Khao Soi > Ramen I nawet z tym nie handlujcie.
#jedzzhejto #tajlandia #niepopularnaopinia

Khao Soi > Ramen I nawet z tym nie handlujcie.
#jedzzhejto #tajlandia #niepopularnaopinia

Zaloguj się aby komentować
Odcinkowe pomiary prędkości to najlepsze co można było wprowadzić, szczególnie na autostradach i innych drogach o szybkim ruchu.
Na A4 i S8 wokół Wrocławia robi to niesamowitą robotę. 3 pasy to wciąż za dużo dla niektórych i muszą manewrować między wszystkim bo się uduszą. Nie mogą jechać 120/140 muszą 180 bo ponownie się uduszą xd
Jak dla mnie każda autostrada powinna mieć to na każdym wjeździe i zjeździe i w ten sposób monitorować poprawność jazdy kierowców.
#motoryzacja #niepopularnaopinia
Poprawia to komfort mojej jazdy. Nagle każdy jedzie w okolicy tej maksymalnej prędkości i można spokojnie ustawić tempomat i jechać bez wariatów mrugających mi długimi bo jak śmiem jechać tylko maksymalną dozwoloną prędkością

Zaloguj się aby komentować
Moze trochę #niepopularnaopinia względem #tenis, ale ludzie nie powinni teraz oczekiwac od Mai ze stanie się druga Iga. A cześć chyba tak robi. Pamiętajmy ze Iga wygrała 4 wielkie szlemy i to ze ostatnie 3 lata ma gorsze jak poprzednie to nie oznacza ze to nie absolutny top (tez wielu ludzie nie rozumie, ze samo utrzymanie się w top jest tak samo trudne jak tam dotarcie)
To nie jest zawodniczka, co wchodzi i gra pierwsze szlemy, pierwsze turnieje, ona grała od lat i jest tylko nieco od Igi młodsza. To co zagrała teraz to kosmos i mam nadzieje ze da jej to skrzydeł, ale nie można wykluczać ze za rok jak punkt z Rollanda Garrosa się wyzerują to znów nie wypadnie do drugiej setki.
Szalenie sympatyczna dziewczyna, gra tenis który lubiłem od czasu Martyny Hingis i wiadomo, ze teraz hajs z nagrody i od sponsorów pozwoli na spokojniejsza prace nad sportem. Ale nie daje żadnej gwarancji.

Zaloguj się aby komentować
Ostatnio mielismy premiery dwoch superaut elektrycznych, ferrari luce i mercedesa amg gt,ktore mowiac oglednie raczej nie wzbudzily zachwytu. A ja wam powiem,ze mi sie oba auta podobaja,a zwlaszcza mesiek. Gdybym mial wolna banke to bym sobie kupil,fajny jest #motoryzacja #niepopularnaopinia


Zaloguj się aby komentować
Mam nadzieję, że nie będzie chaotycznie, ale szlag mnie trafia i muszę po prostu wypluć z siebie parę słów.
Cała Polska od kilku tygodni przeżywa akcje #latwogang Chłopaka nie darzę ani gramem zaufania, typ już na pierwszej akcji denerwował mnie, że wpuszcza do swojego mieszkania setki "artystów" i influencerów, którzy masowo lecieli w kulki, unikając płacenia podatków. Może ten cały Hancke ma dobre serce, ale wkurwia mnie jego bezmyślność, wręcz ostentacyjna naiwność. Niedawno zrobił sobie rajd po Polsce, bo trzeba było zebrać na chłopca chorującego na NIEULECZALNĄ CHOROBĘ DMD. Dwanaście milionów na terapię w USA, która jest tak dobra, że w Europie nie doczekała się refundacji, bo nie ma dowodów, że działa. Prawie cała Polska dostała orgazmu, bo chłopak jechał na rowerze. Te wszystkie zasrane TVN-y, TVP, Polityki i inne Wyborcze przeżywają całą tą szopkę i prawie jednogłośnie nie pytają się CZEMU K⁎⁎WA TAK BOGATY KRAJ NADAL UDAJE, ŻE ŻYJE NA DOROBKU I MUSI ZBIERAĆ KOLEKTĘ PO POLAKACH. PAŃSTWO W G20, KTÓRE STAĆ NA DARMOZJAZDÓW Z PRZYWIELAJMI EMERYTALNYMI, LICZNE ZWOLNIENIA Z PODATKÓW, DOSTAJE TYLE PIENIĘDZY Z UE, A NIE UMIE ZAPEWNIĆ DOBREJ OCHRONY ZDROWIA I NIE UMIE SFINANSOWAĆ PORZĄDNIE SEKTORA NAUKOWEGO, KTÓRY MÓGŁBY PRACOWAĆ NAD OPRACOWANIEM FAKTYCZNIE DZIAŁAJĄCEGO LEKU NA DMD.
Wiecie jednak, co mnie w tym wszystkim najbardziej denerwuje? Że dostrzegłem u siebie hipokryzję, bo przez lata co miesiąc dawałem jakieś drobne na #wosp, bo na Państwo nie można było (i nie można nadal) liczyć. Owsiak też miał dobre intencje, ale zrobił coś strasznego. Nauczył nas Polaków, że wszystko da się rozwiązać zbiórkami. Po co komuś reformy, praca u podstaw. Teraz u władzy mamy menelstwo intelektualne (na obraz nas Polaków, którzy wybrali sobie takich ludzi), którzy robią w gacie na samą myśl, by dokonać jakiś cięć w budżecie lub by podnieść składkę zdrowotną, bo przecież Polakowi nie wytłumaczysz, że budżet nie jest z gumy. Teraz ten cały Łatwogang apeluje do polityków, by rzucili pieniądze na niedziałającą terapię. Ktoś od Nawrockiego już odpowiedział, że się tym państwo zajmuje. Może niech się wytłumaczy czemu snus u piwnego chlora obiecał, że zawetuje wszystkie ustawy podnoszące jakiekolwiek podatki i inne opłaty. No przy takiej polityce to ochrona zdrowia będzie trzymać się na zbiórkach, czy to organizowanych przez Owsiaka czy Hanckego.
Dosyć k⁎⁎wa, skończyło się moje dobre serduszko, każdego domagającego się ode mnie pieniążków na chore dzieci będę odsyłać z kwitkiem, bo k⁎⁎wa płacę składkę zdrowotną, a co za tym idzie, dołożyłem się wcześniej. Niech te wszystkie jebane złote cielce i zaślepione bożki wyciągają pieniądze do tych, co nie płacą podatków. Niech sobie oni finansują te niesprawdzone terapie. Co do Wielkiej Orkiestry też jestem na nie, ale tutaj "buntuje się po smutnemu". Sprzęt medyczny niech kupuje Państwo, które k⁎⁎wa ma aspirację do G20. Nie kupuje tych kawałków o państwie, który od 36 lat jest na dorobku. Pieniądze są, tylko my wydaje na jakieś zasrane nierentowne górnictwo, KRUS, TVP, IPN, gówno studia o gender, te wszsytkie zasrane spółki obsadzone przez każdą możliwą partię. No k⁎⁎wa są pieniądze tylko trzeba wywalić darmozjadów i przekierować środki na rzeczy faktycznie potrzebne. Skoro państwo nie jest w stanie zrobić z tym porządku, bo politycy reprezentują wszystko co najgorsze, (a rząd Polacy wybrali na swój obraz i podobieństwo!) to znaczy, że tego sprzętu tak naprawdę nie potrzebujemy.
#polityka #gownowpis #niepopularnaopinia
@BapitanKomba o widzę, że ktoś to też widzi. Media głównego ścieku lecą do tych zbiórek jak muchy do gówna. Zamiast zająć się tym dlaczego te zbiórki są potrzebne, dlaczego system tutaj nie działa. To mamy kolejny raz poruszenie serc, irracjonalne i porywcze działanie które można określić jako szlacheckie machanie szabelką. Zobaczycie, że coś wypłynie za jakiś czas z tą pierwszą zbiórką, niekoniecznie w pozytywnym wydźwięku.
Najbardziej mnie rozwaliło jak włączyłem ten stream w niedziele jak janusze z grażynami pchały dzieciaki bo chłop jedzie rowerem. Na siłę trzeba było zrobić fotkę, naród debili co widać od dłuższego czasu. Żadnej refleksji dlaczego to robi, dla nich to jest czym można potem pochwalić.
Jak się przyssały prawicowe medialne pijawki to już wiedziałem czym ta zbiórka jest. A młodego to za chwilę system przemieli, podepcze i przemieli jeszcze raz. Nie wie w jakie bagno się załadował.
@BapitanKomba dodam jeszcze ile nas wszystkich ta cepeliada rowerowa kosztowała. U mnie w miejscowości postawiono do działania dwa wozy bojowe PSP, cztery karetki i z sześć radiowozów policji. Za nasze pieniądze stali o pilnowali, bo ktoś cepeliade zrobić musiał, a mogli coś pożytecznego w tym czasie zrobić. Ludzie też dostali jakiejś szajby i zmałpienia. Przebiegali przez krajówkę, auta zostawione absolutnie wszędzie, ja nie wiem jakim cudem nikomu się nic nie stało.
Zaloguj się aby komentować
uwaga #kontrowersyjnaopinia tęsknię za... lockdownem 🙃 co prawda dostałem wtedy kilka (5? może 6) mandatów za brak maseczki i wchodzenie do parku we Wrocławiu, ale żadnego nie przyjąłem i... k⁎⁎wa nic się nie stało, bo żadna sprawa w sądzie o te mandaty się nie odbyła. a było tak fajnie - w dzień cisza, spokój, zero korków, puste tramwaje. a w nocy nielegalne rejvy na 500 osób w transfo 😎
#niepopularnaopinia #pandemia #nostalgia

Zaloguj się aby komentować
#niepopularnaopinia
trzeba być upośledzonym umysłowo w stopniu znacznym, żeby kupić takiego kloca mieszkając w bloku.
Obecnie wokół mojego bloku parkują 2 busy dostawcze i autolaweta (to jeszcze jestem w stanie przełknąć, bo zakładam, że to dla kogoś narzędzie do zarabiania na chleb, mimo, że 150 metrów dalej jest wielki ogrodzony parking za 200zł miesięcznie i mimo, że czasem typy przechodzą samych siebie wjeżdżając jedną osią na trawę).
Ale oprócz tego ostatnio doszedł jeszcze wielki kamper i właśnie taki dojebany F-150 raptor, który parkuje na chodniku równolegle i zajmuje dwa miejsca.
co kieruje takimi ludźmi? bo na pewno nie rozum i godność
#patologiazmiasta #bekazpodludzi #samochody

Zaloguj się aby komentować
#niepopularnaopinia
Większość diagnoz lekarskich jest niepoprawna i gdyby za to byla kara to nikt nie chciałby być lekarzem.
Zaloguj się aby komentować
Hejto nie jest jakos nieporownywalnie madrzejsze od wypoku. Nie mamy niepelnosprawnej intelektualnie moderacji i wlascicieli, jestesmy za mali by polityczne i inne trolle chcialy sie tutaj bawic, mamy tez srednio te 10 lat doswiadczenia zyciowego wiecej jak przecietny wykopek. I tyle. Wiec poziom jest wyzszy - ale nie jest to zadna przepasc i roznica jak miedzy Realem Madryt a Odra Wodzislaw.
#niepopularnaopinia #popularnaopinia ? #gownowpis


Zaloguj się aby komentować
Opusy takie są, nie ścierpię tej róży
#perfumy #heheszki #perfumemy #niepopularnaopinia #kijwmrowisko

Zaloguj się aby komentować
#filmy #niepopularnaopinia
Hail Mary wyszło słabo. Lubię fantastykę, może już zdziadzialem do końca.
Zaloguj się aby komentować
Koniec lockoutu w WNBA - Panie wreszcie zaczną zarabiać w najlepszej kobiecej lidze świata lepiej niż w Europie i Rosji.
(to nius z bardzo #niepopularnaopinia jednak zanim skomentujecie przeczytajcie cały tekst, choć na wyrywki)
Szczegóły:
Caitlin Clark w 2025 roku zarobiła z reklam około 16 milionów $
Sabriona Ionescu - około 10 milionów $
Angel Reese - około 9.4 miliona $
Bardzo dobre wiadomości i choć gwiazdy, jak Caitlin Clark dalej będą zarabiać dużo za mało, to chociaż ogólna dystrybucja kasy w lidze wreszcie wejdzie na godny poziom.
To też podobna sytuacja do NBA, gdzie największe gwiazdy zarabiają wielokrotnie mniej niż zarabiają dla ligi, ale "dzielą" się kasą z zawodnikami z poziomów średniego i niższego, którzy z punktu widzenia produkcji, są przepłacani.
Rewolucja w WNBA, wreszcie zaczynamy mieć do czynienia z poważną ligą...
...choć najlepsze zawodniczki NCAA ciągle będą zarabiały więcej niż gwiazdy "dorosłej" ligi.
i teraz idźmy krok dalej...
Rentowność NBA, a WNBA - pogadajmy o faktach.
Pod postem o zmianie CBA WNBA pojawiła się cała masa komentarzy, o ogólnym wydźwięku:
(Biedni, 12 miliardów przychodu NBA w tym roku, przy łącznym prognozowanym salary cap WNBA na poziomie 105 milionów, a w 2025 wynoszącym 20 milionów)
(Najbogatsi ludzie świata kupujący kluby WNBA są najwyraźniej idiotami)
(Cóż, nie każdy słyszał o idei inwestycji długoterminowej. Czy jak kupujecie betonowe złoto, w sensie mieszkania na inwestycję, to się złościcie że nie zarabia dla Was co miesiąc, czy zakładacie, że za X lat zarobicie dwukrotność zainwestowanej kwoty?)
(Zupełnie jakby jedno miało coś wspólnego z drugim w tym przypadku)
(Ciekawe czy Zuckerberg tak mówił pracownikom rosnącego FB przed monetyzacją, Musk pracownikom Tesli kiedy leciała na stracie i poprzedni właściciel Twittera, także przed monetyzacją i przy monstrualnych stratach)
(Rozumiem, że Wam wystarczają owocowe czwartki i karta Multisport, żeby nie prosić o zasłużoną podwyżkę)
I nawet nie będę głębiej dyskutował z tymi opiniami.
Jednak pogadajmy o kilku faktach:
Na tym samym na czym polega obecne postrzeganie koszykówki kobiecej w Polsce. Nie widzimy w tym produktu, a patrzymy poprzez stary stereotyp. Zapraszam na kilka liczb.
1. Game 7 Finałów NBA 2016 - Cleveland Cavaliers vs Golden State Warriors - 31.0 mln widzów
2. Finał NCAA Kobiet 2024 - South Carolina vs Iowa - 18.9 mln widzów
3. Game 6 Finałów NBA 2019 - Toronto Raptors vs Golden State Warriors - 18.3 mln widzów
4. Finał NCAA Mężczyzn 2025 - Florida vs Houston - 18.1 mln widzów
5. Finał NCAA Mężczyzn 2024 - UConn vs Purdue - 14.8 mln widzów
6. Półfinał NCAA Kobiet 2024 - Iowa vs UConn - 14.4 mln widzów
7. Game 6 Finałów NBA 2022 - Warriors vs Celtics - 14,2 mln widzów
Tak - na sześć najlepiej oglądalnych spotkań koszykówki ostatniej dekady, dwa to koszykówka kobieca.
Zatkało? No to czytajcie dalej.
Cóż, teraz to wygląda "nieco" inaczej. Spójrzmy na zakończone sezony w obu ligach.
W sezonie 2024-25 średnia oglądalność NBA w telewizji ogólnokrajowej wynosiła 1.53 mln (w obecnym sezonie jest prawie 2x więcej - zasługa przeniesienia się do dużo większej NBC)
W sezonie 2025 średnia oglądalność WNBA w ogólnokrajowej telewizji wyniosła... 1.3 mln - to aż 85% średniej oglądalności NBA.
Czyli:
WNBA ma średnią telewizyjną oglądalność na poziomie 85% oglądalności NBA
WNBA zarabia z praw telewizyjnych 7.5% tego co NBA
WNBA ma salary cap (to nowe, rewolucyjne) na poziomie 4.2% tego co w NBA
Wiem oczywiście, że zarobki NBA się biorą też z miliona innych rzeczy, ale same te 3 liczby powinny dać wszystkim do myślenia.
Sama strata wynika z wielu rzeczy - niedoskonały zarząd jest jedną z nich, ale nie główną.
Najważniejsze są inwestycje w rozwój i podniesienie standardu w lidze - straty w 2018 roku wynosiły tylko 10 mln, a w 2024 urosły do około 40 milionów. Jednak większość tej straty można zrzucić na przerzucenie się drużyn WNBA na loty czarterowe - sam ich koszt w sezonie 2024 wyniósł 25 mln dolarów. Gdyby drużyny podróżowały po staremu - strata byłaby w okolicy 15 mln dolarów, w pełni usprawiedliwiona intensywnymi inwestycjami w marketing i rozwój ligi.
(Nie ma pełnego raportu za rok 2025, ale wygląda na to, że liga wygenerowała w nim 10 milionowy zysk według raportu Związku Zawodniczek).
Dla kontekstu - Charlotte Bobcats za dołączenie do NBA w 2004 roku zapłacili 300 mln $, co po uwzględnieniu inflacji wyniosło by teraz około 516 mln $, a Raptors i Grizzlies w 1995 roku płacili po 125 mln $ - 266 mln $ na obecne - wartość porównywalna do obecnego rozszerzenia WNBA.
To pokazuje, że WNBA jest wartością drużyn zaledwie jakieś 30 lat za NBA (zarobkami zawodniczek jakieś 60)
Nie, niemal każda szybko rosnąca firma na początku przynosi straty i wymaga inwestycji. Tak było z Metą, Twitterem, Teslą, wybieraj co chcesz.
Ale przede wszystkim... tak było z NBA.
Od założenia ligi, przez bite 40 lat NBA przynosiła straty, rzadko nawet zbliżając się do wyjścia na zero. Dopiero w erze Magica i Birda (lata 80), NBA na stałe zaczęła bilansować zyski i straty, a pod zarządem Davida Sterna i po przyjści do ligi Jordana, liga eksplodowała i zaczęła JAKO CAŁOŚĆ przynosić zyski.
Do tego momentu, właściciele NBA dopłacali do prowadzonych zespołów, niektórzy dla rozrywki, a inni traktując to jako inwestycję długoterminową.
Jednak przełom finansowy dla NBA przyszedł dopiero po 2011roku, bo jeszcze w 1999 roku, w trakcie lockoutu, według raportu właścicieli... 80% zespołów NBA przynosiła straty, a za łączny zysk ligi odpowiadało pozostałe 20% drużyn.
I teraz, jeśli chcesz wiedzieć, czy gracze podeszli do tego ze zrozumieniem, a nie tak jak te "roszczeniowe baby" (Pay us what you owe us)...
Zarabiający wtedy 17 milionów dolarów rocznie w Knicks, Prezydent Związku Graczy - Patrick Ewing tak argumentował konieczność poprawy sytuacji finansowej zawodników i przekazanie im większego procentu BRI:
"We make a lot of money, but we spend a lot of money."
I najwyraźniej takie argumenty wystarczyły do przeforsowania postulatów graczy, mimo 80% ligowych klubów przynoszących straty.
W trakcie kolejnego lockoutu, w 2011 roku David Stern stwierdził, że 2/3 zespołów NBA przyniesie straty.
Dopiero w 2017 roku, NBA po raz pierwszy zaraportowała, że żadna z drużyn ligi strat nie przyniosła - po 70 latach istnienia ligi (tymczasem WNBA ma dopiero 28 lat).
Czy to jednak lewacka walka o równouprawnienie kosztem zdrowego rozsądku i feministyczny wymysł?
FB PostPrime.pl
#koszykowka #sport #nba #wnba #rownouprawnienie

@4pietrowydrapaczchmur dla mnie WNBA to zawsze będą tacy górnicy koszykówki - jakby się uczciwie dzielili zyskami, to a) dopłacałyby do biznesu z własnej kieszeni, bo zysków nigdy nie było
b) CC miałaby wypłatę porównywalną z sumą tych reszty zawodniczek, bo bez niej oglądalność spadła, po sprawdzeniu na szybko, o 50%
I to są rzeczy, które dotarły do mnie, gdzie się nie zagłębiałem w temat w ogóle.
Ale życzę dziewczynom, żeby zaczęły przynosić pieniądze, chociaż jak widzę ich drugą największą gwiazdę Angel Reese to mam wrażenie, że sam bym ją rozjebał i trochę wstyd mieć taką gwiazdę.
na początku przynosi straty
WNBA jest starsze niż ja, więc "na początku" jest chyba trochę nad wyraz. Chyba że mówimy o początku nagłego wzrostu, to niech będzie
Btw. Ktoś się nie popisał w tym zestawieniu najlepiej oglądanych spotkań koszykarskich ostatniej dekady. Oto poprawna lista:
Cavaliers vs Warriors, NBA Finals Game 7 - 19 Jun 2016; Men; 31.02M
Warriors vs Cavaliers, NBA Finals Game 5 - 12 Jun 2017; Men; 24.53M
North Carolina vs Gonzaga, NCAA men’s title game - 3 Apr 2017; Men; 22.998M
Cavaliers vs Warriors, NBA Finals Game 6 - 16 Jun 2016; Men; 20.70M
Cavaliers vs Warriors, NBA Finals Game 5 - 13 Jun 2016; Men; 20.53M
Warriors vs Cavaliers, NBA Finals Game 3 - 7 Jun 2017; Men; 20.10M
Warriors vs Cavaliers, NBA Finals Game 2 - 4 Jun 2017; Men; 19.73M
Virginia vs Texas Tech, NCAA men’s title game - 8 Apr 2019; Men; 19.630M
Cavaliers vs Warriors, NBA Finals Game 1 - 2 Jun 2016; Men; 19.20M
Warriors vs Cavaliers, NBA Finals Game 4 - 9 Jun 2017; Men; 19.06M
South Carolina vs Iowa, NCAA women’s title game - 7 Apr 2024; Women; 18.882M
North Carolina vs Oregon, NCAA men’s semi-final - 1 Apr 2017; Men; 18.825M
Raptors vs Warriors, NBA Finals Game 6 - 13 Jun 2019; Men; 18.76M
Warriors vs Cavaliers, NBA Finals Game 1 - 1 Jun 2017; Men; 18.74M
Warriors vs Raptors, NBA Finals Game 5 - 10 Jun 2019; Men; 18.60M
Warriors vs Cavaliers, NBA Finals Game 2 - 3 Jun 2018; Men; 18.47M
Florida vs Houston, NCAA men’s title game - 7 Apr 2025; Men; 18.1M
Warriors vs Cavaliers, NBA Finals Game 3 - 6 Jun 2018; Men; 17.85M
Villanova vs North Carolina, NCAA men’s title game - 4 Apr 2016; Men; 17.752M
Cavaliers vs Warriors, NBA Finals Game 1 - 31 May 2018; Men; 17M.
Jak widać, w top 20 ostatniej dekady jest jeden mecz kobiet, na miejscu 11.
Zaloguj się aby komentować
Niepopularna opinia #1:
Jodłowanie brzmi jakby ktoś zabrał flaszkę zniewieściałemu Ślązakowi
#niepopularnaopinia #mojaniepopularnaopinia #slask #wodka #jodlowanie #muzyka
Zaloguj się aby komentować
Uwielbiam wiosnę i rower, nienawidzę motorniczych na pierdziawkach
Weźcie sobie jedźcie gdzieś za miasto.
#niepopularnaopinia
Zaloguj się aby komentować
Skoro dzisiaj taka szczegolna rocznica, to wyglaszam cyniczna opinie:
Zbrodnia katynska byla gorsza niz rzez wolynska, poniewaz byla wymierzona w elity, a nie w wiesniakow. I o ile ofiar rzezi bylo znacznie wiecej, a lwia czesc ich smierci byla duzo brutalniejsza, o tyle dla polskiej panstwowosci bardziej bolesnym byla utrata oficerow, intelektualistow i aktywistow politycznych.
#historia i byc moze #niepopularnaopinia
@solly-1 Nawet katastrofa smoleńska była bolesna. Wraz z politykami też umarło dużo ludzi, których mogliśmy nazywać jakkolwiek elitami. Teraz mamy w polityce Mateckich, Czarnków i inne potwora, które czują się elitami reprezentując absolutnie nic.
Jakby nie patrzeć, taka śmierć elit boli naród i zostawia piętno.
Zaloguj się aby komentować
Ja, miłośnik astronomii, fan książek popularnonaukowych, fantastyki, Mass Effecta, nerd, przeczytałem w swoim życiu jedną książkę scifi - ale w trzech osobach, bo 3. pierwsze tomy Diuny. I postanowiłem tę listę rozszerzyć, przecież to jest gatunek zawierający w teorii wszystko co lubię. No i sięgnąłem po klasykę, twórczość Stanisława Lema. Krótki research zasugerował Solaris. I tu pojawia się mój komentarz i pytanie do was. Najpierw komentarz:
I ja pierdziele...
Nie wiem co ze mną jest nie tak, ale chyba nigdy żadna książka tak bardzo mi nie podeszła. Przez miesiąc przemęczyłem coś koło 100 stron i postanowiłem pierwszy raz w życiu sobie dać spokój z kończeniem książki.
Język, dialogi, wzmianki techniczne pozwalają mi wyobrazić sobie świat przedstawiony, ale widzę go przez taki filtr jakościowy jak polskie filmy i seriale z czasów PRLu, przynajmniej w kolorze XD Kompletnie tego klimatu nie kupuję.
Sama fabuła mnie trochę ciekawi, ale narracja męczy bardziej. Potwornie się zawiodłem, bo z opinii w internecie wynika, że książka to ponadczasowy klasyk, najpopularniejsze dzieło Lema. I tu rodzi się pytanie:
Czy pozostałe książki też są takie mozolne? :v Nie chcę krytykować (ani tym bardziej obrażać kogoś kto twórczość Lema lubi), pytam raczej czy styl np. takiego Niezwyciężonego (który też mi się przewija jako jedna z lepszych pozycji) jest podobny, czy jednak akcja jest trochę bardziej wartka? Ewentualnie, jakie inne książki tego pana polecacie? Chciałbym dać szansę tak znanej postaci w literaturze scifi, ale szkoda mi czasu na coś "Solarisopodobne", bo to ewidentnie nie jest książka dla mnie
#ksiazki #czytajzhejto #lem #scifi i może #niepopularnaopinia :v
@Oczk powiem tak: jeśli chcesz spróbować Lema, a Solaris Ci nie podszedł, to zacznij od Opowieści o pilocie Pirxie (tak, lektura szkolna xD), ale uwaga, w formie audiobooka - koniecznie lektor Artur Dziurman. To zbitka luźniejszych opowieści, zaskakująco bliskich normalnemu życiu.
Następnie Niezwyciężony, również audiobook - superprodukcja audioteki. Słuchałem już tyle razy, że czasem włączam i chłonę atmosferę nawet nie słuchając słów.
A czy każda Ci podejdzie? Oooo, na pewno nie. Bajki robotów, choć utrzymane w lekkiej konwencji, są dla mnie nie do przebrnięcia z powodu nadmiernego słowotwórstwa - co z tego, że czuję, jak świetnie Lem się bawił, skoro mnie az skręca.
Wiele książek tak mocno wjeżdża w filozofię, że musiałbym porcjować po 10 minut książki i 8 godzin rozmyślań o tym xD
Zaloguj się aby komentować
Wysokości wszystkich wypłat w Polsce powinny być jawne. To samo powinno dotyczyć wszelkich umów z podmiotami publicznymi.
#niepopularnaopinia
@maximilianan jestem przeciw, byłoby mi szkoda ludzi, którzy nagle by się dowiedzieli, że ich kolega/koleżanka z biurka obok robi za 2x większy lub 2x mniejszy hajs, tylko dlatego, że pojawili się w firmie w trakcie innej koniunktury. A do tego nic z tym nie może zrobić, bo przecież firma nagle nie wyrówna pensji.
Zaloguj się aby komentować
Trochę tak widzę dzisiejszą gastronomię, gdzie poczucie smaku i gustu dawno umarło, na rzecz szybkiej konsumpcji i ciągoty do nowości. Już nie ważne czy coś jest zdrowo, smacznie i zbilansowanie.
Najważniejsze jest czy ktoś to już podawał wcześniej, czy klient tego jeszcze nie jadł.
Stąd taka popularność "dubajskiej czekolady" i jej podróbek (wcale nie tanich), a także dziwne składy kraftowych burgerów (dziś widziałem takiego z tostem smażonym wewnątrz, chociaż była i bułka - bo dzień tosta jest).
Im dziwniej tym lepiej np. naleśniki/lody w kształcie cipy lub k⁎⁎⁎sa (mniam!).
Kasa robi dzyn dzyn, a ludzie zeżrą dziś wszystko.
#niepopularnaopinia #gastronomia

Zaloguj się aby komentować
Przypadek nowego właściciela Widzewa to tak naprawdę typowy przypadek dzieciaka odpalającego nową grę.
To jest typowe zachłyśnięcie się nową grą np menagerem piłkarskim, po czym z braku wyników następuje frustracja i stopniowy spadek zainteresowania.
Ja akurat gram dużo w menagery piłkarskie, swego czasu udzielałem sie na kilku forach Football menagerów i jestem tez mentorem dla nowych grajków w grze hattrick.org więc sporo takich przypadków widziałem.
W hattricku jest to jeszcze bardziej widoczne. Nowi dostają pewną kasę na początek i zwykle (jeśli nie zakładają konta tylko na chwilę) zanim cokolwiek sie o grze nauczą wydają pieniądze na cokolwiek "przepalając kasę".
Tak. Wiem. Znalazł sie jakiś "specjalista" od gierek co to poważną piłke komentuje. Problem w tym że ...
tak właśnie działa teraz Dobrzycki. Jak dzieciak który zamiast pojąć mechanizmy gry wydaje pieniądze na cokolwiek.
Z tym ze jak dzieciak się bawi to nie wydaje na to swoich pieniędzy, tylko wirtualne i zawsze może zacząć grę od nowa.
A w realnym życiu zostaje frustracja że wydaje realne pieniądze a wyników brak.
Dlatego akurat ja nie ciesze sie z tych wielkich sum wydawanych przez Widzew na transfery.
ps: Przypadek najdroższego napastnika: https://www.hejto.pl/wpis/niech-wam-bedzie-bede-tym-dziesiatym-zasada-dziesiatego-pdk-wybaczcie-ale-jak-sl
#widzew #niepopularnaopinia #ekstraklasa #pilkanozna #footballmanager

Ja jestem nikim. Ale ten pan już coś wie a w zasadzie mówi to samo co ja:
https://weszlo.com/czy-widzew-lodz-psuje-rynek-transferowy-w-polsce/
Zaloguj się aby komentować
Oglądałam niedawno rozmowę Zurnalisty z Borucem i pod jej koniec padło pytanie o teorie spiskowe, ponieważ bramkarz jest fanem rzeczonych teorii. Pytanie dotyczyło teorii spiskowej odnośnej do WTC. I Boruc potwierdził, że w nią wierzy.
Powstaje coraz więcej treści dotyczących "wiedzy tajemnej", współtworzonych również przez AI , if you know, what I mean ( ͠° ͟ʖ ͡°)
I tak se myślę, ile osób tutaj wierzy w spiski, reptilian, nwo, manipulacje mas, itp.
Czy żyjemy w matrixie? Czy jesteśmy wyświetleniem, itp.?
Chętnych zapraszam do kulturalnej wymiany zdań.
#teoriespiskowe #heheszki #hejtodyskusja #memy #niepopularnaopinia #lubpopularna

Zaloguj się aby komentować