Kiedyś to były reklamy broni, nie to co teraz.
A robber on foot was called a footpad and was often part of a gang. They would rob people travelling on foot and they could be very violent
#bron #strzelectwo #ciekawostkihistoryczne


przy okazji szukania co to footpad, trafiłem na ciekawy artykuł o początkach zawodowej policji w Wielkiej Brytanii.
Wcześniej ludzie sami łapali kryminalistów, nie chcieli by robiło to państwo z obawy przed ograniczeniem ich swobód obywatelskich i wolności.
Before the force was founded, the law enforcing system was in the hands of private citizens and single individuals with very little intervention from the state.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Bow_Street_Runners
A police force like the Maréchaussée already present in France would have been ill-suited to Britain, which saw examples such as the French one as a threat to their liberty and balanced constitution in favour of an arbitrary and tyrannical government. The enforcement of the law then was mostly up to the private citizens, who had the right and duty to prosecute crimes in which they were involved or in which they were not. At the cry of 'murder!' or 'stop thief!' everyone was entitled and obliged to join the pursuit. Once the criminal had been apprehended, the parish constables and night watchmen, who were the only public figures provided by the state and who were typically part-time and local, would make the arrest.[4]
Zaloguj się aby komentować
Mapa z zaznaczonymi na niebiesko państwami, które dysponują pociskami Storm Shadow.
#bron #ciekawostki

Zaloguj się aby komentować
Wstęp będzie błyskawiczny jak wewnętrzny rozpad Francji, (haha, śmieszne), bo wpis jest potwornie długi i przeładowany zdjęciami. Colt nie tylko jest Czeski (od niedawna) ale także Kanadyjski (od dawna). Jak to się stało, że gdy połowa świata przerzuca się na HK416, Kanada nadal używa karabinów z plastikowymi łożami? Co z Kanadyjskim Coltem mają wspólnego Brytyjczycy, Duńczycy, Holendrzy, Norwegowie oraz... Botswana? Dlaczego w całej tej opowieści ważną rolę odrywa Nairobi i co to do ciężkiej k⁎⁎wy jest IUR? Jakiś lek na sraczkę? Być może, ale tego wszystkiego dowiecie się poniżej, zapraszam.
Ostatni w Korei, pierwsi na świecie
Jako, że nie...
#wojna #ukraina #rosja #usa #bron #wojsko
USA ogłosiły nowy pakiet pomocy wojskowej dla UA

Jeszcze tylko jakiś sprzęt latający i długo oczekiwane ATACMSy i będzie po zabawie.
Pancernie wygląda to nie najgorzej, Bradleye i inne APC też, to czego brakuje to przewaga powietrzna (a przynajmniej wyrównanie szans) i obrona plot (jest nieźle, ale mogłoby być zdecydowanie lepiej). Wyszkolenie, ostrzelanie, taktyka, łączność i przede wszystkim morale.
Czekamy na jakieś przełamanie frontu - kontrofensywa na dobre się jeszcze nie zaczęła, albo zaczęła i utknęła w martwym punkcie. UA prawdopodobnie na coś czeka. Albo jakieś dostawy, albo zmianę warunków (wyschnięcie czegoś?). Obstawiam gorącą drugą połowę lipca/sierpień.
Ruscy się wykrwawiają i likwidują Wagnera - dobry znak dla UA - jedyne w miarę sensownie dowodzone jednostki zostały zlikwidowane. Morale poszło do lasu i długo nie wróci. Jakiś przewrót u ruskich wisi na włosku - za dużo tam interesów a za mało normalności. Jeszcze by brakowało jakby jakiś zapomniany oddział Wagnera odpalił most krymski. To by dopiero był zwrot akcji.
Zaloguj się aby komentować
Startują zawody Lekka Piechota, trwa odprawa i omawianie torów. Jak skończą - jadą na nocne spływanie kajakami a od rana strzelanie i nawigacja na przemian.
W tym roku w rowach z wodą będzie pełne zanurzenie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak na razie widziałem jednego gościa Z Grotem, nikogo z AKM, Beryle i pochodnymi, reszta to same AR-ki. Jeszcze 3 lata temu kałachowa platforma to było 1/4 karabinków.
Chyba jednak różnica w masie amunicji robi swoje, bo zawodnicy, którzy startowali z kałachami też już od jakiegoś czasu przyjeżdżają z AR.
Widziałem przez te parę lat rozwalone 2 czy 3 kałachy (w tym jeden Jack), żadnego rozwalonego ARa.
I
#dummytag #bron #strzelectwo
Zaloguj się aby komentować
Złote, a skromne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#wojsko #militaria #bron

Zaloguj się aby komentować

Siły Rosji nadal stanowią poważne zagrożenie dla NATO - uważa przewodniczący komitetu wojskowego Sojuszu admirał Rob Bauer. W rozmowie z Politico wojskowy przyznał, że Kreml przygotowuje się do odbudowy wojsk ponoszących straty na Ukrainie. #nato #rosja #ukraina #bron #wojna
Zaloguj się aby komentować

Administracja USA jest bliska podjęcia decyzji, by przekazać Ukrainie pociski ATACMS o zasięgu 300 km — podał w czwartek "Wall Street Journal". Według dziennika, amerykańscy i europejscy oficjele uważają, że w świetle rosyjskich problemów, przyszedł czas na "dociśnięcie gazu" i...

Czyżby jednak onet miał rację? Grot to jednak bubel wykonany z tandetnych materiałów?
Trochę sztuk przeszło już przez ręce ukraińskich żołnierzy i mamy już jakieś opinie.
Filmik ofc po ukraińsku oglądać z napisami
Dyskutować!
#wojna #bron #grot #onet #ukraina
Zaloguj się aby komentować
#bron #wojna #technologia
nokia pokazała najnowszą broń nokia SPEAR
kształt nie bez przyczyny kojarzy się z najtwardszym fińskim młotem znanym ludzkości

To nie Nokia.
To nie broń a wabik
Nie fińskie, a izraelskie
https://portalmilitarny.pl/wiadomosci/elbit-systems-prezentuje-system-wabikow-nano-spear/
Zaloguj się aby komentować

Broń kupuje się dziś głównie dla przyjemności jej posiadania, trochę też dla podtrzymania tradycji. Jedyny wyjątek „utylitarny” stanowią myśliwi - mówi Jarosław Lewandowski, redaktor naczelny czasopisma "Strzał.pl", w rozmowie z Portalem Obronnym. #bron #bronpalna #polska #bezpieczenstwo...
W przeciwieństwie do AR-18 którego historię przybliżyłem wam w ostatnim wpisie, bohater tego tekstu od samego początku swojego nikczemnego, mechanicznego żywota był zwykłym bublem, który w takim stanie zdecydowanie nie powinien trafić w ręce żołnierzy. Nie powinien trafić w ręce nikogo tak właściwie, a jednak, właśnie mija 38 lat odkąd został przyjęty przez Brytyjczyków i służy im do dziś. Jak to się stało, że SA80 były taką tragedią i i jakie cuda w międzyczasie nastały, że nadal pozostaje w użyciu zamiast zostać ceremonialnie wypierdolonym na pierwsze lepsze złomowisko? Tego dowiecie się poniżej z najdłuższego wpisu jaki dotychczas udało...
moglby mi ktos podpowiedziec/pomoc gdzie kupic nowa Beretta 92FS 9mm, czarna, ale musi byc Wloszka, jestem z pulaw woj. lubelskie i wczoraj obdzwonilem 22 sklepy w promieniu 150km i nigdzie nie ma,
3 sklepy cos tam pozamawialy, prosimy dzwonic co jakis czas, ale nic konkretnego
#bron
Zaloguj się aby komentować
Grot sprawdzony w wojnie na Ukrainie
Pierwsze karabinki podstawowe Grot (rodziny MSBS-5,56) trafiły na Ukrainę w marcu 2022 roku. W opinii ukraińskich użytkowników polska broń sprawdziła się na polu walki. Grot zdał test w warunkach konfliktu zbrojnego o dużej intensywności na piątkę. Broń okazała się niezawodna, celna i nowoczesna. Ukraińcy polubili Grota do tego stopnia, że wykorzystują tak na filmach propagandowych, jak w rzeczywistym boju jako karabinki wyborowe.
https://milmag.pl/grot-sprawdzony-w-wojnie-na-ukrainie/
#ukraina #wojna #rosja #wiadomoscipolska #polska #bron #technologia #bezsciemy
A tak swoją drogą to Grot strasznie przypomina FN SCAR https://en.wikipedia.org/wiki/FN_SCAR
Zaloguj się aby komentować
Halo Tomeczki, ktoś z Was ma może w swoim posiadaniu Doruka Eternal Competition II i podzieli się swoimi opiniami na jego temat? Bardzo mnie kusi aby sprawić sobie taką strzelbę.
#bron
Zaloguj się aby komentować