Zaloguj się aby komentować
Święta w domu żony wyglądają zawsze tak samo. Głównie rozmowy o hajsie, budowie, Tusku bo wszyscy Pisiory i Trzaskowskim bo mieszkalismy w Wawie, dlatego co roku slyszymy że wylał szmbo do Wisły, ale nie o tym będzie ten wpis. W tym roku przy stole będzie nowy i jedyny temat plus dojdzie gruba kłótnia bo już mnie nosi! Okazało się że u szwagra rocznego synka zdiagnozowali dziecięce porażenie mózgowe. Trudna sytuacja dla wszystkich i trzeba pomóc jak się da. Problem w tym że szwagier to taki egoistyczny #czlowiekskurwiel. W dużym skrócie chce pomóc dziecku przez podanie komórek macierzystych za 25k i jakieś prądy na głowę za 12k, wizyta u poleconego bardzo dobrego lekarza 400pln za 15min. Szwagier zarabia w miarę dobrze, piękny nowy dom w którym wszystko ma być najdroższe i najlepsze bez kredytu, ale jeżeli chodzi o wydatki na chore dziecko to wszyscy w koło mają się zrzucać bo on nie chce wydawać swoich odłożonych bo trzeba przecież kostkę przed domem położyć. Powiedziałem żeby pojechał do poleconego lekarza. Usłyszałem - Nie bo lepiej jak bedzie komplet badań. To zrób!!!- nie bo od ręki 12k a w marcu może uda się na NFZ za darmo, albo ktoś da na zbiórkę. Dodam że z badań może wyjść że dziecko może mieć nietolerancję nabiału, który podawany teraz może uszkadzać mu mózg. Prawie pożyczyłem mu kasę na te badania, ale jak poźniej poskładałem klocki to wyszło że plan był taki że potrzebował opłacić jakiś zabieg/rehabilitację, aby potwierdzić że coś robią i wydają pieniądze potwierdzone fakturą. Wtedy uruchomią zbiórkę 1,5% z podatku - maszynę darmowego hajsu bo za swoje niechętnie.
Dostali namiar na jakiś zastrzyk, który pomaga- Nie bo oni nie wystawiają faktury bo pieniądze za zabieg wpłaca się na stowarzyszenie/fundację. Chcialbym pomóc dzieciakowi, ale gdybym na początku roku się wychylił z nr KRS 1,5% to chyba jednak lepiej na schronisko. Musiałem to wrzucić z siebie.
#swieta #zbiorka #pomoc
Ja właśnie też się ostatnio zastanawiam,czy te strony że zbiórkami w jakiś sposób weryfikują osoby starające się o pomoc.
Ja też od urodzenia jestem chory na pewną skazę krwotoczną. Chorobę można dobrze leczyć i leki są kupowane przez Państwo. Dzięki temu można naprawdę normalnie żyć, pracować itd. Małe dzieci mają zapewnione dobre leczenie od urodzenia i poza tym, że muszą mieć podane leki (które są w domu), nie odczuwają tego,że są chorzy (i super!). Mimo to w tym roku widziałem już trzy zbiórki na leczenie małych dzieci z tą chorobą. Jedni zebrali ok 300 tys... Na leczenie, które jest każdemu dziecku z tą chorobą zapewnione przez Ministerstwo Zdrowia....no jawne oszustwo i żerowanie na niewiedzy.
Przecież większość tych zbiorek na chorego bombelka, to sposób na wyłudzanie hajsu od naiwnych. Fajnie być egoistą, naprawdę.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#święta #gownowpis #logika
"Zieleń bożonarodzeniowego drzewka jest symbolem nadziei i narodzin, a sama choinka symbolizuje życie i odrodzenie."
Więc zetnijmy zdrową roślinę i obwieśmy milionem kiczowatych gówien by potem spalić w kominku lub wy⁎⁎⁎ać do śmietnika.
Nie, nie zesrałem się, i równiez nie - nie boli mnie d⁎⁎a. Tak tylko sobie rozmyślam a czas świąt lubię bo mogę wtedy kompletnie się opierdalać.
Zaloguj się aby komentować
#hejtoswieta #choinka #swieta
U nas jak co roku Jodła, w tym roku przybyło trochę ozdób, na przykład Gwiazda Śmierci wydrukowana na drukarce 3D.



Zaloguj się aby komentować
A za rok gry
#heheszki #kapitanbomba #swieta

Zaloguj się aby komentować
Ehh zmęczone.
nie lubię ubierać tego krzaka, ale klimacik wynagradza
#swieta

Zaloguj się aby komentować
Wszyscy już choinki mają? Jak nie to chciałem bardzo mocno polecić ten typ stojaka. Elegancko trzymasz drzewo dwoma rękami, nogą zaciskasz i wszystko prosto stoi. Demontaż to też łatwizna, bo tylko podnosisz wajchę do góry. Można nalać wody i nawet jest taki fajny pływak, że od razu widać jak jest sucho. W OBI 200 zł jbc.
#choinka #protip #swieta

Zaloguj się aby komentować
Stroik świąteczny. Te same materiały co w zeszłym roku, roku, zebrane na podwórku i w okolicy. Doszła suszona szczeć pospolita oraz złocone orzechy włoskie (w końcu dorobiłam się pistoletu do kleju na gorąco - gamechanger). Całość stoi w pojemniku po zupie na wynos, w tym roku zamocowane na gąbce florystycznej (łatwo się wbija wszystko i można podlewać), a obsypane dookoła keramzytem do kwiatów dla dekoracji.
Te kwiatostany czosnków ozdobnych (te wyglądające jak fajerwerki) są świetne. Myślę że fajnie by wyglądały jako "bombki" na choinkę. Mam nadzieję że w tym roku zakwitnie mi ich więcej, bo w tym roku było słabo. Wykonałam wszystkie cebulki i rozsadzilam w nowym miejscach.
#diy #swieta

Zaloguj się aby komentować
Zawiodlem sie.
Wlaczylem tv i nigdzie nie ma znachora...
#tv #swieta #znachor
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
lubicie kompot z siusiu? Bo ja lubię i będę robił
#gownowpis #kompot #swieta #gotujzhejto

Zaloguj się aby komentować
Narysowałem Rudolfa córce. Można memić


Zaloguj się aby komentować
Cześć,
Jak co roku, obdzielam rodzinę i znajomych książkami, tym razem większość inspiracji pochodzi od Społeczności Hejto, dzięki za Wasze wpisy,opinie i rekomendacje!
#ksiazki #prezenty #swieta

Zaloguj się aby komentować
Jako dziecko uwielbiałem przeglądać gazetki z marketów, wyobrażając sobie, że jedna czy druga zabawka trafi pod moją choinkę. Gdy wśród ubrań znalazła się jakaś zabawka to była z niej frajda przez długie tygodnie.
Dzisiaj dzieci mają wszystko i nic na dłuższą metę ich nie cieszy.
W zeszłym roku mieliśmy większą wigilię i mój młody dostał chyba siedem samochodów. Pomyślałem, że jednego schowam i wyciągnę za miesiąc w nadziei, że bardziej się z niego ucieszy. Faktycznie, ucieszył się, ale po 10 minutach już o nim zapomniał.
Nie jest to pojedynczy przykład, inni znani mi młodzi rodzice zauważają to samo.
Narzeka się na dzisiejsze zabawki w Happy Mealu albo Kinder Niespodziance zapominając, że kiedyś stanowiły one faktyczną zachętę do zakupu. Dzisiaj dzieci chcą HM i KN dla frytek i czekolady, a na te zabawki mają wywalone.
Z jednej strony to wspaniale, że jako Polacy poczyniliśmy taki postęp. Z drugie dochodzimy do filozoficznej kwestii, czy człowiek bogatszy faktycznie jest szczęśliwszy.
Taka boomerska rozkmina xD
#swieta #rodzicielstwo

Miałam tą samą rozminę co do mojej siostrzenicy, obecnie jest rodzynkiem w całej jej rodzinie z obu stron wiec wszyscy czują niedosyt dzieciaczków, cała uwaga spada na nią, a tym samym prezenty. Siostra juz oddała 2 worki zabawek, a jej córka ma nie całe trzy lata. Pokoj cały zawalony zabawkami i to czesto takimi byle jakimi. Choc jest jeden plus, obecnie duzo zabawek ma charakter edukacyjny i widać jej duze zainteresowanie takimi. Jednak zabawkami sama raczej nie chce sie bawić, interesuje sie nimi jak ktoś inny je weźmie(stąd uważam, że dla takich małych dzieci ważniejszy jest wspólny czas, a nie materialne przedmioty). Powiedziałam, że ja jej zabawek kupować nie będę, obecnie daje bony podarunkowe, a jak podrośnie to bede zabierać ją na urodziny do kina czy na inne takie atrakcje. Ewentualnie jakąś książkę do czytania.
Co do moich wspomnień, w dzieciństwie zabawek raczej mi nie brakowało jak juz to bardziej takich jakie chciałam konkretnie. Sama wspominam dzieciństwo tak, ze się dużo nimi bawiłam i tez jak szłam do znajomych to zawsze sie bawiliśmy jakimiś zabawkami. Ale tez nie było tabletów, a bajki leciały o określonej porze, nie wiem właśnie czy przez rozwinięte multimedia zainteresowanie zabawkami zmalało.
Zaloguj się aby komentować
U mnie w tym roku Szczupak, Jesiotr i Pstrąg bedą królować na wigilijnym stole. Od lat nie jemy karpia, w sumie od kiedy pracuje w gastro, posmakowalem wielu ryb i zlapalem kontakty wsrod wlascicieli stawów. A jak to jest u was?
#swieta #ryby


Zaloguj się aby komentować
też daje do myślenia...chociaż tu, to raczej sami myślący.
#zwierzeta #swieta

Zaloguj się aby komentować
#hejtoswieta
Udało się nam w końcu dorwać drzewo i wrzucić na nie szajs, to prezentuję.
Wraz z @owczareknietrzymryjski mamy taką tradycję, że co roku na święta kupujemy sobie jakąś specjalną bombkę. A że lubimy, gdy choinka jest kiczowata i każda bombka jest inna, to pasuje nam to do koncepcji.
Zazwyczaj nie szukamy tej bombki specjalnie, tylko gdzieś przypadkiem trafiamy na jakieś targi albo kiermasze i stwierdzamy: „o, to będzie nasza bombka”.
Tegoroczną jest grzybek, który znaleźliśmy na kiermaszu studentów ASP w Łodzi.
Z ciekawszych ozdób mamy jeszcze Virtuti Cebulari oraz puszkę Paprykarza Szczecińskiego.
Poza tym łańcuch z uciętej rolety, która była za długa, a szkoda było wyrzucać, bo w sumie ładnie wygląda…
A historii czerwonej gwiazdy na czubku i tak nie zrozumiecie.
PS. Do tego roku mieliśmy jeden 10-metrowy sznur lampek, takich nie-LEDowych, najlepszych. I od lat mówię sobie, że dokupię jakieś przedłużenie, albo coś. Poszłam dzisiaj do lokalnego graciaka i ustrzeliłam podobne lampki, o podobnej długości, za całe 12 złotych (nawinięte na gazetę). Jedyne, co było słabe, to to, że miały tylko męską wtyczkę, przez co nie moglibyśmy zrobić długiego łańcucha… no cóż. Nie można mieć wszystkiego, ale dwa gniazdka przy choince mamy. A najwyżej za rok poszukam jakichś lampek z wtyczką żeńską i męską.
Gdy przyszło co do czego i zaczęliśmy je odwijać, tooo… okazało się, że mają też wtyczkę żeńską, ukrytą w gazecie 💛 tak że zakup uznaję za udany.
PS. 2 - pamiętajcie o nawadnianiu… choinek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#choinka #swieta





Zaloguj się aby komentować