Kto bogatemu zabroni?
#budownictwo #zima #ogrzewanie

Kto bogatemu zabroni?
#budownictwo #zima #ogrzewanie

Zaloguj się aby komentować

Na stronie internetowej GUNB dostępne są pierwsze projekty domów o powierzchni ok. 120 m2. To efekt konkursu architektonicznego na projekty domów o powierzchni do 120, 150 i 180 m2, który rozstrzygnięto we wrześniu br. Można z nich korzystać bezpłatnie. Wkrótce pojawią się kolejne.
#polska...

Budimex testuje mobilnego robota wspomagającego pracę budowlańców. Prace z wykorzystaniem nowej technologii prowadzone są w Krakowie, gdzie budowany jest właśnie nowy odział Wojskowego Szpitala Klinicznego. Spółka liczy na to, że w przyszłości podobne rozwiązania umożliwią ograniczenie negatywnych...

Zaloguj się aby komentować
Hydraulik porn
#architektura #budujzhejto #budownictwo #budowadomu #dom

Zaloguj się aby komentować
Ma ktos z was w domu magazyny energii? Czy one potrzebuja 230v do dzialania? Czy tylko inwerter, ktory idzie do pv i do magazynu jednoczesnie (zakladajac ze jest hybrydowy)???
#fotowoltaika #technologia #architektura #budujzhejto #budownictwo
Zaloguj się aby komentować
Brama zainstalowana 👌kolejny maly kroczek do przodu.
#architektura #budujzhejto #budownictwo #dom #budowadomu

Zaloguj się aby komentować
I wez tu kurla buduj dom 🙆
#architektura #budujzhejto #budowa #budownictwo

@bartek555
nie mieszkam w tej kawalerce, jest wynajmowana krotkoterminowo.
Nie chce byc wystalkowany, wiec nie powiem jakie to mieszkanie ale na bookingu znajdziesz- kawalerka na mokotowie:)
Inna sprawa, ze sporo tez materialu ubylo, bo podloga byla ukladana w jodelke.
P. S mam nazwe tego gresu- na zdjeciu widoczne.



Zaloguj się aby komentować
#budownictwo #budujzhejto
Wraca temat mojego podniesienia podłogi. Niech mi ktoś powie co przemawia przeciwko 45cm wylewki styrobetonu? Na to parę cm czegoś twardego, podkład i panele. Obliczyłem, w przybliżeniu potrzebuje 3m³ na całość czyli 30 betoniarek, granulat za 800l 40zł, worek cementu koło 20, całość pewnie z tysiąca, niech będzie że dwa.
Niech mi ktoś powie że to zły pomysł pod garderobę i małą sypialnię i jakoś to uargumentuje. Nie zrobię tego oczywiście na raz bo będzie wiązać do wiosny. Na 4-5 podejść. Szukam czegoś bardzo lekkiego, wylewka ma być na bazie starego tarasu, licząc od spodu piach, gruz, płyty chodnikowe, jakiś piachobeton, gres, całość ma z 15cm i koło 40 lat. Teraz taras jest już obudowany betonem komórkowym 24cm więc szalunek piękny
@Hejto_nie_dziala Jeśli zamkniesz to w grubej folii budowlanej żeby nie podciągało wody to powinno być w porządku. Nie ma nawet potrzeby dzielenia tego na mniejsze warstwy bo beton wiąże niezależnie od objętości (przynajmniej w takiej skali)
Ewentualnie możesz zasypać to na 37cm keramzytem, zagęścić (nawet ręcznie) i wtedy na folii budowlanej zazbroić i wylać 8cm posadzki (oczywiście zdylatowanej od ścian).
Zaloguj się aby komentować
Co sądzicie o takiej konstrukcji na 8 paneli każdy 550W mocy? Niższe podpory mają 2m, wyższe 4,2m, liczone żeby mieć okolice 35 stopni. Wytrzyma to na profilach stalowych 60x40 i 6 fundamentach punktowych fi20cm?
Instalacja będzie offgrid.
Muszę zrobić tak wysoko bo to jest przy ogrodzeniu i byłby cień.
#stepujacybudowlaniec #budownictwo #elektryka



Od połowy wysokości (czyli końca zastrzałów na dłuższej stronie) będzie się gibać, nawet jak położysz panel. Profile na takiej długości mocno pracują
Dorzuć te czerwone, a kierunek profili przegadaj z kimś kto ramki do bramy chociaż raz w życiu robił i będzie git.
No i pomyśl jak zakotwiczyć ten żaglowiec

Zaloguj się aby komentować
Jak dobrze, ze tesciu sobie kupil kopareczke. Na zdjeciu polozony prad, peszel na przyszly swiatlowod, a pod spodem rurka wodna. Jeszcze tylko polozyc kanalize z przodu i mozna wzywac wodociagi zeby odebrali i odpalili wode 👌
Do tego udalo sie wkoncu wybrac panele, wiec wiadomo juz ile pojdzie wylewki. W poniedzialek montuja brame garazowa Hydraulik jeszcze ze 2 tyg, potem wylewka, montaz drzwi i dokonczenie okien (klamki, listwy, regulacja) ocieplenie dachu piana i zaczynamy wnetrze. Jakos zaczelo sie spinac. Gorzej z finansami xD
#architektura #budujzhejto #budownictwo #dom #budowadomu

Zaloguj się aby komentować
Teoche to trwało, bo nie było czasu, ale już zostało tylko pomalować z zewnątrz i obsypać dookoła. Na końcu posta napiszę ile mnie wyszła całość z robotą. Więc tak:
na sam spód poszedł styropian 15cm, dwie warstwy drutu i 15cm betonu
konstukcja jest z belek 14,5/4,5
ocieplenie 15cm wełny mineralnej
deska pół bal 4cm
plyta osb 12mm
ogrzewanie na tą chwilę będzie kozą w przyszłości może podłączę się pod gaz.
w środku są 3 pomieszczenia. Jeden dla mnie jako warsztat/stolarnia
Drugi żony do makijaży (dopiero będę go szykować) no i łazienka.
Łącznie budynek ma niecałe 60m2
za całość zapłaciłem 69.500 zł
#budownictwo #mojwarsztat #warsztat #stolarstwo #budowa
poprzedni post
https://www.hejto.pl/wpis/kilka-dni-byla-cisza-bo-i-na-budowie-cisza-mamy-juz-krokwy-i-membrane-strop-tez





Zaloguj się aby komentować
Jak to mawiają pierwsze koty za płoty, teraz lecimy dalej z tematem, ponieważ mamy sporo do nadrobienia.
Co to za pomysł w ogóle takiego wykonania i tej technologii... I projektu?
Po batalii przeprowadzonej ze Starostwem Powiatowym, postawiliśmy na mały #apartament35mkw na zgłoszenie, który na chwilę obecną ma służyć jako tymczasowe lokum, aby zaczerpnąć odrobiny spokoju i zażyć własnego ogniska domowego, oby nie dosłownie. A w międzyczasie rozpocząć budowę może czegoś innego lub ewentualnie rzucić to wszystko i wyjechać w Bieszczady.
I co wtedy z domkiem? Odpowiedzią jest stalowa rama na, której będzie posadowiony cały szkielet a sama będzie spoczywała na fundamentach punktowych w ilości 10 sztuk po pięć na stronę wyciągniętych do poziomu przy użyciu bloczków fundamentowych, klejonych, klejem poliuretanowym do bloczków betonowych i pustaka. Rama stalowa została tak policzona i skonstruowana aby móc przenieść domek w całości, dźwigiem na platformę niskopodwoziową i go przewieźć w nowe miejsce. Dodatkową sztywność konstrukcji, zapewnia również sam szkielet budynku a przede wszystkim płyta konstrukcyjna na ścianach.
Sama rama wykonana została z profilu zamkniętego 120x60x3 mm , wewnątrz znajdują się dodatkowe belki z profilu zamkniętego 60x60x2 mm, od strony wewnętrznej znajdują się uchwyty montażowe dla drewnianej podłogi. Całość stalowej konstrukcji została oczyszczona oraz pomalowana dwa razy farbą podkładową antykorozyjną przy pomocy pistoletu lakierniczego.
Pomiędzy bloczkami a stalową ramą za sprawą rady @michal-g-1 Znajduje się już papa, co nie było prostym zadaniem. Czemu?
A no temu, że fizycznie ściany już stoją i są obite dwoma rzędami płyty OSB 12mm do łącznej wysokości 2.5m. A cala konstrukcja okazała się na tyle sztywna że podnosząc lewarkiem z jednej strony podnosił się cały bok. Trzeba było użyć lepszego narzędzia, znacznie lepszego.
Tyle pisania o domku z drewna a tu jak narazie sam beton i stal. I już płynnie przechodzimy do drewnianej podłogi.
Sam szkielet podłogi skręcony z drewna o przekroju 145x45mm.
Bezpośrednio na ramie leży poziomo podwalina dla podłogi, ma to na celu równomierne obciążenie samej rany podłogi.
Wieniec oraz belki wewnętrzne z desek o tych samych wymiarach, przy czym warto zauważyć że belki wewnętrzne nie są kręcone od tak na oko tylko pod wymiar płyty OSB.
Na dno podłogi poszły jeszcze dwie laty 45x45mm a pomiędzy nie 50mm grubości wełny, na to pomiędzy belkami konstrukcji została wsadzona wełna 150mm a wszystko od góry zamknięte płyta OSB 22 mm.
Ciekawostką jest to że używam do cięcia wełny piły do tego Bahco chyba za 50 zł. I naprawdę daje radę.
Czekajcie to jeszcze nie wszystko w temacie podłogi. Ponieważ od spodu nie możemy zostawić wełny na wierzchu, ponieważ zaraz byśmy mieli mnóstwo "ocupas". Od dołu całość obita została membraną wiatroizolacyjną a na nią poszła jeszcze dodatkowo siatka z dostatkiem włókna szklanego.
#budownictwo
#dom
#budowadomu
#budowa
#domszkieletowy
#domnazgloszenie
#apartament35mkw
#drewno
Wołam
@tyle_slow





@Zielonywewszystkim
dźwigiem na platformę niskopodwoziową i go przewieźć w nowe miejsce
Czy można to traktować jako camper premium? Mieszkałem w takim mieszkaniu w Warszawie, gdybym mógł nim jeździć po świecie z dowolną prędkością to by w sumie było za⁎⁎⁎⁎ście.
Swoją drogą, super tag, nie wiem czy to nie j⁎⁎⁎ie bo nie moja działka, ale będę śledził
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Czy istnieje coś takiego jak łańcuch na drzwi który można kluczem otworzyć z zewnątrz?
Muszę teraz założyć u siebie łańcuch, ale chciałbym ominąć sytuacji którą miałem już parę lat temu z babcią, gdzie babcia leżała na ziemi i nie mogła wstać, a ja musiałem śrubokrętem jedną ręką od zewnątrz demontować mocowanie łańcucha...
#pytanie #drzwi #zamki #bezpieczenstwo trochę #budownictwo ?
@Acrivec zamek z wbudowaną zapornicą? Gerda ZXZ, tak na szybko.Tylko babcia musi pamiętać żeby przekręcać tylko raz jak chce podejrzeć kto tam za drzwiami. https://m.youtube.com/watch?v=eE7-LF57DHA&embeds_referring_euri=https%3A%2F%2Fwww.google.pl%2F&source_ve_path=Mjg2NjY&feature=emb_logo
Zaloguj się aby komentować
Zwiedzając Warszawę, moją uwagę przykuł pewien dom na Starym Żoliborzu.
Zaniedbany, z brudnymi szybami, metrowymi chwastami oraz praktycznie w całości pordzewiałym ogrodzeniem i bramami.
Udało mi się też przypadkiem znaleźć zdjęcie sprzed kilku lat. Budynek wyglądał wtedy zupełnie inaczej.
Czy tam nadal ktoś mieszka?
Korzystając z okazji przypomnę, że w niedzielę są wybory.
Zawsze może być gorzej, ale może też być lepiej.
#wybory2023 #wybory #polityka
#architektura #prl #budownictwo



Zaloguj się aby komentować
Pan hydraulik to jest jednak ekspert. Bruzdy na rury to chyba laserem wycina.
#budujzhejto #budownictwo #budowadomu #dom #architektura

Zaloguj się aby komentować
Zarówno ja, jak i większość ludzi marzy aby stworzyć coś własnymi rękoma, na tyle poważnego aby wzbudzić respekt u innych, rozwinąć się nieco i mieć z tego odrobinę przyjemności oraz satysfakcji , ale też ci sami ludzie marzą o rzeczach bardziej przyziemnych, weźmy to dla przykładu, własny #dom Zastanówmy się teraz co by wyszło gdyby zlać do kupy obie te ścieżki? Katastrofa? Kupa zmarnowanych pieniędzy i czasu? Tak, ale jest iskierka nadziei.
A zaczniemy od początku.
Pojawił się pomysł #budowadomu Ale jak wszyscy doskonale wiemy ceny materiałów budowlanych zaczęły wariować, i nie wiadomo było w, którą stronę w ogóle uderzyć. Tak więc w teleexpressowym skrócie ( o tym kiedyś ) z 140 metrowego domu technologii konwencjonalnej, stanęło na domu całorocznym na zgłoszenie o powierzchni 35 m*2 oczywiście zabudowy w technologii szkieletowej.
Cały projekt jest dość nietypowy ponieważ z biegiem czasu oraz powstawania, również urzędy miały w tym swój wkład, na bieżąco ewoluował. Delikatnie się poszerzył a także urósł w górę. Ale to za sprawą drewna, które przyjechało, a było ciut dłuższe niż w projekcie, jakieś 50 cm może więcej, więc komisyjnie postanowiliśmy że nie będziemy go skracać a dodatkowa kubatura może się przydać. Nie że jesteśmy leniwi, a oszczędni w gospodarowaniu pracą w jednostce czasu.
Aktualnie dom posiada wymiary 10 m długości. Nie śmiać się bo z kanapy w salonie na ,której w spokoju zajadasz śliwki popijając je kefirem, do łazienki, robi się już daleko. 3.5 m szeroki oraz 5 m wysoki,
Osadzony jest na bloczkach fundamentowych na stalowej ramie z profili zamkniętych. Po co tak? Z myślą transportu całego domu w całości w inne miejsce. Ponieważ plan jest taki aby trochę w nim pomieszkać a w międzyczasie budować coś nowego. Chociaż znając jak działa prowizorka to nie wykluczone że tak zostanie.
Cały szkielet z drewna konstrukcyjnego C24 ale o szczegółach w następnych wpisach.
Wracając do tematu...
Na dole po jednej stronie będzie łazienka całkiem spora jak na taki mały domek, ponieważ zajmie powierzchnię około 5 m*2
Na środku zabudowy kuchnia a na drugim końcu salon połączony z kuchnią z dużym oknem balkonowym. Po obu końcach będą antresole każda o powierzchni około 10 m*2, jedna sypialna a druga w postaci biura czy pracowni, taki pokój dzienny, o gabinet to dobre słowo. Być może że obie te antesole będą ze sobą połączone ale to jeszcze...
Dach jednospadowy, pokryty blachą w rąbek,
A ściany z zewnątrz? Deska, blacha ta sama co na dach lub siding.
Na chwilę obecną poczynione prace są dość zaawansowane ale z każdym wpisem będę etapowo wypełniał waszą ciekawość z postępów prac a także użytej technologii oraz prawa budowlanego w moim konkretnym
przypadku.
#budownictwo
#dom
#budowadomu
#budowa
#domszkieletowy
#domnazgloszenie
#apartament35mkw
#drewno





Zaloguj się aby komentować
Jakiś czas temu znajomi planowali remont małej kawalerki w stolicy, więc zaczęli poszukiwania ekipy remontowej. Po małym rozeznaniu się na rynku fachowców, wzięli średnią półkę cenową z polecenia znajomych. Podobno wybitni eksperci w dziedzinie wykończeń i nowoczesnych trendów w budownictwie i architekturze wnętrz. Ekipa składała się z dwóch Panów w tym jeden Ukrainiec oraz ktoś z typ zewnątrz do układania płytek. Po ustaleniu szczegółów oraz terminów a także przekazaniu pierwszej zaliczki, prace ruszyły z kopyta. Na początek wyniesienie starych już mebli, zabezpieczenie sprzętów RTV i AGD, które miały zostać oraz prac wyburzeniowych (kawałek ścianki działowej). Lecz na tym już etapie wydłużający się czas poszczególnych czynności przygotowawczych wzbudził u inwestorów podejrzenia, czy aby na pewno wszystko jest w porządku. Po rozmowie z wykonawcami, zapewnili oni że wszystko jest dobrze a prace postępują zgodnie z planem. Po kolejnej zaliczce na pracę oraz materiały, przyszedł czas na wyrównanie ścian pod płytki oraz przygotowanie do malowania. Tu po kilkudniowej nieobecności inwestorów w miejscu prowadzenia prac wiele się zadziało, ściany przygotowane, płytki już leżą w łazience i w kuchni, nawet elektryka położona. Za⁎⁎⁎⁎ście, co? Oj tak. Zwłaszcza dla znajomych, gdy fachowcy powiedzieli im że to już koniec wystarczy pomalować, wnieść meble i zamieszkać. To co zastali aż trudno opisać słowami to trzeba przeżyć, doświadczyć... nowych trendów w architekturze? Łęcina czy Bogdan Boner mogli by się od nich uczyć. Ściany nie dość że nie trzymają pionów to zaciągnięte zaprawą wypełniająca z widocznymi zaciągnięciami po pacy. Nie odkręcili do tego żyrandoli czy kontaktów o domofonie nie wspominając. Surowy beton po usuniętej ścianie działowej, jako tako ochlapany zaprawą i łatkami z płyty GK, a elektryka? O ja per...dole. kabelki poskręcane palcami i zawinięte tasiemką.
Właściciele, szybki telefon do wykonawcy, spotkanie, rozmowy. Dobra mają to poprawić bo to tak na chwilę przed dalszymi pracami a dla poprawy relacji z klientem zamontują meble w łazience, prysznic, kaloryfer, obsadzą gniazdka i kontakty.
Kolejna zaliczka na materiały i robotę, nie wiem po co ale ich sprawa, podobno fachowcy mieli dobrą gadkę i chęci do pracy.
Po kolejnych kilku dniach efekt końcowy zaskoczył chyba wszystkich ale najbardziej to właścicieli. Ściany wyrównane tak że trzeba to skuć i nakładać na nowo, bo nawet gładzi nie położyli a gdzie mowa o malowaniu. W łazience wszystko co mogło ciec to ciekło, prysznic, grzejnik, syfon od umywalki, muszla klozetowa. Kontakty i gniazdka ledwo się trzymają ścian, wklejone na silikon a w niektórych włącznikach nie działają klawisze. Nad muszlą ulepione coś z płyt GK i kleju do płytek niczym nie zakotwione maskowanie rur od ogrzewania, no spadło by na łeb to by zabiło. Jedynie jakościowo płytki są dobrze zrobione i zgodnie z planem ale to chyba dlatego że to inna zupełnie firma kładła.
Po rozmowach, fachowcy stwierdzili że nic nie da się więcej zrobić ... to to trzeba już pomalować i będzie nawet lepiej jak dobrze. No szok.
To co na zdjęciach to naprawdę według ekipy już koniec remontu i mogą jedynie coś tam jeszcze poprawić.
Finalnie znajomi mają teraz mieszkanie do generalnego remontu, który zrobią już sami. W weekend coś im tam pomogłem z mediami wyciekami i GK oraz dałem wskazówki jak mają ściany wyprowadzić.
A dla ekipy remontowej szykują pozew czy coś takiego w celu pociągnięcia ich do odpowiedzialności.
Zdjęcia dla wglądu na jednym z nich poprawiona elektryka za szafkami.
Miłego dnia
#remont
#budownictwo
#elektryka
#fuszerka





Zaloguj się aby komentować