Zaloguj się aby komentować

Do niebezpiecznej sytuacji doszło wczoraj nad ranem, na autostradzie A4, w powiecie ropczycko-sędziszowskim. Kierujący osobowym peugeotem jechał w kierunku Tarnowa pod prąd. Na szczęście w tym przypadku nie doszło do zdarzenia drogowego, ponieważ jego skutki mogłyby być tragiczne. 87-latek stracił...
A pochwalę się Wam... prawie by mnie dzisiaj skasowali na skrzyżowaniu. I to dwa głąby z dwóch pasów jednocześnie (tak, to byli panowie kierowcy, a nie panie kierowczynie!)
Jadę sobie elegancko po zakupki i żeby dojechać, muszę wykonać skręt w lewo na takim ruchliwym o tamtej porze skrzyżowaniu, gdzie nie ma sygnalizacji, jest tylko oznakowanie pionowe i poziome - mam nawet ładny zjazd bezkolizyjny w tym celu. Doga, w którą chcę wjechać to droga podporządkowana, więc ci co chcą na wprost lub w lewo muszą mi ustąpić pierwszeństwa, więc... jakby to powiedzieć - najpierw pan co marzył o jeździe na wprost prawie siedział w moich drzwiach od kierowcy, a z minimalnym opóźnieniem, może pół długości samochodu, za nim wystartował z pasa obok dzban od skrętu w lewo... I obaj kurna zdziwieni, że przed maską im siedzę swoim profilem!
Żeby nie było - światła miałam włączone, kierunkowskaz też działał , wiec to nie to, że nie było mnie widać i nie sygnalizowałam manewru.
#polskiedrogi #takasytuacja #polscykierowcy i #lublin
@moll gratulacje, że zachowałaś spokój i nie było kung-fu na skrzyżowaniu... mieszkałem długo na Os Kazimierzowskim w Krakowie i po kilku latach przywykłem do faktu, iż nasi kierowcy tak nie bardzo potrafią w kierunkowskazy, a żeby się patrzyli na sąsiednie pasy to już wgl. była by jakaś rewolucja... dramat, bardzo trzeba uważać, co x lat po śmiertelnym wypadku rondo zyskuje dodatkowe oznakowania ... i tak to żyło się powoli na tych Bieńczycach.

Zaloguj się aby komentować
Ha tfu na telefonowych samochodziarzy.
Przed momentem widziałem jak typ jadąc z telefonem w ręce, w korku (który z ~20 przyspieszył na moment do 50-70 i potem jak to zwykle bywa, gwałtownie zwolnił) mało nie wpierniczył się komuś w d⁎⁎ę (to nie przenośnia, było bliziuteńko), po czym nadal na wyjebce czytał go sobie trzymając go po prostu przed nosem.
#gownowpis #polskiedrogi

Zaloguj się aby komentować
Jprdl.
No jeszcze rozumiem, że się auto zepsuje na przejeździe, ale to?
2 tys. mandatu. Dobrze, że nie kręciła bączków na śniegu na pustym parkingu.
#kolej #polskiedrogi #pociagi
Zaloguj się aby komentować
Jeśli ktoś myślał, że autostrada A2 kosztuje zbyt mało za przejazd, to mam dla Was "dobrą" wiadomość. Za każdy odcinek będziemy płacić o 2zł więcej xD
Drożeje korzystanie z trasy A2 na odcinku Nowy Tomyśl – Konin. Za przejazd każdym z trzech 50-kilometrowych odcinków autostrady użytkownicy aut osobowych zapłacą 36 zł — o 2 zł więcej niż do tej pory.
Poprzednia podwyżka cen, również o 2 zł, miała miejsce ledwie we wrześniu ubiegłego roku. Spółka Autostrada Wielkopolska SA (AWSA) uzasadnia wzrost cen m.in. realizowanymi inwestycjami oraz stale rosnącymi kosztami utrzymania.
Za przejazd każdym z 50-km fragmentów trasy motocykliści płacą 18 zł, a kierowcy samochodów osobowych — 36 zł. Stawka za przejazd aut osobowych z przyczepami oraz busów wynosi 60 zł zamiast 55 zł, a 92 zł to opłata dla pojazdów samochodowych o trzech osiach. Kierowcy co najmniej trzyosiowych ciężarówek z przyczepami płacą od wtorku 138 zł, a pojazdy ponadnormatywne — 360 zł.
Dodatkowym czynnikiem wpływającym na skalę wydatków — jak podała spółka — są obowiązki inwestycyjne i odtworzeniowe wynikające z zapisów umowy koncesyjnej, w tym bieżące utrzymanie infrastruktury autostradowej w postaci napraw i remontów.
"Rosnące nakłady na inwestycje, obsługa zobowiązań finansowych oraz wzrost kosztów bieżącego utrzymania wpływają na wzrost kosztów operacyjnych spółki. Dodatkowym obciążeniem jest utrzymujący się wzrost inflacji, wysokie stopy procentowe i wzrost wysokości przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce, które bezpośrednio przekładają się na koszty finansowania projektów i utrzymania autostrady" – podała AWSA.
Chyba najdroższa i wiecznie rozwalona i remontowana autostrada będzie jeszcze droższa. Kurtyna....
https://businessinsider.com.pl/poradnik-finansowy/a2-znow-drozsza-oto-nowe-stawki/dsq2cvd
#polska #wiadomoscipolska #transport #polskiedrogi
@damw jak to jest chyba 5 podwyżka cen od 3 lat XDDDDDD sk⁎⁎⁎⁎syny pierdolone XDDDD
Btw w umowie chyba mają zapis, że powyżej jakiegoś natężenia ruchu muszą wybudować kolejny pas, więc ograniczają ten ruch ceną za wjazd XD ktoś by zauważył "chyba za odcinek" - nie XD na tej autostradzie płacisz na wjeździe XD (przynajmniej na trasie Konin-Poznań)
Zaloguj się aby komentować
Tak to się tu u nas żyje, kradzieże, alkohol, wypadki. Dzień jak codzien
https://www.lublin112.pl/pijana-para-ukradla-samochod-i-rozbila-go-na-slupku-ogrodzeniowym-zdjecia/
#polskiedrogi #pulawymiasto
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować

Na ulicy Jesiennej w Jaworznie doszło do tragicznego wypadku drogowego z udziałem dwóch pojazdów. Wstępne ustalenia wskazują, że 21-letni, mieszkaniec Chrzanowa, kierowca volkswagena, wykonując manewr wyprzedzania, doprowadził do czołowego zderzenia z seatem prowadzonym przez kobietę, która...
Zaloguj się aby komentować
Apcoa i inne pasożyty - można to gówno zdelegalizować? Do chwili gdy się zorientowałem że sk⁎⁎⁎⁎syny pojawili się w nowym miejscu minęły 3 minuty i już miałem kwita za szybą.
#apcoa #polskiedrogi #zalesie
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Mam wrażenie, że niektórym ludziom wsiadającym za kierownicę i w ogóle do samochodu coś nagle przestawia się w mózgu. Agresja, wywyższanie, "mogę więcej"...
https://m.youtube.com/watch?v=MrdqNKNu9Gs
Nastolatek nagrywał pojazd, którego kierowca jechał po chodniku.
Po chwili pasażerka samochodu uchyliła szybę i weszła w dyskusję z 14-latkiem. Mówiła, że nie wyraża zgody na nagrywanie. — Nie wyrażam zgody na jazdę po chodniku. I co teraz? — odpowiada jej nastolatek. — Tutaj, jak jest msza, to można wjeżdżać — twierdzi kobieta. — Prawo się zmienia, jak jest msza? Jazda wzdłuż chodnika to jest 1500 zł mandatu — odpiera kamerzysta.
#kierowcy #polskiedrogi #bandycidrogowi #wiadomoscipolska
Hehehe, i teraz, gdyby nie nadany już sprawie rozgłos (media, wypok, yt, tu) to wiecie, że chłopak miałby przejebane, bo mieszkamy w PL? Zgłoszenie przyszło, już byłby łatwy punkcik do statystyk, a teraz trzeba jeszcze czekać, aż sprawa przycichnie, a może i sprawdzać coś jeszcze. A co, jak jakiś polityk się o sprawie wypowie i dopiero trza będzie się za to zabrać? Niefart kurde.
3 dorosłe osoby osaczają nieletniego, on cały czas się cofam, ostrzega, nie stanowi zagrożenia, a milicja dostaje zgłoszenie, że to on napadł.
ty_jesteś_bezczelny.jpg
Zaloguj się aby komentować
A tego dzika ktoś już wrzucał na Hejto?
https://x.com/thepolandnews\_/status/1896663218178699404/video/1
38-letni sołtys wsi Kąty Rybackie został zatrzymany po tym, jak brutalnie zaatakował kierowcę innego pojazdu. Agresywne zachowanie samorządowca zostało uwiecznione na nagraniu, które trafiło do sieci. Władze gminy Sztutowo, w której leżą Kąty Rybackie, poinformowały o rozpoczęciu procedury odwołania sołtysa ze stanowiska.
Wszystko zaczęło się od niebezpiecznego manewru na drodze. Jak relacjonowali poszkodowani, kobieta kierująca SUV-em marki Audi, w którym pasażerem był sołtys, wyprzedzała trzy samochody na łuku drogi, ignorując podwójną linię ciągłą.
Jadące z naprzeciwka małżeństwo, widząc zagrożenie, zareagowało – kierowca gestem wyraził swoje niezadowolenie. To wystarczyło, by rozpętać lawinę. SUV zawrócił, zajechał drogę małżeństwu, a z pojazdu wyskoczył rozwścieczony sołtys. Na nagraniu, które błyskawicznie trafiło do sieci, widać, jak wyciąga on mężczyznę z samochodu, rzuca nim o ziemię i zadaje mu serię ciosów. W tle słychać krzyk żony poszkodowanego, która nagrywała zajście telefonem, próbując powstrzymać napastnika.
Poszkodowany kierowca doznał poważnych obrażeń – w szpitalu stwierdzono u niego wybity ząb oraz mocno stłuczone okolice żeber. Po obdukcji para udała się na Komendę Powiatową Policji w Nowym Dworze Gdańskim, gdzie złożyła oficjalne zawiadomienie o przestępstwie.
Zatrzymanie sołtysa miało nietypowy przebieg. Jak ustalił nieoficjalnie dziennik „Fakt”, Jacek Zieliński sam zgłosił się na policję, twierdząc, że to on padł ofiarą napaści. „38-latek pojawił się na policji z własnej woli. Przyszedł zgłosić... napaść na siebie. Zrobił to mimo tego, co widać na nagraniu, na którym to on rzuca się na bezbronnego kierowcę” – podaje „Fakt”.
Policja potwierdziła, że 38-letni mieszkaniec Kątów Rybackich został zatrzymany tego samego dnia i trafił do aresztu.
#wiadomoscipolska #kierowcy #polskiedrogi #bekazpodludzi
warto sprawę śledzić i przypominać bo on jeszcze jest prawdopodobnie bosmanem w porcie w gdyni , do tego wójt sztutowa nosi dziwnie zbieżne nazwisko
Zaloguj się aby komentować
Z policyjnych danych wynika, że ponad 16,5 tys. osób naruszyło w 2024 roku sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a niemal 8,3 tys. nie zastosowało się do decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania. 263 kierowców kierowało pojazdem mimo aktywnego trzymiesięcznego okresu zatrzymania prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym oraz 44 kierowców kierujących w okresie obowiązywania wydłużonego do sześciu miesięcy okresu zatrzymania prawa jazdy. Łączna liczba tych przestępstw i wykroczeń to ponad 25 tys., co oznacza, że średnio dziennie policjanci zatrzymują 69 kierowców, którzy nie powinni prowadzić pojazdów z uwagi na orzeczone zakazy sądowe lub wydane decyzje sądu.
#polskiedrogi #patologia #policja
Zaloguj się aby komentować
Sezon na "asfalt z modeliny rozpada się jak pie⁎⁎⁎⁎⁎ięty i robią się kratery w których można stracić koło, auto, życie i zaginiony złoty pociąg" uważam za otwarty.
Ale za to widziałem bernolca ze smyczą w mordzie który pomagał właścicielowi się wyprowadzić na spacer i mi lepiej XD
#polskiedrogi #psy #gownowpis

Zaloguj się aby komentować
Takie pierdolenie sie jakos leczy czy o chj tu chodzi? XD
Po co na czerniakowskiej buspas skoro prawym pass i tak jest najszybszy bo nikt oprocz autobusow go nie używa xD na c⁎⁎j likwidowac kladki dla przejsc naziemnych? Aby bylo wiecej świateł i ewentualnych wypadków? A rozumiem ze ograniczenie predkosci aby klepac hajs z mandatow bo ludzie i tak beda zapierdalac xD
Cosedejeziom.meme
Nich mi to ktos zgadzajaacy sie z tym pierdoleniem w jaki kolwiek sposob mi to logicznie uargumentuje
#warszawa #polskiedrogi #codokurwy

@Sweet_acc_pr0sa No to teraz szybka matematyka: Czerniakowska ma 3,3km długości. Jadąc ten dystans 50km/h zamiast 70km/h będziesz podróżował dłużej o 68 sekund. Jeśli jeździsz tamtędy dwa razy dziennie (w tę i wewtę do pracy i do domu) to w skali miesiąca wyjdzie Ci 52 minuty. Nie przepierdol tego na głupoty, typu wysrywy na hejto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Bijecie pianę o limity prędkości jakby conajmniej miało to zmienić Wasze życie. A tu chodzi o j⁎⁎⁎ną minutę na jednym przejeździe.
Zaloguj się aby komentować
Jak ktoś bardzo chce, to nie ma rzeczy niewykonalnych. Da się na przykład wjechać w #tramwaj w.... #cieszyn
Kierująca autem osobowym wjechała w Cieszynie w… tramwaj. Nie byłoby w tym zdarzeniu nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że w mieście tramwaje nie kursują.
https://raportkolejowy.pl/bliskie-spotkanie-z-autem-cieszynski-tramwaj-uszkodzony/
#polskiedrogi #polscykierowcy
Zaloguj się aby komentować