Zaloguj się aby komentować
Wątek o rowerzyście i kosztach naprawy samochodu który uszkodził
Typ się poczuwa do winny więc imho nie ma co go hejtować.
Ale w sumie to ciekawe, ja nie wiedziałem jak to dokładnie działa z ubezpieczaniem roweru.
#rower #polskiedrogi #motoryzacja #oc #ac #ubezpieczenia




Jakby co OC na rower do 200.000 + NNW kosztuje mnie 180 zł na rok czyli 15 zł na miesiąc.
Nikt nie planuje mieć wypadku, ale zdarzają się.
Co do kosztów, w moje auto zaparkowane przed domem wjechała zimą babka. Na pierwszy rzut oka porysowany zderzak i atrapa chłodnicy. Oddałem do ASO i koszt wyszedł za to około 18.000 bo wymienili też reflektor, czujnik parkowania i inne duperele.
Zaloguj się aby komentować
Ten miszcz już był dzisiaj? xD
Chyba na tyle mocno ruszył rogatkę, że pociąg dostał 20km/h
[nawet ludzie na skuterze i hulajnodze ogarnęli]
#kolej #polskiedrogi #pociagi
Zaloguj się aby komentować
Uważajcie na siebie jak zbliżacie się do przejazdów kolejowych, nawet tych z rogatkami. Dróżnik się może pomylić a urządzenia mogą mieć nieoczekiwaną awarie. Tu kobieta zignorowała znak stop na przejeździe kategorii D i wjechała pod pociąg Relacji Lublin - Rawa Ruska. Niestety zginęła na miejscu.
Proszę was o rozwagę, zdjęcia z PKP PLK
#kolej #motoryzacja #polskiedrogi #100twarzykolejarzy



Kurde, nie czaję, jak można się nie rozejrzeć przed wjazdem na przejazd. Przecież to nie jest tak, że pociąg może wyskoczyć zza dowolnych krzaków, tylko w określonym, za⁎⁎⁎⁎ście oznaczonym miejscu. Kierowcy często się srają, że piesi wchodzą na jezdnię bez rozglądania się, mając pierwszeństwo, a sami wpieprzają na przejazd bez patrzenia, nie mając pierwszeństwa 🤦
Zaloguj się aby komentować
Autobus na... tramwajowych️ torach w centrum Krakowa
fot. Michał S / Platforma Komunikacyjna Krakowa
Nie wiadomo, co spowodowało, że kierowca autobusu wjechał na tory tramwajowe. Sprawę będą wyjaśniały służby.
#krakow #polskiedrogi #mpk


Zaloguj się aby komentować
Nigdy nie ufaj motocykliście, gdy sygnalizuje, że skręca
#motocykle #polskiedrogi #takaprawda
@cebulaZrosolu To wynika z tego, że nadal dużo motocykli, nie ma automatycznego wyłączania kierunku przy prostowaniu kierownicy. A niewyłączony kierunkowskaz zabija. Widuję to wielokrotnie. Typ jedzie z włączonym prawym, op stoi na skrzyżowaniu, patrzy: o moto skręca, to wyjeżdżam i jeb! Zapominalstwo. Ja mam taki nawyk, że jadę prosto i cyklicznie co chwilę naciskam reset kierunku.
Zaloguj się aby komentować
#polskiedrogi #kierowcy
Wytłumaczcie mi proszę co qrwa nie tak jest z A2 pod Poznaniem? Dzień w dzień dzwoń. 20 kilometrów idealnej prostej drogi, trzy pasy 2 każdą stronę i w tym tygodniu trzy razy zgłaszałem opóźnienia samochodów bo kierowca objeżdżał wypadek/stał w korku bo nie zdążył sp⁎⁎⁎⁎zyć na objazd.
W kraju potomków Kubicy, gdzie wszyscy jeżdżą za⁎⁎⁎⁎ście:
Na przykład, badanie Polskiej Izby Ub
ezpieczeń z 2022 roku pokazało, że 96% polskich kierowców uważa się za dobrych, a 59% ocenia swoje umiejętności powyżej przeciętnego kierowcy w Polsce
Coś musi być z tą drogą nie tak, może ten odcinkowy pomiar powoduje wypadki?
Zaloguj się aby komentować

Policja ustaliła już tożsamość kierowcy oraz jego pasażerki, którzy byli agresywni wobec innego kierującego na drodze ekspresowej S7. Jak się szybko okazało, kobieta, która pokazywała wulgarne gesty, to policjantka. Wszczęto wobec niej postępowanie...
Dzień bez wypadku na s17 to dzień stracony xD
A w weekendy to już kumulacja jest zawsze
#wypadki #polskiedrogi

Zaloguj się aby komentować
Sezon uważam za otwarty
#heheszki
#hulajnogaelektryczna
#hulajnoga
#hulajnogarz
#pieszy
#drogi
#kierowcy
#polskiedrogi

Zaloguj się aby komentować
Zrobiło się ciepło, więc czas rozpocząć sezon na weekendowe wypady. W związku z tym, natchniony własnymi doświadczeniami na polskich drogach, postanowiłem napisać Poradnik Dobrego Kierowcy
Polecam wszystkim zapoznanie się i stosowanie się do tych szeroko przyjętych reguł poruszania się po drogach pojazdami zmechanizowanymi.
Po pierwsze, primo, Dobry Kierowca
Podstawowa zasada: znaki ograniczenia prędkości oznaczają minimalną dozwoloną prędkość, z jaką należy się poruszać.
Wielu kierowców zdaje się o tym nie wiedzieć, więc jeśli takowych na swojej drodze spotkacie, warto im o tej zasadzie przypomnieć. Najlepsze sposoby to zbliżenie się jak najbliżej samochodu spowalniającego ruch oraz intensywne używanie sygnałów dźwiękowych lub świetlnych.
Po drugie, primo, Dobry Kierowca
Ustaliliśmy już, jaka jest minimalna prędkość poruszania się, ale skąd mamy wiedzieć z jaką prędkością w ogóle powinniśmy się poruszać? Zdrowy rozsądek podpowiada, im szybciej, tym lepiej, ale większość Dobrych Kierowców
Niektórzy bardziej bojaźliwi twierdzą, że nie więcej niż 40-50 km/h ponad prędkość minimalną, ale w ten sposób na każde 100 km autostrady możesz stracić nawet 5 minut swojego bezcennego czasu!
Ponownie, wielu kierowców tej zasady nie zna i często tamują ruch, na przykład na lewym pasie autostrady, poruszając się zaledwie 140-160 km/h. Ich również warto upomnieć: można stosować takie same techniki jak opisane w pierwszym punkcie, ale dla najlepszego efektu, żeby wiedzieli że jadą zdecydowanie za wolno, po wyprzedzeniu ich, powinieneś zajechać im drogę i gwałtownie przyhamować. W ten sposób dasz im jasny znak "hej, kolego, jedziesz zbyt wolno!".
Jedynym wyjątkiem od tej reguły są drogi, na których występują najdrobniejsze nierówności lub (o zgrozo) fotoradary - wtedy właściwa prędkość poruszania się to połowa prędkości minimalnej (wyznaczonej znakami ograniczenia prędkości).
Po trzecie, primo, Dobry Kierowca
Przy wjazdach na autostrady znajdują się dłuuugie pasy pozwalające włączyć się do ruchu. Niech cię jednak ich długość nie zmyli, bo ewidentnie są one takie długie tylko po to, aby dziadki i babcie mogły rozbujać swoje maluchy i polonezy na tyle, aby utrudniać ruch innym również na autostradach. Do głównego ruchu autostradowego należy włączać się najszybciej jak to tylko możliwe - inni uczestnicy ruchu muszą ci ustąpić, a ty na spokojnie będziesz mógł rozpędzić swój pojazd do właściwej prędkości, nie martwiąc się, czy za chwilę nie skończy ci się pas.
Dynamiczna jazda to jednak nie tylko autostrady i drogi ekspresowe. W mieście również należy jeździć dynamicznie. Staraj się wykorzystać każdą dostępną lukę i zmieniaj pas najczęściej jak to możliwe, zwłaszcza jeśli natężenie ruchu jest duże.
Wielu kierowców w mieście ma problemy z dynamicznym ruszaniem spod świateł. Możesz ich ominąć, korzystając np. z wolnego pasa do skrętu - dzięki temu wyprzedzisz ich zanim jeszcze światło zmieni się na zielone! Pamiętaj jednak, aby się nie rozpędzić za bardzo i nie przejechać od razu przez całe skrzyżowanie! Zaraz za linią zatrzymania możesz wrócić na swój pas ruchu, najlepiej zatrzymując się na pasach lub ścieżce rowerowej. Nie martw się, że nie będziesz widział świateł - za tobą stoją samochody, które widzą sygnalizację i na pewno ruszą, kiedy światło zmieni się na zielone. W międzyczasie możesz posprawdzać ważne rzeczy w telefonie. Jeśli się zagapisz - kierowca za tobą na pewno przypomni Ci, że czas ruszyć sygnałem dźwiękowym!
Po czwarte, primo, Dobry Kierowca
Niektórzy kierowcy chyba mają sklerozę, demencję lub inne zaburzenia pamięci, bo często włączają kierunkowskazy na długo przed tym, zanim potrzebują skręcić. Jakby potrzebowali przypomnienia, gdzie jadą. Szkoda marnować prąd i żarówki - kierunkowskazy włączaj jak najpóźniej, a jeszcze lepiej - w ogóle. A jeśli szukasz miejsca parkingowego wzdłuż drogi, zdecydowanie nie używaj kierunkowskazu - przecież nie wiesz gdzie znajdziesz miejsce, o ile w ogóle.
Jako bonus, przy okazji zmiany kierunku jazdy, będziesz miał możliwość popatrzeć na idiotów próbujących włączyć się do ruchu lub wjechać na pas, który właśnie opuszczasz. Wielu z nich jest na tyle skretyniałych, że nie potrafią domyślić się, że będziesz wykonywał manewr i czekają jak te osły, zamiast jeździć dynamicznie.
Z drugiej strony: sam przecież nie jesteś osłem, więc nie czekaj jak kretyn, tylko włączaj się do ruchu, zmieniaj pas i kierunek jazdy wtedy, kiedy to dla ciebie dogodne. Inni uczestnicy ruchu się dostosują.
W przypadku jazdy po autostradzie lub drodze ekspresowej, nigdy, ale to przenigdy nie przeocz swojego zjazdu! Nie zwracaj uwagi na linie poziomie, a jeśli trzeba, nawróć i dojedź do swojego zjazdu pasem awaryjnym.
#samochody #polskiedrogi #ruchdrogowy #heheszki
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Qrłaaaaaaaaa, właśnie mi koparką światłowody skonfigurowali, pod samą chałupą.
Trzeci raz.
To już chyba podpada pod złośliwe działanie
#polskiedrogi #budownictwo #gownowpis #heheszki


Zaloguj się aby komentować
Łukasz Ż. był wielokrotnie karany: za jazdę pod wpływem alkoholu, za jazdę bez uprawnień, za oszustwa i posiadanie narkotyków. Pięciokrotnie sądy zakazywały mu prowadzenia pojazdów. Najczęściej skazywany był na prace społeczne. Raz za złamanie sądowego zakazu trafił do więzienia, odsiedział 11 miesięcy.
Ostatni wyrok dla mężczyzny, również dotyczący złamania zakazu, zapadł niespełna dwa miesiące przed wypadkiem, w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Pragi-Północ. Wówczas sąd orzekł, że mężczyzna musi wrócić do więzienia - na półtora roku. Decyzja nie zdążyła się jednak uprawomocnić.
Początkowo śledczy nie uwzględnili w treści zarzutu prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, ponieważ oczekiwali na opinię z zakresu toksykologii.
Po jej uzyskaniu mogli rozszerzyć zarzut. Łukasz Ż. nie przyznaje się do winy. Przestępstwo mu zarzucane zagrożone jest karą od pięciu do 30 lat więzienia. Oskarżony nadal przebywa w areszcie.
#wiadomoscipolska #polskiedrogi #wypadek
Zaloguj się aby komentować
Czy to prawda że wojskowy z Rzeszowa potrącił 14-latkę na przejściu, a policja w notatce uznała że dziecko wbiegło na przejście?
A Ty się robaku tłumacz z wyprzedzenia auta o pół metra, 300 metrów przed przejściem dla pieszych przy idealnej widoczności.
#panstwozdykty #polskiedrogi #kawaniepotrzebna #policja
Zaloguj się aby komentować
79-letni mieszkaniec Brzezin wyjeżdżał z przydworcowego parkingu i, jak twierdził, pomylił peron z wyjazdem z parkingu.
#wiadomoscipolska #skierniewice #kierowcy #polskiedrogi

Zaloguj się aby komentować
#jazdanasuwak #motoryzacja #polskiedrogi #ruchdrogowy

@A_a z suwakiem to już dawno nie doświadczyłem problemów, raczej wszyscy przestrzegają. Ale za to niemiłosiernie mnie irytuje, jak jest korek na pasie do skrętu w prawo, a ktoś sobie jedzie pasem do jazdy na wprost, po czym się zatrzymuje, wrzuca kierunek i chcę skręcić w prawo. Takiego to nigdy nie wpuszczę, choćbym miał auto zarysować.
Zaloguj się aby komentować
Ofiary śmiertlne na drogach w latach 1999-2023
#ruchdrogowy #prawojazdy #polskiedrogi
#ciekawostki
Zaloguj się aby komentować
Jakiś gość zostawił zaparkowane auto w bramie tak że ledwo sie wyjechać dało. Przechodze i mówie pod nosem "co za kretyn tak zaparkował?"
5s później facet stojący obok wsiadł do auta, a ja spierdoliłem zawstydzony i zadowolony jednoczesnie xD
#polskiedrogi
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować