Odprowadzałem dziś mamę na dworzec PKP po wizycie u lekarza. Z racji tego, że mama pierwszy raz od dawna podróżowała InterCity to poprosiła mnie żebym pomógł jej znaleźć miejsce . Szybka akcja - wsiadam, wskazuję miejsce i wysiadam.
Oczywiście w środku okazało się, że ktoś zajął miejsce mojej mamy i sąsiednie. Dodatkowo ludzie ci nie mówili po polsku, a moja mama jak to starsza osoba zaraz się zestresowała całą sytuacją. Za chwilę przyszła również dziewczyna, która prawidłowo miała siedzieć obok mojej mamy.
Tak mnie ta sytuacja zaapsorbowała, że w momencie jak już się wyjaśniło i chciałem wysiąść - pociąg ruszył. Jeszcze najlepsze, że moja żona została na peronie, a kluczyki do auta u mnie w kieszeni.
Na szczęście panowie konduktorzy wykazali zrozumienie dla całej sytuacji i obyło się bez mandatu, a zapłaciłem jedynie za bilet do najbliższej stacji kilkadziesiąt km dalej. Taka niespodziewana wycieczka w tłusty czwartek.
I tak sobie wracam teraz kibelkiem do domu, wspominając studenckie czasy.
#takasytuacja #pkpintercity #pociagi #niezdara

Zaloguj się aby komentować
Pytranie, co to za urządzenie które jest na przejazdach kolejowych i znajduje się ono na środku pomiędzy kamerami? #kolej #monitoring #pociagi

Zaloguj się aby komentować

Zaloguj się aby komentować
nie no serio, jak ludzie wiedzą kiedy wysiąść z pociagu. ja nawet nie wiem czy to na pewno moja miejscowość jalndp niej dojade
#przegryw #spierdolenie #nerwica
#pociagi
Zaloguj się aby komentować
Pendolino w Toruniu
Pobrane z Facebooka #torun #fotografiakolejowa #pociagi #ed250 #pendolino

Zaloguj się aby komentować
Siedzenie w drugiej klasie przy stoliku > siedzenie w pierwszej klasie.
Niby siedzenia bardziej miękkie, ale jakoś nie mogę się usadowić wygodnie w jedynce, dużo wygodniej podróżuje mi się, gdy mam się o co oprzeć xD
A tak poza tym to gagar z bipom > byk z bochunem > stonka z bonanzą > plastikowy złom
#pociagi #pkp #podroze

Zaloguj się aby komentować
#fotografia #pszczyna #kolej #pociagi #pkp #katowice #slask #kolejeslaskie

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zima w Warszawie 3 lutego br
Stacja PKP Warszawa Ochota
Pedolino jadące innym torem niż zwykle linii dalekobieżne
#zima #warszawa #pociagi #stacjekolejowe #ed250 #pendolino

Zaloguj się aby komentować
Zapodam tutaj Jaszczura xD #pesa #memy #wielkapesanarodowa #narodowypesjanizm #pociagi

Zaloguj się aby komentować
Pierwsza próba panningu z filtrem. Póki co tylko nocą próbowałem.
DJI Mini 2, ND32, 1/2s, iso100.
#drony #fotografia #pociagi #pociagiboners #wroclaw

Zaloguj się aby komentować
Katowice, IC130 Batory ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#katowice #fotografia #pociagi #kolej #pkp #pkpintercity #codziennepolskiezdjecie

Zaloguj się aby komentować
EN57AKM przefilcowany na turbokibel Kolei Śląskich xD Na południu braki taborowe i trzeba było uzupełnić je dzierżawą dwóch jednostek z Mazowsza #kolejeslaskie #kolejemazowieckie #pociagi #pociagiboners #en57 #heheszki

Zaloguj się aby komentować
Gdyby parowóz Tomek był lokomotywą elektryczną, to podejrzewam że podobną do tego Japońskiego słodziaka.
Chichibu Railway Class DeKi 100
https://en.wikipedia.org/wiki/Chichibu_Railway_Class_DeKi_100
#pociagiboners #pociagi #lokomotywa #lubiepociagi #japonia

Zaloguj się aby komentować
https://www.youtube.com/watch?v=I_3OX5swpnI
Jedna z ostatnich (A moze i ostatnia) z kolejek wąskotorowych w Polsce, na której prowadzono przewóz towarów na transporterach wąskotorowych.
Oto Śmigielska Kolej Wąskotorowa. W tym roku skończy 123 lata.
Do 1 stycznia 2010 roku, kursowały na niej rozkładowe pociągi ze Śmigla do Starego Bojanowa, gdzie znajduje się stacja styczna z normalnotorową linią Poznań - Wrocław. Tego dnia dotychczasowy operator wycofał się z prowadzenia przewozów, a kolejkę przejął zakład komunalny. Od tamtego momentu kolejka kursuje tylko kilka razy w roku, jako atrakcja turystyczna.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Amigielska_Kolej_Dojazdowa
#pociagiboners #kolej #waskotorowka #pociagi #wielkopolska
@Frasier_Crane Nie każda wąskotorówka niestety ma walory turystyczne. Sam fakt że jest wąskotorówką na dłuższą metę nie przyciągnie turystów. Te które mają na trasie jeziora/lasy/góry lub dysponują czynnym parowozem, mogą czuć się wygranymi. Natomiast taka Śmigielska nie posiada ani parowozu, ani jakiejś nadzwyczaj ciekawej trasy, przynajmniej jeśli chodzi o szlak który pozostał.
Trasa do Starego Bojanowa biegnie głównie wzdłuż drogi i wioski, mijając po drodze cegielnię (do której odchodziła nieistniejąca już bocznica) i zakręt w Starym Bojanowie (W tle kościół, oraz często pasące się krowy) nie mówię że jest trasa jest zła, ale nie jest też bardzo unikatowa, ot klasyczny pejzaż kolei wąskotorowej w okolicach wiejskich.
Natomiast trasa w drugą stronę, do Wielichowa (realnie przejezdność była by już raczej tylko do miejscowości Wilkowo Polskie, a tak naprawdę najdalej dociera kolejka do Nowej Wsi, gdy rusza w tamtą stronę) jest bardziej ciekawa, gdyż biegnie przez las, wzgórze(w okolicach Nowej Wsi Kościańskiej widać z trasy że Śmigiel wywyższa się dosyć sporo ponad teren poniżej, gdy spojrzymy w prawą stronę jadąc w kierunku Wielichowa). Od Wilkowa Polskiego do samego Wielichowa trasa to głownie kopiowanie drogi, gdzieniegdzie przecinanie jej. Ale to co czyni ją ciekawą, jest odległość torów od budynków mieszkalnych, jest ona naprawdę niewielka, co świetnie widać na filmie który linkuję w tym komentarzu https://youtu.be/-8TyvWdCufU?list=PLzcH86iFT8960vDSXxx5ovXYKbUftnnol&t=720 od 12 minuty. Pociągi już prawdopodobnie nie pojadą tamtędy. Kilka lat temu gmina Śmigiel oddała nieodpłatnie gminie Wielichowo tereny wąskotorówki, i prawdopodobnie tory te zostaną zastąpione ścieżką rowerową, a zresztą, jak kilka miesięcy temu tamtędy przejeżdżałem, to fragmenty torów już są nieprzejezdne, bo lokalni mieszkańcy zaczęli zaasfaltowywać/zakostkowywać szyny na swoich podjazdach. Nie wspomnę już o krzakach i drzewach które rosną na innych odcinkach. Cieszy chociaż fakt że stacja końcowa w Wielichowie nie popadła w ruinę. O teren dba klub motocyklowy Wind Wolves, i chwała im za to. https://www.bazakolejowa.pl/index.php?dzial=stacje&id=3630&okno=galeria&photoid=223310
Zaloguj się aby komentować
Newag Griffin, EU160-026 podstawiony przelotem przy peronie 6 na Warszawie Zachodniej. Kolorystyka podbita celem uzyskania spójności #warszawa #newaggriffin #eu160 #pociagi #fotografiakolejowa

Zaloguj się aby komentować
Cześć #wroclaw
Szybka aktualizacja odnośnie #hejtopiwo - znów spóźniłem się na pociąg. Nie, że biegłem i mi uciekł, po prostu zaspałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Także, zmaterializuję się nieco później, niż deklarowałem, bo w okolicy 15:00. Co nie zmienia faktu, że możecie spotkać się wcześniej.
Reszta pozostaje bez zmian.
Z fartem i do zobaczenia!
John
#jebacpkp #pociagi
Zaloguj się aby komentować