To się nazywa „optymalizacja podatkowa” #polityka #hatfu

To się nazywa „optymalizacja podatkowa” #polityka #hatfu

Zaloguj się aby komentować
Uważam Donalda Tuska za jednego z, o ile nie najgłupszego,polityka platformy/koalicji i w ogóle w historii polityków 'topki' w naszym kraju.
Ten człowiek bez podanego przez spindoktorów tekstu do przeczytania, pi⁎⁎⁎⁎li takie głupoty, że wstyd tego słuchać.
Jest absolutnie zależny od tego co każą mu mówić a jak już sam coś powie, bo go przycisną, to jest to zazwyczaj katastrofa.
Teksty o reparacjch wywołały u mnie mdłości.
Obrzydliwe.
Okólnik na social media już poszedł, mizerny damage control już w obiegu.
#polityka #hatfu #polska
W sumie to nie jest głupi ruch. Abstrahując od tego że reparacje należą się państwu polskiemu, to przede wszystkim należą się żyjącym jeszcze obywatelom. Moja prababcia dostała z fundacji polsko-niemieckie pojednanie jakąś w sumie niewielką rekompensatę za niewolniczą pracę pradziadka w zachodniej rzeszy. Pradziadek był jeńcem wojennym ale to Niemcom nie przeszkadzało. O ile sam pomysł jest lekko niesmaczny, to jako narzędzie nacisku na rząd Niemiec jest dobry. Niemcy nie mają ostatnio dobrej passy w międzynarodowym PR-ze, a my nie mamy twardych narzędzi nacisku.
Zaloguj się aby komentować
I wszyscy z uśmiechem, paluszki w serduszka! Razem silni
Źródło: infopiguła
Rząd odrzucił wniosek o dofinansowanie 600 mln zł z KPO dla polskiej firmy Adaptive Motors Poland, posiadającej gotowe prototypy elektrycznych aut dostawczych, zamiast tego przyznał wsparcie państwowej spółce ElectroMobility Poland (twórcy Izery bez prototypu od 9 lat), co stawia pod znakiem zapytania przyszłość projektu budowy w Polsce „następcy Żuka i Nysy”.
Adaptive Motors wniosło o środki na budowę fabryki w Kleszczowie. Posiada już 6 jeżdżących prototypów i umowę na zakup 19-ha działki. Wobec braku środków firma wraca do szukania inwestora zagranicznego i możliwego otwarcia fabryki poza krajem.
Electromobility może otrzymać 4,5 mld zł.
#polityka #usmiechnietapolska #hatfu
Zaloguj się aby komentować
Szechter w formie:
Na stałe nie chciałabym mieszkać w Katarze. Dobrze mi się trenuje, ale w zasadzie nie ma tam co robić w czasie wolnym
#hatfu


Zaloguj się aby komentować
Polski Elon Musk, filantrop i miłośnik zwierząt
Póki co nie odkrył etatu dla kurierów ale proponuje klientom by zrobili im dobrze, kurierom w sensie, za niego
Napiwki w usługach kurierskich to jest to! Prawdziwy rynek kapitalistyczny!
https://inpost.pl/aktualnosci-kawa-dla-kuriera
#bederzigol #hatfu #biznes #januszebiznesu #polska
@Michumi
Listonosz odchodzi na emeryturę. Mieszkańcy jego rewiru postanowili go pożegnać, każdy ma swój własny pomysł.
Przychodzi do pierwszego domu, a tam otwiera facet, który bierze listy i wręcza mu czek na 200zł. W drugim domu dostaje pudełko kubańskich cygar, w trzecim butelkę dobrej whisky.
Przychodzi do czwartego, otwiera mu odziana skąpo, ponętna blondynka.
Patrzy na niego kocim wzrokiem i zaciąga do sypialni. Jeden, dwa; pięć orgazmów. Po wszystkim kobieta przygotowuje mu wspaniałe danie. Na sam koniec podaje mu kawę i banknot dziesięciozłotowy. Facet z lekka zblazowany drapie się po głowie.
To co pani dla mnie zrobiła było wspaniałe, ale po co mi te dziesięć złotych?
- Zastanawiałam się co panu dać w związku z odejściem na emeryturę. W końcu mąż mi doradził: Pi⁎⁎⁎ol go - daj mu dychę! A kawę sama wymyśliłam.
Jak inPost chce rzeczywiscie wynagradzac dobrych kurierow to niech uzywaja ocen kuriera wewnetrznie i ci co beda mieli najlepsze oceny w miesiacu to niech im inpost placi premie z zysku firmy. Albo niech Brzoska przeznaczy czesc swojego wynagrodzenia na takie premie.
To co zaczynaja robic z tymi napiwkami to jesr uspolecznianie ich kosztow, nie dawajcie sie na to nabrac.
Zaloguj się aby komentować
Siemens i te jego stare wiatraki wpychane na siłę do Polski, #hatfu . Na zdjęciu włazy serwisowe dla 35t transformatora Siemensa (gołego) made in Kopciowitz.
#polityka

Zaloguj się aby komentować
Wpadł obrazek na X i tak mi się przypomniało
Gdy przekraczałem austriacką granicę, zawsze czułem się jak u siebie. Na słowiańską fantazję jestem zbyt porządny – mówi znany aktor prof. Jerzy Stuhr.
Szkoda że niektóre tępe ryje nie skupiły się tylko na gwiazdorzeniu, a bezpodstawnie poczuwały się do bycia mądrzejszym i lepszym.
#ojkofobia #jerzystuhr #stuhr #widaczabory #zabory #polska #austria #hatfu

@eloyard "zbyt porządny", on k⁎⁎wa nie był nawet porządny na standardy ruskie xD To jest po prostu kolejny do kolekcji elitysta, który myśli, że jest lepszy od innych i tyle, a tak naprawdę to po prostu zwykły najebus z przerostem ego. Powiedziałbym, że to dziwnie popularny syndrom w tych sferach "uduchowionych", bo tam co drugi jest przekonany, że gdyby nie jego wystep na deskach teatru to świat by się skończył.
Zaloguj się aby komentować
Wymieniają się metodami na zbrodnie wojenne #hatfu
ps częściej ze sobą gadają niż ja z matką

-Aj waj Wołodia co ja mam robić? Te goje się strasznie ciskają.
-Wsio normalna Bibi, oni się zawsze ciskają. Próbowałeś ich spałować niemnożko?
-Wołodia, ty jesteś meszuge? To są zagraniczne goje.
-No to herbatkę im podaj, chcesz przepis?
-Aj waj Wołodia, żeby to było takie proste. Ich jest dużo, a karta antysemityzmu się zużyła.
-Bljadź, naprawdę? To niedobrze, a o co się ciskają?
-A cholera ich wie, robimy swoje jak zawsze.
-Da, ciężko być nazistą w tych czasach.
Zaloguj się aby komentować
18+
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
"Rozmawia pan z człowiekiem, który nie poprze pomysłu aborcji od 12 tygodnia ciąży" Szymon Hołownia, RMF, 25.04.2025.
#hatfu #polityka

Zaloguj się aby komentować
Ten niedorobiony kosiniak-kamysz wprowadził tablice z zakazem fotografowania. Życzę powodzenia mu, PSL i Hołowni wychodzenia spod progu. #hatfu #polityka

Zaloguj się aby komentować
Nasi unijni przyjaciele dalej nas wspierają!
#uniaeuropejska #hatfu #biznes #energetyka
@Michumi Nic nowego. Wspólnotowe ideały to jedno, a twarda walka o interesy to drugie. Niemcy i Francja zgodzą się na uczciwą pajdę dla Węgrów jeśli sami zarobią. I cyk, zielona energia. Płacimy całkiem nieoczekiwany rachunek za bodaj pięćdziestoletnią historię wznoszenia 1 (jednej!) elektrowni atomowej. Zapłacimy jeszcze większy w niedalekiej przyszłości.
Zaloguj się aby komentować
Sorry.
Wzgórze Psów, serial na podstawie jednej z moich ulubionych polskich książek, to gówno ze zajebanym audio, z fabuła jak ktoś by ją wyjął z książki, przemielił jakimś netflixowym ai z parametrami ('zjabac casting, z fabuły zrobić 6 odcinków i żeby się c⁎⁎ja zgadzało z książką') dać żulczyk owi te 100k pln i niech sieprdala. Okropność.
I niech mi ktoś powie o hejcie
Tam się zgadza jako tako Gregory Kalt i Tobek. Reszta odpad.
Więckiewicza ratuje tylko bycie Więckiewiczem
I TA K⁎⁎WA GŁUPIA MELODIA' PRZEWODNIA' AAAA
#netflix #ksiazki #hatfu
Zaloguj się aby komentować
Mieszkam sobie na spokojnej wsi, jestem autochtonem to co wyprawiają ludzie którzy się przeprowadzają na wieś z miasta przechodzi ludzkie pojęcie... Jak co rano wychodzę sobie z kawką na ogród wpuścić trochę rześkiego powietrza w płuco, piękna pogoda lekki mrozik, żyć nie umierać. W pewnym momencie gdzieś w oddali coś pierdolnęło, aż kawa mi nosem wyszła, w sumie już mi nie była potrzebna tak mi ciśnienie podskoczyło. Myślę sobie WOJNA! Sprawdzam na szybkości portale informacyjne, nic cisza. ¯\_(ツ)_/¯ Gdy już emocje opadły postanowiłem sprawdzić na lokalnych portalach czy czasem ktoś czegoś nie wie i znalazłem! Nie pomyliłem się zbytnio w swojej pierwszej myśli, to była WOJNA!
#heheszki
Zaloguj się aby komentować
Ta k⁎⁎wa teraz będzię udawać uchodźce politycznego, ha tfu na Sebastiana Majtczaka
#sebastianmajtczak #hatfu #wiadomoscipolska #wiadomosciswiat

Zaloguj się aby komentować
#bekazpisu #bekazlewactwa #hatfu #polityka
Jeżeli część wyborców lewicy rozczarowanych zachowaniem Pauliny Matysiak oddadzą głos na listy #pis to za 4 lata mamy powrót JarKacza i jego ferajny do władzy, ponieważ Nowa Lewica sobie rozwali ryj o próg wyborczy.
Konfederacja 11%, PiS 32%, KO 32%, ZSL 6%
#nieheheszki

Zaloguj się aby komentować
#neuropa #eurokołchoz #hatfu
Parlament Europejski przyjął nowe przepisy. 24 kwietnia Parlament Europejski przyjął zestaw regulacji zapobiegających praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Jednym z elementów aktu jest ogólnoeuropejski limit płatności gotówkowych wynoszący 10 tys. euro.
Jesteśmy bezpieczni. Terroryści bezsilni!!
#polityka
Zaloguj się aby komentować
W końcu dotarła do mnie paczka z UK wysłana 03.04.2024. Zajęło to jedynie 15 dni. Historia przesyłki wygląda tak:
DHL na trasie UK - PL WAW WER, aktualizacje co do lokalizacji w punktach i co do minuty. W poniedziałek o 4:56 trafiła na WER.
poczta hatfu polska, aktualizacje co do niczego. Zadzwoniłem ponownie na infolinię, podałem już z pamięci numer przesyłki, dotarła do końcowej placówki pp. Dostałem numer telefonu, pojechałem, nastałem się w kolejce, odzyskałem moją własność płacąc jeszcze cło. Właśnie sprawdziłem status przesyłki, z "brak przesyłki o takim numerze" zmienił się na "sram na ciebie jeszcze trochę, poświadczenie celne odbierzesz se za minimum 7 dni".
HATFU poczta-polska. Ostatni raz cebuliłem i wziąłem ekonomiczną przesyłkę. Nigdy więcej.
Dla kontrastu: paczka wysłana paczkomatem wczoraj ok. 15:00 z Gdańska, dziś o 11:00 do odbioru w Wuwie.
#pocztapolska #hatfu #prestizowygruz2

Zaloguj się aby komentować
Wiecie co? Zastanawiam się nad postulatami #hatfu taksówkarzy w Warszawie i uważam, że w sumie powinni je spełnić. Więcej ludzi przesiądzie się do Uberów, Boltów czy innych Freenowów...
W sumie win-win...
#warszawa #komunikacja #taxi #uber

I ta dyskusja o przewadze przedpotopowego nosnika płatnośći gotowka xD
Albo ta sytuacja gdy najwiecej do powiedzenia o danej sprawie ma osoba ktorej to nie dotyczy xD
Ja z bolta/ubera nie korzystam,bo nie zaplace gotowka xD
Zrozumcie moi mili,ze gotowka jest tylko nosnikiem informacji,a nie wartoscia sama w sobie i kazdy rzad jak bedzie chcial to jedna decyzja wasze ukochane pieniadze zamieni w bezwartosciowy papierm
O, znalazłem linka
https://dzieje.pl/aktualnosci/reforma-walutowa-czyli-skok-na-kase-obywatela
Operacja wymiany rozpoczynała się już 30 października. Podczas wypłacania comiesięcznych pensji pracownicy dostawali za każde 100 zł starych 3 nowe zł. W taki też sposób były przeliczane ceny w handlu. Jednak oszczędności wymieniane w punktach wymiany i w bankach były liczone inaczej, mniej korzystnie - za każde 100 starych zł wypłacano 1 nowego złotego.
Rząd tłumaczył, że wprowadzając reformę chce pozbawić pieniędzy kapitalistów, prywaciarzy i spekulantów. Do walki przeciw nim przygotował dodatkowy oręż. Była to ustawa o zakazie posiadani walut obcych, monet złotych, złota i platyny oraz o zaostrzeniu kar za niektóre przestępstwa dewizowe z 28 października 1950 r.
Na jej mocy każdy obywatel, który posiadał dewizy, złoto lub platynę musiał je odsprzedać państwu, oczywiście po cenach urzędowych. Jeżeli tego nie zrobił i nadal - bez zezwolenia Komisji Dewizowej - je przechowywał, groziła mu kara wielu lat więzienia. Za nielegalny obrót tymi walorami przywidziane było dożywocie
@jajkosadzone Grecję:
> w EBC rzadza dalej Niemcy- nie boisz sie,ze dla wlasnych korzyscie tez nie zepsuja juz waluty?
Albo uniewaznie z dnia na dzien?
Christine Lagarde
Luis de Guindos
Pierro Cipollone
Frank Elderson
Philip R. Lane
Isabel Schnabel
To wszystko są, twoim zdaniem, Niemcy?
Francja, Włochy, Hiszpania, Irlandia, i mnóstwo innych krajów do tego nie dopuszczą do tego, żeby jedne Niemcy robiły co by chciały.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować