@KasiaJ "Faszyści, którzy nielegalnie przejęli władzę w rewolcie przeciwko demokratycznie wybranemu prezydentowi Janukowyczowi" rozdają własnym obywatelom ostrą broń w dużych ilościach. A obywatele nie strzelają do swojej znienawidzonej władzy, tylko do nadchodzących "braci" i "wyzwolicieli".
Poczemu? Nu poczemu?

Zaloguj się aby komentować
Ostatnio strzelałem sobie z kbks na strzelnicy z 15m oraz 100m i powiem wam, że jest to świetna zabawa. Teraz pytanie do już strzelających - jak zacząć taką przygodę w Polsce? Coś poza zapisaniem się do związku strzeleckiego? Da się u nich wypożyczyć broń do strzelania bo jednak jest to dość spory koszt?
#strzelectwo #bron
@LeSip zależy, czy chce ci się robić pozwolenie czy nie. Ogólnie zrobienie pozwolenia to nie jest trudna sprawa, tylko trochę upierdliwa (przez posrane przepisy wiążące wszystkich strzelców do PZSS, któremu trzeba płacić daninę, aby utrzymać pozwolenie sportowe, potrzebne do noszenia broni). Ale jeśli nie potrzebujesz nosić (czyli chodzić z bronią załadowaną) to wystarczy ci pozwolenie kolekcjonerskie.
Najłatwiej je uzyskać robiąc pozwolenie sportowe i kolekcjonerskie, po czym zrezygowanie ze sportowego (a to dlatego, żeby egzamin zdawać przez PZSS a nie policję, gdzie zdawalność to 7%). Mając tylko kolekcję będzie cię to kosztować 10 zł rocznie (w przypadku najtańszej opcji w braterstwie).
@LeSip
Z broni palnej możesz korzystać tylko na strzelnicy, jadąc postrzelać lub na zawody możesz korzystać z broni klubowej. Każdy strzelnica i klub ma kbks, nawet braterstwo, bo jest to broń z której zdaje się egzamin na patent strzelecki.
Strzelnica/klub raczej nie wypożyczy ci broni jak masz pozwolenie bo raz że myślę że posiadają broń do celów szkoleniowych a wypozyczenie broni ściśle reguluje ustawa o broni i amunicji i w przypadku innych celów czasami robi się problem, np kolekcjoner nie może użyczyć broni sportowcowi. Dwa że za dużo z tym zabawy.
Do uczestnictwa w zawodach nie musisz mieć pozwolenia, wystarczy licencja zawodnika PZSS (a przynajmniej tak jest w braterstwie) i wtedy nie posiadasz własnej broni tylko klubowa która wraz z amunicja jest ci udostępniana na czas brania udziału w konkurencji i strzelasz z tej która jest dostępna na danych zawodach - nie z broni która pożyczyłeś np od swojego klubu macierzystego. jest to całkowicie normalne że na zawodach nie strzela się z własnej broni, bo żeby utrzymać pozwolenie sportowe musiałbyś mieć własny pistolet,karabin,strzelbę a z tego już się robi spora kwota, a musisz mieć starty w zawodach by utrzymać pozwolenie sportowe.
Różnica pomiędzy licencja a pozwoleniem to to że pozwolenie daje możliwość posiadania własnej broni. Kosztem dodatkowych jednorazowych badań lekarskich 450zl opłaty za pozwolenie 250zl i szafy S1 na broń i konieczności startów w zawodach.
Jeżeli zamierzasz robić pozwolenie i sporo strzelać to zobacz lokalne kluby bo może się okazać że przy dużej ilości wejść na strzelnice wyjdą taniej niż braterstwo.
policję, gdzie zdawalność to 7%
@fitoplankton na policji średnia zdawalność to 75%, w PZSS to 90% (za pierwszym podejściem, dane z mojego klubu).
@LeSip przelicz sobie ile to wszystko kosztuje. Pozwolenie to będzie ok. 1700zł - opłaty klubowe, patent, licencja pzss, lekarze, egzamin , nie licząc treningów przed egzaminem bo na pewno będziesz chciał potrenować na klubowej broni.
Dalej musisz kupić szafę na broń, najlepiej kupić jakąś większą od razu bo na jednej sztuce broni się nie skończy więc około 2500-3000zł szafa.
I wtedy możesz pomyśleć już nad zakupem kbks, to będzie najmniejszy wydatek bo używki zaczynają się od tysiaka + do tego jakieś akcesoria jak luneta, bipod itd, można to serio ogarnąć niskim kosztem. Na 100m wystarczy Ci jakiś TOZ albo coś w tym stylu, chińska luneta i bipod do wiatrówki. Ale potem zobaczysz co ci się podoba, na bank zachcesz więcej i więcej, bedziesz chciał strzelać na 300m :))) To jak z każdym hobby niestety.
Zaloguj się aby komentować
wczoraj mi kilka grupek ładnie weszło to się pochwalę ;-)
100m, cz 457
#strzelectwo #bron



Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Dziś, niezbyt wesoła historia o tym, że nawet gdy wbrew wszystkiemu dasz radę stworzyć coś naprawdę udanego i przemyślanego, ba, nawet gdy wycenisz swoje dzieło w całkiem rozsądny sposób, to gdy los ma zadrwić, bez pudła wyśmieje biedaka. Albo średnio zamożnego. Bohater dzisiejszego tekstu to znakomita i prosta w konstrukcji broń, która posłużyła jako dosłowny punkt odniesienia dla dosłownie dziesiątek znacznie popularniejszych konstrukcji, nie odnosząc przy tym większego sukcesu. Zapraszam na smutną (choć z happy endem) historię AR-18.
To właśnie ten koleżka. Niezbyt urodziwy, ale bardzo skuteczny.
W tym samym roku gdy samolot, którym...
Tomki co robić żeby lepiej strzelać na 100m?
strzelane ze cz 457 Varmint (specjalnie z dużej)
#strzelectwo #bron


Zaloguj się aby komentować
Raz jak strzelałem z wiatrówki w stodole, to się odbił śrut i rykoszetem trafił mnie w rękę, której palcem pociągałem za spust.
Tak siadło fajnie, tak to poczułem. Ale śladu nie zostawiło.
#militaria #bron #wiatrowki

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Siema, wiecie może czy jest jakaś strzelnica w #krakow gdzie mogę przyjść bez dzwonienia i umawiania się dzień wcześniej? Tak po prostu stwierdzam sobie, że idę to idę i już. Nie mam własnej broni jak coś a to pewnie może być przeszkodzą gdzieś.
#strzelectwo #strzelnica #bron
@JakTamCoTam w Paczóltowicach jest taka typowa komercyjna strzelnica. Pole golfowe i ośrodek jeździecki, więc powinna być otwarta tak z marszu.
Tu zadzwoń:
Kojarzę jeszcze Pasternik - była wojskowa, ale pewnie trzeba się umawiać.
http://www.strzelnicapasternik.pl/
Huta w szkole, ale nie wiem co znaczy "strzelnica kulowa" - że można z ostrej broni? Nie wiem, ale strzelałem tam w szkole z kbks
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#bron #historia #ciekawostki #strzelectwo
Whitney Wolverine, an ‘Atomic Age’ influenced .22 pistol from the 1950s. Classy and Bizarre Guns from History: https://bit.ly/41Jpu7K

Zaloguj się aby komentować
Dla takich rzeczy jestem na reddicie (° ͜ʖ °) wątek dotyczył misia, która rano pojawił pod pod namiotem ziomka, który rozbił się w lesie
#ciekawostki #zwierzaczki #usa #broń #heheszki

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Hej Tomki i Tosie,
Szukam mocno zardzewiałych pocisków(łusek) ale pojęcia nie mam do kogo z tym tematem uderzyć. Macie jakieś konkretne pomysły?
Odezwałem się w parę miejs z militariami, sklep z łuskami i fanpage pasjonaci od militariów ale zero konkretów a chciałbym zrobić parę świecących pocisków.
Potrzebowałbym minimum z 20-30 sztuk różnych rozmiarów - ważne żeby nie były jakoś strasznie pogięte, ale im więcej rdzy tym lepiej :D
#militaria #bron #rekodzielo #rozkminkrzaka

Zaloguj się aby komentować
Coś w końcu postrzelane, od stycznia zabawek nie wyprowadzałem na spacer.
I w końcu wykończyłem zapasy ruskiej karmy .223, więc koniec z czyszczeniem po każdym strzelaniu.
Byłem pierwszy raz w/na Rybieńcu. Straszny chaos, ale że nie chcieli hajsu za wstęp to nie będę narzekał. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#bron #strzelectwo


@Polinik no pięknie, a barnaula j⁎⁎ać maczetami. To ruska rzecz, sprzedawać towar który szkodzi
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Nie wiadomo kto, robi czymś dziury w szybach w bloku. Pewnie jakaś patodzieciarnia (bo już była taka historia na Traugutta). Dziury wyglądają jak po wiatrowce.
Tymczasem TVN:
Nosz k⁎⁎wa jego mać... Eksperci za dychę
#bron #wroclaw #tvntochuje
Zaloguj się aby komentować
#polityka #bron #usa
Konfa: DOSTĘP DO BRONI JAK W USA. KAŻDY MA PRAWO SIEBIE BRONIĆ
Ja: Ale tam mają najwięcej przestępstw z użyciem broni, tak naprawdę ginie tam więcej ludzi. Sytuacje gdzie broń ratuje życie to wyjątki od reguły.
Konfa: ALE TO PRZEZ MURZYNÓW. ROZUMIESZ, TO ONI ZABIJAJĄ NAJWIECEJ, TO STATYSTYKA
Ja: Po pierwsza to wyciąganie danych z kontekstu. Ale okej, niech wam będzie. Ale w Serbii, która pod względem dostępu do broni jest europejskim USA, nie ma murzynów. I w klika dni zabito tam 18 osób w dwóch strzelaninach.
konfa: Pikaczu Fejs
@Obserwator_Z_Ramiona_RIGCZ śmiejesz się że wyciągają dane z kontekstu, a sam robisz to samo.
@radoslaw-m 1. Tak ale i tak najbardziej restrykcyjne prawo tam, jest znacznie bardziej pro-broniowe niż u nas. Dlatego uogólnienie USA jest jak najbardziej dozwolone w użyciu w takiej debacie. Jeżeli chodzi o miks etniczny to po pierwsze dane nie są tak oczywiste jak wydaje się zwolennikom swobodnego dostępu do broni. I przede wszystkim czarnoskórzy to tak naprawdę konstrukt społeczny. U nas patologia jest biała ale jest tak samo patologią. Nie ma żadnych genów odpowiedzialnych za przestępczość wśród czarnych. Jest to wynik ich wykluczenia społecznego, finansowanego oraz niesprawnego i rasistowskiego wymiaru sprawiedliwości. To nie "rasa" o tym decyduje a ich status społeczny.
A co jest złego w obecnym prawie do posiadania broni ? Wymagana jest:
1.Znajomość prawa z zakresu broni - i bardzo dobrze, każdy jej posiadacz powinien wiedzieć kiedy mu cofną pozwolenie i jak działają przepisy o obronie koniecznej. Odsiewa to przy okazji największych debili i patusów
2. Znajomość jej obsługi i strzelania
3. Badania lekarskie
4. Trochę czasu i pieniędzy - zapobiega to dokonywaniu przestępstw ze względu na tymczasowa niestabilność psychiczną itp
To że Polacy nie mają broni to nie jest kwestia przepisów tylko mentalności i kultury.
Sensownym argumentem jest ten o udawaniu sportowca/kolekcjonera , ten argument rozumiem, ale dzięki temu mamy dwie instytucje egzaminujace i nie tworzy się monopolu.
Zaloguj się aby komentować
#ciekawostki #bron #strzelectwo #historia

Zaloguj się aby komentować