Darmowa ziemia i sasiad z ciezkim sprzetem za dobry piniondz to i robota idzie :)
#architektura #budujzhejto #budownictwo #dom #budowadomu

Darmowa ziemia i sasiad z ciezkim sprzetem za dobry piniondz to i robota idzie :)
#architektura #budujzhejto #budownictwo #dom #budowadomu

Zaloguj się aby komentować
"Structural Wall Failure at Construction Site - Vancouver, CA (Nov 30, 2023)"
#budownictwo
Zaloguj się aby komentować
Pytanie do publiczności:
Mam wjazd 3m który jest w narożniku działki. Droga jest łączona z sąsiadem od północy, połowa drogi wpada do mojej działki, połowa do jego. Droga idzie między dwoma działkami innych sasiadów.
Jestem skazany na bramę 3m, i chyba najpraktyczniej było by zrobić przesuwaną - ale wtedy nie mam też furtki jeśli dobrze rozumiem? Szukałem czy są takie żeby zintegrowana w bramie była furtka, ale znalazłem jeden niemiecki filmik i zero ofert zakupu takiej bramy więc to chyba jakaś samoróbka.
Olać temat i po prostu zrobić 3m bramę, a potem np. na kartę dostepu "uchylanie" bramy jak ktoś chce skorzystać z niej jak z furtki?
#hejtomurator #ogrodzenia #pytanie #budownictwo #budujzhejto
Zaloguj się aby komentować
#budownictwo #ogrzewanie #remontujzhejto
Mam bojler do cwu na prąd. Jest już stary i miał być na czas budowy więc przymierzam się do zrobienia porządku w kotłowni
Ma ktoś, albo ma doświadczenia z instalacji bojlera elektrycznego z pompą ciepła takiego typy jak np. ten:
https://allegro.pl/oferta/pompa-ciepla-cwu-200l-galmet-basic-v4-z-wezownica-13469821905
Nie mogę dorwać żadnego sensownego instalatora w okolicy więc zrobię sobie sam ale szukam informacji jaka firma, jakie ficzery przydają sie w takim urządzeniu itp. Przy grzaniu prądem i tak zostaje bo nie mam nic innego w zasięgu a mam pv, pieca na węgiel nie będę wstawiał. Obecnie na bojlerze 50 l bez problemu ogarniamy w trzy osoby więc nie mam wygórowanych wymagań. Stary bojler tyko patrzeć kiedy odpadnie ze ściany bo mam go z 10 lat a już wieszałem używany z demontażu, wiadomo, prowizorki potrafią długo wytrzymać
Kanały wentylacyjne wyrzucę przez ścianę, wodę podepnę sobie bo mam plastikowe rury i mam zgrzewarkę, prąd mam, zastnawiam się gdzie może być jakiś haczyk poza oczywiście tym, ze instalator może wziąć na niższy vat ale to już trudno.
Ktoś coś doradzi?

@pigoku ja mialem i sie nie sprawdzalo (innej firmy, zasada dziala i budowa taka sama)
zbiornik niby byl z nierdzewki ale po 5 latach juz przeciekal, probowalem to latac ale blacha byla grubosci papieru
do tego oszczednosci w rachunkach byly male w porownaniu do grzalki
po 5 latach jak go wy#$^$%&$% nie zaoszczedzil nawet polowy swojej wartosci
w identycznej cenie masz pelnowartosciową pompe ciepla monoblock ktora dziala normalnie w lecie i w zimie
dodatkowo mozna jej uzywac jako klimatyzacji oraz jako zwykle ogrzewanie (wpuscic w podlogowke)
mam takiego haiera juz 3 sezon i to jest niebo a ziemia w porownaniu do tej wczesniejszej
https://allegro.pl/oferta/pompa-ciepla-haier-au082fycra-hw-8-kw-monoblok-13079697770
jak masz znajomego instalatora to z rabatami wychodzi ~8500zl

Zaloguj się aby komentować
Niedługo będę wymieniać to gówno.
Siedzę teraz, ustawione na max i leci letnia, czasem odrobinę cieplejsza, a po chwili chłodna... Zapętlić, z tendencją do przejścia do chłodnej im dłużej leci.
Nigdy więcej gówna Teesta z Leroy Merlin.
Jakieś propozycje na nową baterię termostatyczną?
Taka żeby po tygodniu nie chodziła ciężej od drzwi w starym pociągu i żeby wymiana elementu termostatycznego była możliwa. Bo tutaj nie mam pojęcia jaki bym miał model kupić...
No i żeby faktycznie dało się puścić wrzątek i lodowatą wodę jak jest potrzeba.
#lazienka #budownictwo #armaturalazienkowa #pytanie #ehhhhhhhhhhhhhhhhhh
PS: w odbiciu nic nie widać poza zniekształconym nie wiadomo czym. Nie ma co zoomować, kurczak nie jest na sprzedaż. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zaloguj się aby komentować
Widok z salonu w zime bedzie chyba nienajgorszy :)
#budujzhejto #budownictwo #budowadomu #dom #architektura

Zaloguj się aby komentować
No ladne to, podobuje sie mnie. W poniedzialek parter i moze pod koniec nastepnego tygodnia zalewanko anhydrytem 💪
#budujzhejto #budownictwo #budowadomu #dom #architektura

Zaloguj się aby komentować
#budownictwo
Daję do oceny specjalistom. Jak dla mnie nie najlepiej ale jako tako.

Zaloguj się aby komentować
Kochane Mirki i Mirabelki,
Zwracam się do Was z pytaniem i prośbą o poradę.
Mamy (z partnerką) problem z instalacją elektryczną budynku w którym mieści się nasza firma. Postaram się naszkicować cały obraz sytuacji:
Niecały tydzień temu, firma (podwykonawca dostarczyciela energii) prowadziła pracę związane z założeniem licznika dla sąsiadki. Od tego momentu zaczęły być widoczne skoki napięcia w instalacjach elektrycznych we wszystkich lokalach i mieszkaniach w budynku. W piątek skoki były już bardzo zauważalne, więc zadzwoniliśmy do administracji spółdzielni mieszkaniowej, by przysłała elektryka, który mógłby sprawdzić usterkę. Wraz z elektrykiem otworzyliśmy skrzynkę i zobaczyliśmy tablicę rozdzielczą wiszącą luźno na kablach i ku mojemu przerażeniu waląca iskrami. Elektrycy wykonali jakieś pracę (skoki napięcia ustały), o popalnych zasilaczach I komputerach nawet nie chcę wspominać, ale tablica rozdzielcza dalej wisiała jak wisiała. Dzisiaj (niedziela) skoki znowu się pojawiły, pogotowie techniczne administracji znów przyjechało, coś tam podkręcali, skoki napięcia ustały, ale boje się, że dyndajaca tablica rozdzielcza pod wpływem grawitacji znowu może spowodować jakieś uszkodzenia.
Czy ktoś z Was, miał może podobny problem z instalacją w budynku (budynek należący do spółdzielni)? Jeśli tak, jakie podjęliści kroki do rozwiązania tego problemu?
Przepraszam za chaos w wiadomości i z góry dziękuję za poradę
#elektryka #budownictwo
Zaloguj się aby komentować

W dzisiejszej publikacji skupimy się na wyjaśnieniu kwestii odpowiedzialności spółdzielni mieszkaniowej za bezpieczeństwo użytkowanego budynku na podstawie ciekawego wyroku Sądu Apelacyjnego w Katowicach z dnia 8 maja 2014 r. sygn. akt: I ACa 34/14. Problem ten polegał na odpowiedzialności...

Jak wynika z informacji przekazanych przez SES Hydrogen, trzy dni temu doszło do podpisania historycznej umowy. W jej ramach ma zostać zrealizowana inwestycja obejmująca budowę osiedla, które będzie ogrzewane z wykorzystaniem wodoru. [...]
Osiedle ogrzewane z wykorzystaniem wodoru ma zostać...

Rolnicy ponownie będą mogli wnioskować o dopłaty do dachów z azbestu, a dokładniej to ich wymiany. Od zakończenia pierwszego naboru o dofinansowanie wymiany dachów z azbestu na budynkach gospodarczych u rolników minął już prawie rok. Rolnicy pytają o pieniądze. Minister rolnictwa ogłosił termin...
"Na nowoczesnej budowie" (1976)
Dokument ukazujący budowę osiedla mieszkaniowego w czasach Edwarda Gierka.
https://www.youtube.com/watch?v=NYW5bnD-3Z8
#budownictwo #stepujacybudowlaniec #prl #ciekawostki #historia
Zaloguj się aby komentować
Udało się! Pijcie ze mną kompot!!! Może wynik nie do końca satysfakcjonujący, ale biorąc pod uwagę, że pisałem to ciurkiem 14h z przerwą na obiad i miałem wylot o 5 rano na wakacje to i tak fajnie! xD Jedyne do czego się porządnie nie przygotowałem to pisanie pod ich spierdzielony klucz xD
#chwalesie #pracbaza #budownictwo #bhp #uk #neboshtybulwo


Zaloguj się aby komentować
Kogo powinienem zatrudnić do zbadania aktualnych ścian, i zaprojektowania odpowiedniej izolacji akustycznej na ścianie między sąsiadem?
Mieszkanie z 2008 roku, słyszę wszystko od strony sąsiada - ujadanie psa, głośne rozmowy, dźwięki z kuchni, rury kibla i prysznica. K⁎⁎wa, nawet słyszę korzystanie z kibla i głośne dmuchanie nosa, a że sąsiad chodzi spać późno to czasem i do 2-3 w nocy nie mogę zasnąć.
Nie pomaga fakt że przy moim salonie jest kuchnia sąsiada, a przy sypialni - kibel...
Z tego co sprawdzałem niestety ściana spełnia normy budowlane - 25 cm cegły dziurawki, która rzekomo ma idealne właściwości izolacji akustycznej - jakoś nie zauważyłem.
Najdziwniejsza sprawa że sąsiad podobno nic nie słyszy od naszej strony - ani nie słyszeli jak robiłem imprezę, ani nie słyszą jak gram na saksofonie. Jak to jest możliwe nie wiem.
Ręce już mi opadają, proszę doradźcie mi jak rozwiązać ten problem.
#budownictwo #mieszkanie #remontujzhejto #somsiad
Najdziwniejsza sprawa że sąsiad podobno nic nie słyszy od naszej strony - ani nie słyszeli jak robiłem imprezę, ani nie słyszą jak gram na saksofonie. Jak to jest możliwe nie wiem.
Stara sztuczka prawnicza. Przerobił coś inaczej niż na planie i teraz udaje że nic nie słyszy bo by się przyznał że pogorszył akustykę.
Tu chyba nie ma co projektować, musisz poświęcić 6-7cm na wsadzenie wyciszenia w formie wełny.
Jak masz za dużo czasu to bierz biegłego budowlanego który ma też papiery na akustykę.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Pytanie za milion punktow - kto mi zrobi taki kominek? Chodzi tylko o te zewnetrzna czesc, ale moglby tez calosc. Znacie takich artystow?
#architektura #budujzhejto #budownictwo #dom #budowadomu

Zaloguj się aby komentować

Ukształtowanie terenu, góry, doliny i fiordy sprawiają, że w Norwegii powstaje najwięcej tuneli drogowych, w tym podmorskich. Połowa pierwszej dziesiątki zestawienia to obiekty z tego kraju. Warto jednak przyjrzeć się też innym przeprawom w Europie. Sprawdź ranking 25 najdłuższych tuneli drogowych...

Pompy ciepła sprzedają się coraz gorzej, bo i są coraz mniej opłacalną inwestycją dla Polaków. Specjaliści alarmują o spadku popularności tych urządzeń wśród beneficjentów programów rządowych i zastanawiają się, jak przywrócić sprzedaż z poziomu 2022 roku. Wymaga to drastycznych kroków, ale nie...

Paweł Mirowski, prezes NFOŚiGW, ostrzega potencjalnych beneficjentów programu „Czyste Powietrze”, aby sprawdzali wykonawcę i urządzenie przed podpisaniem umowy. Jednocześnie podpowiada, jak zminimalizować ryzyko utraty pieniędzy z dotacji. Dotacje będą przyznawane tylko na sprawdzone pompy ciepła,...