11 zwycięstw w ostatnich 15 partiach i doczłapałem się do 600+ elo #szachy #gownowpis
11 zwycięstw w ostatnich 15 partiach i doczłapałem się do 600+ elo #szachy #gownowpis
Zaloguj się aby komentować
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna

Zespół niemieckich archeologów odnalazł skrytkę, w której ktoś przechowywał swoją kolekcję gier. Znaleziono tam dobrze zachowaną figurę szachową, kości do gry, a także pionki do innych gier.
Gry istnieją już od czasów starożytności. Uważa się, że w Mezopotamii powstała pierwsza gra planszowa. W I...
Zaloguj się aby komentować
Z ostatnich 20 partii na chess.com wygrałem 15, filz gut men #szachy #gownowpis
@MrGerwant u mnie właśnie leci jako tło najnowszy Rosen na YT. Nie żebym grał, ale kiedyś jak siedziałem na LTE u starych na zadupiu to żeby coś pooglądać wykombinowałem szachy, bo się ładnie kompresują takie duże połacie tego samego koloru i mocno statyczny obraz ogólnie, więc transferu nie żarło za mocno a Eric ma kojący głos...i jakoś tak mi zostało.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Dlaczego gra pokazuje mi, że remis? #pytanie #szachy #kiciochpyta
Ps. grałem białymi

Zaloguj się aby komentować
@Ejszyn
Zmiana już dawno nastąpiła, a zresztą dane z Chin są moooocno zawyżone
https://www.worldometers.info/world-population/population-by-country/
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Turniej kandydatów wygrany przez Gukesha to może być przełom jakiego nie było od parunastu lat jak coś podobnego zrobił Magnus. Choć oczywiście nie musi, bo Carlsen to Carlsen. I wygląda, że wreszcie Indie mają kogoś kto pójdzie w ślady Ananda, bo Vidit. Harikriszna i inni zatrzymali się pół kroku wcześniej.
Mecz o MŚ będzie między młodym głodnym sukcesu Hindusem i Dingiem (z Chin, zaskoczeni, co?), który widać że swój peak już osiągnął, gra niewiele, wyniki ma średnie (oczywiście jak na tamten poziom, wszystko relatywnie). Zaryzykowałbym tezę, że to 17-latek jest nieznacznym faworytem.
Dodajmy, że sekundantem Gukesha jest Grzesiek "Gaju" Gajewski (co od dwóch dekad prawie robi jako trener zawodników z czołówki).
#szachy

@Hans.Kropson
I to kierunek w jaki szachy od dawna idą. Taki Carlsen ma 34 lata i już niemal emerytura, Ding 31 i trochę wygląda jakby powoli też. Nie ma już czasów że zawodnicy po 40-tce się coś liczą, po prostu po latach zajeżdżania się za młodu głowa już nie wyrabia. Jeszcze dekadę temu Anand czy Topałow wciąż byli w cholerę groźni, ale to już było. Zresztą już niedawno było tak, że nawet na Mistrzostwach Polski nie było nikogo ponad 40 lat.
Inna rzecz, że to może być kwestia hajsu i stabilności życiowej. Trenując można zarobić spokojnie i na stałym poziomie, bez presji, bez stresu
@Ragnarokk Może coś w tym jest co piszesz?
Poza Nakamurą który ma 37 lat i gra najlepsze szachy w swojej karierze (gdyby tylko rzucił streamowanie , to może...:-)), pozostali znacznie obniżyli swoje loty i przede wszytkim aktywność szachową.
PS. Sam swoje nalepsze wyniki szachowe osiągnąłem po 40-ce.
Zaloguj się aby komentować
Parsknęłam śmiechem.
mir>
https://x.com/Piotrovsky_1/status/1777719347395305722
#szachy #heheszki #gry #grystrategiczne
@Ragnarokk @Pan_Buk
Nie wiem czy film jest ustawiony? W koncu nie wymagajmy od rankingu 600 na chess.com umiejetności liczenia wariantów.
Btw. Po wzięciu hetmanem gonca na d5 (co jest najlepszym ruchem) i szachu na f6 koniem, trzeba odejśc królem na f8 i nie można wziąc hetmana ze względu na mata wieżą na c1.
Zaloguj się aby komentować
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
#szachy #satysfakcja #gryplanszowe
Dzisiaj udało mi się zrobić pięknego mata Beniowskiego - inaczej mata duszonego.
Nie powiem, miałem wielką satysfakcję kiedy już wiedziałem że przeciwnik dał się złapać w pułapkę i trochę czasu musiałem się tym podelektować.
Zaloguj się aby komentować
Śmieszki plują na d4, a sami grają jakieś remisowe smoki.
#szachy

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Rozwaliłem bota 1800elo na chesscom w 18 ruchów.
#szachy

Zaloguj się aby komentować
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Zaloguj się aby komentować
#szachy zacząłem sobie grać w szachy na chess.com
i może mi ktoś powiedzieć co to jest ta biała / lub czarna linia ramka do góry z numerami co się zmienia, podczas analizy?

Zaloguj się aby komentować