Jak według Was rynki zareagują na wygraną Trumpa a jak na wygraną Harris (głównie chodzi mi o SP500 i USD). Zapraszam do dyskusji.
#gielda #trump #wyboryusa #inwestycje
Jak według Was rynki zareagują na wygraną Trumpa a jak na wygraną Harris (głównie chodzi mi o SP500 i USD). Zapraszam do dyskusji.
#gielda #trump #wyboryusa #inwestycje
Zaloguj się aby komentować
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Przy ostatniej bańce na BTC. Przy ok.62k$ za sztuke uznalem, ze to bardzo duzo i lada dzień spadnie. Na Binance byl instrument ktory sie nazywał BTCDOWN i z tego co przeczytałem był to rodzaj shorta, ale jako instrument. Nadszedł dzien kiedy bitek zaczął leciec na pysk i akurat siedzialem wtedy na telefonie. Zainwestowalem cos kolo 300$ i kwota z minuty na minute rosła. Zatrzymała sie na ok 850$ i chwile później kosztowało 120$. Bylem w szoku, bo cena BTC dalej leciala w dół, a btcdown stracil wiekszosc wartosci. Jak analizowalem swiece, to okazalo sie jakby giełda wyemitowala nagle mnostwo tych btcdown, zeby zbic cene.
Znalazlem watek na reddicie i wyszlo, ze binance zdefraudowalo pieniadze z tych instrumentow. Ludzie w sumie stracili iles milionow. Stanelo na pozwie zbiorowym, ale dalej nie sledzilem watku.
Jaki z tego morał? Nie wiem. Czulem sie wtedy po prostu oszukany i stracilem zaufanie do takich inwestycji. Potem dowiedzialem sie, ze shorta stawia sie inaczej, ale to juz nie mialo znaczenia.
#bitcoin #inwestycje #btc #binance #oszukujo
Odkąd w najbliższym kauflandzie stanął kolorowy automat do wymiany bitcoina to dotarło do mnie że to kolejny sposób na dojenie kasy z frajerów, cwaniaczków którzy myślą że obstawiając mecze albo grając w jednorękiego bandytę się wzbogacą a potem wchodzą w to tak głęboko że nie mogą przestać i finalnie wychodzą na minus, wierząc że w końcu się odkują
Zaloguj się aby komentować
Czy tylko na podstawie wyniku bylibyście w stanie wskazać z których giełd (nyse czy gpw) pochodzą moje portfele? xD
#gielda #gorzkiezale #gpw #inwestycje #inwestowanie #heheszki


Zaloguj się aby komentować

W co zainwestować pieniądze żeby zarobić? W co warto inwestować długoterminowo, a jakie aktywa kupować z myślą o krótkim terminie? Czy w ogóle możliwe jest bezpieczne inwestowanie z pewnym zyskiem? To jedynie część pytań, przed którymi staje inwestor. Inwestowanie pieniędzy stanowi jedną z...
Onement VI to obraz, który został sprzedany za kwotę 43,84 milionów dolarów.
Założę się, że zastanawiasz się, kto na świecie zapłaciłby 43 miliony za obraz, który możesz namalować samodzielnie za 30 dolarów.
Pozwól, że wyjaśnię jak to działa.
*Milioner zarabia 43 mln dolarów w 2022 r.
*Zatrudnia artystę, aby stworzył „sztukę” za 25 tys. dolarów
*Artysta nakłada jedną smugę na płótno.
*Milioner dziękuje artyście i zleca wycenę jego dzieła rzeczoznawcy należącemu do tego samego kręgu znajomych.
*Rzeczoznawca wycenia dzieło sztuki na 43 mln dolarów
*Milioner przekazuje muzeum dzieło sztuki za 43 mln dolarów, aby uzyskać odpis podatkowy w wysokości 43 mln dolarów
*Milionerzy nie płacą podatków w 2022 roku.
*Ja w muzeum: To jest po prostu głupie, to tylko linia na płótnie.
*Osoba obok mnie: Nie, po prostu tego nie rozumiesz, bo jesteś niewykształcony.
#ciekawostki #takaprawda #bialekolnierzyki #malarstwo #inwestycje #podatki #lifehack #sztuka

Zaloguj się aby komentować

Wraz z wejściem w życie nowej ustawy planistycznej, uchwalonej 24 września 2023 roku, polski rynek nieruchomości staje przed znaczącymi zmianami, które mogą wpłynąć na sposób, w jaki deweloperzy, inwestorzy i samorządy będą podchodzić do zagospodarowania przestrzennego. Nowe regulacje, mające na...
O kurła, zysk cztery dychy, krezus ze mnie #gownowpis #gielda #inwestycje

Zaloguj się aby komentować

To miała być jedna z największych inwestycji państwa w dziedzinie kultury. Ministerstwo wycofuje się z dalszego finansowania Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage. W artykule historia projektu, sposób jego finansowania, przedstawione straty oraz zagrożenia i wątpliwości co do uzasadnienia...
Można powiedzieć, że zarabiam na giełdzie już poważne pieniądze, prawie 3 dychy xdd #gownowpis #inwestycje #gielda

Zaloguj się aby komentować
Pracuję w budżetówce. Dziś kadrowa powiedziała mi, że dostanę 300 zł brutto podwyżki. Trochę mnie to przeraża. Jest ryzyko, że na koniec miesiąca zostanie mi z 50-100 zł nadwyżki. Włamywacze, oszuści, mafia mogą stanowić dla mnie potężne zagrożenie. Nie wiem jak sobie z tym poradzić. W słoik i do ziemi? Kupować ruble i w poszewkę poduszki? Może kupić nowe buty? ale to jeszcze bardziej zwróci uwagę szubrawców na mnie.
Tym samym chciałem również pożegnać klasę niższą (pffffff... [takie pogardliwe])
#jebacbiede #bogactwo #finanse #inwestycje
Zaloguj się aby komentować
Tak pachnie 10 złotych!
Po analizach, które trwały jakąś butelkę piwa uznałem że kupię akcję (jedną) Ubisoftu i proszę.
Żegnaj biedo piękna kusicielko.
#inwestycje #heheszki
Teraz będę trzymał tak długo aż stracę xD

Zaloguj się aby komentować
Hmmm, co może pójść nie tak...
Nie no, na pewno jeśli firma będąca liderem na rynku bardzo kapitałochłonnym z dużą tendencją do monopolizacji (dodatnie korzyści skali) domaga się od inwestorów wyłączności, to na pewno będzie z tego coś dobrego. Niech (nie) żyje konkurencja!
Całość artykułu za paywallem: https://www.ft.com/content/66e0653e-c446-47b2-8a7f-baa54ccbfb9a
#biznes #inwestycje #ai
#owcacontent

Zaloguj się aby komentować
Chciałem kupić trochę akcji Żabki, ale mam tylko konto na XTB, które niestety nie oferuje zapisów na IPO. Widzę jednak że zakładanie konta maklerskiego gdziekolwiek indziej zabije mnie prowizjami i opłatami za prowadzenie rachunku, bo dopiero się uczę więc obracam małymi kwotami, więc chyba nie ma sensu
#inwestycje
W tym półroczu 50 mln zysku, w poprzednim strata 70 mln. W poprzednich latach około 350 rocznie. A kapitalizacja aż 21,5 miliarda. Może i da coś zarobić w krótkim terminie, bo się ludzie rzucą, ale wydaje mi się że w kontekście rozrastających się sieci dino itp, sprzedazy internetowej, byc moze nowych powstających tego typu konkurentów to ta kapitalizacja jest nie do utrzymania i przy poprawnych wynikach rzędu nawet 400 mln zysku rocznie to i tak bym docelowo widział nawet 50% korekty w ciągu może 3 lat, zwlaszcza, że nie przewidują wyplacania dywidend.
@MasterYoda to jest jakiś pomysł, tak tylko chciałem cię ostrzec, że jakbyś myślał wchodzić po same kule i że to będzie twoja emerytura, bo kupujesz wielką firmę, która będzie rosła i rosła - wolę ostudzić czyjś entuzjazm, bo jak widzę taką kapitalizację na IPO to od razu mi się przypomina allegro i zjazd o 80% w dół, przed czym ostrzegałrm swojego wujka, za co mi potem dziękował. Żabka też patrząc po wynikach powoli czuje oddech konkurencji i wejście na giełdę to pewnie okazja, żeby wycisnąć tyle kasy, co zajęłoby im 40 lat prowadzenia działalności na obecnym super wysokim udziale w rynku. A nie wiadomo czy za 15 lat nie będzie już tylko cieniem własnej wielkości, a na giełdzie będzie -98%. Ale jak chcesz coś poswingować to powodzonka, moze sie uda
Zaloguj się aby komentować

80 stron raportu Centralnego Biura Antykorupcyjnego z budowy węzła Karwiny trafiło do prezydent Gdyni Aleksandry Kosiorek. - Kolejnym krokiem CBA będzie postawienie zarzutów podejrzenia popełnienia przestępstwa wymienionym w raporcie osobom. Przewijają się tam nazwiska byłego prezydenta Wojciecha...

PESA, lider polskiego rynku produkcji pojazdów szynowych, obecny na torach jedenastu krajów Europy i Azji, realizuje obecnie w Bydgoszczy swoją największą inwestycję w historii tej spółki. Powstanie wiele nowych miejsc pracy.
W ramach inwestycji wyburzono stare hale, w których znajdowały się...

W rozmowie z wicepremierem Krzysztofem Gawkowskim, szef Intela, Pat Gelsinger przekazał informację, że firma wstrzymuje do 2026 roku swoje plany inwestycyjne związane z budową planowanych dotychczas fabryk półprzewodników w Niemczech i Polsce. Decyzja ta wynika z pogarszającej się globalnej...
Nvidia w końcu znowu rośnie #gielda #inwestycje #gownowpis

Zaloguj się aby komentować