przykładowe pytania jakie mieliśmy na egzaminach - podsumowując masa cennej pomocy, której ja nie miałam gdyż byłam zupełnie nowa i bez znajomości na uczelni.
Ogólnie ja miałam taki charakter, że dla mnie notatki nie były niczym cennym, ani żadna karta przetargową jak ktoś mnie o nie prosił go po prostu je dostawał(na poprzednim kierunku ludzie traktowali notatki jak walutę, co zawsze było dla mnie jednym wielkim XD). Napisałam tej koleżance, że nie musi mi się niczym odwdzięczyć i życzyłam jej powodzenia i że jak będzie miała jakieś pytania to niech śmiało pisze.
Kiedy wróciłam, zaprosiła mnie do siebie na obiad (jadłam już jej jedzonko wcześniej więc wiedziałam, że dobrze i orginalnie gotuje więc zgodziłam się z pełnym entuzjazmem).
Nakreślając trochę tą postać, powiedziałam jej przy obiedzie, że staram się rezygnować z mięsa bo mam wyrzuty sumienia jedząc zwierzęta, które są źle traktowane. Ona wyśmiała to i powiedziała, że rośliny też zaraz zaczną mieć uczucia i że czego to ludzie nie wymyślą. Zdziwiłam się że tak "oczytana" osoba powiedziała coś na poziomie chłopa z 19 wieku xd Jej facet tylko jej przytakiwał, jakby podsmiechujac się z moich przemyśleń.
Zdziwiłam się też jak podała adres, ponieważ była to kamienica tuż przy samej uczelni. Jak weszłam szczena mi opadła. Mieszkanie picus glancus, zwłaszcza dla fanów kamienic. No piękne co by tu mówić(laska może nie pochodziła z biedniej rodziny, ale żyła dość skromnie, zawsze starała się bardzo oszczędzać). Wspomniała mi przed moją wizytą, że po rozstaniu z poprzednim chłopakiem przypadkiem w swoim ulubionym pubie poznała obecnego faceta - 20 lat starszego. Zdziwiło mnie to bo jednak moim zdaniem jest to dość kontrowersyjną różnica wieku, ale powiedziałam, że zawsze była dojrzalsza od reszty rówieśników (tak na prawdę miałam na myśli, bardziej sztywna - np kpiła z ludzi co oglądali filmy Marvela).
Okazało się, że typ ma własną firmę (mieszkanie oczywiście należało do niego xd)w której zatrudnił ją i dzieki jej ciężkiej pracy i ambicji, awansował ja na swojego zastępcę xd -Nepotyzm, kolesiostwo, a gdzie tam xd No dobra, nie ujmuje jej ciężkiej pracy, widać było, że jej bardzo zależało na tym co robiła i sam projekt też był super bo to w końcu było tworzenie e- materiałów edukacyjnych dla dzieci na bardzo szeroką skalę. Dofinansowanie było z Uni więc też ciążyła na nich odpowiedzialność dowiezienia projektu - szczerze nie wiem jak to się potoczyło bo mam bardzo duże obrzydzenie do tego w jaki sposób mnie potraktowano, mój szacunek do tych ludzi jest zerowy, zarówno jak zainteresowanie ich losem.
No ale w ramach odwdzięczenia się za notatki. Owa koleżanka zaproponowała mi pracę, gdzie będę tworzyć coś kreatywnego (totalnie moja bajka) w dziedzinie chemii i fizyki (już mniej moja bajka ale do tego też przejdziemy). Oczywiście zgodziłam się. Była to umowa o dzieło więc nie musiałam pracować w określonych godzinach, a to mi bardzo odpowiadało. Co mi nie odpowiadało to to że nikt mnie nie kontrolował wysłałam przykład pierwszego scenariusza, który zrobiłam i zapytałam czy może być, czy może chodzi o coś innego. Nie dostałam odpowiedzi jedynie "rób więcej" to zrobiłam więcej i jak skończyły się przykłady na których miałam się opierać to wysłałam cały pakiet i również zdawkowe i mało konkretne odpowiedzi czy dobrze się spisałam czy nie.
Po jakiś czasie dostałam propozycję tworzenia już bezposrednich materiałów do kursów/lekcji w dziale chemii. Pomimo tego, że studiowałam na wydziale chemii to nie była to moja działka. Moją pasją była biologia. Tak wiem bez chemii nie ma biologii, więc uczyłam się jej ale moja wiedza w tej dziennie kulała i musiałam nadrabiać braki. Dużo lepiej szło mi nadrabianie fizyki ale to swoją drogą.
Na początku kilka innych osób wraz ze mną przeszło szkolenie programu w którym był obsługiwane e-lekcje i trzeba było ogarnąć wrzucanie tam tego co się samemu przygotowało. Śmieszne było to, że ta koleżanka, zatrudniła połowę swojego roku do tego projektu xd więc zatrudnienie mnie tam nie było tak na prawdę żadnym odwdzieczniem się xd
Samo szkolenie poszło mi tak sobie, delikatnie mówiąc - nie miałam do niego głowy i to mnie poniekąd zgubiło.
Pierwsze zadanie jakie wszyscy z grupy dostaliśmy było zrobienie jakieś tam przykładowej lekcji. Ja dostałam za zadanie poprawienie źle zrobionego tematu już przez innego typa, który zrobił to po macoszemu i zostawił. Ten typ to był przyjaciel, przyjaciółki mojej "dobrej" koleżanki aka Pani szefowej(a to przyjaciółka była kierowniczką działu chemii xd) Znałam go z poprzedniego kierunku, ale nigdy nie miałam z nim nic do czynienia, powiedzmy że bardziej z widzenia wiedziałam kim on jest no i z plotek. Może raz na piwie z nim coś tam gadałam po pijacku na jednej ze spotkań studenckich ale nic konkretnego. Jedyne co on nim wiedziałam na pewno to to, że jest ciepły.
Robiąc to zadanie okazało się, że trochę za wysoko postawiłam oczekiwania wobec siebie z tego też powodu nie wyrobiłam się tym co chciałam zrobić, chciałam zrobić to mega za⁎⁎⁎⁎ście, a wyszło jak wyszło. Porozmawiałam o tym z moja kierowniczką, powiedziałam jej, że się nie wyrobie bo pomysł jest zbyt rozbudowany. Ona mówiła że pomysł jest super, dlatego da mi do pomocy typa, który pierwotnie spieprzył ten materiał robiąc go bylejak.
Ja się z nim z dzwoniłam, uzgodniłam, że ja zrobię całą merytoryczną część, a on ją wrzuci w system bo ja go dużo mniej znam niż on, miał z nim doświadczenie więc to mu szybko pójdzie. Dałam mu dostęp do materiałów w excelu na chmurze itp. Zgodził się też na moją propozycję podziału obowiązków. Przygotowywałam dane mu materiały parę dni i pamiętam jak poczułam ulgę, że moja działka się skończyła przy tym zadaniu. Zrobiłam więc przerwę licząc na to, że on je wrzuca do systemu.
Po paru dniach dzwoni do mnie kierowniczka i się pyta jak mi idzie powiedziałam co i jak, ona że jej przyjaciel powiedział jej, że nic nie zrobiłam i nic nie ma w tych materialach. Ja mówię że jak to, że wszystko mu pokazałam na Skype i wszystko widział. Weszłam w te materiały a tam nic nie ma. Koleś wszystko usunął (bo kto inny?). Laska powiedziała, że nie ma na to dowodów i musi mnie zwolnić bo tylko mi nie poszło zrobienie tego zadania. Powiedziałam swoją wersję, a ta tylko powiedziała, że no jej przyjaciel co prawda sam spieprzył na początku te zadanie ale on już dłużej z nami pracuje więc wiesz jak jest ...
Moja teoria jest taka, że typ to jeden wielki cwaniak, który leciał ciągle na tym że wszyscy mu pobłażali bo "ooo jak fajnie mieć przyjaciela geja". Należał na studiach do grupy w której byly same osoby jego pokroju, które by dojść do celu, wbili by nóż w plecy każdemu nawet rodzinie. (Była to najbardziej nielubiana grupa na roku i jak ktoś musiał odrabiać zajęcia, to zawsze robił wszystko byle nie musieć odrabiać właśnie w tej grupie) Mogłam się tylko domyślać, że on był taki sam. Uważam, że specjalnie usunął moje materiały żeby nie wyjść na kogoś kto sam znów nie dowiozl. Wiadomo pewnie dało się sprawdzić historię excela na tamten moment, nie wiem nie chciało mi się już bawić w detektywa, wolałam jak najszybciej uciąć jakiekolwiek powiązania z tymi szczurkami, pogryzjacymi sobie ogony nawzajem.
Moja "dobra" koleżanka nawet nie raczyła się do mnie odezwać żeby zapytać co się stało, ale co sobie będzie Pani szefowa, ręce mną brudzić xd Ja tym samym straciłam całkowity do niej szacunek i nie ma ta osoba dla mnie żadnej wartości i cech godnych podziwu, wszystko prysło wraz z jej ego, które wyjebało w kosmos po związaniu się z bogatym typem.
Pamiętam jak powiedziałam, do znajomych ze Pani X bardzo się zmieniła i że ego jej wywaliło. Oni tylko odpowiedzieli, że przecież zawsze miała duże mniemanie o sobie. Ja tego tak nie widziałam to znaczy widziałam, że jest trochę sztywna i uważa siebie za kogoś lepszego skoro czyta Lwa Tołstoja i pisze wiersze, ale ja to bardziej odbierałam jako pewien rodzaj dziwactwa artystycznego, że każdy ma jakieś swoje upodobania i każdy też myśli że jest w nich wyjątkowy.
Po tym jak dostała stanowisko, które miała to była zupełnie inna forma patrzenia na ludzi z góry. Nie powiem jeszcze przed tą chorą akcja, ją unikałam na uczelni bo mnie męczyło to jej spojrzenie "co tam chcesz robaku" ukryte pod uprzejmym uśmiechem, nawet profesorzy nie mieli tego spojrzenia jak ona, przez co była totalnie odpychająca.
Żeby pokazać co mam na myśli to opowiem o dziwnej sytuacji, która do dziś pamiętam. Kiedyś na jakies imprezie graliśmy w grę, która trochę polegała na znajomości i wiedzy w różnych dziedzinach. Ta okazała niemały szok jak się okazało, że całkiem nieźle mi idzie, jak nienajlepiej, a zwłaszcza jak była zdziwiona, że wiem kim jest profesor Miodek czy Gustav Klimt.
Dodatkowo to, że dobrze jej szło w firmie jej gacha(typa ciężko mi ocenić, wydawał się w miarę normalny), to to, że zaczęła od działu Biologii, tworzyła materiały do dziedziny, która dla Mikrobiologów jest banalnie prosta. Do dziś się zastanawiam jak dumna by się z siebie czuła jakby zaczęła od chemii i czy taka ochoczo by ją awansował jej facet. Do mnie były pretensje o błędy merytoryczne, a ta laska była jeszcze większą nogą z przedmiotów ścisłych niż ja xd Co dowodziła sytuacja, której się doprosila przez swoje nadmierną pewność siebie.
Jak już wspomniałam najtrudniejsze sprawozdania były u profesor, która miała obsesję na punkcie plagiatów. No i ta pani profesor postawiła jej 2. Dlaczego? Otóż dlatego, że na sprawozdaniach pisała bzdury. Myślała, że jest mądrzejsza od wszystkich naukowców i odkryła nowy sposób na liczenie. Co oczywiście było nonsensem xd żebyście mnie źle nie zrozumieli, nie uważam, że powinno się blokować studentów za to, że myślą inaczej, ale to nie był taki przypadek znając ją i jej sposób myślenia.
Skończyło się to podobno komisją bo laska nie potrafiła się pogodzić z porażką, jeszcze wyzywała do wszystkich znajomych, tą profesor od dinozaurów i że już dawno nie powinno być jej na uczelni xd no była to ciężka kobieta ale przynosiła uczelni dużo zysków ponieważ jest bardzo uzdolnionym naukowcem(ale wciąż nie patrzy z góry na ludzi tak jak Koleżanka X), więc można się domyśleć po której stronie stanęły władze uczelni.
A i swoją drogą, ta moja koleżanka była już kiedyś po części bohaterka jednego z moich wpisów o nazwie "broń płci". Laska odjebala się jak szczur na otwarcie kanału na zaliczenie ustne u profesora, który z tego co wiem był kobieciarzem choć ostrożnym - zostawiał otwarte drzwi od gabinetu jak siedział że studentkami. Otwarcie chwaliła się, że celowo się tak ubrała bo wie jak to działa na facetów(była piękną kobietą więc w sumie nie musiała się odjebywac xd). Także kolejny dowód na, to jak sobie pomaga w sukcesach xd co zabawne laska była bardzo feministyczna w poglądach politycznych i nasz znajomy odgryzał się jej żartobliwie, że jest jak Kazimiera Szczuka xd Więc też widać jak fajnie się głosi poglądy o prawach kobiet i równouprawnieniu jak są wygodne xd
Jak się potoczyły losy tej firmy? Nie wiem, jedynie słyszałam, że mieli problem, ze do tej pracy zatrudniano studentów na dodatek, którzy nie byli specjalistami w swojej dziedzinie. Tzn do pracy nad działem chemii pracowali mikrobiolodzy i to samo dotyczyło innych działów... Co się stało z tą koleżanką? Też nie wiem i nie chce wiedzieć, gardzę takimi ludźmi jak stąd do Chicago xd
Z tej historii moge jedynie wyciągnąć tyle, że wyjabane ego u ludzi jest dla mnie straszakiem na kilometr. Od razu wyczuwam osoby, ktore mają się za kogoś lepszego i od razu ich unikam, albo nie chce z nimi wchodzić w żadne relacje. Trochę mnie bawi generalnie ta postać mojej koleżanki, jest to pewien rodzaj archetypu literackiego, sama nie wiem jak to ująć ale coś na zasadzie laska myślała, że jest wyjątkową silną kobietą sukcesu, sama o sobie mówiła że jest pracocholikem, no i była ale jak stereotyp "kobiety sukcesu" z opery mydlanej. Co do przyjaciół w biznesie, są to prawda, ale dopóki ktoś jest użyteczny...
#praca #pracbaza

@Cori01 chciałbym żyć jak ta koleżanka. Z facetami najgorzej pracować, nic nie robią jeszcze usuną materiały xD Jebnięta typiara, z tym liczeniem i chciała komisję. @Cori01
warcie chwaliła się, że celowo się tak ubrała bo wie jak to działa na facetów(była piękną kobietą więc w sumie nie musiała się odjebywac xd). Także kolejny dowód na, to jak sobie pomaga w sukcesach
wkurwia mnie coś takiego bo jestem brzydkim mężczyzną. @Cori01
bardzo feministyczna w poglądach politycznych
na zajęciach raz tak miałem, że moja koleżanka mówiła, że w IT jest za mało kobiet, ale sama nie pójdzie tylko do HR a tam już mężczyzn nie jest za mało...
Zaloguj się aby komentować
Mamy to, #bloodborne na PC xD elegancko śmiga, żadnego delaya na guzikach, czasem tylko fps spadnie z 60 na 50-55. Jedyny minus póki co to że na padzie muszę grać, a jestem do tego kompletnie nieprzyzywyczajony, barbarzyńskie narzędzie
#gry


@KamryMam tak samo XD. Przeszedłem wszystkie Soulsy na klawiaturze i myszce, więc teraz pad wydaje mi się kompletnie nieprecyzyjny w porównaniu. Pad ma przewagę tylko wtedy, gdy cały czas używasz locka na przeciwnikach, bo na klawiaturze masz wtedy „tylko” 8 kierunków poruszania się. Jak odkryjesz, że da się walczyć bez locka i po prostu sterować manipulując kamerą, to zyskujesz dużo większą precyzję.
@lakas14 no ja praktycznie wszystkie soulsy bez locka grałem, tu już mnie ten lock wkurwia bo tylko się trafi większy boss to zajmuje 3/4 ekranu i trzeba wszystko na czuja robić bo przecież kamerą na czas nie ruszysz i nic nie widać xD śmieszą mnie te komentarze, dajcie ludziom grać tym czym im wygodniej

Zaloguj się aby komentować
119 001 550 - 170 = 119 001 380
#pletwalztwarogu
Wpis dodany za pomocą hejtostats.pl . @Marvin certified! #statsbymarvin
Zaloguj się aby komentować
309 675,83 - 3,90 - 1,93 - 0,92 - 3,43 - 5,81 - 2,23 - 2,24 - 6,41 - 2,99 - 0,71 - 3,45 = 309 641,81
Z ostatnich 8 dni zaległości - chodzenie zadaniowe...
#ksiezycowyspacer
Wpis dodany za pomocą hejtostats.pl . @Marvin certified! #statsbymarvin

Zaloguj się aby komentować
309 680,08 - 1,53 - 2,72 = 309 675,83
Wokół komina
#ksiezycowyspacer
Wpis dodany za pomocą hejtostats.pl . @Marvin certified! #statsbymarvin
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#jedzenie #jedzzhejto
Czekadełko czyli sałatka z orzechów, słonecznika, sezamu i oleju +ksylitol do smaku
Elo

Zaloguj się aby komentować
18+
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna