Łóżko piętrowe miało dotrzeć za dwa tygodnie. Chłopaki w stolarni chyba się nudzili bo przyszło dzisiaj. No cóż, sprzęgło w motocyklu musi poczekać
#majsterkowanie #diy



Łóżko piętrowe miało dotrzeć za dwa tygodnie. Chłopaki w stolarni chyba się nudzili bo przyszło dzisiaj. No cóż, sprzęgło w motocyklu musi poczekać
#majsterkowanie #diy



Zaloguj się aby komentować
#elektronika #diy #majsterkowanie
Zgubiłem gdzieś multimetr. Przepadł.
Miałem jakiś stary rupieć, więc niby nie wielka szkoda, ale jednak nowy jest potrzebny.
Nie mam wysokich wymagań, nie musi mieć oscyloskopu, nie musi być turbo dokładny, ale żeby nie był też paździerzem.
Możecie polecić coś w sensownej cenie?
@yerboholik duze cyfry, brzęczyk działa wystarczająco dobrze, podświetlenie, brak autozakresu (dla mnie zaleta, ty może wolisz mieć)
94zł mi wyświetliło
https://a.aliexpress.com/_EzxFC7S
Niezależnie od modelu, który upatrzysz sprawdź na youtube/na żywo jak działa test ciągłości, bo w niektorych brzęczyk potrafi zadziałać po sekundzie, albo i później
Zaloguj się aby komentować
#diy #budujzhejto #rekodzielo
No to poleciałem, nóż już zahartowany, chyba dobrze wyszło bo dźwięczy jak cholera. Teraz jeszcze trzeba odpuścić w piekarniku i jutro jak dobrze dlubne rękojeść.
Tu rozpalanie ogni piekielnych starym węglem drzewnym:
Sam proces hartowania:
No i tak brzmi teraz:

Zaloguj się aby komentować
@winet nazwij go Miecz Zemsty, bo jest do tego gotowy motyw muzyczny, autorstwa Barda z Kielc ( ͡° ͜ʖ ͡°) https://youtu.be/-YtJ7fc34EA?si=OOitlJz0tzZUm_Yw
Zaloguj się aby komentować
#diy #lifehack
Może nie są to jakieś istotne lifehacki. Jeden jest w miarę
https://www.makercase.com Nie wiem, czy jest taki.. takie coś dla stolarzy. Powinno być, ale nie znalazłem na szybko. Jest dla użytkowników CNC. Taka strona, gdzie sobie możesz wymyślić pudełko, wpisujesz wymiary, grubość materiału itp, itd i to generuje SVG albo DXF (takie pliki
Jaka jest przewaga tego rozwiązania nad siedzeniem z ołówkiem i zastanawianiem się jakie powinny być wymiary? Zastanawianie się nie musi być mocną stroną każdego
(pudełko na zdjęciu nie jest nawet z drewna, bo 2mm MDF to raczej papier)
Drugi to bardziej recenzja niż lifehack. Co się będziemy oszukiwać? W ogóle nie ma tu elementu LH w sumie
I trzeci z d⁎⁎y, żeby były trzy ¯\_(ツ)_/¯ ale bliżej LH niż drugi. Myślę, że większość wie jak przesyłać swobodnie pliki z telefonu do PC i odwrotnie, ale jak przesłać błyskawicznie np numer paczki inpostu, jaki dostaliście w mailu, żeby go wkleić do aplikacji bez zapisywania go do pliku? Załóżcie sobie na swoim Telegramie kanał i tam wklejajcie. Ewentualnie w innym programie/aplikacji która ma wersję na telefon i desktopa.
That's all, guys and remember to subscribe to my channel!
Chandra Singh





Zaloguj się aby komentować
Jakiś czas temu żona poprosiła mnie na święta o szkatułkę na biżuterię bo w obecnej była za mała. Nawet wyrobiłem się w czasie co nie jest takie oczywiste jak ma się 2 miesiące czasu (później się zabiorę mam jeszcze czas). Luba zadowolona to stwierdziłem, że podzielę się zdjęciami gotowego produktu.
Materiał dąb i jesion (tylko wewnętrzne listewki na bokach szkatułki). Wzorek na wieczku z listewek ok 2cm szerokości.
Wymiary zewnętrzne ~25cm szer 19cm długość i 11cm wysokość.
2 warstwy szybkoschnącego lakieru do zabawek altaxa.
Oczywiście nie wszystko wyszło idealnie, niektóre rzeczy widać gołym okiem ale pierwszy raz robiłem coś takiego i jestem zadowolony.
#majsterkowanie #diy i #stolarstwo bo materiał musiałem sobie sam przygotować i obrobić





Zaloguj się aby komentować
Dawno nie pokazywałam nic Lovecraftiańskiego
Korci mnie, żeby dodać więcej macek po bokach, ale z drugiej strony nie chciałabym przegiąć - to czas, kiedy pudełeczka po zejściu z warsztatu trafiają na półkę "w trakcie" i czekają, aż się zdecyduję
Więcej szpargałów twórczych z Pracowni Apaturium jak zawsze na #apaturiart .
#rekodzielo #handmade #lovecraft #diy #hobby #tworczoscwlasna


Zaloguj się aby komentować
Słoik z odzysku, piasek został z filtracji, kamienie i drewno plażowe, parę szyszek, kuktasów i nie trzeba mi przypominać co pół roku... Ziuuu i cieszy oko.
Ps. Samuraje od chińczyka pilnują żeby sie robactwo nie lęgło.
Trochę #chwalesie i #diy #rosliny #kaktusy



Zaloguj się aby komentować
Cześć
#diy #rekodzielo #tworzzhejto #handmade #handmadezpandzia #tworczoscwlasna #pochwalsie #chwalesie #skyrim #theelderscrolls

Zaloguj się aby komentować
Czas wrócić do #niepoprawnetoledo , bo się samo nie zrobi. Zatrzymała mnie jakaś usterka elektryczna, a poizolowałem już wiązkę bo było ok. Chyba przez próby spasowania deski się coś zjebało
https://www.facebook.com/SeatToledoR32/
#samochody #motoryzacja #diy
Zaloguj się aby komentować
#rekodzielo #diy Octopuss Knitting pattern by Jill Watt

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Cześć
#diy #rekodzielo #tworzzhejto #handmade #handmadezpandzia #tworczoscwlasna #pochwalsie #chwalesie
#hejtoswatki

Zaloguj się aby komentować
Okej, pytanie to ekspertów. Jestem trochę noga, jeśli chodzi o elektrykę, a chciałbym naprawić to o i owo w mieszkaniu. Są jakieś na tyle dobre książki/ tutoriale/ for dummies, żebym mógł się tym sam zająć? Chodzi mi o wymianę gniazdek, czujniki ruchu, bezpieczniki itp.. No wiecie, żeby prąd mnie nie kopnął i takie tam
#pytanie #elektryka #diy
Zaloguj się aby komentować
#rekodzielo #diy Hector the Pigeon by Tessa Creations

Zaloguj się aby komentować
Kiedyś już pokazywałam te pudełeczka na warsztacie - tak wyglądają na porządniejszych, już nie-roboczych zdjęciach. Przy okazji poeksperymentowałam sobie trochę z nowym setupem do fotografowania skrzynek. Nadal nie jestem pewna, czy to już to, ale tak długo kombinowałam z kolorami i tłem, że na razie chyba nic lepszego nie wymyślę...
Więcej moich szpargałów twórczych jak zawsze na #apaturiart
#tworczoscwlasna #rekodzielo #handmade #diy #art #hobby #ksiezyc




Zaloguj się aby komentować
#gitara #diy #klhcosrobi
Dziś jakoś specjalnie ciekawie nie jest. W sensie technicznym, bo jest niezwykle ciekawa anegdota
Tag, żem wymyślił, a gitary się kończą. Z takich, które mam zaplanowane to jest... eeee.. niech no policzę.. trzecia od końca. Może czwarta, ale w zasadzie każda po tej, to jest zdecydowane podniesienie poprzeczki i każda kolejna będzie taką poprzeczką jeszcze wyżej. Mam nadzieję
Wracając do tej. Kupiłem ją dawno temu, bo miała zamontowane EMG. To takie przetworniki są. Na baterię
Jak widać na główce to jest Richwood. Trochę wyżej niż Everplay
Z gitarą tą związane są dwie rzeczy. Jedna to moje ambitne plany, których nie ujawnię w tym momencie, ale są takie i są naprawdę ambitne
Historia Pani Marzeny
Kiedy już wymontowałem te EMG i przełożyłem je do innej gitary to nadszedł moment, kiedy trzeba było założyć do TEJ inne przetworniki. Były (i są) to te, które były pierwotnie zamontowane w gitarze, do której poszły EMG. O ile wyjęcie ich stamtąd było bardzo proste, bo przeciąłem po prostu kable z myślą "potem je zlutuję z powrotem", to założenie ich z powrotem zdecydowanie było ponad moje (zwłaszcza ówczesne) umiejętności. Mogę na jeden raz polutować ze dwa, trzy kabelki
Zapytałem więc na miejskiej grupie na FB, czy ktoś może lutuje i mi to zlutuje i odezwała się Pani Marzena. Że zlutuje. Pojechałem więc do niej, powiedziałem, że na spokojnie niech się nie spieszy, niech polutuje jak dziecko zaśnie
Tak mnie to zszokowało, że nie kłóciłem się tylko dałem jej te 10 zł, podziękowałem, pobłogosławiłem dziecko (tego nie jestem pewien, więc może nie błogosławiłem
Wracając do meritum. Gitara jest gitarą "tanią". Jest wiele różnic między gitarami tanimi, a drogimi (i wielu różnic też nie ma
Poprzedni właściciel, widzę, włożył też trochę pracy w gryf. Zastanawiałem się nawet, czy nie wymienił progów. Nie wiem, ale na pewno je skrobał, bo sporo śladów zostało.
Ja miałem w planach tylko szlifowanie, koronowanie i polerowanie progów i wiadomo, że zmianę strun. Myślałem o tym, żeby wymienić te dwa zapadnięte markery i nawet kupiłem o Chińczyka takie fajne abalone (tak, te są jakies takie białe, pseudoperłowe, ale ja jestem wielkim fanem wikipedia.org/wiki/Kintsugi
Gitara jest tania i oporowała trochę przy ustawianiu. Już samo ustawienie gryfu do szlifowania było zaskakująco.. nieproste. Potem samo szlifowanie też nie szło jak zwykle i przy koronowaniu również jakieś dziwne efekty się pojawiały. Przy szlifowaniu nic się nie wydarzyło, chociaż musiałem progi szlifować trzy razy (zwykle robię to raz). Zmieniłem jeszcze białe nakładki potencjometrów na czarne i to tyle w sumie.
Jeszcze wymieniłem siodełka na kościane. Prawdopodobnie jest kościane. Tak smakuje
Myślałem, żeby zrobić coś z elektroniką, bo te przystawki dziwnie się zachowują w tej gitarze. Nie wiem, czy można to nazwać mikrofonowaniem, ale wydają więcej dźwięków niż powinny. To pewnie kombinacja tego, że mają wysoki sygnał z tym, że gitara jest bardzo lekka i rezonuje. A może to wynika z czegoś innego? Myślałem, że zawoskowanie byłoby dobrym pomysłem (zalewa się woskiem pickupy, w sensie środek) ale bez przesady. Moje plany związane z tą gitarą nie wymagają zawoskowania przetworników
Jaki jest efekt? Poza tym, że muszę coś podłożyć pod siodełko, bo jest za niskie (jest znacznie niższe niż pierwotne) to efekt jest bliżej "ech, niech będzie" niż "no ok, nawet, nawet"
A jeszcze wracając do tych zapadniętych markerów. Bo czytam tu opinie, że to nic takiego. No, bez jaj





Zaloguj się aby komentować
Paaaaaaanie, takich cudów, to nawet w Erze nie było.
BTW Podziwiam ich nowatorskie podejście do mechaniki.
#heheszki #diy #mechanikasamochodowa #gownowpis
Zaloguj się aby komentować
Stary, pamiętaj że w twoim życiu lub krótko po nim może nadejść moment kiedy spytają cię ile razy w życiu zapiorunowaleś zasilacz dachowy.
I lepiej żebyś w tym momencie miał dobrą odpowiedź.
#diy
#majsterkowanie
Gx

@Man_of_Gx niejednego zasilacza używałem na dachu: do telefonów, do laptopów , prostownika na dachu auta... Czy to znaczy że mogę usnąć spokojnie wiedząc, że mam o czym rozmawiać w kluczowym momencie gdy już mnie zapytają?
psss...:nigdy nie używałem na dachu starego gównianego ups z panelem zamiast aku, ale o tym też mogę podyskutować gdy zobaczę takie świństwo bez zabezpieczenia przy moich nowiutkich chinskich 🤗
Zaloguj się aby komentować
Czy istnieje urządzenie, które mogę podłączyć do rutera, aby łączyło się z sygnałem 5G, aby mieć internet w domu?
Kończy mi się oferta na internet i tutaj gdzie mieszkam, luty to najgorszy moment, aby brać nowy kontrakt (coroczne podwyżki lądują w marcu i kwietniu).
Wymyśliłem, że kupię kartę sim z nielimitowanym intenretem na 3-4 miesiące, aż pojawią się nowe oferty na internet stacjonarny.
Wiem, że mogę zrobić hotspota ze zwykłego telefonu ale jakość tego połączenia będzie słaba. Chciałbym podłączyć jakiś dongle to mojego rutera domowego, aby w taki sposób działało.
W tej chwili używam ASUS ZenWiFi AX WholeXT8
Miłego poniedziałku!
#komputery #siecikomputerowe #internet trochę #diy
@boogie Opcji jest sporo, żadna idealna, większość wymaga wiedzy, lub chęci zdobycia wiedzy techniczno-sieciowej.
Najlepiej jakby fabryczny soft routera obsługiwał modemy po USB. Szansa bardzo niewielka. Pogooglaj za tym jeśli dasz radę.
Można się bawić we wgranie jakiegoś Openwrt zamiast fabrycznego softu, ale jeśli tego nigdy wcześniej nie robiłeś będzie to trochę droga przez mękę. Ja takie setupy robiłem z modemami LTE - problem był też z zasilaniem modemu przez USB, musiałem dodatkowego powered huba wstawić pomiędzy modemem, a routerem. Wtedy znośnie działało.
Są gotowe modemy 5g, które wypuszczają kabel ethernet, ale to droga sprawa, droższa niż modem z 5g. Nie warta zachodu moim zdaniem. https://cradlepoint.com/products/endpoints/
Opcja dosyć stabilna, ale upierdliwa - jakiś Raspberry Pi (albo jego klon) z modemem po USB, spięty ethernetem z modemem. Ja tak miałem net w mieszkaniu przez dobre 4 lata, i działało ok (jak na sieć po LTE).
@LondoMollari miałeś świetny pomysł i chyba mój problem się rozwiązał: https://www.youtube.com/watch?v=458qDDXNxOc&t=3s
Zaloguj się aby komentować