Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Czy ktoś w Was ma problem z weryfikacją dwuetapową w usługach Googla?
Jestem na kompie i próbuję się zalogować na konto Google. Podaję usera i hasło.
Po potwierdzeniu logowania na telefonie, w przeglądarce nic się nie dzieje.
Nie da się również zalogować na inne konto - próba kliknięcia w link pozostaje bez echa.
Testowane na 2 komputerach - dwa Win10, MX Linux - w sumie 6 przeglądarek. Wszędzie to samo.
Zaloguj się aby komentować

Łapka w górę, łapka w dół, klikanie „nie interesuje mnie to” i „nie polecaj kanału”, a nawet próby zostawiania fałszywych tropów, żeby zmylić algorytm – wszystko na nic. YouTube lepiej wie, jakie treści chcesz obejrzeć, i nie zmienia łatwo zdania pod wpływem twojego widzimisię.
Analiza eksperymentu...
Zalogowałam się dziś na gmaila i zmieniło kompletnie wygląd poczty. Nie podoba mi się, jest mniej czytelnie i najgorsze, że zepsuli google chat tak, że teraz zamiast małego okienka chatu na poczcie otwiera ten chat na całą stronę, a to mi przeszkadza, bo chcę pisać maile i pisać na chacie jednocześnie.
Jak wrócić do starego wyglądu? W ustawieniach nie znalazłam żadnej opcji powrotu, a zaraz jakiejś ku*wicy dostanę, bo robota mi się wydłuży z tym przeklikiwaniem...jaki dureń to wymyślił.
Zaloguj się aby komentować
Google to scam
Wpisz na przykład w wyszukiwarkę Google „pieski” Google poinformuje Cię, że jest ponad 4 miliony wyników. Po czym się okazuje, że wyświetla mam tylko 17 podstron
Zaloguj się aby komentować
Moje przygody z oficjalnym serwisem Google. Rozbiłem ekran telefonu Pixel 4a.
Tldr; poszło sprawnie, ale ich logistyka to mistrz.
Jako że polska to kraj trzeciego świata to Google nie ma u nas własnych punktów ani oficjalnego dystrybutora sprzedaży, polska dla nich nie istnieje. Ja sam telefon kupiłem w Niemczech, więc korzystając z faktu, że mam tam rodzinę, telefon poleciał do członka rodziny. Następnie korzystając z ich strony, rozpocząłem proces reklamacyjny.
Na wskazany przeze mnie adres wysyłają kartonowe opakowanie z Holandii, w które należy zapakować telefon i następnie nakleić wysłany na nasz adres e-mail list przewozowy i z takim zestawem udać się do punktu UPS (ta firma ma z Google umowę). Telefon z punktu leci do serwisu i tu najlepsze oficjalny serwis Google znajduję się.... w Polsce.
( ͡º ͜ʖ͡º)
Po naprawie telefon z Polski wrócił do Niemiec, żeby znów zostać wysłanym do Polski, czyli do mnie (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■).
Całość poszła sprawnie. Proces reklamacyjny rozpoczął się 29.09, a skończył 11.10. Aczkolwiek ja byłem dłużej trochę bez telefonu ze względu na wysyłkę prywatną do Niemiec i z powrotem.
Cena?
Koszt naprawy to 114€. Aczkolwiek zostałem mile zaskoczony, ponieważ telefon został naprawiony za darmo w ramach gwarancji. Nie mam wykupionego żadnego pakietu ubezpieczenia i nawet nie wiem, czy Google coś takiego oferuje. Wysyłki kurierskie do/z serwisu i tego kartonika na telefon są w cenie/darmowe.
Całą usługę mamy w języku niemieckim. Oczywiście jeśli chcecie reklamować z innych krajów, tutaj jest lista, jakie obsługują.

Zaloguj się aby komentować
Kiedy odrazu widac ze developer ma cie w d⁎⁎ie xD

Zaloguj się aby komentować
Jeśli wpiszecie w google "pies", albo "kot", to pojawia się przycisk z łapką kota / psa, który można klikać i będzie miauczeć / szczekać
z wykopu ukradłem

Zaloguj się aby komentować
W Norylsku jest takie zanieczyszczenie i tak zimno że Google do zrobienia Street View musiało wykorzystać bioroboty.

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Masz darmowe konto GSuite Legacy (taki GMail w wersji PRO) za free?
No to od 1 lipca 2022 już mieć nie będziesz
Google zamyka usługę i przerzuca wszystkich obecnych userów do Google Workspace.
Użytkownicy mają dwa wyjścia
➤ Zacząć płacić za Workspace (od 23zł/msc/usera)
➤ Przenieść się do konkurencji
Gdzie się migrować? Oto moje propozycje
https://twitter.com/uwteam/status/1484154841769209857
[masz konto na Twitterze? zalajkuj]
A jak to wygląda u was? Będzie wielki exodus z usług Google, zaczynacie płacić, czy może nigdy nie korzystaliście z usług PRO?

Alphabet / google to rak. A workspace to rak z przerzutami. Przeflancowali nas na to gówno, bo korpo-matka na to przeszło i większego crapu planeta ta nie nosiła. Tylko poczta działa jako-tako, a office 365 nam dokupili po niecałym tygodniu (czyli dodatkowo płacą za gównogle, bo przedtem byliśmy w pełni na o365). Ech.
Zaloguj się aby komentować
Firmy Google i icha naruszeniach prywatności nie trzeba chyba nikomu przedstawiać.
Zatem ciekawe ile jeszcze dzisiejszy filmik "Google pracuje dla CIA i Pentagonu" powisi...
Zaloguj się aby komentować
Peertube jest zdecentralizowaną, odporną na cenzurę alternatywą dla YouTube'a, Vimeo i innych platform video. Czym wyróżnia się od znanych wszystkim, zamkniętych platform? Dowiecie się w najnowszym artykule oraz odcinku podcastu „Internet. Czas działać!”
https://www.internet-czas-dzialac.pl/odcinek-27-zalety-peertube-nad-youtube/

Zaloguj się aby komentować
Interesujesz się tematyką prywatności, kontroli użytkowników, rozwiązaniami open-source? Koniecznie zajrzyj do naszej inicjatywy "Internet. Czas działać!". Gromadzimy i omawiamy wiadomości ze świata technologii pod względem prywatności i praw użytkowników. Prowadzimy blog oraz podcast!

Można śledzić nas na naszych niekorpoplatformach
https://video.internet-czas-dzialac.pl/
https://podcast.midline.pl/channels/Midline/
/arek
Wszystkie media tutaj: https://www.internet-czas-dzialac.pl/podcast/
Zaloguj się aby komentować

Interesujesz się tematyką prywatności, kontrolą użytkowników, rozwiązaniami open-source? Koniecznie zajrzyj do naszej inicjatywy "Internet. Czas działać!". Gromadzimy i omawiamy wiadomości ze świata technologii pod względem prywatności i praw użytkowników. Prowadzimy blog oraz podcast!...
Troszkę inny wpis z serii #donislawdev
Tym razem wpis bardziej na temat "przemyśleń" + o tym, dlaczego skasowałem Google Analytics ze swojej strony + inne usługi Gogola.
Coś całkowicie innego niż typowa treść na moim blogu, ale chciałem spróbować czegoś innego.
@GAB Z Google Search Console akurat nadal korzystam :D, nawet z Androida pozbyłem się Googla + wszystkich apek od Googla (mam czystego bez usług Google), tako z innymi miejscami, ale od czasu do czasu do Google Search Console zaglądam.
Chiny, hm też im nie ufam, system oceny społecznej, Hongkong, Ujgurzy. Choć konkurencja zawsze jest pozytywnym zjawiskiem.
Zaloguj się aby komentować
Czy mamy na sali kogoś, kto ogarnia google analytics, ads i GTM?
Udało mi się skonfigurować tag, który liczy wysłane formularze na stronie.
Analytics liczy prawidłowo, ale google ads cały czas krzyczy o skonfigurowanie konwersji.
Co ja tam muszę zrobić?
@Bondziorno nie zawsze trzeba konfigurować to co g. rekomenduje, możesz nie musisz, tu masz info na ten temat https://radekcholewinski.pl/konwersje-google-ads/ także wszystko zależy od tego chcesz osiągnąć.. napisz url tego czego to dotyczy na pw.
Zaloguj się aby komentować
Graliście już w Doodlowe Zawody na Wyspie Czempionów? xD

Zaloguj się aby komentować