Wykopki mnie oszukały. Tydzień temu aplikowałem na helpdesk i zero odzewu. A miała być to spoko praca na start gdzie wystarczy angielski znać i każdego biorą. #pracbaza #pracait
Wykopki mnie oszukały. Tydzień temu aplikowałem na helpdesk i zero odzewu. A miała być to spoko praca na start gdzie wystarczy angielski znać i każdego biorą. #pracbaza #pracait
@Dudleus
Ano, oszukali Cię.
Jakiekolwiek "wystarczy wysłać CV z podstawowymi umiejętnościami i cie biorą" można wsadzić między bajki. Bo jak będą mieli samych ludzi z doświadczeniem, to nawet nie zaproszą Cię na rozmowę.
U mnie nawet mimo doświadczenia i unikalnej umiejętności potrafili mi powiedzieć, że szukają kogoś z większym doświadczeniem. CV zapchane, a 4 miesiące szukałem pracy
Zaloguj się aby komentować
Siema. W listopadzie zaczyna mi działać działalność, klienta też mam od tego samego dnia. Niedługo jadę podpisać kontrakt, jedynie zastanawiam się, czy muszę już mieć konto bankowe firmowe, czy dopiero pod koniec miesiąca przy wystawianiu faktury? Niestety nie mogę go założyć póki działalność nie jest rozpoczęta mimo tego, że mam NIP/regon
#dzialalnoscgospodarcza #jdg #pracait #kiciochpyta
@TMBRK Nie musisz mieć konta przy podpisaniu kontraktu na pracę. Tym bardziej, że co dopiero otwarłeś działalność.
W kontrakcie zastrzeż sobie / dopisz, że numer konta do zapłaty za wykonaną pracę zostanie podany w terminie późniejszym.
Zrób podobny zapis jeśli przyjmiesz pierwsza zapłatę na na przykład prywatny numer konta a później bedziesz chciał, aby takie wpłaty dokonywane były na konto firmowe.
Powyższe rady to dla zasady w biznesie: "Słowo pisane ma moc, słowo mówione jest ulotne"
Zaloguj się aby komentować
Siema,
Tak się zastanawiam co będzie lepiej wyglądać na #linkedin . Wszyscy klienci po kolei w ramach #jdg - nawet jeśli miałem zlecenie, które zajęło mi 2-3dni, czy jednak ustawić sobie, że pracuje w Mirek TMBRK Hajto Solutions i pod szyldem wypisać klientów? Co lepiej rekruterki z zachodu wyławiają, bo jdg chyba nie jest tam na tyle popularne? No a liczę właśnie na kolejne zlecenia, które mogę sobie robić prócz głównego kontraktu
#dzialalnoscgospodarcza #pracait #informatyka
Zaloguj się aby komentować
Aplikowałem na helpdesk to teraz będę miał 2k USD na miesiąc, wiem że mało, ale mi wystarcza. #chwalesie #pracbaza #pracait
Zaloguj się aby komentować
Opłaca się iść do IT dla kasy?
Wszyscy praktycznie robią teraz w IT bo tam dobra kasa, ale nie wiem czy jest sens się męczyć setkami godzin nauki jak mi wystarczy by mieć kasę na miejsce do spania, jedzenie i karnet na siłownię. A mając te 20k minum miesięcznie nic bym z tym praktycznie nie robił.
#pracbaza #pracait
mało kto robi 20k wbrew temu co czyta się w necie
dużo jest w IT pracy lekkiej i powtarzalnej
oprócz kasy są inne plusy jak np łatwiej o pracę z domu, dużo bardziej też jest rynek pracownika więc większa szansa że znajdziesz robotę niedaleko domu niż jakbyś np był księgowym
Ogólnie moim zdaniem warto, teraz jest lekki dołek ale ogólnie ssanie jest kosmiczne
Zaloguj się aby komentować
Dzień dobry Tomkowie,
Jakie są aktualne opinie o posadach (np sieci, bezpieczeństwo sieci) w informatycznych organizacjach państwowych?
Czy nadal brak możliwości rozwoju, niska płacą, kolesiostwo itd? Czy te czasy już przeminęły i człowiek faktycznie jest doceniany? Czy jednak w państwówkach nigdy się to nie zmieni?
#pracait #informatyka
Zaloguj się aby komentować
Siema, tak się zastanawiam, czy w swoich umowach #b2b zawieracie również ograniczenie odpowiedzialności do jakiejś kwoty? Kancelaria mi poradziła by takie zawrzeć, inaczej odpowiadam całym majątkiem, natomiast wydaje mi się, że to nie jest zbyt częsta praktyka, zazwyczaj miałem kary umowne. Niestety jak się domyślacie klient się nie chce zgodzić, jak to jest u Was? #programowanie #pracait #praca #devops #sysadmin
@TMBRK jak np. wykręcasz ponad 20k/m-c to może warto pójść w spółkę zoo?
Bez tego to jak to jdg i niewielka umowa będąca odpowiednikiem etatu to może być średnio. To już prędzej jakieś oc na firmę czy coś takiego.
Ewentualnie klasyka- właściciel gołodupiec na papierze, bo wszystko poprzepisywane na rodzinę.
Zaloguj się aby komentować
Siema, potrzebuję założyć działalność. Praca w pełni zdalna w sektorze IT, celuję w ryczałt, prawdopodobnie 12% oraz 8.5%, z tego co się pytałem kolegów to rozliczają 50/50 ( #devops ). Czy jesteście mi w stanie polecić konkretnego księgowego/księgową, który mnie przeprowadzi przez ten proces, a następnie prowadził księgowo taką działalność? Na ten moment celuje w infakt, ale z tego co widzę to tam przydzielają po prostu losowego księgowego...
Dodam, że chcę otworzyć działalność o charakterze mobilnym (bez stałego miejsca prowadzenia działalności), fajnie gdyby ktoś kojarzył temat
Ofertę mam już na stole, umowa jest w analizie u kancelarii i temat bym chciał popchnąć w tym tygodniu
#jdg #dzialalnoscgospodarcza #prawo #pytanie #kiciochpyta #praca #pracait
Zaloguj się aby komentować
Potrzebuję założyć JDG. Problem w tym, że jeszcze własnej chałupy się nie dorobiłem (wynajmuje). Czy mogę w takim razie założyć JDG, ale bez podawania adresu, czy muszę konkretnie szukać jakiegoś wirtualnego biura? Niestety nie mogę liczyć na wsparcie rodziny w tym zakresie, oraz wolę uniknąć pisania do właścicielki mieszkania, czy pozwoli mi zarejestrować w jej mieszkaniu JDG
#jdg #dzialalnoscgospodarcza #prawo #pytanie #kiciochpyta #praca #pracait
@TMBRK https://www.biznes.gov.pl/pl/portal/00118
Jeśli twoja działalność będzie się wiązać z częstymi zmianami miejsca jej wykonywania (usługi u klienta) lub będzie miała charakter mobilny, nie musisz wskazywać adresu stałego miejsca wykonywania działalnośc
Zaloguj się aby komentować
#pracait #programowanie #gry
Szukam monitora/ów do biura, niestety moje wieloletnie nie mają vesy i idą pod młotek.
Główny wymóg to VESA, odświeżanie przynajmniej 75HZ, jeśli kilka mniejszych to bezramkowe. Takie na których się komfortowo pracuje (pisanie kodu czyli literki) oraz okazjonalnie gra (bez jakichś lagów, lipnego odwzorowania kolorów, dziwnego układu itd).
Obecnie mam 2x24 cale 16:9, 75hz, IPS UHD, bezramkowe. Długo mi służą i jestem z nich zadowolony, więc parametry podobne lub lepsze (nie chciałbym downgrade), ogólnie jeśli z mniejszych to potrzebuję 2-3 sztuki (zależnie od rozmiarów), albo jakiś ultrawide, aczkolwiek tutaj różne opinie słyszałem (myślałem o zakrzywionym, ale ludzie piszą że różnie się na nich pracuje, pewnie są modele lepsze i gorsze jak zawsze).
Cena, no cóż zależy od jakości, jeśli ktoś mnie przekona że warto dołożyć i kupić droższy to spoko, to nie są rzeczy które się kupuje co roku, oczywiście bez całkiem odrealnionych typu 10k+ ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pomożecie?
@Voltage do pracy dobrze mieć wysokie DPI, więc chyba najlepiej jakiś 4k 27-32"
obczaj sobie tego luja
https://m.youtube.com/watch?v=QGIsvXa4zGg
a ogólnie to jakieś rekomendacje z tego kanału śledzić
@Voltage Mam 32 cale IIyamy co prawda tylko 2560x1440 ale fajnie to działa do tego obok 22 cale 16:10.
Chyba Samsung miał fajne duże modele, ale zakrzywione. Teraz szukałbym czegoś w 4k, ale jednocześnie z większym calażem, nie chcę bardzo małej plamki.
Zakrzywaionego bym nie brał, bo ja też z daleka czasem patrzę na ekran i po prostu to byłoby niewygodne.
Ja osobiście odszedłem do tego, że wolę mieć jeden bardzo duży monitor 4k (minimum 32 cale) niż 2 mniejsze. Ale to też wynika ze specyfiki pracy jaką wykonuje (CAD).
Jak miałem 2 monitory to 99% czasu i tak używałem jednego. Najgorzej jeśli się te 2 monitory ustawi symetrycznie, tak, że linia łączenia wypada na wprost linii wzroku.
Zaloguj się aby komentować
Hmm, pierwszy raz tak długo roboty szukam. Koło 3 miechów rozsyłam aktywnie CV jako DevOps z ponad 3 letnim doświadczeniem. Zawsze miałem parę zaproszeń na rozmowę na LinkedIn dziennie często ponad 5 z fajną stawką, obecnie powiedziałbym, że średnia to 1-2 oferty na dzień z czego coś mi w nich zazwyczaj nie pasuje- stack/stawka/stacjonarnie wpadanie do pracy, a jeśli już znajdę coś fajnego to okazuje się, że klient rezygnuje z rekrutacji/lub chcą negocjować stawkę w dół/wybiorą kogoś lepiej pasującego/proponują jedynie pracę na UoP. Czy u was również taka posucha? Dochodzi do tego, że chyba będę musiał zmniejszyć stawkę...
#pracait #devops #linux #programowanie
Zaloguj się aby komentować
#chcepogadac #it #pracait #pracbaza #informatyka #programowanie
SIemka, czy jest ktoś ze sporym doświadczeniem w firmach konsultingowych?
Zaloguj się aby komentować
Cześć, razem z kolegą zrobiliśmy bazę danych lubelskich firm IT. Myślę że może się komuś przydać
Jeśli będzie zainteresowanie to planujemy rozwijać projekt
Wrzucam linka dla zainteresowanych:
https://it-db.github.io/lubelskie-it/
#it #pracait #programowanie #lublin
Zaloguj się aby komentować
siema, chciałbym zrobić cert sysops associate (SOA C02), na różnych stronach mam mylne informacje- raz, że pierw potrzeba mieć solution architect associate, practitionera by do tego podejść, raz, że wystarczy rok doświadczenia i tego nie sprawdzają. Ktoś podpowie jak to w praktyce wygląda?
#aws #devops #pracait #linux
Zaloguj się aby komentować
Byłem dzisiaj w centrali mojego klienta zobaczyć jak im się pracuje na sofcie, który dla nich robimy. Okazało się, że prawie nikt nie korzysta z udogodnień, które daje im nasza apka xD głównie z tym pracują kobiety. Te starsze, takie bliske 50tki to nawet nie chcą słyszeć o żadnych usprawnieniach. Każda z nich ma za biurkiem drukarkę i stos papierów i wszystko sobie robią na boku długopisem, a do systemu wprowadzają absolutne minimum. Te młodsze to jest to samo, ale za to każda z nich ma swój za⁎⁎⁎⁎sty arkusz w Excelu zamiast drukarki, którego też nie chcą niczym zastąpić xD trochę uwag zebrałem, ale co z tego skoro i tak nie chcą się do tego przekonać, a wcale nie uważam żeby nasz soft był zły.
#pracbaza #pracait


@Marchew dużo by pisać, w takim mega skrócie to prowadzi użytkownika za rękę w kwestiach wyliczeń, podpowiada mu jakie decyzje powinien podjąć, pokazuje gdzie są braki i czym powinien je uzupełnić. Wg managementu klienta znacznie przyspiesza pracę i pozwala podjąć użytkownikowi właściwsze decyzje. Tak wyszło im z pilotażu.
@evilonep
podpowiada mu jakie decyzje powinien podjąć, pokazuje gdzie są braki i czym powinien je uzupełnić.
Przecież to nie ma prawa działać, chyba że masz specjalnie tresowane biurwy, które uznają wyższość programu xD
Normalnie to pewno wygląda tak, że "NO ZARZONT KUPIŁ TEN PROGRAM ALE UN HUJOWY JEST, BO TAM NIBY PODPOWIADA A TAK NAPRAWDE CZEBO SAMEMU ROBIĆ) (w domyśle, to ten program powinien zwolnić biurwę z jakiegokolwiek klikania, tylko sam wszystko robić)
No i pewno jeszcze trzeba sprawdzać, bo raz bożence w 2021 źle policzył (to, że bożenka czegoś nie ustawiła/zmieniła to tam ćśśś) i muszą teraz wszystko ręcznie liczyć.
A jak jeszcze gdzieś masz wymianę danych z pub-adm to już w ogóle połowa "błędów" w twoim programie, to jest wyrzucenie zwrotki z walącej się 300x dziennie usługi ministerstwa/zusu/krusu/gusu czy podpisu kir/pwpw...
Ja mam jeszcze inne spostrzeżenie. Dużo softu robi takie same rzeczy jakie umożliwia Excel. Biurwy lubią tabelki i często potrafią w nim cuda.
Nie raz już w firmie jak robiliśmy soft wyłapywaliśmy, że trzeba robić import z Excela zamiast implementować tabele z c⁎⁎j-wie jakimi funkcjonalnościami.
Excel to na prawdę potężne narzędzie. Po co wymyślać koło na nowo.
Zaloguj się aby komentować
poszukuje pracy w IT
2 lata doswiadczenia
ile wolac na reke?
szukam pracy na
justjoin
solidjobs
linkedin
noflufjob
mam troche rozmow z hr
duzo cv wysylam - ok 40 na tydz
raz na tydz mam rozmowe techn
poki co ok 1.5 msc szukam i nic
praca zdalna mnie interesuje
moze inaczej - czego powininem sie doszkolic?
#it
#programowanie #qa #testowanieoprogramowania #pracait #pracbaza #korposwiat #pracbaza #gownowpis #zalesie #programowanie #programista15k

@Elozapiekanka opisz dokładniej, co robiłeś w projekcie: że realizowałeś taski, z jakim nadzorem, że pisałeś w stylu TDD itp. Jaką miałeś odpowiedzialność i że realizowałeś je samodzielnie, że pomagałeś innym.
Technologie (i atuty, bo w twoim przypadku to jedno i to samo) na pierwszym miejscu, zaraz pod krótkim info, że jesteś dev, jakie są twoje silne strony i czego szukasz (twoim podsumowaniem). Następnie projekty, w jakich uczestniczyłeś, wykształcenie, projekty akademickie/domowe/inne, języki i na końcu hobby
Wzoruj się na układzie stron w linked in i innych portalach, które tworzą automatyczne CV.
Zaloguj się aby komentować
Biorąc pod uwagę to, że jednak ludzie to zawodne maszyny (a mi ostatnio dość często udaje się nawalać, choroba itd), będę szukał osoby, która będzie mi mogła pomóc przy pracy którą wykonuję.
Nad czym pracuję? Głównie zajmuję się utrzymaniem i rozwijaniem REST API, które wykorzystuje tak zwaną Sferę (Sfera dla Subiekta nexo). Sfera to zestaw narzędzi, który pozwala wykonywać prawie wszystkie działania, jakie dostępne są w Subiekcie Nexo . Największym wyzwaniem będzie ogarnięcie tutaj rzeczy jak to nazywamy "Subiektowych", związanych z Subiektem Nexo oraz Sferą.
Aplikacja stoi na #dotnet, czyli tutaj wiadomo, że jest #csharp.
LINQ, MS SQL, Swagger, Postman, ngrok, git, trello i tego typu sprawy. Nie ma tutaj jakiś super nowych technologii, jest raczej więcej grzebania w tych starszych.
Jeśli chodzi o doświadczenie, to pewnie taki junior byłby ok. Fajnie jeśli byłby to ktoś z Rzeszowa/Dębicy lub okolic.
Nie byłoby to coś na pełen etat, tylko raczej bardziej coś dodatkowego na UZ albo jeszcze inaczej, raczej idzie się tutaj dogadać, choć to już ode mnie zależy. Znajomość #vue(tutaj to już naprawdę dobra znajomość vuejs byłaby wymagana, czyli pewnie na poziomie doświadczonego mida), czyli #webdev też mogłaby mieć wpływ na to, jakby to tutaj wyglądało, ale akurat nie jest to priorytetem i ode mnie to nie zależy.
Mój wpis nie jest pełnoprawną ofertą pracy. Otwartej rekrutacji też nie prowadzimy, z niczym też pośpiechu nie ma.
Na razie sprawdzam, czy może jakiś chętny by się tutaj znalazł.
#programowanie #praca #pracait #dotnet #csharp
Zaloguj się aby komentować
Cześć Tomki i Tomkinie
startuje niedługo 5 edycja Programming4You - kursu programowania bez ściemy. W związku z tym robimy #rozdajo
Dostajecie pierwsze dwa tygodnie, a jak robicie zadania, to pierwszy miesiąc za darmo. W tym macie dwa wykłady tygodniowo i tyle konsultacji, ile chcecie. Sprawdzamy Wasze zadania i pomagamy na każdym kroku.
Od początku stawiamy na podejście "bez ściemy", nikomu nie gwarantujemy, że "zostanie programistą", że będzie miał "gwarancję zatrudnienia" i tym podobne. Uważamy jednak, że super jest zacząć, a z nami jak macie okazję spróbować za darmo, to już w ogóle
Przy okazji bylibyśmy wdzięczni za polubienie naszego fejsa: https://www.facebook.com/programming4youpl oraz na stronę https://programming4you.pl gdzie możecie dowiedzieć się więcej.
Jeśli macie jakieś pytania odnośnie kursu, programowania, kariery w IT, uderzajcie śmiało!
Dla osób, które nie wygrają #rozdajo zrobimy super cenę na pierwszy miesiąc. Pamiętajcie jednak, że kurs jest intensywny i trzeba się sporo zaangażować.
Losowanie w weekend
#programowanie #naukaprogramowania #pracait #java #python

Zaloguj się aby komentować
#komputery #pracait #programowanie
Szukam jak najdłuższych ramion do monitorów, w sensie takich które idzie mocno wyciągnąć, istnieje coś takiego np. z pneumatyką czy nie do końca? Bo to co proponuje internet jest dość małe, ja bym chciał mieć możliwość wyciągnięcia takiego ramiona np. poza biurko.
@Voltage Ja coś takiego mam: https://fibernovelty.pl/product/f80b-solidny-obrotowy-uchwyt-biurkowy-na-sprezynie-gazowej-do-monitorow-lcd-led-17-27/ Sprawdza się, dobra jakość i wystaje sporo poza biurko ale głebokość biurka mam chyba 60cm więc you know.
Zaloguj się aby komentować