ktoś tu ostatnio płakał, że #motocykle mu hałasują https://www.facebook.com/reel/457067950032609
ktoś tu ostatnio płakał, że #motocykle mu hałasują https://www.facebook.com/reel/457067950032609
Zaloguj się aby komentować
Hejo, Benek nadal żyje, po pierwszym przeglądzie na tysiąc kilometrów. Panowie wymienili olej, filtry, kontrolowali stan napędu i łańcucha itp, standard.
Wczoraj zrobiłem sobie relaksacyjne kółko 200km.
Tutaj ludzie z tagu #motocykle mogą przestać c czytać a zapraszam tych z tagu #telefony #android xD
Otóż jest taki temat: benelli ma swoją aplikacje na android /ios która łączy telefon z wyświetlaczem motocykla.
Można tam sobie przypisać kontakty z telefonu, muzykę itp ale najważniejsza funkcja to nawigacja. Apka ma wgrane mapy (nie mam pojęcia z czego to korzysta, najbardziej podobnie wygląda targeo - widać budynki wraz z numerami itp). Działa to tak, że w aplikacji na telefonie podajemy punkt docelowy i pyk, mamy całą trasę już na ekranie z motocykla. W telefonie mamy opcje wyłączenia ekranu a nawigacja dalej sobie działa.
Navi jest w miarę ok, ale jednak człowiek ma swoje przyzwyczajenia.
I tu dochodzę do sedna sprawy : w starszej wersji tej aplikacji jest przycisk "screen mirroring" czy coś w ten deseń.
Uruchamiam sobie to, normalnie powiela mi obraz z telefonu na motocykl, ale blokuję telefon i oczywiście obraz na moto też znika.
Czy jest jakaś dodatkowa aplikacja bądź opcja o której nie wiem, żeby uruchomić sobie np. Mapy.cz na telefonie, rzucić obraz na moto, zablokować telefon i mieć dalej obraz na motocyklu?
Mam nadzieję że jest to w miarę logicznie napisane xD

Zaloguj się aby komentować
Elektryczny motor będący hybrydą, napędzany siłą mięśni oraz prądem elektrycznym https://youtu.be/pkQBXsR97BE #technologia #motocykle #ekologia
Zaloguj się aby komentować
Wczoraj po raz pierwszy w życiu wybrałem się na pitibke'i.
Z okazji dnia ojca w zeszłym roku dostałem bon na 1h jazdy i jakoś tak zleciało, że nie było kiedy wykorzystać.
W międzyczasie przyjaciel dobry miał 30 urodziny i sprezentowałem mu też taki bon, żebym miał ziomka, z którym można się pościgać
No i powiem Wam, że frajda duża. Ale nie poleciłbym tej zabawy absolutnym początkującym, bo żeby w pełni się z tego cieszyć trzeba ogarniać podstawy, które niestety często wchodzą do głowy dopiero po 2-3 sezonach - rzeczy takie jak fiksacja wzroku, umiejętność wytaczania linii pokonywania zakrętu, czy świadome wykorzystywanie przeciwskrętu. Bez tego mam wrażenie, że mogło by to być stresujące przeżycie i brak instruktora, który dostrzegłby konieczność tłumaczenia wielu rzeczy, mógłby zacementować złe nawyki, nie mówiąc o kolizjach z bandami.
Z drugiej strony taka malutka maszyna wybacza wiele. Żeby się na tym wywrócić trzeba się naprawdę postarać, bo promień skrętu jest minimalny, prędkość niewielka, a nawet hamowanie w zakręcie nie stworzy bardzo niebezpiecznej sytuacji.
Można się niewątpliwie podszkolić, bo przyczepność oponek slicków jest gigantyczna, asfalt na torze zadbany. Przerzucanie maszyny z jednej na drugą stronę to pestka, samym ciałem możemy tu się pobawić zarówno w składanie w zakręcie, jak i dociskając moto przez pogłębianie pochylenia maszyny przerzucaniem ciężaru ciała na przeciwległą do skrętu stronę.
Niestety popełniłem jeden błąd - byłem niewyspany i zmęczony po 11h pracy. Przez to gdzieś po połowie godzinnej sesji po prostu czułem, że moje kółka dalekie są od szybkich i brakowało koncentracji. Mimo to zabawa przednia.
I jeszcze ostrzeżenie - lepiej na tor jechać autem, bo jak wsiadłem po jeździe tym małym pierdkiem na swój motocykl, to on po prostu nie skręcał
#motocykle #motoryzacja #pitbike

Zaloguj się aby komentować
#motocykle
Mieszkam przy drodze wojewódzkiej w większej wsi. Odkąd zaczyna się sezon letni, to motocyklistom odpierdala po prostu.
Ja rozumiem, że chcą sobie jeździć - spoko. Ale na bogów k⁎⁎wa czemu muszą do⁎⁎⁎⁎⁎alać wysokich obrotów w zabudowanym, a potem słyszę jak zwalniają w niezabudowanym bo jest niedaleko mnie.
Musicie się lansować na tych spierdolonych generatorach hałasu? Do drzew i saren nie trzeba kręcić tych je⁎⁎⁎⁎ch szlifier? Tylko ludziom pod oknami?
I co roku to samo k⁎⁎wa. Jeszcze 10 lat temu ludzi albo nie było stać na motocykle albo nie były tak popularne, a teraz co 3 minuty coś jedzie.
Hooy.
@Petrolhead Tak samo jak kocham atmosferę wyścigów i cały ten pierdolnik na torze tak samo uważam że hałasowanie to forma zanieczyszczania wspólnej przestrzeni.
Temat jest ciężki bo do małolatów ciężko trafić z przekazem (wiem bo sam byłem ale to były czasy cezetki i w ogóle inna rzeczywistość) ale ja bym spróbował iść do gminy i przez nią albo osobiście poprosić żeby stanął patrol na dwa dni i po kolei trzepał towarzystwo jednocześnie przekazując uprzejmą prośbę o nie hałasowanie, taka akcja szybo się rozejdzie po lokalnym środowisku i powinno pomóc.
Może jeszcze jakiś znak na słupie: Motocyklisto prosimy nie hałasuj, jednak jako społeczeństwo się cywilizujemy i na część zjawiska pomoże.
Gx
Gx
Zaloguj się aby komentować
Piękna to była niedziela, nie zapomnę jej nigdy. Okolice Piask to jebane mistrzostwo jeśli chodzi o widoczki i polne drogi.
Dobrze się zaczyna ten rok. Gdzie nie skręcę tam proste szuterki albo równe polne ścieżki.
#motocykle #bezdroża #zwiedzamy

Zaloguj się aby komentować
Cześć,
jakiś czas temu pytałem o ciekawe miejscówki dla ziemi sandomierskiej i kieleckiej (O tu!).
Udało się finalnie wybrać trasę i dopiąć ekipę. Poniżej krótka recka z weekendowej przejażdżki sprzed tygodnia, więcej oglądania niż czytania, ale może kogoś zainspiruję do odwiedzenia tych miejsc ... taguję #motocykle i trochę #podroze.
Polecam taką formę spędzania czasu choć momentami jest to ciężkie...
Piątek
Pogoda nie rozpieszcza od rana, przelotne opady deszczu, temperatura powietrza w okolicach 8 na plusie. Do przejechania około 180 km trasy do Sandomierza, w całości po DK79. Sprzęt to Honda Swing/1254, Yamaha X-max/400, Beverly/350...
Wlasnie mi przyszla przerobiona kanapa do VFR to się pochwalę
Stockowa w komentarzu #motocykle

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Moto zagadka, raczej prosta. W którym filmie "zagrał" ten motocykl?
#motocykle #filmy #film


Zaloguj się aby komentować
Jeżeli kogoś interesuje nieco tematyka olejów silnikowych — m.in. parametry, jakość, żywotność i zastanawia się, kiedy należałoby zmienić olej w silniku, to natrafiłem na ciekawy kanał na YT.
https://www.youtube.com/@R2D-laboratoriumdlakierowcow
#motoryzacja #samochody #motocykle
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Robię prawko kategorii "A", a jeżdżę obecnie pizdzikiem 50/72ccm.
Podobają mi się zdecydowanie czopery i niektóre ADVki.
Po wbiciu kategorii "A" planuję zakup jakiegoś budżetowego sprzętu: 8-10k.
Nówka z Chin, czy używany Japończyk/Koreańczyk?
Przyznam szczerze, że jestem mikrusem 176 cm i z bardzo kiepskim frame (drobna budowa) i przerażają mnie duże maszyny. Siedząc na DragStarze 1700 nie miałem ochoty nawet próbować tym ruszyć, a znów na Chińskim Soft Czoperze wyglądam dosyć dziecinnie (jak na psie).
Prawko i jazdy to Honda CB650RA, czyli kompletnie nie moja bajka.
Coś do 150-170 kg? Tylko Virago? Intrudery?
Cel: jazda wkoło komina/CAŁKOWITE zastąpienie samochodu (którego nie mam) w sezonie: sklep/lekarz, itp.
#motocykle
@Piwniczak1991 z własnego doświadczenia - jak wsiadłem kiedyś jako szczyl na cruisera 1.4l byłem w szoku jak łatwo i lekko się składał dzięki niskiemu środkowi ciężkości. Masa I rozmiar to jedno, druga rzecz to pozycja i rozkład tejże masy.
Jednakże, jeśli chcesz motocykl do jazdy na codzień nie brałbym żadnego cruisera, bo się to kiepsko sprawdza w korku. Jeśli nie planujesz wycieczek dłuższych, tylko jazda po mieście i codzienne dojazdy, to celuj w coś z prostą konstrukcją i małego. Napisz jeszcze prosze: czemu CB to nie Twoja bajka? To bardzo uniwersalna maszyna stworzona z myślą o mieście właśnie.
@Piwniczak1991 większość motocykli typu cruiser to będzie +220kg, czujesz to głównie na postoju przestawiając motocykl (sportowej jazdy nie liczę), więc masy się jakoś specjalnie nie bój, tym bardziej że crusery mają niżej środek ciężkości. Od siebie dodam standardowy zestaw porad:
szukaj z ABS
szukaj z wtryskiem paliwa
Są dwie szkoły kupowania pierwszego motocykla, sercem albo rozumem. Żadna nie jest idealna.
sercem, bierzesz to co Ci się zawsze podobało i nie oglądasz się na resztą. Jest super, albo kończy się twardym zderzeniem z marzeniami.
rozumem, robisz 1000 analiz, czytasz 2000 recenzji, 3000 porad na forach. Jest super, albo wszystko jest nie tak jak pisali w internecie.
Zaloguj się aby komentować
Nie każdy może wiedzieć, że od tego roku w klasie Supersport jeździ Polak - Piotr Biesiekirski z numerem 74. Mimo dość wyboistego startu sezonu - w pierwszym wyścigu nie brał udziału ze względu na kontuzje której się nabawił podczas treningu; podczas drugiego wyścigu musiał zeskoczyć z motocykla z powodu awarii; dziś podczas trzeciego wyścigu zajął szczęśliwe 13 miejsce, tym samym zdobywając pierwsze punkty. Może zachęci to niektórych do dania szansy Superbikeom i ogoólnie wyścigom motocyklowym
#wsbk #motoryzacja #motocykle #motogp #motorsport




@v___ch Niestety, ale on jest cienki. Parę razy startował w Moto2 jako zastępstwo i zawsze był ostatni z bardzo dużą stratą. W CEV Moto2 (Mistrzostwa Europy) też furory nie robił a startują tam ogórki.
Już bardziej polecam śledzić karierę Milana Pawelca. W niedzielę dwukrotnie był 13. w Misano, w MŚ juniorów JuniorGP.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Czy piadżio ZIP to skuter dla dwóch osób?
#skuter #motocykle


Zaloguj się aby komentować
Łódź, rozpoczęcie sezonu motocyklowego 2024
#motocykle

Zaloguj się aby komentować
Miałem się przejechać do Rzeszowa żeby obejrzeć furę ale dałem sobie siana i stwierdziłem, że lepiej będzie pobujać się po zadupiach i poszukać fajnych ścieżek. No i powiem wam że nawinąłem jakieś 160 km. Sprawdziłem trasę którą kiedyś jechałem ale za c⁎⁎ja nie mogłem na nią trafić tydzień temu. Ślad zapisany. Morda się cieszy bo pierwsza dłuższą wyprawą z interkomem, bluesik do jazdy to jest taki miodzio że głowa mała.
#motocykle

Zaloguj się aby komentować
Pamiętacie ten wpis o kreatywnym filipińczyku?
https://www.hejto.pl/wpis/kreatywny-filipinczyk-po-raz-kolejny-buduje-customowy-silnik-motoryzacja-mechani
No to dokończył silnik i przeprowadził pierwsze testy
https://www.youtube.com/watch?v=Z45siPftQ9g
#mechanika #motoryzacja #motocykle trochę #spawanie no i po części #konstruktorelektrykamator
Zaloguj się aby komentować
Cześć, rozglądam się za skuterkiem do dużego miasta. Czy możecie polecić jakiś sprawdzony model ? Myślę o używanym, pojemnośc 125cc, chyba że coś przemawia za 50cc. Będę wdzięczny za każdą radę
#pytanie #motocykle #skutery
Jeżeli chodzi o stosunek cena-jakość nie ma lepszego skutera 125 niż Yamaha Majesty z lat 98-09. Jest jednocześnie mała i duża, osoba ~190cm może spokojnie podróżować z nogami wyprostowanymi jak w chopperze. Silnik dynamiczny, niewiele pali i ciekawie brzmi. Schowek pod siedzeniem przyzwoitej wielkości.
Zaloguj się aby komentować