Zaloguj się aby komentować
Dziś pod Bydgoszczą
#wypadek #polskiedrogi
Zaloguj się aby komentować
Sezon oślepiania innych bez potrzeby uważam za otwarty.
#motoryzacja #polskiedrogi

Zaloguj się aby komentować
Drogowy slalom gigant przez pół mieściny, gmine chyba brakło kilku złotych na zerwanie i wymianę całego asfaltu
#polskiedrogi #drogowcy

Zaloguj się aby komentować
Znajomy kupił Dodge Rama w USA. Wiadomo, lekko bity. Sprowadził, oddał do blacharza, elegancko zrobione. Później okazało się, że coś tam nie tak z silnikiem, jeden cylinder nie działa. Rozebrał sam cały silnik, czekał kilka tygodni na części z USA, powymieniał co trzeba, złożył. Pochodził z 15 minut i wywalił jakieś błędy. Znajomy nie miał już cierpliwości do rozbierania go drugi raz, oddał do mechanika. Czekał dwa tygodnie, silnik zrobiony. Wczoraj odebrał i pełen emocji wyruszył na dziewiczą przejażdżkę.
105 w zabudowanym i prawko adios na 3 miesiące
#prawojazdy #polskiedrogi #heheszki
Epilog: Załatwiłem mu na ten czas Vespę od innego znajomego, a ten inny znajomy dostanie Rama
Zaloguj się aby komentować
Fajną mam kamerkę w aucie. Taką co nie nagrywa
A co do kamerki to jest z 2015 roku. Czas na nią - okazało się że coś się stało z kartą w nią włożoną,i gdy na 16GB karcie jest jeden plik 500MB to zarówno kamerka jak i laptop pokazują, że jest pełna
#polskiedrogi #zalesie #samochody #elektronika #zwierzaki
Zaloguj się aby komentować
Dostałem w tym roku mandat 800 zł za przekroczenie prędkości (o 31km/h). Dlaczego? Ponieważ szef zwlekał z dostarczeniem auta służobowego, a na koniec stwierdził, że muszę jeszcze je zatankować, bo zapomniał (tak, za jego hajs). Brak profesjonalizmu z jego strony, bo byłem spóźniony na spotkanie. Trudno. Wziąłem na klatę, moja wina, mogłem nie pędzić. Wiecie jak mnie złapali? Jechałem obwodnicą i jak pojawił się znak "50", to złapali na suszarę 50 metrów za nim xD
No nigdy nie zapierdalam, zresztą prywatnie to mam auto typowo miejskie, to nawet nie poszaleję. Ale jak już jechałem szybko, to się nadziałem. Czemu nie miałem Yanosika odpalonego? Bo się spieszyłem i nie myślałem o nim, była nawigacja w Google i tyle.
Teraz okazuje się, że ubezpieczyciel wyliczył mi ubezpieczenie o 530 zł droższe, bo mandat od tego roku liczy się tak samo jak kolizja. I tak podsumowując:
-Ubezpieczyciel zarobił
-Państwo polskie zarobiło podwójnie
-Szef bez grosza straty
Ja biedniejszy o 1330 zł.
Jak sobie tak pomyślę o tym, jak funkcjonuje ten kraj, to przedsiębiorca zawsze spada na 4 łapy i często dostaje hajs z dotacji, Państwo zawsze napchane kieszenie, a taki zwykły obywatel polaczek robaczek to co najwyżej do wyruchania xDDDDDD
#samochody #polskiedrogi #prawo #ubezpieczenia #zalesie #gownowpis
Zaloguj się aby komentować
Tyle się mówi o tym wyłamywaniu rogatek, no to wyłamał rogatkę i znowu coś nie pasuje! xD
[wiedzieli, że ta czwórka, która zginęła 15 sierpnia wjeżdżając pod pociąg, to też była średnia wieku 80 lat?]
#polskiedrogi #kolej #pociagi
Zaloguj się aby komentować
Tak wygląda lista nowych punktów: mazowieckie węzeł Mińsk Mazowiecki węzeł Janów A2
mazowieckie Ostrów Mazowiecka Ostrów Mazowiecka S8
małopolskie węzeł Kurdwanów węzeł Wielicka A4
łódzkie węzeł Kamieńsk węzeł Radomsko A1
śląskie węzeł Częstochowa Południe węzeł Woźniki A1
łódzkie węzeł Piotrków Trybunalski Południe węzeł Kamieńsk A1
śląskie wysokość m. Brodowe węzeł Mykanów A1
mazowieckie węzeł Tarczyn Południe węzeł Mszczonowska S7
mazowieckie Garwolin Zachód Garwolin Południe S17
mazowieckie węzeł Warszawa Wilanów węzeł Lubelska S2
pomorskie węzeł Gdańsk Owczarnia węzeł Gdańsk Lotnisko S6
zachodniopomorskie węzeł Dąbie węzeł Rzęśnica A6
warmińsko-mazurskie Rychnowo Olsztynek S7
opolskie węzeł Opole Zachód MOP Prószków A4
wielkopolskie węzeł Koło węzeł Dąbie A2
Świętokrzyskie Kajetanów węzeł Kielce Północ S7
mazowieckie węzeł Radom Północ węzeł Wolanów S7
mazowieckie węzeł Zielonka węzeł Wołomin (Nowy Janków) S8
małopolskie Rabka Rabka 28
Zachodniopomorskie Parłówko Brzozowo S3
Zachodniopomorskie Kołobrzeg Kołobrzeg S6
Pomorskie w. Karczemki Gdańsk ul. Jabłoniowa S6
Pomorskie Węzeł Dworek węzeł Nowy Dwór Gdański S7
warmińsko-mazurskie węzeł Pasłęk Północ węzeł Marzewo S7
warmińsko-mazurskie węzeł Rączki węzeł Nidzica Południe S7
warmińsko-mazurskie węzeł Olsztyn Południe Stawiguda S51
Podlaskie Kołaki węzeł Mężenin S8
Lubelskie węzeł Kurów Zachód węzeł Nałęczów S17
Lubelskie Lublin Węglin Lublin Sławinek S19
zachodniopomorskie węzeł Borkowice Stare Bielice S6
mazowieckie Nadarzyn Nadarzyn S8
mazowieckie węzeł Opacz węzeł Puchały S8
łódzkie węzeł Kutno węzeł Piątek A1
śląskie węzeł Zabrze Północ węzeł Zabrze Zachód A1
kujawsko-pomorskie węzeł Pruszcz węzeł Trzeciewiec S5
Wielkopolskie węzeł Poznań Zachód węzeł Stęszew S5
opolskie węzeł Krapkowice MOP Góra św. Anny A4
lubuskie Gorzów Zachód Gorzów Południe S3
Dolnośląskie węzeł Kąty Wrocławskie węzeł Wrocław Południe A4
Dolnośląskie węzeł Wrocław Północ węzeł Wrocław Stadion A8e
Dolnośląskie węzeł Krzyżowa węzeł Krzywa A4
Małopolskie węzeł Tarnów Centrum MOP Jawornik A4
śląskie Ochaby Skoczów 81
#polska #polskiedrogi

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego i mandatem w kwocie 1500 złotych zakończyła się kontrola drogowa dla 25-letniego kierowcy seata. Mężczyzna został zauważony przez patrol ruchu drogowego. Samochód posiadał całkowicie zużyte tarcze i klocki hamulcowe, brakowało w nim katalizatora, bieżnik w oponach był zużyty, a oświetlenie niezgodne z przepisami.
Czy mnie to dziwi? Ani trochę, tak jeżdżą po wiochach w Polsce B i C.
#polskiedrogi #gownowpis #lublin #lubelskie #wakacyjnewypadki

Zaloguj się aby komentować
Gdzie my k*a żyjemy. Kierowca wyprzedał po chodniku. Właścicielka samochodu nie wskazała prowadzącego pojazd więc dostała 2 tys. mandatu. Drugi użytkownik nie przyznał się do winy. Policja poszukuje nagrań, dzięki którym mogłaby zidentyfikować kierowcę.
https://www.youtube.com/shorts/O3te7uSbQZ8
#polskiedrogi #bandycidrogowi
Zaloguj się aby komentować
Dzisiejszy #stopcham i nagranie, które doskonale pokazuje, czemu mamy tyle wypadków śmiertelnych (jak choćby w ostatni długi weekend):
https://youtu.be/Tizl5rgmJkw?si=4NLKxi0udifPPrDr&t=539
(od 8:59, jakby znacznik nie działał)
Nagrywający odpuszcza wyprzedzanie, bo nic nie widzi jadąc za TIRem, ale dwóm kolejnym inteligentom to nie przeszkadza, a ty uciekaj na pobocze, bo żwirosrajowi jednemu z drugim się spieszy i nie wytrzymają kolejnych 15-20 sekund, żeby bezpiecznie wyprzedzić.
Wszystkie te drogi krajowe z "marginesami" powinno się zaorać i niech zjeby jeżdżą po orance, skoro nie potrafią z nich korzystać.
#polskiedrogi #samochody #boldupy
@Aksal89 mnie przeraża że oni są w stanie co 2 dni dzień wrzucać po 15 minut wyczynów asów na naszych drogach. Część to trochę zapchaj dziury, jakbym tak się przejmował każdym wymuszeniem i buraczaną kulturą to sam mógłbym robić takie kompilacje.
Robiąc po 30k - 35k rocznie po naszych drogach potwierdza mi się jedno: Polacy to pierdoleni ignoranci w metalowych puszkach myślący, że są anonimowi. Żadnego myślenia, żadnej współpracy, większość jedzie jak koń z klapkami na oczach.
Dodatkowo w przypadku niektórych uzupełnianie sobie braków w długości przyrodzenia i braku pod kopułą.
W przypadku kobiet to raczej to drugie tylko, ewentualnie brak pierwszego.
Zaloguj się aby komentować
A tak wogole żałuje że nie wzielem swojego auta na dzisiejsza wycieczke do gdanska. S7, kawalek za elblagiem. Litwin w lexusie (starym) z kartonowa tablica XD vs Polski młody byczek w bmw. Generalnie jeden drugiego chcial wziac z prawej, nie udalo sie, break check, potem zamiana rol, rzucanie puszkami z okna w siebie. Nie wiem co dalej na ulicy ale zjezdzam na MOP sople, a oni wlasnie do siebie wyskakuja. Litwin potezny, wydziarany, lysy wysiadl jako drugi. Byczek z bmw nie zdażył uciec. Pięknie leciał XD. Lexus dogonil mnie pod Ostrodą, dopiero wtedy zobaczylem ze byczek musial j⁎⁎⁎ac czyms ciezkim bo w lexusie tylna prawa szyba byla wybita.
I tak to sie jezdzi w sezonie po tym walonym S7. Uważajcie na siebie.
A jak zjechalem z Ski to ugrzęźliśmy za pania w zielonym Fordzie Ka - 40km/h jechala na 90. Okej. Wjechala do miasta, prawoskret i jeb w hulajnogarza ktory przeprowadzal hulajke przez pasy. Z tego co udalo mi sie wywiedziec 1.1 ‰ u Pani, zakaz i brak prawka. Moze warto zaczac ich wsadzac?
Nastepnym razem biore kamerke ze soba XD
#polskiedrogi

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Tak polskie drogi są postrzegane zagranicą, pomimo ogromnej poprawy bezpieczeństwa w ostatnich latach, na polskich drogach ginie więcej osób niż w większości krajów UE.
21 zabitych w jeden dzień to chyba rekord w tym roku, choć z pewnością zdarzały się bardziej zabójcze dni. Co trzeba zrobić, aby polskie drogi zbliżyły się poziomem bezpieczeństwa do krajów Europy Zachodniej? Wyższe kary, ograniczenie sprzedaży alkoholu? Rozwijania infrastrukturalne? Fotoradary na każdym rogu?
#polskiedrogi #polska #ciekawostki #samochody
#ankieta

Obecnie jestem w Hiszpanii i jestem zaskoczony jak wolno ludzie tu jeżdżą. Jest ograniczenie do 80kmh to wszyscy tyle jadą. W miastach jadą 20-30 bo z każdej strony może człowiek wyskoczyć, przejścia dla pieszych są tam bardziej umowne. Na rondach to samo, kto pierwszy ten ma pierwszeństwo, znaki są dla nich tylko umowne do tego mają wyjebane na kierunkowskazy xd
Zaloguj się aby komentować

Tragedia w miejscowości Grochowe pod Mielcem (woj. podkarpackie). Na lokalnej drodze zginęły trzy młode osoby – 12-latek, 18-latek i 19-latka. W auto, którym jechali nastolatkowie, uderzył kierowca lawety. Ustalenia służb przerażają. Domniemany sprawca, jak się okazało, był pijany. Z ustaleń...
#polskiedrogi #przepisyruchudrogowego #zalesie #policja
smutne jest to że takich sytuacji można zauważyć codziennie "na pęczki"
bardziej zaskakujący byłby artykuł: "policja ukarała mandatem kierowcę łamiącego przepisy"
Zaloguj się aby komentować
Sporo czasu u mnie minęło, więc czas na wpis pod tytułem "Co nas wkurwia, co nas dobija na: polskich drogach".
Pedały. Wyprzedzasz sobie tira na spokojnie, to ci idiota usiądzie na d⁎⁎ie i będzie siedział. Niech się cokolwiek stanie, że muszę zahamować albo auto mi przestanie trzymać prędkość to mam jego nos w mojej rurze wydechowej. Wyprzedzam - siedzi. Odjeżdżam, żeby tirowi nie wjeżdżać przed nos - siedzi. Zjeżdżam spokojnie na prawy pas, nie szarpię kierownicą tylko łagodnie skręcam - ten już przyspiesza, że mi lusterko prawie trąci, bo musi usiąść kolejnemu na d⁎⁎ie. Za daleko nie zajedzie, bo A4 zapchana jak jego synapsy.
Garby/hopki. Sam ich fakt występowania mnie nie mierzi. Ale matko kochana, czy one musza być tak chujowo wykonane? W życiu spotkałem fajne hopki w dwóch miejscach. Fajne, czyli takie, że łagodnie sobie wjeżdżasz, łagodnie zjeżdżasz, musisz zwolnić, ale jak zwolnisz to ledwo tę hopkę czujesz. To nie, większość musi być taka, że nawet jak zwolnisz do 20 to telepie tobą, samochodem i od samego patrzenia autem za tobą. Najlepsze są te w seriach. Na pierwszym jestem zaskoczony, na drugim przyzwyczajony, na trzecim poirytowany, a na czwartym już przeklinam.
Studzienki. Tu to się nawet nie uruchamiam. Dwie rzeczy mnie tylko ciekawią. Po pierwsze - w Niemczech też tak robią. Niedawno byłem i zaskoczyli mnie tym. Po drugie - przecież ci drogowcy też jeżdżą tymi drogami. Ale w sumie czego oczekuję od ludzi (nie stricte drogowców, tylko ogólnie ludzi), którzy śmiecą sobie pod nogi w miejscu, w którym żyją.
Pedalarze. Ale nie rowerzyści, tylko te kutwy pedalarze. Te ich światełka migające rzeczywiście irytujące. No ale może nie wiedzą, bo nie widzą, nie mają kontaktu z kierowcą. Cholera wie. Ale jak jadę za takim, wyprzedzam go w terenie zabudowanym na prostej, więc wiadomo, że chcę wyprzedzić, ale nie będę jechał zbyt szybko, a ten idiota się ze mną ściga, to co mam zrobić? Przyspieszyć i złamać prawo, czy dojechać do prawej i złamać mu nogę? Nie ma tu dobrych odpowiedzi, chyba trzeba wyprzedzić, wysiąść z auta i wsadzić młotek w szprychy.
Dziury. Hehe, jest taka jedna droga, gdzie nie odróżnisz pierwotnej drogi od łaty od dziury. Serio, założę się, że jakby był konkurs na najgorszą drogę, to tamta by wygrała. Może nie o stuwę, ale o dychę to bym!
Kostomłoty. Co to? Węzeł pod Wrocławiem. Wiadomo, że niedziela, że długi weekend był, że będzie pełno aut itp. To i tak się znajdzie idiota, co będzie siedział mi na d⁎⁎ie, a potem na Kostomłotach się rozwali czy coś. Koniec końców, nie wiem, co tam się wczoraj działo, ale na szczęście zjechałem zanim stanąłem w tym korku.
Żółwie. Sam jeżdżę powoli i pewnie czasem się na mnie ktoś wkurwia, jak jadę 80 poza zabudowanym albo jak blokuje prawy pas jadąc 100, bo tak (chyba od tego k⁎⁎wa jest), ale jak nawet ja się irytuję na czyjąś powolną jazdę, to chyba znak. No ale lepiej tak niż w drugą stronę, więc staram się nie wywierać na nich presji, niech se jadą sk⁎⁎⁎⁎syny.
Nie wiem, co jeszcze, ale pewnie coś jeszcze.
#polskiedrogi #ehhhhhhhhhhhhhhhhhh #hejtojestodhejtowaniaconie
@RogerThat dosłownie wczoraj jebałem na te studzienki, które nie mogą być na środku pasa, tylko k⁎⁎wa idealnie, żeby kołami się w nie wpierdalać, lub trzeba slalomem jechać, albo wpierdalać się w nie, niczym w dziurę.
Hopki, w sensie progi zwalniające XD? Fakt, większość jest ch⁎⁎⁎wa i ja przed nimi zwalniam do 8km/h i na pierwszym biegu je pokonuję.
Zaloguj się aby komentować
Pojawił się tegoroczny ranking miast i oddaje co się dzieje w #torun bo kurde żeby przez rok spaść z czwartego na siódme miejsce to jest wyraźny znak, że coś jest nie halo. Przez 22 lata prezydentem miasta był pan Zaleski i przestał nim być dopiero w zeszłym roku. Tak jak przez wiele lat urzędowania zebrał wielu krytyków, przez ponad dwie dekady wprowadził Toruń w XXI wiek można powiedzieć. W 2024 roku prezydentem miasta został pan Gulewski.
Wśród skarg mieszkańców obecnie największy wydźwięk ma krytyka zmian w ruchu komunikacji na Lewobrzeżu. Oprócz podrożenia biletów do poziomu dość kuriozalnego bo z 3.8 złotego na 5 złotych (czyli około 25% droższe niż w Warszawie) doszło też do konkretnych zmian w trasach autobusów co często skutkuje tym, że po lewej stronie Wisły przez około pół godziny na niektórych przystankach nie ma ani jednego, po czym przyjeżdżają trzy albo cztery w przeciągu pięciu minut i jadą kilka kilometrów tą samą trasą. Odjeżdża ci autobus to masz sytuację, że albo przyjedzie następny za kilkanaście sekund albo minutę, który będzie pusty, bo czym następny pusty i jeszcze kolejny pusty, albo to jest ta pora około pół godziny "okienka".
Nic dziwnego, że coraz mniej osób korzysta z autobusu jako środka dojazdu do pracy. Wzrosła liczba kolizji drogowych, które znacznie wpłynęły na pozycję Torunia w rankingu. Strefy parkowania z kolei wiążą się z wysokimi opłatami godzinowymi, miejsc parkingowych brakuje a chętnych do parkowania przybywa.
W międzyczasie kuźwa Bydgoszcz pierwsze miejsce w rankingu no jakby na leżącego już i płaczącego torunianina jeszcze napluć z tą wiadomością.
#polskiedrogi #budownictwo #polska #ciekawostki #perlapulnocy

@Rimfire Zapomniałeś o jednej, ale bardzo ważnej rzeczy związanej z komunikacją miejską w Toruniu. Karty "Jo Toruń". Jako torunianin mogę z pełną świadomością powiedzieć, że da się napisać stronę i aplikację, która będzie gorzej działała od Wykopu.
Chcesz kupić bilet - proszę bardzo, miej tam konto i wybieraj z listy. Lista oferuje wszystko, są bilety na te same usługi i częstotliwości w dwóch różnych cenach, w zależności od tego, czy ma status mieszkańca Torunia. Oczywiście możesz kupić wyłącznie na stronie internetowej przez przeglądarkę, oficjalna apka miejska od kilku miesięcy nie działa. Znaczy działa jako-tako na najnowszych Androidach. Jak masz starszą wersję to aplikacja leży po całości i uniemożliwi Ci nawet zalogowanie się do platformy.
Wyrabianie karty to zadanie na cały dzień. I pisząc cały dzień mam na myśli: wypełnienie dwóch dokumentów i ew. dołączenie fotografii, wizytę w skarbówce, gdzie na podstawie PIT przyznają mi status mieszkańca, a następnie wizyta w punkcie MZK. Po tygodniu kartę mogłem odebrać. Jestem zaskoczony, że nie można tego było znacznie usprawnień. Jest rok 2025 i nie można tego wszystkiego załatwić online? Chcę wierzyć, że załatwiając sobie tę kartę coś pomyliłem i na własne życzenie utrudniłem sobie robotę.
Zaloguj się aby komentować