#chlopakizdzialeczek #hobby #diy wrzucam maly progres, jutro ruszamy z podloga, szafki wiszace bede mogl w koncu powiesic bo sufit gotowy i pozbede sie tych regalow z d⁎⁎y


#chlopakizdzialeczek #hobby #diy wrzucam maly progres, jutro ruszamy z podloga, szafki wiszace bede mogl w koncu powiesic bo sufit gotowy i pozbede sie tych regalow z d⁎⁎y


Zaloguj się aby komentować
Zrobiłem sobie szafkę wiszącą. Wyszło tak trochę dla siebie a trochę dla obcego.
Boki ze wszystkiego co leżało pod ścianami - dąb, jesion, buk, zwykły, buk parzony, iroko, meranti, sosna i świerk.
Front z dębu malowanego na czarno bo sama biel.
#stolarstwo #diy #meble



Zaloguj się aby komentować
Jadąc we środę do pracy, gdzieś w połowie trasy, wbijam trzeci bieg, puszczam sprzęgło, a tu dup, wyje jak jedynka. Kurdebele.jpg
No to dla testu wbijam czwórkę, wchodzi dwójka. Kurdebele2.jpg
Dojechałem jadąc 40 km/h. Na szczęście ruch był dziwnie mały. Przy parkowaniu zauważyłem, że wstecznego to nie ma, ale za to rusza na tym biegu do przodu. Wracając do domu spróbowałem wbić wsteczny-przedni bieg, pojawiła się czwóreczka. No to na fali fartu wbijam wsteczny-trzeci i... ej, mam wszystkie biegi poza wstecznym!
Dziś postawiłem diagnozę. Taka gumowa tulejka wzięła i się wysunęła ze swojego szczęśliwego miejsca, przez co drążek sterujący nie obracał się w pełni, a tylko przesuwał
Na szczęście wsunięcie tego elementu jest niełatwe jeśli posiada się tylko dwie ręce
#macmajster #fiat126p #maluch #mechanikasamochodowa #diy #zrobtosam #samnaprawiam


Zaloguj się aby komentować
Tym razem projekt inspirowany częściowo technologią Hextech z uniwersum #arcane #leagueoflegends - duża skrzynka-książka w odcieniach błękitu i fioletu. Tradycyjnie, grafika nałożona na pudełko ręcznie w technice decoupage, szklane kaboszony wkomponowane w detale wypukłe na wieczku, zdobienia wykonane opalizującą pastą szklistą, całość lakierowana. Po bokach imitacja stron metalizowana pod kolor całości, z boku dwa metalowe zapięcia, wnętrze wieczka zdobione, na dnie czarny filc. Na "grzbiecie" imitacje skórzanych pasków i elementów metalowych z malowanej glinki.
Zainspirowana klimatami Hextech, przy okazji pracy nad tym zamówieniem wdrożyłam w pracowni nową technologię (ale bez dotacji z KPO
Więcej moich szpargałów twórczych tradycyjnie na #apaturiart
#rekodzielo #handmade #tworczoscwlasna #diy #chwalesie #hobby #gry #rpg





Zaloguj się aby komentować
Operacja się udała, nawet pacjent przeżył.
#diy #samnaprawiam



Zaloguj się aby komentować
Jadziem z drugą puchą w przewody wentylacyjne
#diy #samnaprawiam #zrobtosam

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Dotarł przeciwsmrodek do klimy, więc działam.
#diy #samnaprawiam#zrobtosam

Zaloguj się aby komentować
#konstruktorelektrykamator
Dobra, kolejne zdjęcie z trwającego projektu #DIY
Wygląda trochę jak jakiś stempel do wycinania.
Ale to nie to. W ścieżkach wyznaczonych przez płaskowniki będzie włożona gumowa uszczelka.
Wymiary zewnętrzne stalowej płyty to 40x60cm, więc mam prawie 2000cm² powierzchni, co przy próżni jaką robi pompa na poziomie -0,97 bara daje prawie 2t siły odrywającej, a że planowane elementy do podniesienia nie będą miały więcej jak 800kg (bo wciągarka więcej nie da rady) to mam Safety Factor jakieś 2,5. Chyba wystarczający dla takiego sprzętu. Wewnętrzna mniejsza powierzchnia już nie jest taka uprzywilejowana, bo ma ok 700cm2 powierzchni, przy SF 2,5 ma 280kg udźwigu. To i tak sporo, bo to będzie jakieś 1,5m2 płyty granitowej, a specjalnie jest taka wąska żeby można było łatwo podnosić małe wąskie elementy.
Dzisiaj dzień malowania, najpierw podkład, pewnie ze dwa razy, a potem farba dwuskładnikowa żeby była odporna na większość warunków w jakich będzie to pracowało, czyli pył i woda.
Jak już pomaluje i złożę do kupy to zrobię wpis z podsumowaniem i całkowitym opisem.
A tak z trochę innej beczki.
Wczoraj był chyba jeden z najpozytywniejszych dni od bardzo dawna. Mimo że wydałem kupę kasy będąc w Puławach, to jednocześnie pogadałem z @CebulaZRosołu połaziliśmy po mieście. Odebrałem paczkę od @PanKon ze śliweczkami, zeżarłem ich sporo i nie dostałem sraczki. Pojeździłem rowerem, spotykając po drodze kilku znajomych. Tak pozytywny dzień że aż dziwny. A chyba tak to powinno wyglądać. #Depresja ty k⁎⁎wo. Dzisiaj może będzie podobnie.
Aaa, i jeszcze jedna rzecz. Będąc w Puławach, leżąc w gabinecie zegarek stwierdził że to jest czas drzemki. Tak medycyna poszła do przodu, że tętno i oddech miałem jak bym spał. Bazując na wspomnieniach to w innym gabinecie policzyło by mi to jako trening Kardio a nie sen.
Wakacje zbliżają się nieubłaganie do końca, jutro już przedsmak roku szkolnego. Bo mamy radę pedagogiczną na rozpoczęcie roku. Niby zaplanowana na 8:30 ale ja pojadę sobie wcześniej, zobaczę co się działo na warsztatach, może ktoś będzie, pogadam z kimś.


Do tego podnośnika rozważ podłączenie sprężonego powietrza. Takie systemy często tuż przed przyssaniem zdmuchują zanieczyszczenia z powierzchni i dopiero wtedy zawór przełącza na próżnię. No i koniecznie zbiornik buforowy między pompą a przyssawką, nie musi być duży, na dole zbiornika zawór do spuszczania kondensatu.
Zaloguj się aby komentować
No i pojebało babę... (czyt.: mnie)
Miałam się już w to nie bawić, ale zawsze miałam słabość do tych "mini-światów" wsadzanych między książki
Tym razem przynajmniej kupiłam do tego jakiś sensowny klej xD
#diy #modelarstwo

@Jakly ja polecam bardziej taki klej https://www.mojehobby.pl/products/Tamiya-Craft-Bond.html?srsltid=AfmBOopEbXOvSM-9aatEuL9jLwDLE0_ANy-PB3GGo9GJj66NqYFZjMsv
Świetnie też działa polski klej modelarsko intrologatorski Magic
https://allegro.pl/oferta/klej-magic-magiczny-w-tubie-z-aplikatorem-45g-kamaben-14385402248
A zbudowałem w życiu wiele dioram i dobry klej jest ważny ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Zaloguj się aby komentować
piwerko otwierane popsutym rezystorem nawiewu, se kuwa zasłużyłem se
#diy #gownowpis #pijzhejto

Zaloguj się aby komentować
Pod maską ogarnięte na tip top, w kabinie dokończę, kiedy przyjdzie nowy filtr przeciwpyłkowy i "odtrutka" do klimy, czyli powinno to być jutro.
#diy


Zaloguj się aby komentować
Czy wymiana rezystora od nawiewu zasluguje na 100
#diy
edit
no i #hejtowyzwanie za wpisy, ale jakbyście wszyscy tutaj raz kliknęli to myślę, że wystarczy
edit2
Dodałem trzy fotki, żeby bylo widać ile jest z tym pierdolenia.




Zaloguj się aby komentować
#diy #ogrodnictwo #ogrod
Jak z beczki 200L zrobić palenisko do gałęzi i liści? Wszędzie czytam o otworach wentylacyjnych ale uczciwych zdjęć to nikt nie ma ile ich ma być ani jakie. Dajcie foty co macie stworzone i jak się sprawdza żebym nie taranował otwartych drzwi
Zaloguj się aby komentować
Zamontowałem sobie wczoraj oświetlenie na ogródku. Muszę przyznać że nie sądziłem że 10 watowy naświetlacz LED z biedry da taki efekt
#ogrodnictwo #diy


@Fly_agaric Najlepiej lampę z Porsche Cayenne xD
Kiedyś była plaga kradzieży tych lamp na zachodzie, bo ponoć były idealne do takiej uprawy.
https://autokult.pl/zlodzieje-lamp-od-porsche-do-czego-ich-uzywaja,6808797433734785a
Zaloguj się aby komentować
Jak zrobić artefakt?
Chcę jako dodatek do Cosplayu zrobić meduzę albo złotą rybkę.
#stalker #diy #modelarstwo
Zaloguj się aby komentować
Skrzynka-książka w klimatach #baldursgate - w końcu udało mi się zrobić jej ładne zdjęcia
Tradycyjnie decoupage na drewnie, imitacja wypukłych "stron" po bokach metalizowana na kolor starego złota, do tego ręcznie formowane i malowane detale wypukłe z glinki oraz lekko wypukły motyw z pasty szklistej. Wnętrze wieczka zdobione grafiką w ramce z wypukłymi narożnikami, dno wyklejone czarnym filcem, od zewnątrz metalowe zapięcie.
Więcej moich szpargałów twórczych jak zawsze na #apaturiart
#handmade #rekodzielo #diy #hobby #chwalesie #fantasy #fantastyka #dnd #dungeonsanddragons #rpg





Zaloguj się aby komentować
Tym razem nie będzie tak dramatycznie i wesoło jak poprzednio, niemniej była potrzebna dogrywka by ogarnąć jeszcze parę rzeczy.
Kumpel dał się przekonać na dwa punkty świetlne w korytarzu w układzie z zastosowaniem wyłączników schodowych. Parę kabli i wywala fazę xD
Po weryfikacji połączeń szybko okazało się że jeden kabel się złamał i dotykał L w odpowiednim połączeniu, a że był w sekcji N to zwarcie gotowe. Po ponownym montażu wszystko działa jak należy.
Bo w sumie co to za sztuka zrobić z kabli spaghetti
Podczas klejenia dziur i otworów po boazerii, odpadł płat tynku i ukazał się taki oto widok.
He he he
Kabel łączył puszkę z...
18+
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Specjalnie tak późno żeby nikt nie zobaczył.
Przyszła ostatnia i jedyna potrzebna do zakończenia projektu #prestizowygruz2 część!
#macmajster #diy #zrobtosam #mechanikasamochodowa #heheszki #roversd1 #rover #sd1
Teraz tylko założyć i sprawdzić 🥲

Zaloguj się aby komentować