Eugene Stoner (z lewej), projektant karabinu AR-15 i Michaił Kałasznikow odpowiedzialny za AK-47, Waszyngton 15 maja 1990. Obaj trzymają broń drugiej osoby.
to pobaw się na poligonie na jesieni z piaskiem i błotem, albo w zimie przy minus 20 polej wodą i poczekaj aż zamarznie- ciekawe który po zeskrobaniu nożem brudu i lodu będzie strzelał?
Wczoraj na Hejto pojawił się wpis krytykujący używania ostatniego wydarzenia, gdzie jeden człowiek morduje drugiego za pomocą broni a potem odbiera sobie życie na oczach kobiety która była narzeczoną ofiary i byłą dziewczyną sprawcy.
Argumentem miał być fakt, że to jest robienie polityki na trupach.
Nie wiem czy wiecie, ale to jest strategia NRA (National Rifle Association ) - amerykańskiej organizacji lobbującej za ułatwionym dostępem do broni.
I okazuje się że ich metody najwidoczniej dotarły i do nas.
Kontekst: Australijski oddział telewizji Al Jazeera postanowił zrobić prowokację. Australia lata temu zrobiła porządek ze swoim prawem do posiadania broni po serii strzelanin które pochłonęły dziesiątki ofiar. Od tamtego czasu prawie nie dochodzi tam do takich wydarzeń. Dla NRA jest to problem, bo pokazuje że kontrola broni działa. Więc ostatnio zaczęli współpracować z konserwatywną partią One Nation żeby lobbować za liberalizacją prawa do posiadania broni. I to właśnie wykorzystali dziennikarze.
Jeden z nich wziął udział w spotkaniu z NRA jako przedstawiciel One Nation. I jedną z rzeczy którą usłyszał (na nagraniu to dokładnie to co od paru dni pojawia się jako krytyka: "Tańczycie na grobach ofiar wykorzystując to do celów politycznych!". Ma to na celu emocjonalną reakcję żeby uniemożliwić jakąkolwiek krytykę liberalizacji dostępu do broni.
A taka krytyka nie jest robieniem polityki na trupach. Śmierć jest właśnie konsekwencją takiego nieodpowiedzialnego zachowania.
I w tej chwili w kraju jest tylko jedna partia która takiej liberalizacji chce - jest to Konfederacja. I fakt że zarówno ofiara jak i sprawca byli sympatykami polityków tej partii jest tylko wisienką na torcie.
Konfederacja wielokrotnie pokazała że czerpie wzorce z USA (a także ze wschodu). Nie wątpię że ich przedstawiciele oglądają też co robi NRA i przenoszą to na polski grunt.
I na koniec coś od siebie - ja nie jestem za zaostrzeniem prawa do posiadania broni jakie teraz mamy w Polsce. Uważam że jest ono relatywnie dobrze napisane, zwłaszcza porównując je do tego co mamy w USA.
Jeżeli jest coś co bym zmienił to skuteczność testów psychologicznych bo ostatni przypadek pokazał że tam coś mocno nie zadziałało (sprawca miał odebraną licencję z powodu zachowania jakie przedstawiał, ale odwołał się i ktoś mu te uprawnienia przywrócił).
I w tej chwili w kraju jest tylko jedna partia która takiej liberalizacji chce - jest to Konfederacja. I fakt że zarówno ofiara jak i sprawca byli sympatykami polityków tej partii jest tylko wisienką na torcie.
Zatem ci wszyscy wylizujący sobie nawzajem z pępków opętani konfobsesją powinni być zadowoleni z takiego obrotu spraw - dwóch konfiarzy mniej, smacznej kawusi.
ja nie jestem za zaostrzeniem prawa do posiadania broni jakie teraz mamy w Polsce. Uważam że jest ono relatywnie dobrze napisane, zwłaszcza porównując je do tego co mamy w USA.
Jeżeli jest coś co bym zmienił to skuteczność testów psychologicznych bo ostatni przypadek pokazał że tam coś mocno nie zadziałało (sprawca miał odebraną licencję z powodu zachowania jakie przedstawiał, ale odwołał się i ktoś mu te uprawnienia przywrócił).
Otóż to. Jak mawiał mój pierwszy majster, za którym 20 lat temu nosiłem skrzynkę narzędziową po zakładzie - młody, jeśli coś działa, to tego nie naprawiaj.
sprawca miał odebraną licencję z powodu zachowania jakie przedstawiał, ale odwołał się i ktoś mu te uprawnienia przywrócił
Miał wycofane pozwolenie bo jego dziewczyna zgłosiła policji, że groził, że sobie coś zrobi. I się odwołał zgodnie z prawem. I w procesie odwoławczym przesłuchano m.in. jego dziewczynę, która wtedy już zmieniła zdanie i jednak wszystko z nim było ok XD Generalnie jeżeli jesteś wystarczająco inteligentny to te testy psychiatryczne przejdziesz z palcem w d⁎⁎ie choćbyś miał zamiar nazajutrz zastrzelić prezydenta. Jeżeli wszelkiego rodzaju patocelebryci teraz robią pozwolenia i się lansują z bronią na insta to prosze cie xD
aczkolwiek i tak mamy na tyle dobrze zrobioną ścieżkę wyrabiania pozwolenia, że na starcie odsiewa większość osób niepożądanych. W kwestii naszych przepisów o broni to raczej bym zrobił kosmetykę i pozbył się nieżyciowych i upierdliwych przepisów żeby po prostu było to wygodniejsze (nie łatwiejsze).
@KasiaJ @bojowonastawionaowca wlazłem na jego twitera i nie jestem w stanie stwierdzić czy to lewak czy prawak. W każdy raznie na pewno idiota ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mikołaj B., który zastrzelił w centrum Poznania narzeczonego swojej byłej dziewczyny, a następnie strzelił do siebie, miał cofnięte pozwolenie na broń - przekazała policja. - Napastnik groził wcześniej, że coś sobie zrobi, więc zdecydowano o odebraniu mu uprawnień - poinformował rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak.
Na początku 2022 roku była dziewczyna 29-latka podczas jednej z rozmów usłyszała od niego, że on sobie coś zrobi. - Poinformowała o tych słowach policjantów z Poznania. Funkcjonariusze odnaleźli mężczyznę i zawieźli go do szpitala - powiedział Andrzej Borowiak.
29-latek został zatrzymany na kilkudniowej obserwacji. Gdy wyszedł ze szpitala, policjanci odebrali mu posiadane przez niego dwie sztuki broni. Wydział postępowań administracyjnych (WPA) poznańskiej policji wydał decyzję o cofnięciu mu uprawnień.- On wtedy wszedł na ścieżkę odwoławczą. Przedstawił nową opinię lekarską, która mówiła o braku przeciwskazań. WPA odwołał się od tej decyzji medycznej, mężczyzna został skierowany na badania specjalistyczne do poradni medycyny pracy w celu wydania niezależnej opinii. Mężczyzna przeszedł badania i uzyskał kolejną korzystną dla siebie opinię - powiedział Borowiak.
Policja zaznaczyła, że w sprawie przesłuchany został szereg świadków z otoczenia mężczyzny. Śledczy chcieli stwierdzić, czy może on stworzyć zagrożenie dla siebie lub dla innych osób.Rzecznik wielkopolskiej policji stwierdził, że w tej sprawie była wysłuchana również jego była dziewczyna. - Żadna z tych osób, żaden z tych świadków nie przekazał informacji, że on może stanowić jakiekolwiek zagrożenie, czy dla siebie, czy dla innych osób. W związku z tym, że wyczerpała się cała ta droga odwoławcza musieliśmy mu tę broń oddać - tak są skonstruowane aktualne przepisy - podkreślił Borowiak.Mężczyzna w marcu tego roku odebrał zabrane mu przez policję dwie sztuki broni. W kolejnych miesiącach dokupił jeszcze pistolet Glock. To właśnie tej broni tej użył w niedzielę w centrum Poznania.
Słyszeliście o weekendowym zabójstwie z samobójstwem w Poznaniu?
Jakiś 31 letni zjeb nie mógł znieść, że jego 20-letnia ex Julka olała go ciepłym moczem i zaręczyła się z innym typem, więc wpadł do restauracji gdzie sobie siedzieli i przed wejściem dokonał egzekucji.
Dwa strzały z broni w krótkiej w samca, który odebrał mu Julkę i jeden w swój własny, pusty łeb.
Opis konta typa na insta:
'Advocatye for free market and capitalism
Interested in politics history, movies and a lot more'
No i dzięki bogu, że typ oprócz popierania kapitalizmu, miał też skonkretyzowany pogląd na temat kary śmierci i wymierzył ją sobie sam, dzięki czemu podatnicy nie będą musieli utrzymywać go w kryminale.
Są też doniesienia o przynależności zjeba do pewnej organizacji politycznej, której przedstawiciele bąkali coś o zakazie rozwodów (xD), ułatwieniem dostępu do broni i tradycyjnych chrześcijańskich wartościach, na których zbudowano cywilizację łacińską xDD, ale nie chce mi się szukać potwierdzeń, więc pozwolę, żebyście domyślili się sami, co to za organizacja może być, podpowiem tylko, że zaczyna się na 'k', a kończy na 'onfederacja'.
Dziecko, ale ogarniasz, że do posiadania broni (i prowadzenia samochodu, i wykonywania zawodu wymagającego kwalifikacji) papiery są potrzebne by potwierdzić niezbędne umiejętności?
A do tego, by zostać zamachowcem, to wręcz przeciwnie?
Że to są dwie różne sprawy, i porównywanie ich ma tyle sensu, co wody i dolara?
Ten mem próbuje porównać sito1 (prawo do posiadania broni) z sito2 (akceptacja nielegalnych imigrantów ze względu na możliwość pojawienia się zamachowców w zbiorowości ludzkiej).
Tak, można powiedzieć, że to sito i to sito. Tylko procesy są zupełnie odrebne, mają inne cele, przebiegają w innych srodowiskach.
Czy to naprawdę tak trudno zrozumieć, że dwa różne grzybki mogą mieć rozny wpływ na Ciebie?
Jeszcze różnica jest taka że zamachowcy zabijają całkowicie losowe osoby. Typ z Poznania miał jakiś powód, motyw w głowie i choć bardzo głupi to nieprzypadkowy i dotyczyło to konkretnego celu a nie zabicia jak największej ilości ludzi niczym w gta zdobywając gwiazdki pościgu.
Wiecie co to jest ironia? Kiedy członek i zapewne wyborca partii chcącej zwiększonego dostępu do broni Janusza Korwin-Mikkego zostaje z tej broni zastrzelony:
@pozdrawiam_was_ciule Wiecie co to jest ironia? Kiedy członek i zapewne wyborca partii chcącej nieograniczonego dostępu do noży Donalda Tuska zostaje tym nożem dźgnięty.
>strzelić samobója z powodu jakiejś d⁎⁎y, to juz naprawdę trzeba być debilem.
@Boskakaratralalala miarą bycia mężczyzną jest to w jaki sposób postrzega kobiety, jeżeli był w stanie strzelić samobója z powodu miłosnego zawodu to zwyczajnie jest frajerem xD
@Boskakaratralalala nieźle, zaczynasz odkrywać na czym polegają zaburzenia psychiczne. Człowiek zdrowy nie strzeliłby sobie w łeb. Na tym polegaja zaburzenia psychiczne i dlatego zdrowie psychiczne jest tak ważne. Dlatego też depresja jest chorobą śmiertelną, dużo śmiertelniejsza, niż wypadki samochodowe.
Nie nazwałbym tego debilizmem, bo to określenie pejoratywne, w dodatku zupełnie tu nie pasujące.
Informatorzy z CSI wykop twierdzą, że zabójca z Poznania w 2015 roku stratował w wyborach z listy Korwina.
Nie będę wrzucał nazwiska, ale wcale mnie to nie dziwi. Sympatycy tej partii nie potrafią nawiązywać zdrowych relacji z kobietami/ bardzo często to mizogini i miłośnicy broni.
#moderacja @hejto Nie dość, że OP zmyśla, podaje fałszywe informacje, manipuluje i pomawia ludzi (w tym przypadku ofiarę), to wystarczy pogrozić mu palcem i można przewijać dalej? Swoją drogą jest upominany za mieszanie polityki w tę tragedię, a nawet w tej kwestii podaje fałszywe informacje powołując się (uwaga!) na wpisy na twitterze.
Właśnie wróciłem z zawodów, drugie w moim życiu ale tym razem zapisałem się na "speed steel" na strzelbę z popperami. Upał był jedynym minusem bo lało się ze mnie i spaliłem się na słońcu za to nie popełniłem żadnych błędów i czasy też miałem w porządku jak na pierwszy raz. Podobało mi się zwłaszcza że byłem szybszy i celniejszy niż ludzie z własną bronią i amunicją.
Mam pytanie do eksperta, jakby znalazł się jakiś lekarz sportowy albo inny psycholog to tez super.
Chciałbym załatwić sobie pozwolenie na broń do celów kolekcjonerskich albo sportowych, żeby odwiedzajac strzelnice z różową mieć swoją broń. Sama procedura jest mi znana i do ogarnięcia, ale pojawia się „ale”. Jakieś 4-5 lat temu byłem u Pana psychiatry z lekkimi stanami depresyjnymi / lękowymi. Przejawiało się to brakiem chęci do wstania z łóżka albo paraliżującym stresem przed podjęciem działania. Temat załatwiony dość szybko bo zjadłem smaczne tabletki przez 3 miesiące i pomogło. Nigdy nie miałem napadów agresji czy myśli samobójczych. Stan był wywołany raczej czynnikami środowiskowymi (rodzina średnio miła)
No i tutaj pytanie. Czy w świetle prawa jestem osobą zdrową / wyleczoną czy z zaburzeniami afektywnymi co dyskwalifikuje mnie do przejścia badań lekarskich? Nie znalazłem żadnej interpretacji ustawy w tym kierunku.
W ustawie widziałem tez coś o tarczycy. Mam niedoczynność przez posiadanie taktycznego bebecha.
@KatowickaKryptyda przecież badania są takie jak na prawo jazdy, czyli jedyne o co pyta lekarz to czy widzisz i 200zł. Jeśli sam nie powiesz o tym incydencie to nikt o tym się nie dowie
-możesz iść w pierdolnięcie i zabawę, polecam właśnie karabiny drugowojenne o mocnych pociskach, rewolwery od .357 magmum w górę, pistolety jakieś filmowe, colt 1911 albo desert eagle ale tego chyba nikt nie ma
-możesz sprawdzać broń wojskową, porównać kałacha i AR-15, glocka i Cezetkę itd. poczuć w łapach to co żołnierze
-albo spróbować na sportowo czyli poszukać broni raczej tarczowej i przykładać się do celowania. Ja nie lubię strzelać na wiwat ale ja to sportowo więc lubię sprawdzać co mi leży w dłoni i jak mi idzie. Tutaj masz do wyboru pistolety sportowe 22lr, CZ shadow (strzel sobie z glocka a potem z shadow i poczujesz co to jakość), może karabin 22lr. stojąc na 25m i strzelba. Strzelanie do blachy ze strzelby jest nudne, pierwszy strzał bawi a potem nic. Jak masz możliwość to spróbuj do rzutek strzelać, pierwsza wizyta prawdopodobnie do d⁎⁎y ale już raz ci wejdzie to będzie wchodzić wszystko i zabawa jest przednia.
@redve jeżeli mają dostępnego to rypnij sobie z AUGa. Skoro podobają Ci się wielotakty to dobrym wyborem będzie CZ 457 na .22LR lub jego większy kuzyn CZ 600 na .308 Win. Pozwolę sobie się trochę nie zgodzić z porównaniem kolegi@L4RU55O odnośnie glocka i Szadołki - to dwa różne pistolety do dwóch różnych zastosowań. Glock służy do strzelań bojowych/praktycznych i noszenia na pasku, a CZ Shadow jest do sportu. Waży tyle co 2 glocki, dzięki czemu ma mniejszy podrzut, ale przez to jest bardziej przewoźna niż przenośna. Z jakością to nie ma nic wspólnego