Pyk
1348 km wpadło w 3 dni.
D⁎⁎y pętla bieszczadzka nie urywała(zaliczona w obie strony). Lepsze widoki były przez Słowację
Ogólnie udał się wyjazd.
Spalanie 2,71
#motocykle


Pyk
1348 km wpadło w 3 dni.
D⁎⁎y pętla bieszczadzka nie urywała(zaliczona w obie strony). Lepsze widoki były przez Słowację
Ogólnie udał się wyjazd.
Spalanie 2,71
#motocykle


Zaloguj się aby komentować
W wieku 33 lat zapisałem się na prawo jazdy kategorii "A" (dali mi badanie ważne na rok).
Niby planowałem jedynie A1 lub A2, ale siadłem na CB650RA i jakoś dawałem radę kręcić ósemeczki mimo, że jestem filigranowy i "prawdziwy motocykl" trochę dla mnie waży.
W samochodzie nadal się nie widzę i zdawanie prawka "B" byłoby dla mnie swoistą katorgą - za dużo martwych punktów na mój wzrok. Byłbym niebezpieczny.
Jak dobrze pójdzie to przesiądę się w końcu z 50tki na drugi rok, a może później jak ogarnę jakieś tanie moto do jazdy wkoło komina.
#przegryw #motocykle #zyciowadecyzja

Zaloguj się aby komentować
Muzeum motocykli w Birmingham
#motoryzacja #motocykle #uk #muzeum #podrozujzhejto





Zaloguj się aby komentować
Hej #motocykle polećcie jakiś intercom w ktorym ładnie brzmi muzyka
#pytanie
Zaloguj się aby komentować
Siemandero,
w przyszły weekend lecę sobie w trasę krajoznawczą po ziemi Sandomierskiej i Kieleckiej z dwom innymi motocyklistami z DC (dojazd w „rejon” po linii Wisły raczej). Jedziemy sobie na lajcie, w ramach turystyki, żeby pozaglądać tu i ówdzie. Udało nam się przygotować listę miejsc do odwiedzenia, możliwe, że niektóre wypadną, ale może macie ciekawe miejscówki, które nie znalazły się na poniższej liście a warto pomacać (urbexem też nie pogardzę ( ͡~ ͜ʖ ͡°) ) Oto i ona:
\\
Rezerwat przyrody Skały w Krynkach\\
Ruiny pałacu Tarłów w Podzamczu\\
Podziemna Trasa Turystyczna w Opatowie\\
Muzeum Przyrody i Techniki "Ekomuzeum" im. Jana Pazdura Starachowice\\
Ruiny zamku i Skałą Nihilistów Podrodzie\\
Ruiny Zamku Krzyżtopór w Ujeździe\\
Góry piperzowe k Sandomierza\\
Kopalnie w Krzemionkach Opatowskich\\
Ruiny Zamku w Ćmielowie\
Zamek w Szydłowcu.
Napiszcie jeśli tam byliście i (nie)warto jechać albo jak macie inne ciekawe miejsca to podzielcie się poproszę.\
@AndrzejZupa a w jakim wy to wszystko czasie chcecie zrobić? Jednego dnia na 100% nie wystarczy.
Na podziemnej trasie w Opatowie kiedyś byłem, może być, ok godzina.
Zamek Krzyżtopór kozacki, robi wrażenie.
Pomyślcie o jaskini "Raj", tylko godzinka a warto.
Ciekawy jest zamek w Chęcinach.
Mnie się jednak najbardziej podobało zwykłe wejście na Łysicę.
Zaloguj się aby komentować
Tomcy czy to normalne, że stary boomer sporo po 40tce poszedł na wagary z pracy, wsiadł na motór pojechał ponad 200km tylko po to, żeby zjeść obiad i wrócił?
PS. Ładne to Szczytno
#motocykle #wagary #miernymotor



Zaloguj się aby komentować
Eh, to był piękny weekend, stary GS aż prosił się o przewietrzenie. Oczywiście miał rację, tym razem zaprowadził mnie do Bobrownik na szlagier skierniewickiej Serie B grupy pierwszej. Tak byłem tam, obejrzałem starcie tytanów Huragan Bobrowniki - Olimpia II Chąśno. Mierzył się nie byle kto, bo ostatnia z przedostatnią drużyną w tabeli. Cóż za emocje, cóż za adrenalina, cóż to było za meczycho. Wynik był sprawą drugorzędną, ja bym uznał to za remis, chociaż sędzia wpisał w protokół nieznaczną porażkę gospodarzy, skromniutkie 1:5.
PS. Swoją drogą bardzo żałuję, że dzień wcześniej nie załapałem się na meczyk rozgrywany całkiem niedaleko, bo w powiecie obok gdzie Tur Jaktorów pokonał KS II Blizne różnicą tylko 17 bramek (17:0).
#motocykle #mecz #pilkanozna #miernymotor



Zaloguj się aby komentować
#motocykle takie tam... pierwszy wypad z plecaczkiem w tym sezonie



Zaloguj się aby komentować
Chłop se pojechał sam na mazury i spotkał ziomka po drodze.
#motocykle #pokazmoto #feelsgoodman


Zaloguj się aby komentować
Mały update z uzdatniania harlejków kupionych w USA.
W pomarańczowym udało się już wyciągnąć wgniotki na baku, jestem w trakcie dorabiania kopii naklejek. Do zrobienia zostanie wtedy jeszcze malowanie baku i metalowych boczków i to chyba będzie tyle, zostanie tylko zarejestrować, wymienić oleje i będzie można bzikać;)
Czarną dynę mam jeszcze dalej rozgrzebaną i pozbawioną przodu. Udało się napawać ogranicznik na ramie, będzie trzeba jeszcze go obrobić i pomalować. Dolna półka, na której ogranicznik też był uszkodzony wróciła ze spawania i kurde, nie widać że co było robione. Problem pojawił się jednak przy montażu sztycy - mój zaimprowizowany setup okazał się do tego za słaby, może ktoś z okolic Warszawy ma przypadkiem prasę hydrauliczną do poratowania?
Wszystkie elementy do przedniego zawieszenia dyny poza tym mam już ogarnięte, tzn kupione - bo dalej nie mogę ustalić, czy półki i golenie pomalować samemu szprejem, dać do proszkowego lub może zwykłego lakierowania?
Z nudów przejechałem też polerką tylny błotnik, na którym lakier był pełen zarysowań, swirli i tego typu śmiecia - i mogę z czystym sumieniem polecić system 3M Perfect-It - drogi, ale zdecydowanie robi robotę. Co prawda do czarnego chyba jeszcze dokupię Ultrafine, żeby mieć idealny kolor, ale naprawdę jestem pod wrażeniem. Z drugiej jednak strony, jest to też moja pierwsza styczność z polerowaniem lakieru bezbarwnego, więc może tak jest przy każdym produkcie i po prostu zachwyt wynika z nowości tego doświadczenia;) nie zrobiłem niestety zdjęć przed i po, ale mam do ogarnięcia jeszcze bak i może przy nim pokażę jak działa.
#motocykle #motoryzacja

Zaloguj się aby komentować
Hej,
Znajdę tu motocyklistę z #krakow chętnego dziś na jakąś 2h przejażdżkę?
edit: zmieniły mi się plany, kanceluje
#motocykle
Zaloguj się aby komentować
Późno wyciągnąłem Yamaszke w tym roku, z odmętów garażowych, ale za to pogłaskałem ją kamerą.
Także, skleciłem szybki film z pierwszej jazdy, ale w slo mo. Jakby ktoś zainteresowany chciał przy okazji pozwiedzać charakterystyczne punkty #katowice Oczywiście to tylko jazda w koło komina i to tylko dwie minuty klipu. Ale i tak zapraszam na przejażdżkę na moto w slo motion (° ͜ʖ °)
#motocykle #slask #tworczoscwlasna #ciekawostki
Zaloguj się aby komentować
Byłem wczoraj pierwszy raz polatać na moto po zimowanku.
Łańcuch wyszorowany, napięty i obsmarowany
Olej zmienion
Płyny check
Opony dobite
Zatrzaśnięcie kanapy pasażera not check
Procedura startowa ok, więc jadę..
Po kilkuset metrach dupkom wyczułem, że postanowiła lambadziara wysiąść w locie
Na szczęście zero ruchu, zatrzymałem się i złapałem uciekinierkę
#motocykle #wtf #awaria #gownowpis


Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj symboliczne 300km, aura niestety paskudna do jazdy, bo silne porywy wiatru utrudniały mocno kontrolę nad maszyną.
Do tego dwie kontrole policji (sprawdzanie uprawnień, żadnych mandatów czy problemów) i wypadek który wydarzył się na moich oczach 5m przede mną średnio zachęcały do zabawy
#motocykle #motoryzacja

@Rafau Nie mają prawa cię kontrolować bez żadnej podstawy. Rutynowa kontrola nie istnieje, to nie jest k⁎⁎wa PRL żeby se sprawdzać papiery jak mu się podoba. Mogą jedynie kazać ci dmuchnąć podczas "trzeźwych poranków".
Im więcej osób będzie domagać się podstawy prawnej kontroli, tym lepiej dla nas.

Zaloguj się aby komentować
Ciekawa wariacja w stylu, hmm, cafe racer. Simson S50
#motocykle #motoryzacja




Zaloguj się aby komentować
Kupiłem nowy kask #motocykle i trochę mnie ciśnie w czoło. Zostawia czerwony ślad po zdjęciu i czuje lekki dyskomfort, ale nie ze jakos mocno boli, chociasz przyjemny też nie jest bo po godzinie to tylko myslalem zeby go zdjąć. Myślicie że wyściółka przy czole ma szansę się ułożyć i dopasować? Chociaż jeździć w takim zanim się ułoży to też do pipy.
Zaloguj się aby komentować
Hello my old friend. Przezimowal na dworze (niestety, ale obiecuje ze to pojedyncza sytuacja!) z alu w srodku (od wrzesnia nie tykany) i odpalil od strzala. Po swietach zmienie olej i filtr, wyczyszcze filtr powietrza i latanko ❤️
#motocykle

Zaloguj się aby komentować
Chałupa na święta posprzątana, to wypadałoby jeszcze ogarnąć coś w ściągniętym z USA i obecnie uzdatnianym harlejku. Moto przyjechało do mnie z w miarę świeżymi oponami, natomiast felgi były takie se - nie wiem, czy to kwestia stania na placu, transportu w kontenerze a może po prostu starości - niemniej metal był z wierzchu utleniony i nie wyglądało to za fajnie. Nigdy nie bawiłem się w polerowanie alu i nie miałem wielkich oczekiwań ale trochę zabawy z wiertarką, filcowymi padami i pastą polerską dało całkiem fajny efekt - nie jest może idealnie, ale na pewno dużo lepiej niż na początku.
Skompletowałem już prawie wszystko żeby poskładać do kupy uszkodzony przód - czekam jeszcze na dolną półkę (trzeba było napawać dziabnięty ogranicznik skrętu) oraz łożyska przedniego koła - liczyłem, że kupię je wczoraj, ale sklep zrobił sobie przedświąteczne wolne. Zastanawiam się też trochę nad ogarnięciem emulatorów do przedniego zawieszenia, z jednej strony chciałbym najpierw ocenić "jak to jeździ" a potem brać się za modyfikacje, z drugiej wiem, że pewnie nie będzie chciało mi się ponownie rozkładać całego przodu... Ostatnim problemem z jakim się obecnie borykam jest znalezienie jakiejś odpornej na uderzenia i odpryski farby, którą będę mógł pomalować przednie golenie zawieszenia - proszkowo robić tego nie chcę, a z kolei wszystkie w miarę sprawdzone (przez kogoś na necie) produkty w szpreju są w PL niedostępne - może ktoś ma coś do polecenia?
Ostatni temat to modyfikacja przedniego układu hamulcowego. W miejsce virgin tarczy 292mm jest już kupiona CHAD TARCZA 355mm, a zamiast harlejkowego spowalniacza czterotłoczkowy monoblok Brembo, który planuję jeszcze pomalować (poza napisem) na czarno. Ofc zdaję sobie sprawę, że potrzebne było to trochę jak świni siodło xD ale nie mogłem się powtrzymać - życie jest za nudne na zostawianie stockowych gratów. Z tego wszystkiego zapomniałem sprawdzić bicie wału - mam nadzieję, że mimo wszystko będzie w normie i cała ta wydana kasa nie okaże się zmarnowana xD
#motocykle #motoryzacja





Zaloguj się aby komentować
Udało się przeżyć sezon zimowy bez motorka, ale sobie dzisiaj ponapierdalam po robocie
#motocykle
Zaloguj się aby komentować
Wczoraj grzechem byłoby nie skorzystać z pogody i wpadło jakieś 150 km. W drodze powrotnej przejeżdżałem przez Mszczonów i zahaczyłem o tamtejszy dworzec kolejowy.
#miernymotor #motocykle #urbex



Zaloguj się aby komentować