Dlaczego Brazylia kłóci się o kolor koszulki piłkarskiej opowiada #dzialzagraniczny
#ciekawostki #hydepark #podcast #polskiepodcasty
Dlaczego Brazylia kłóci się o kolor koszulki piłkarskiej opowiada #dzialzagraniczny
#ciekawostki #hydepark #podcast #polskiepodcasty
Zaloguj się aby komentować
Takie to wiejskie atrakcje. Talony sołtys rozdaje, to tylko korzystać. Nie trzeba do Kapadocji jeździć.
Od rozłożenia do startu ~20 min.
#hydepark #heheszki #balonszpiegowski



Zaloguj się aby komentować
Look at me! I need saszeta NOW!
#fotografia #koty #zajebanezinternetu #hydepark

Zaloguj się aby komentować
Mam w rodzinie takiego ananasa, kuzyn będzie najlepszym określeniem.
Gościu 52 lata, od 20 lat wysoko funkcjonujący alkoholik, jarał jak smok najpierw zwykłe fajki, a od paru lat te wszystkie e-papieroski. Dietka kiełbasiano-golonkowa głównie. Do tego dużo stresu w robocie.
Dzwoni siostra, że zaczął się parę dni temu źle czuć, pojechali do szpitala i zdiagnozowali raka żołądka. Przerzuty od przełyku po okrężnicę. Najprawdopodobniej over, bo co tu zrobić. Facet zamożny, dwójka prawie dorosłych dzieciaków.
I co chciałem napisać, to że absolutnie mnie ten news nie zdziwił, ani nie zaskoczył.
Czasem nie wiadomo co los przyniesie, ale też czasem bardzo usilnie mu pomagamy. I wtedy żadna kasa świata nie pomoże.
#hydepark #zdrowie #filozofia
Zaloguj się aby komentować
Komuś bateryjkę 30kWh? Idealnie pod magazyn energii. Co prawda waży tonę i dużo wodoru produkuje przy ładowaniu, ale kto by się przejmował.
#hydepark #oze #elektryka

Zaloguj się aby komentować
Nie trzeba do Zakopanego.
#hydepark #heheszki #paragonygrozy #gastronomia

Zaloguj się aby komentować
Jak byście ocenili taką sytuację?
Macie dobrego kumpla, nie przyjaciel, ale dużo bardziej zażyła znajomość niż kolega. Znacie się ładnych kilka lat.
Kumpel wraz z żoną żyje głównie z prowadzenia działalności polegającej na organizowaniu imprez dla dzieciaków, w tym przejażdżek motorówką.
I teraz dochodzi do takiej sytuacji, że kumpel ma wypadek, przez jakiś czas jest w gipsie i jest ograniczony ruchowo.
Deklarujecie, że jak coś będzie potrzebował, a żona nie ogarnie, to żeby dzwonił.
No i pewnego dnia dzwoni, że ma akurat imprezę i czy byście nie pomogli i popływali z jakimiś obcymi dzieciakami.
Po krótkim zastanowieniu odmawiacie, bo raz to odpowiedzialność, bo kto idzie do pierdla jak coś się stanie? Dwa, to jest biznes kumpla, więc czemu mielibyście bezinteresownie pomagać, do normalnej pracy też byście za niego poszli?
Od tego momentu relacja wyraźnie się ochłodziła.
#hydepark #relacje #kumple
Zaloguj się aby komentować
Anegdota mi się przypomniała taka.
Przyjeżdża lodówka do zabudowy, panowie rozpakowują, wszystko ok, wychodzą.
Różowa się odpala:
- czemu ona jest biała?
- ?
- no biała, jak to będzie wyglądać?
- przecież w szafce będzie stać?
- no tak, ale biała?
Czasem człowiek nie nadąża za tym procesem myślowym.
#hydepark #heheszki #kobiety
Zaloguj się aby komentować
Klienta ktoś cały czas napierdala phishingiem próbując wyłudzić płatność na lewą fakturę. To schemat o którym kiedyś pisałem, banalnie prosty, jednak wymagający znajomości firmy, adresów mailowych, osób decyzyjnych, etc., czyli był robiony jakiś research.
W przychodzacych mailach podmieniany jest nagłówek w polu "From:" gdzie podawany jest legitny adres jakiejś osoby z wewnątrz firmy. Banalne, każdy przedszkolak to zrobi, ale jest niezerowa szansa, że ktoś się na to złapie.
Aktualnie jest seria wysyłek z serwerów home.pl. Jako że home.pl to wielka korporacyja i żadnych adresów typu abuse@, to wysyłamy do CERT z prośbą o interwencję.
Na co CERT odpisuje, że to bardzo ważne że zgłaszamy, ale problem jest u klienta, że się ktoś pod niego podszywa, bo na pewno źle zabezpieczony serwer e-mail, a potem pierdolenie o SPF i DMARC. No na pewno źle, bo chmura ms outlook.com i O365, to oni tam dziurawi jak ser szwajcarski, a w ogóle podmianka adresu nadawcy to wymaga włamu na serwer.
Zawsze mi się wydawało że CERT to raczej profesjonaliści, a tu wychodzi, że spierdoksy jakich wszędzie pełno.
I wisienka. Poprzednie próby były zglaszane na Policję. Minęło z pół roku, a dane do przelewu na fake fakturach cały czas takie same. Jak widać stróże prawa skuteczność 100%.
#hydepark #pishing #cyberbezpieczenstwo #it
Zaloguj się aby komentować
Nie wiem czy szanowni wiedzą, ale kręci się powoli afera z głosowaniem, gdyż rozkłady głosów w 2 turze nie zgadzają się z rozkładami w 1. W kilku do tej pory znalezionych komisjach wychodzi, np. że w 2 turze wszyscy wyborcy lewicy głosowali na Batyra. Jakby coś śmierdziało.
#hydepark #wyboryprezydenckie2025 #polityka
Zaloguj się aby komentować
Za każdym je⁎⁎⁎ym razem.
W kontekście niskiej dzietności trzeba jeszcze rozpatrywać temat wielkiego tabu w naszym pięknym kurwidołku, czyli toksyczność rodziców.
Kto ma/miał toksyka rodzica, to wcale się do zakładania świętej rodziny nie kwapi.
Pisałem tu jakiś czas temu, że matka miała niezłośliwego guza wycinanego, a ojciec się w tym czasie połamał. No to dobry synek dymał po kilkadziesiąt km żeby ich ogarniać.
Od tej pory jak mi sprawy układają gdzieś drogę obok rodzinnego bloczydłowiska, to wpadam do starszych, czy to chwilę pogadać, czy coś im tam kupić, tak jak np. dziś po zgrzewce wody, żeby nie tachali w upale. Mniej więcej raz na tydzień, dwa. Poza tym w tym wieku, to każde dzisiaj może być ostatnim.
I co? I jak tylko mnie stara zobaczyła, to je⁎⁎⁎ła tekstem na wejście "co ty domu swojego nie masz"?
J⁎⁎⁎ny 100% krystaliczny toksyk.
Po takiej pigułce, to autentycznie poziom energii spada na -100.
I nie dziwię się absolutnie, że ludzie nie chcą powtarzać spierdolenia domów rodzinnych.
#hydepark #psychologia #rodzice #toksyk
@kitty95
Po takiej pigułce, to autentycznie poziom energii spada na -100.
U kogoś kto "staruszków" traktuje jakby miał 13 lat a oni byli w sile wieku.
Dorośnij psychicznie.
Teraz Ty jesteś ten dorosły, opiekun.
W tym momencie lepiej ogarniasz życie niż oni.
I wiesz co jest dla nich lepsze.
A że Ci przygadają?
Co ty kurde - kwiatuszek jesteś? Ubyło Cię?
Jak nie daj Boże ogarnie ich demencja - tez sie popłaczesz - jak Ci przygadają?
Ogarnij się i opiekuj.
I dziekuj za tą szanse że możesz to robić.
Zaloguj się aby komentować
Kupiłem robolom używany ekspres do kawy, ale jest na kapsułki. I teraz nie wiem jak to rozliczać?
#hydepark #heheszki #januszebiznesu #pracbaza
#ankieta

@kitty95 coraz wiecej amatorow pcha sie do zabawy. Co jest w kodeksie pracy napisane kurła? Pracownik ma przychodzic wypoczety, trzezwy i przygotowany do pracy. Co to jest przygotowanie? Ma miec kofeine we krwi jeszcze zanim wejdzie na zaklad. Ale rob jak uwazasz, twoja kasa twoja sprawa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zaloguj się aby komentować
Ceny dostaw mebli to jest już inny stan skupienia. Zamawia się byle g. i dostawa z wniesieniem minimum trzy, cztery stówki. Gabaryt kurierką podobnie, bez 250+ za paletkę nie podchodź.
#hydepark #drozyzna
Zaloguj się aby komentować
Czy ten świat jest k⁎⁎wa normalny? No nie jest. Bezpieczne pralki robiące bezpieczne pranie nas ostatecznie zajebią i Skynet to przy tym amatorszczyzna.
Odpowiedź na reklamację z banku.
#hydepark #cyberbezpieczenstwo

@kitty95 kurła mi w spółdzielczym zajebali taki znak co go na klawiaturze w androidzie nie mam xD
Ostatecznie ustawili jakieś hasło co można je odczytać w bankowości internetowej, musiałem się tym gównem logować, potem mieli jakąś migrację i cyk... wróciło stare hasło na pesel. Nie narzekam i nie zwracam im uwagi. xD Debile.
Zaloguj się aby komentować
250 brutto/mc za kwiecień-maj, przy pv off-grid. Dużo to czy mało.
#budowadomu #budujzhejto #prad #oze #hydepark
@kitty95 "Potrzebne informacje"
Jak ktoś ma wszystko na prąd, to może to nie jest dużo. A jeśli w tym czasie grzał CO i CWU gazem to może to nie jest aż tak dobry wynik. Ciężko powiedzieć.
Ja mam małego off-grida, ale maj był tak słaby i zimny, że i tak nakręciłem prawie 100 kWh, ale się dogrzewałem klimą. W kwietniu byłem odłączony przez 2,5 tygodnia + grzałem wodę, bo miałem taką nadprodukcję.
@Nemrod grzanie c.w.u. grzałką, 200l, bo grzanie od pc cały czas czeka na podpięcie, nie mam czasu zrobić. Dogrzewanie praktycznie zero, ze dwa razy farelkę 1000w odpalałem, żeby podłogówki nie ruszać. Dużo robót wykonczeniowych i po co najmniej parę h dziennie łącznej pracy elektronarzędzi i odkurzacza. Plus normalne zużycie światło, komp, reku, itp. Muszę zobaczyć ile pv wyprodukowało.
@serpentes38 ale to nie porównuj ongrida z offgridem, bo to zupełnie inny model działania. Przy ongridzie kazdy ułamek produkcji idzie w sieć (no chyba że się wyłączy), a przy netmeteringu to już w ogóle.
Przy offgridzie pokrywasz niedobory mocy pv pobierajac normalnie prąd z sieci, jak masz nadprodukcję, to ona idzie w powietrze, a nie nabija ci licznik. A tak dużego banku, żeby to skompensować to nie mam, raptem 5kWh.
Zaloguj się aby komentować
Kupujcie! Czemu qrwa nie kupujecie?
#hydepark #heheszki #oze #patologiadoplat

Zaloguj się aby komentować
Pokaz tolerancji i konserwatywnych wartości przed sklepikiem wiejskim.
Dwóch panów sączy piwko.
- Alem wyruchalim tych lewaków.
- No wyruchalim, hehe.
- A te k⁎⁎wy [...] na bonżura głosowały, plakat nawet na płocie wisiał.
- No, pokarać by ich mogło, chałupa by się spaliła czy coś.
- No, hehe
O to ten biedny upokarzany i pogardzany elektorat.
#polityka #spoleczenstwo #hydepark
Zaloguj się aby komentować
Tak sobie myślę, że bez względu na wynik końcowy, to pi⁎⁎⁎⁎lę ten kraj i tych ludzi tu mieszkających. Ciężko to nawet współobywatelami nazwać. Pogarda? Jak najbardziej. Zawsze czułem pogardę do cwaniaczków, zlodzieji, dresiarstwa i innych ludzkich odpadów. Nie muszę akceptować, że ten cały odpad wybrał sobie kolesia na swój obraz i podobieństwo.
W życiu do wszystkiego doszedłem sam. Jedyny "bonus", to że urodziłem się w Stolicy, ale dorastałem w zwykłym robociarskim bloku z wielkiej płyty. Ojciec robol-nafciarz, matka robol-laborant. Żadnych znajomości i koneksji. Na studia zdawałem dwa jebane razy zanim się dostałem. Przez całe studia dorabiałem tyrając w hurtowniach i magazynach. Żadnych spadków, mieszkań po babci. Dziś szczyle płaczą jak to im ciężko jest, bo siedzą na przystanku i ćpają, łee łee (Pezet czy inne gówno).
Na żadnego prezydenta, poza Kwachem, nie głosowałem z pełnym przekonaniem, a i również często bez przekonania, ale zawsze ze świadomością, żeby nie dawać szans skrajnym debilom. Jak widać elementarna uczciwość nie popłaca.
Jako jednostka niedużo mogę zrobić, ale mogę wyzerować wszelkie podatki płacone na ten cyrk. Nie będzie sponsorowania 800+, socjali, dopłatek, emeryturek i innego gówna. Jako posiadacz sp. z o.o. mogę to zrobić. A docelowo trzeba się poważnie zastanowić, czy jednak nie warto na emeryturę całkiem zmienić klimatu.
Bardzo się cieszę z najlepszej chyba decyzji w życiu i wysłania syna na studia zagraniczne. Nie będzie musiał sobie układać życia w tym pierdolniku, gdzie byle bandzior ma większe poważanie, niż wykształcony obywatel. Amen
#hydepark #polityka
Postkomuna - została mentalność ludzka i to się nie zmieni za szybko. Wystarczy spojrzeć na wschodnie Niemcy. Mówimy sobie ze pokolenia wymierają i skończy się ten trend uwielbienia kombinowania, cwaniakowania, podejścia byle sąsiad miał gorzej. C⁎⁎ja prawda jest taki mem w Niemczech o ruskich tam mieszkających w skrócie nie ważne ile pokoleń ruski się będzie mieszał z Niemcami, które to pokolenie po emigracji - wciąż mentalnie pozostanie ruskiem. Tak samo jest w Polsce o czym świadczą wyniki 18-29. Młodzi wciąż mentalnie to postkomuna taka sama jak ich starzy i dziadkowie
Zaloguj się aby komentować
I c⁎⁎j.
#polityka #wyboryprezydenckie2025 #hydepark

Zaloguj się aby komentować
Nic tylko iść paczkom do restauracyji.
#heheszki #patologia #hydepark

Zaloguj się aby komentować