Pudełeczko na pierścionek inspirowane motywami roślinnymi, z efektem świecenia w ciemności
Więcej moich szpargałów twórczych jak zawsze na #apaturiart
#rekodzielo #handmade #tworczoscwlasna #diy #rosliny #natura



Pudełeczko na pierścionek inspirowane motywami roślinnymi, z efektem świecenia w ciemności
Więcej moich szpargałów twórczych jak zawsze na #apaturiart
#rekodzielo #handmade #tworczoscwlasna #diy #rosliny #natura



Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Krótki tutorial dla Tomeczka @macgajster w temacie #diy drukowania etykiet w domu xD
#heheszki


Zaloguj się aby komentować
Cześć
#diy #rekodzielo #handmade #tworzzhejto #hobby #tworczoscwlasna #chwalesie #pochwalsie #handmadezpandzia #godofwar #gaming


Zaloguj się aby komentować
#diy #konsole
- Mamo, kupimy Playstation?
- Mamy Playstation w domu.
Playstation w domu:
Z tym, że to jest Playstation. PSTV dokładnie albo jak kto woli Playstation Vita TV. Zupełnie bezsensowa rzecz. Da się na tym grać w to co na PS Vita, ale potrzebny jest jakiś ekran do wyświetlania - telewizor, monitor, coś takiego.
Jeszcze się da strimować gry z PS4 na tym. Ale po co?
Niemniej jednak posiadam to. Kupiłem kiedyś, bo ktoś sprzedawał za grosze
Poza samą ideą, jaka za nią stoi, to jest jeszcze z nią taki problem, że jest bardzo, bardzo lekka i jak np kable są wyżej niż.. ee.. "to na czym leży" (?) to ją te kable podnoszą i mnie to irytuje.
Pomyślałem więc, że zrobię jej stojak. Jako, że nie miałem żadnego pomysłu, to szukając inspiracji
Wyrysowałem, co chcę w Lightburnie, wyciąłem raz w papierze, żeby zobaczyć czy się zmieści, potem w mdf, gdzie okazało się, że nie będzie dobra podstawa (za mało miejsca z tyłu na wtyczkę HDMI), ponownie w mdf i już było dobrze.. i doszedłem do wniosku, że trzeba jakiś ironiczny akcent, żeby pasował do PSTV
Pomyślałem, że dobre byłoby jakieś logo [hmm.. nie wiem, czy wszyscy rozumieją ten żart.. trudno, nie będę tłumaczył
Czego mnie to nauczyło, czym mógłbym się podzielić? Molotov robi jednak mega spraye, Belton robi dobre lakiery w sprayu, a... Moto-Gama
Sory, że dwie takie same fotki, ale na tej jednej nie widać, że napis jest złoty. Na drugiej też, ale mniej
I jeszcze, że szkoda, że nie użyłem jakiegoś podkładu przed tą białą farbą, ale jako że i tak nie mam tutaj żadnego, to nie jestem na siebie zły bardzo ¯\_(ツ)_/¯





Zaloguj się aby komentować
Skrzynka mocno krajobrazowa
Grafika na pudełko projektowana na podstawie zdjęć podesłanych przez zamawiającego. Skrzynka ma 22 x 16 cm, od wewnątrz ma również zdobione wieczko z personalizowanym napisem, a dno jest wyklejone filcem. Z tego, co wiem, została już wręczona jako prezent i bardzo ciepło przyjęta
Więcej moich szpargałów twórczych jak zwykle na #apaturiart .
#handmade #rekodzielo #diy #tworczoscwlasna #przyroda #gory #natura


Zaloguj się aby komentować
Jest mi niezmiernie miło zaprosić was do odsłuchania mojego trzeciego albumu :3
Może przypaść do gustu słuchaczom #coldwave #synthwave czy #electropop
Dostępny na Spotify i Apple Music
Nie umiem w mastering więc tę kwestię ogarniam tak żeby brzmiało dobrze w moich słuchawkach i na mój gust - z góry przepraszam audiofilów.
Ogólnie to moje pierwsze wydanie z którego jestem w miarę jako tako zadowolony, zmagałem się z wypuszczeniem go ponad rok, ale w końcu uznałem że nie ma sensu dalej dłubać.
Miłego słuchania! :3
#muzyka #homerecording #diy #hobby

Zaloguj się aby komentować
#pcmasterrace #dekoracjawnetrz #diy
Szukam czegoś na kompie i oczywiście nie ma, ale znalazłem cos innego. Pokazywałem już moją obudowę do PC? Teraz ma też kółka z przodu, bo.. Z różnych powodów - miedzy innymi tak jest łatwiej ją obsługiwać, pasuje do drugiej bardziej i inne. Nie wiem czy wygląda lepiej. Moim zdaniem nie

Zaloguj się aby komentować
Wielu z Was pisało w komentarzach we wcześniejszym wpisie że naprawa nie ma sensu. Owszem.
Wielu z Was pisało że spawanie korpusu nie ma sensu i to nie zadziała. Owszem.
Mieliście rację i zarazem myliliście się
Ale do rzeczy:
Prania testowego nie było.
Spawanie miało sens bo po decyzji o rozbiórce korpusu po prostu użyłem młotka i nie poszło łatwo nawet w miejscach spawania
Podczas kształtowania termoplastycznego korpusu by beben o niego nie ocierał odkryłem że rant i miejsce przetarcia było tylko jednym z elementów (użyłem kamery endoskopowej).
Korpusu najprawdopodobniej się skurczył wskutek użytkowania, a...
Przyszła pierwsza paczka z USA z akcesoriami do #atari1088xel, więc trochę sobie polutowałem.
Jednym z rozszerzeń wymaganych do działania tego sprzętu jest Ultimate Atari Video. Projekt płyty małego #atari nie jest, co może być dla niektórych zaskoczeniem, idealny. Jednym z problemów jest to, że obwód wideo współdzieli zasilanie i masę z mocno siejącymi po nich elementami, takimi jak pamięć DRAM, co jest po prostu widoczne na ekranie. Dlatego powstało UAV, które zastępuje cały oryginalny przetwornik anologowo-cyfrowy zbudowany na układzie CD4050. Oprócz poradzenia sobie z powyższymi szumami, ma jakieś szmery bajery lepiej synchronizujące sygnały luminancji i chrominancji, co eliminuje takie charakterystyczne ząbki dobrze widoczne na zdjęciach z napisem Hejto. Dlatego projekt płyty Atari 1088XEL nie przewiduje w ogóle miejsca na klasyczny układ - ładujemy tam UAV i tyle.
Kupiłem od razu dwa egzemplarze, jeden przeznaczony do XEL, a drugi do klasycznego Atari, by już teraz sobie zamontować i zobaczyć efekt. A ten może nie jest jakoś powalający, bo to jednak nadal sygnał analogowy po S-Video, ale jest widoczny. Zniknęły te ząbki, obraz się wygładził, jest mniej zaszumiony, w kolorach różnicy nie widzę (ale ja ogólnie słabo widzę kolory :D).
Oprócz tego do zbudowania XEL potrzebny jest kwarc 3,546894 MHz, który generuje podstawowe taktowanie Atari z odpowiednią dla systemu PAL częstotliwością (3,546894 dzielone przez 2 daje ~1,77 - częstotliwość taktowania procesora w Atari XE PAL i SECAM, NTSC ma trochę inną). Tu nie wiem, co strzeliło do głowy projektantowi XEL, by go wykorzystać - problem w tym, że o ile kwarc dla NTSC (3,579545 MHz) jest nadal produkowany i można go kupić za grosze, to ten dla PAL już nie - trzeba to pozyskać z oryginalnego sprzętu. Co gorsze, późniejsze modele serii XL i wszystkie XE z niego nie korzystały. Dostały one nowy układ scalony Freddie, który pozwalał na wykorzystanie kwarcu 14,187576 (oczywiście nadal produkowanego), dzieląc jego częstotliwość przez 4 i uzyskując pożądane 3,546894. Łatwo sie więc domyślić, że tych kwarców nie jest na rynku wiele i będzie z tym coraz gorzej. Teoretycznie ktoś już robi zamienniki wykorzystujące właśnie ten czterokrotnie szybszy kwarc i podzielnik, ale nie wiem jak taka płytka z zamiennikiem fizycznie weszłaby do 1088XEL.
Ma szczęście w The Brewing Academy, gdzie kupowałem UAV, był też ten właśnie kwarc, więc przy okazji wziąłem. I tym większe było moje zdziwienie, gdy zobaczyłem, że dostałem cztery sztuki i adnotację, że z nimi to różnie bywa, powinny działać, no ale na wszelki wypadek wysłali cztery. Sprawdzę wszystkie, a na resztę działających na pewno znajdę kupców.
Wracając do rozszerzeń, ostatnia rzecz. 1088XEL umożliwia podłączenie myszki i klawiatury na PS/2, co oczywiście wymaga mikrokontrolerów, bo Atari tego protokołu nie obsługuje. A mikrokontrolery trzeba zaprogramować. A na czym najlepiej to zrobić, jak nie na Atari?
#elektronika #starekomputery





Zaloguj się aby komentować
#diy #fallout
Myślę, że wymienię mechanizm i wskazówki, bo przez to, że tyle napaćkane tam w środku jest to nie wiem, która godzina
@trixx.420 - miałeś rację. Trzeba było bardziej rzułty
Zwykłe kółko z napisem bez obramowania i szyby. Koło i wskazówki. Ale w tym poza wskazówkami (i mechanizmem) nic już nie zmienię.


Zaloguj się aby komentować
#pracaspawaczamnieprzeistacza xDD
Udało mi się pospawać korpus bębna w pralce i to za pomocą lutownicy gazowej
Wyszło lepiej niż się spodziewałem, spoina jest sztywna i dobrze przylega. Nawet robiłem próby wytrzymałościowe podważając miejsca spawania i spaw świetnie trzyma.
Niestety podczas spawania, ciała powierzchnia pod wpływem temperatury lekko opadła i bęben ociera o korpus. Czyli jutro czeka mnie zabawa z opalarką: podwieszę bęben i od dołu nagrzeję całą powierzchnię i lekko odciagnę by korpus nie stykał się z bębnem.
Czy to ma sens?
Tak, gorzej już nie będzie.
Skąd pewność że uda mi się "odciągnąć" tą część korpusu?
Polipropylen jest dosyć plastycznym tworzywem i do tego łatwym w obróbce termoplastycznej. Tak się składa że u mnie w #pracbaza mamy dział produkcji obudów z tworzyw sztucznych (wtryskarki) i m.in. używamy polipropylenu. Szybka konsultacja i już wiem jak się do tego zabrać.
Jutro update
#majsterkowanie #diy #zrobtosam





Zaloguj się aby komentować
Pudełeczko szopowe z efektem świecenia w ciemności
Jeśli ktoś chciałby zamówić pudełko z własnym motywem, czy to małe, czy duże, czy dla siebie, czy na prezent, zapraszam - mam aktualnie wolne terminy
#rekodzielo #handmade #diy #hobby #zwierzeta #przyroda #tworczoscwlasna




Zaloguj się aby komentować
Dwa miesiące temu zepsuła mi się lodówka LG (padł kompresor, sprawa reklamacyjna w toku). Równolegle z tą lodówką zakupiłem pralkę Candy, model Bianca.
Kilka dni temu pojawił się wyciek wody od spodu więc pralka wyjechała z szafy i po zdjęciu tylnej pokrywy zauważyłem wyciek z zespołu piorącego. Pierwsze podejrzenie padło na uszczelkę pomiędzy dwiema polowkami skorupy bębna.
Zacząłem demontować poszczególne elementy by wyciągnąć cały zespół (demontaż poszczególnych elementów jest łatwy). Niestety ten model nie ma odkręcanej przedniej części obudowy więc cały zespół trzeba wyjąć od góry, czyli po prostu go wyciągnąć. Jest to o tyle trudne że...
Robię porządek z łącznikiem elastycznym kolumny kierownicy. Ten co był, po rozebraniu, ukazał oznaczenie "83" w kółku, czyli rocznik 1983. Oryginalny, fabryczny łącznik tego samochodu. Nic dziwnego, że po 40 latach wygląda jak wygląda.
Żeby jednak dorwać się do tego kawałka gumy musiałem zdjąć mocowanie z wieloklinu maglownicy. Śruby tak się zapiekły, że dopiero mając wszystko w imadle mogłem je ruszyć.
Po umyciu i wyszczotkowaniu mocowania na wierzch poszły trzy warstwy czarnego matu ze spreja.
#macmajster #prestizowygruz2 #diy #zrobtosam #mechanikasamochodowa





Zaloguj się aby komentować
W kwestii zrobienia samemu, to wyjąłem, oczyściłem i zawiozłem w obie strony. Patrzcie jednak jak pięknie się świeci na rzułto
A na dokładkę 10 zestawów mocowania skrzyni do Malucha i Fiata 500. Te na srebrno, bo się pogubili i nie wiedzieli czyje to graty
#macmajster #prestizowygruz2 #diy #zrobtosam #maluch #fiat126p



Zaloguj się aby komentować
Bateria naprawiona. Sporo tej plecionki poszło na oryginał. Tutaj w zamienniku mniej, bo nawet na cynie przycinają, ale kupka się uzbierała. Niestety jeden fakap - jedna blaszka się urwała (4 zdjęcie). Poradziłem sobie, ale mam wrażenie że na wszystkim tną w zamienniku i te blaszki są cieńsze.
#baterie #diy #samnaprawiam #elektronarzedzia #chwalesie





Zaloguj się aby komentować
#diy #majsterkowanie
Dziś nie o gitarach. Zresztą nie ma tagu "gitara", więc dlaczego miałoby być?
Mam takie miejsce na ścianie, gdzie LATA TEMU wisiał zegar. Pomimo tego, że od lat tam nie wisi, łapię się czasem na tym, że spoglądam w to miejsce, żeby się dowiedzieć, która godzina. Co ciekawe, nie wydaje mi się, żebym się tak zachowywał przez wszystkie te lata, więc może to początek jakiegoś Alzheimera czy innej demencji. Lada chwila powinni wprowadzić leki, więc luz.
Niemniej jednak pomyślałem, że przydałby się tam zegar. Nawet mam jeden z tych starych, jakie tam wisiały (bo "wisiał tam zegar" to był skrót myślowy - wisiały tam ze dwa albo trzy; nie że równocześnie, wiadomo o co chodzi).
Problem w tym, że ten stary mi się nie podoba. Żeby nie przedłużać tej fascynującej historii:
pomyślałem, że zrobię se sam; pomyślałem, że może z jakiejś gierki; najpierw chciałem z taką teksturą z Dooma - takiego demona zielonego, co tam na ścianach są, ale uswiadomiłem sobie, że nie mam działającej drukarki, a w inny sposób to za dużo roboty dla maszyn (mam takie zaburzenie, że uczłowieczam albo przynajmniej animizuję maszyny i martwi mnie, że się męczą itp
Zrobiłem więc projekt, wyciąłem i wrzucam, żeby poza pokazaniem, jaki to super będę miał zegar, zapytać:
Mam spray, ale on nie jest tak żywo czerwony. Jest bardziej bordowy. Myślicie, że może być czy kupować czerwony, bo bordowy to spierdoli? (białego też nie mam, ale tu bez wątpliwości - musi być biały)


@emdet Teraz piszesz??! Już kupiłem czerwony spray!
Zaloguj się aby komentować
#baterie #diy #samnaprawiam #elektronarzedzia #chwalesie
Bateria zadziałała, mimo że miałaaaaa baaaaardzo nisko. Niecałe 11V. Wskaźnik naładowania w ogóle nie reagował. Ale po wrzuceniu do ładowarki od razu ożyła i wskaźnik razem z nią

Zaloguj się aby komentować
#baterie #diy #samnaprawiam
Wiecie może jakie są książkowe wartości napięcia dla takiego balancera? Chodzi o złącza B1+, B2+ itd.
Makita 18V jakby co.

Zaloguj się aby komentować