Dzisiaj jak wychodziłem na klatkę to spotkałem somsiada z psem. Zawsze mnie ten pimpek zaczepia i go głaszcze i mu mówię, że nigdy nie widziałem tak grzecznego psa
Serio jak ich 1 raz zobaczyłem jak się wprowadzili to mówię oho... Będzie mnie pchlarz wkurwiał swoim szczekaniem. A tu jest zupełnie odwrotnie. Mieszkają tu z półtora roku a tego psa słyszałem może tylko kilka razy i to bylo raczej takie pojedyncze szczekanie.
Mówi, że pimpek (nie pamiętam jak się nazywa, coś jak kapsel, korek, coś takiego), ma 10 lat i kiedyś go samochód potrącił dlatego teraz "chodzi trochę bokiem jak stara beemka"
Mają jeszcze kota co mnie zaczepia na balkonie
#psy #sasiad
Zaloguj się aby komentować
665,57 + 5,3 = 670,87
Biegowy spacerek.
Po nocach ale krótko bo pisga niemiłosiernie.
Jak nie spadnie świeży śnieg to chyba bedę musiał biegać w raczkach bo są tak wyślizgane trasy w Katowickim Parku Leśnym że ledwo się da biegać.
Nawet doggo się już rozjeżdza...
Wpis dodany za pomocą https://hejto.sztafetastat.eu
#sztafeta #bieganie #psy

Zaloguj się aby komentować
Pisałem o tutaj wczoraj o nowych sąsiadach i ich ujadającym psie.
Dziś były dwa krótsze epizody jego odpalenia się pod nieobecność właścicieli.
Rozmawiałem z sąsiadami po drugiej stronie ściany ów mieszkania i potwierdzili, że u nich też go słychać.
Nagrałem parę filmików z korytarza.
Tak uzbrojony, udało mi się zagadać do właścicielki psa, akurat jak go wyprowadzała.
Nie była świadoma, że jej pies ujada jak jest sam.
Przeprosiła.
Rozumie, że musi coś z tym zrobić.
Znowu przeprosiła.
Ogólnie pięć minut krótkiej, rzeczowej rozmowy, bez awantur, pyskowania itp.
Wiadomo, że może nie od razu uda się psa ogarnąć (jeżeli to jest to, czego będzie próbować), ale samo uświadomienie jej, że to jest męczące dla sąsiadów, jak i samego psa wróży dobrze na przyszłość.
Pies głośniejszy niż większy, taki pudel-kundelek, podobny do pic rel.
Dzięki za rady w poprzednim wpisie i trzymajcie kciuki za spokój
#psy #kurwamac #zalesie

Zaloguj się aby komentować
#psy
Do domu wróciłem
W piecu napaliłem
Nakarmiłem psa

Zaloguj się aby komentować
Ludzie, proszę sprzątajcie po swoich pieskach! Niecały rok temu zdecydowałem się na pierwszego psiaka w swoim dorosłym życi (wcześniej miałem jako dziecko psa w domu rodzinnym) i nie wyobrażam sobie spaceru bez woreczków.
Niestety, ale przez ostatnie 2 tygodnie spaceru po parku wszedłem jakieś 5 razy w gówno xD Buty zimowe z wypustkami, więc niestety ale na tarasie było szorowanie tego nad miską z wodą i mydłem i czyszczenie patyczkiem do uszu. I tak za każdym razem. W końcu kupiłem bardzo długą smycz, co dla szczeniaka beagle poza lasem też nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem (trzeba być mega czujnym), zwłaszcza że X psów w okolicy, ale po prostu wchodzenie wgłąb trawnika jest jak przeprawa po polu miniowym :D
Jeszcze niedawno chwaliłem ludzi, że dziś po psie to sprząta prawie każdy, bo jeszcze 10-15 lat temu sprzedaż woreczków na kupę pewnie szorowała po dnie, bo ludzie nie sprzątali, ale chyba jednak się myliłem. W parku na trawniku gówno jest co drugi metr. Po ciemku po prostu łatwo się władować.
#psy #gownowpis #przemyslenia
@Lopez_ Makabra. Raz szukałem woreczka w śmieciach, bo zapomniałem z domu, a nie przyszło mi do głowy zostawiać towar na trawniku. I co z tego... Trawniki są tak zasrane, że aż się słabo robi. Chodząc z psem pomiędzy blokami czułem się jak na polu minowym. Kiedyś znajoma mi powiedziała że jak jest kiepska pogoda, to ona po prostu psa wypuszcza z klatki i czeka, pies zrobi swoje i wraca. Na mój komentarz czemu nie sprząta gówien jak normalny człowiek to powiedziała że nikt nie sprząta. Oburzyła się jak jej powiedziałem że ja i wiele osób sprząta, i niech nie kładzie normalnych ludzi na jednej półce z syfiarzami.
Ja po zmroku chodzę na spacer z latarką właśnie po to żeby nie wejść na minę
Osobiście chętnie bym u nas widział rozwiązanie z innych krajów z obowiązkowym paszportem DNA dla każdego psa.
W Béziers na południu Francji, rusza program, który ma rozwiązać problem psich kup pozostawianych na chodnikach. Zgodnie z zarządzeniem władz miasta każdy pies będzie musiał mieć paszport DNA. Stworzona w ten sposób baza danych pozwoli zidentyfikować, kto nie sprząta po swoim pupilu. Odchody zebrane przez służby miejskie będą badane, a właściciele zwierząt karani mandatami.
Zaloguj się aby komentować
329 413,80 - 4,60 = 329 409,20
Frelowane
#patyk #psy #pieskiezycie #szykownofrela
#ksiezycowyspacer
Wpis dodany za pomocą https://hejtostats.pl . @Marvin certified!

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować

Genetyczka ewolucyjna dr Małgorzata Pilot z UG z niepokojem obserwuje trend, by pozwalać na rozmnażanie się tylko psom rasowym, a zdrowe mieszańce psów - sterylizować. Jej zdaniem nie sprzyja to ani psom, ani ich właścicielom, a korzyści finansowe przynosi głównie hodowcom. Dr Małgorzata Pilot z...
Oba zwierzaki przeszły tęczowy mostek w zeszłym roku. Kotka mając 18, a Kulumburgaj 11 lat.
Naprawdę nie ma dnia, żebym za nimi nie tęsknił.
#zwierzeta #smierc #psy #koty

Zaloguj się aby komentować
Kto by pomyślał, że sekundę wcześniej biegała za piłką jak chora psychicznie?
#bojowonastawionaowczarkaaustralijska #psy

Zaloguj się aby komentować
Zachodo słońcowy z nocnym powrotem ofrołd po starych terenach kopalnianych w Rudzie Śląskiej i Kato połączony z wybieganiem psa po czubkach hałd :》
Chyba nigdy mi się to nie znudzi.
G widać ale widziałem sarny, dziki, lisa i hanysa w kuckach pod leszczyną.
Ciężko dziś się wspinało autem na hałdy co by zdązyć na zachód słońca bo piekielnie ślisko i opony orały niemiłosiernie żeby szło w górę wbrew grawitacji. Kilka razy ześlizgiwalem się tyłem co dostarcza adrenaliny, szczególnie jak auto zaczna lecieć bokiem i trzeba szybko machać fajerą i kontrować żeby uniknąć dachowania ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Spotkałem też chopów co nie mieli szcześcia i polecieli Fordem Rangerem w miarę nowym z górki łagodnej prosto w las zamiast skrecić jak.dukt idzie o 90 stopni kończąc autem wbitym w sosnę. Tyle dobrze że chlopy całe. A drzewo wbite prawie aż po gródź.
Ewidentnie jechali 50-60km/h tam gdzie reszta latała dzis max 10km/h.
#offroad #psy



Zaloguj się aby komentować
Mame takie przywiozla z PL, nigdy sie nie nauczy ze teriery to pojeby. No i jak kazda mloda suka dobiera mi sie zebami do bielizny ( ͡ʘ ͜ʖ ͡ʘ).
#psy #gownowpis #tagowanietomojapasja

Zaloguj się aby komentować
@Banan11 coś mi się nie podoba w tej statystyce. Mam wrażenie, że została stworzona tak, że podzielono liczbę psów przez liczbę gospodarstw domowych i że podany wynik przez to jest totalnie z d⁎⁎y.
Przecież może być tak, że zamiast 50% gospodarstw domowych z psem możemy mieć duży udział gospodarstw domowych z dwoma lub większą liczbą psów, co szczególnie na wsiach nie jest czymś wyjątkowym (a i w miastach się zdarza).
Zaloguj się aby komentować
Nierówna walka z workiem z zabawkami trwa :P
#piesgalgan #psy
https://streamable.com/wm9tyi
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Podsumowanie roku 2025
Lekko spóźniony, ale lecimy.
To był... ciekawy rok :D. Głównie upłynąłem pod znakiem psa - w końcu zaczęła współpracować. Przez to, że dostaliśmy zielone światło od ortopedy to były góry. Duuużo gór:
Broumovske steny x2
Teplicke skaly
Czeskie i Polskie Izery
Śnieżnik x2
Słowenia - Visevnik
Chorwacja - Vojak na Półwyspie Istria
Ślęża
Wielka Sowa
Góry Bystrzyckie
Góry Bardzkie x2
I pewnie jeszcze jakieś, ale ciężko spamiętać
Spacerów było baaardzo dużo. Licząc razem z górami:
1049 km (+ te, które robiła lepsza połówka sama)
16010 metrów przewyższenia
W sumie prawie 234 godziny
Rower w tym roku poszedł trochę w odstawkę, ze względu na nawał pracy, ale i tak przyzwoity wynik:
574 km (nie zawsze odpalałem apkę przy dojeździe do pracy, a jednak 12 km; stawiam, że dobiłem do 1000km)
30 godzin jazdy
Autem przejechałem (od lutego) ~15k km. Całkiem nieźle, biorąc pod uwagę, że przez 3/4 roku do pracy jeżdzę rowerem.
Auto! Auto zmieniłem. Z Audi A4 2001 rok, na Volvo V60 2014. No skok cywilizacyjny. Uwielbiam ten dziadkowóz, mam nadzieję, że nie będzie się psuć
Plany na 2026? Nie bawię się w to, nie wierzę w plany, postanowienia, reformę własnego ja. Ewolucja jest spontaniczna.
Załączam zdjęcie bajki z 31.12, odwiedziliśmy drugi raz góry Bardzkie.
Trzymajcie się na tym Hejto w nowym roku!
#bojowonastawionaowczarkaaustralijska #psy

Zaloguj się aby komentować
Śnieg jest więc jest i szczęśliwy Golden
#pokazpsa #psy


Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować