Jak sobie radzicie z reklamami youtube na tv? na telefonie mam apke revanced, która działa chujowo i co chwile ją trzeba recznie aktualizować, bo przestaje buforować filmy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#youtube #android #smarttv
Jak sobie radzicie z reklamami youtube na tv? na telefonie mam apke revanced, która działa chujowo i co chwile ją trzeba recznie aktualizować, bo przestaje buforować filmy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#youtube #android #smarttv
Zaloguj się aby komentować
Wam też appka na Androidzie tnie się niemiłosiernie podczas przeglądania komentarzy? (Na głównej wszystko chodzi płynnie)
#android #hejtomobilne
@figa-rybka @dolitd zabawne nie? Jednemu zacina drugiemu już nie. Mi na iOS działa tak samo bez zacięć jak innemu koledze któremu również działa płynnie. Słowo klucz - standaryzacja, jednolitość i optymalizacja. Ciężej zoptymalizować soft na milion różnych urządzeń, wolę sprawdzone i pewne rozwiązania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zaloguj się aby komentować
Chcę w android w strefie powiadomień przycisk, który wywołuje akcję systemową share, i udostępnia zawartość schowka systemowego, poprzez tę akcję systemową share.
Podaj appkę, która daje taki przycisk.
#android #appki #aplikacje #programy
Aby uzyskać przycisk w strefie powiadomień Androida, który udostępnia zawartość schowka systemowego poprzez akcję systemową "share", możesz użyć aplikacji "Notification Shortcuts"
1
2
.
Notification Shortcuts to aplikacja, która pozwala na tworzenie własnych skrótów w strefie powiadomień Androida. Możesz w niej skonfigurować skrót, który po naciśnięciu będzie uruchamiał akcję "share" i udostępniał zawartość schowka.
Oto kroki, jak to zrobić:
Zainstaluj aplikację Notification Shortcuts z Google Play Store
2
.
Otwórz aplikację i naciśnij przycisk "Create Shortcut".
Wybierz opcję "Share" jako akcję, którą ma wykonywać skrót.
Nadaj skrótowi nazwę, np. "Udostępnij z schowka".
Gotowe! Teraz w strefie powiadomień Twojego Androida będzie dostępny przycisk, który po naciśnięciu udostępni zawartość schowka systemowego.
Aplikacja Notification Shortcuts daje wiele innych możliwości tworzenia własnych skrótów w strefie powiadomień, więc warto ją sprawdzić, jeśli szukasz tego typu funkcjonalności na Twoim Androidzie.
Zaloguj się aby komentować
Hejo, Benek nadal żyje, po pierwszym przeglądzie na tysiąc kilometrów. Panowie wymienili olej, filtry, kontrolowali stan napędu i łańcucha itp, standard.
Wczoraj zrobiłem sobie relaksacyjne kółko 200km.
Tutaj ludzie z tagu #motocykle mogą przestać c czytać a zapraszam tych z tagu #telefony #android xD
Otóż jest taki temat: benelli ma swoją aplikacje na android /ios która łączy telefon z wyświetlaczem motocykla.
Można tam sobie przypisać kontakty z telefonu, muzykę itp ale najważniejsza funkcja to nawigacja. Apka ma wgrane mapy (nie mam pojęcia z czego to korzysta, najbardziej podobnie wygląda targeo - widać budynki wraz z numerami itp). Działa to tak, że w aplikacji na telefonie podajemy punkt docelowy i pyk, mamy całą trasę już na ekranie z motocykla. W telefonie mamy opcje wyłączenia ekranu a nawigacja dalej sobie działa.
Navi jest w miarę ok, ale jednak człowiek ma swoje przyzwyczajenia.
I tu dochodzę do sedna sprawy : w starszej wersji tej aplikacji jest przycisk "screen mirroring" czy coś w ten deseń.
Uruchamiam sobie to, normalnie powiela mi obraz z telefonu na motocykl, ale blokuję telefon i oczywiście obraz na moto też znika.
Czy jest jakaś dodatkowa aplikacja bądź opcja o której nie wiem, żeby uruchomić sobie np. Mapy.cz na telefonie, rzucić obraz na moto, zablokować telefon i mieć dalej obraz na motocyklu?
Mam nadzieję że jest to w miarę logicznie napisane xD

@sleep-devir Nie wiem czy to będzie działać na wireless mirroringu, ale możesz spróbować https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farmerbb.secondscreen.free
Inna opcja to przygaszenie ekranu do minimum
Zaloguj się aby komentować
powiem Wam że Seal na #android wymiata
obojetne mu czy fb, X, czy ig, playlista z YT albo inny tiingtong - zawsze zaciora wideło (tudzież audio jesli chcecie)
#programy #ciekawostki

Zaloguj się aby komentować
Z tego tu miejsca chciałbym serdecznie polecić grę Dungeons of dreadrock.
Ja grałem na androidzie (druga gra w życiu jaką skończyłem na telefonie) ale jest na pc, apple i nawet switcha.
Fenomenalna zabawa w klimacie starego rpg/roguelike. Nie ma rozwoju postaci lecz są za⁎⁎⁎⁎ste zagadki.
Radzę nie szukać od razu solucji na yt. Każdy ze 100 poziomów praktycznie da się skończyć w 30 sekund ale to jak już się ogarnie rozwiązanie zagadki. Tak to nawet 2 dni można siedzieć.
Gra idealna na kibel jak co
No i kupić pełną wersję bez reklam!
#gry #android #apple #pcmasterrace #rpg
Zaloguj się aby komentować
Opera jest beznadziejna, Brave poszło w złym kierunku, Firefox sam usunął siebie z rynku. Czego używać do przeglądania internetu na Androidzie? Jest jakiś projekt najlepiej Open Source, który ma wbudowane blokowanie reklam i jest aktywnie rozwijany bez jakiś zbędnych absurdalnych funkcjonalność i tęczowych oszołomów w zarządzie?
#android #chrome #przegladarki #opensource #linux #smartfony #telefony #bekazlewactwa
@OlFunkyBastard Moim zdaniem nie ma dobrej przeglądarki na Androida xD. Każda ma jakieś wady, więc ostatecznie korzystam z Chrome dlatego, że na desktopie też siedzi u mnie dalej Chrome i synchronizacja jest mi potrzebna. Bardzo bym się chciał przesiąść na Firefoxa bo o ile na desktopie daje rade to mobilny Firefox jest daleko w tyle za Chrome pod względem funkcji.
Zaloguj się aby komentować
Witam,
Szukam najlepszej metody na pozbycie się usług google z telefonu. Wiem o istnieniu Lineage OS, gdzie trzeba zrootować telefon by go zainstalować. Ostatnio dowiedziałem się też o e/OS, dostępnego fabrycznie z telefonami Fairphone. I tu moje pytanie: Czy ktoś z was miał z tym styczność i mógłby się podzielić doświadczeniami? Szukam najlepszej metody na "degoogling".
Chodzi mi trochę po głowie zakup tego Fairphone 4: https://shop.fairphone.com/fairphone-e-operating-system
#telefony #smartfony #android
@DerMirker cały proces degoglowania telefonu bierze w łeb kiedy potrzebujesz potwierdzić w apce bankowej wydanie nowej karty do konta
been there seen that, nawet sprawiłem sobie nokię 2720 flip (na kaios- taki współczesny firefoxos) i o ile na codzień dawałem radę bez telegramów łacapów i maili, o tyle odebranie paczki z paczkomatu to zawsze była wyprawa z dwoma urządzeniami.
Na urlop też poleciałem z Androidem bo jednak Revoluta którym płaciłem przez cały wyjazd obsługuje się wyłącznie ze smartfona. Jest niby webowa nakładka ale logowanie do niej też potwierdzasz w apce.
To samo tyczy się e/OSów i wszelkiej maści SailfishOSów - dopóki nie będzie takiej czy innej implementacji Androida to zapomnij o życiu we współczesnej cywilizacji.
Częściowo rozwiązałem ten problem mając drugą słuchawkę z Androidem obsługiwaną zdalnie przez komputer (scrcpy) ale to znów wymaga targania ze sobą wszędie komputera. Virtualbox z Androidem AOSP to problem nr 1 (czyli brak usług google i apek bardziej zaawansowanych od fruit ninja).
Widzialem dobre opinie za to o Graphene OS ale tu znów zamykasz się na urządzenia PIxel od Google, a jak pod czyms podpisuje się Google to ja temu czemuś nie ufam.
Zaloguj się aby komentować
Korzystacie z czegos fajnego do słuchania podcastów na android? Żeby integrowało i wspierało przeszukiwanie największj ilości źródeł. Na tę chwilę korzystam z podcast guru, podcini mi nie podeszło.
Polecicie coś intuicyjnego/ciekawego?
#pytanie #podcasty #podcast #android #foss #opensource
Utwór muzyczny dla uwagi.

Zaloguj się aby komentować
Pytanie z innej beczki dziś
Znalazł ktoś sposób aby w trybie cichym niektóre kontakty miały priorytet i mimo tego odtwarzały dźwięk podczas dzwonienia/wysłania SMS?
#android #telefony #kiciochpyta ( #techpigulka ? Ostatni tag nie jestem pewien, za błędne użycie wybaczcie )
Zaloguj się aby komentować
#android #telefony #motorola
Ło k⁎⁎wa android 14 nadszedł na mototrolle

Zaloguj się aby komentować
Czy ktoś wie jak wycofać zgodę na smsy od #biedronka ? W aplikacji na #android nic nie wiedzę na ten temat. Ani w ustawieniach ani w FAQ. Powiadomienia aplikacji mam wyłączone.
#pytanie
@jimmy_gonzale musisz to gówno zablokować w telefonie lub przestać korzystać z ich karty xD Pytałem ich o to
Informujemy, że zgodnie z regulaminem programu lojalnościowego Moja Biedronka zgody marketingowe są wymagane. Prosimy o informację zwrotną, jeśli karta Moja Biedronka ma zostać usunięta. Z poważaniem Biuro Obsługi Klienta sieci Biedronka
Zaloguj się aby komentować
Potrzebuję jakiegoś narzędzia, programu do synchronizacji firmowych numerów telefonów.
Miało by to wyglądać tak, że jest sobie jakiś administrator który dba o porządek w aktualnej liście służbowych numerów pracowników. Z drugiej strony każdemu pracownikowi lista kontaktów w telefonie aktualizuje się z tą bazą.
Zna ktoś może apkę z taką funkcjonalnością? Albo może ktoś z #korposwiat mógłby podpowiedzieć jak to u niego wygląda?
#android

@koszotorobur ale jak to sobie wyobrażasz w tych czasach? Chcesz żeby człowiek przed każdym tel i sms sprawdzał w arkuszu jaki jest numer?
Ja zakładam że OP chodzi o taką sytuację: dzwoni ktoś do Ciebie z kim nigdy nie rozmawiałeś ale już wyświetla się np Jan Kowalski , dyrektor Solidna Firma.
Kontakt dodał ktoś z firmy i jest on jednakowy dla wszystkich pracowników :) i tak to powinno wyglądać.
Np synology ma taką funkcjonalność.
Zaloguj się aby komentować
Zrobiłem punkt dostępowy z telefonu z Androidem. I to działa git.
Tylko już nie mogę z PC wejść na ustawienia routera.
Da się tam jakoś wejść w tym trybie?
Jak mi wróci Internet, to po prostu resetuję router, i wróci wszystko.
No ale wolałbym zmienić ustawienie w ustawieniach routera, żeby to wróciło, reset routera wymaga od nowa ustawiania haseł itd.
Router: MW325R
Adres ustawień routera: http://mwlogin.net/
Inne adresy ustawień routera (złożone z liczb i kropek) też nie wchodzą.
#siecikomputerowe #sieci #internet #wifi #hotspot #android #router

@fewtoast mwlogin.net - ten adres nie jest widoczny w internecie - pewnie się rozwiązuje do jakiegoś LANowego IPka. Kiedy telefon jest routerem, to nie masz szans się połaczyć z nim, bo to Twój stary router obsługuje ten adres. Rozłącz się z telefonem, połacz się z WIFI routera (nawet jeśli nie ma internetu) i możesz zmieniać do woli.
reset routera wymaga od nowa ustawiania haseł itd.
Jakieś to dziwne. Praktycznie każdy router tego typu trzyma swoje ustawienia, tak że możesz wyłączyć zasilanie i włączyć. Chyba, że chodzi o hard reset (przywrócenie do ustawień fabrycznych), ale to na 99% nie jest potrzebne po zwykłej stracie połączenia z netem.
>Jak mi wróci Internet, to po prostu resetuję router, i wróci wszystko.
próbowałem wywnioskować jak ty to wszystko masz spięte, włącznie z odpowiedziami jakie dawałeś, a tym bardziej co u ciebie nie działa że resetujesz ustawienia rutera ... i nie mam w ogóle pojęcia co próbujesz uzyskać i dlaczego (´・ᴗ・ ` )
może ustaw priorytezację ruchu na interfejsach w komputerze, aby prym miało połączenie ethernet
ewentualnie ustaw inną podsieć w ruterze i dodaj odpowiednie wpisy do tabeli rutingu aby ruch pod określone IP kierowało do rutera
po co w ogóle resetować ustawienia rutera za każdym razem? ㄟ( ▔ー ▔ )ㄏ
Zaloguj się aby komentować
Obserwuję kilka(naście?) osobistości w internecie, najczęściej mam tu na myśli gości w podcastach i wywiadach tj. Pan Dragan, pani Dymer, pani Puścian, pan Rutkowski... Tylko no męczy mnie co tydzień szukać randomowych podcastów to na YT, to na Spotify nowych wywiadów z nimi.
Czy jest jakiś sposób, żeby ogarnąć sobie aplikacje z powiadomieniami, która mi powie:
- Dziś Lotek ma nowy film
- Jutro gościem w kanale zero wywiad z Bogusławem Lindą, prowadzi Tede
- Wczoraj mowy wywiad z Prof Bralczykiem
Zakładając, że wszystkie te osoby wyżej obserwuję?
#pytanie #android
Zaloguj się aby komentować
Dlaczego trolle applowe zawsze piszą takie pierdoły? https://m.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=4&idPhone1=6378&idPhone2=9554
#iphone #android



Kupiłem sobie ostatnio OnePlusa 12 i jestem zawiedziony postępem w aparatach na przełomie ostatnich kilku lat. Mój poprzedni Xiaomi Mi10T Pro jeśli chodzi o ilość detali w zdjęciach bije na głowę całą czołówkę na rynku, bo sama rozdzielczość robionych zdjęć jest bardzo duża. Nie podoba mi się, że teraz każfy telefon ulepsza zdjęcia przy użyciu AI i to widać na mocnym zbliżeniu po zrobieniu zdjęcia. W OnePlusie na szczęście nie jest to tak tragiczne jak w Samsungu S24, ale dalej dużo gorzej niż na przykład w Xiaomi 14 Ultra. ale nie będę wydawał ponad 6000zł z tego powodu. Niemniej sam obrazek z OnePlusa jest bardzo ładny zazwyczaj.
Zaloguj się aby komentować
@lubiespac @PaczamTylko
była kiedyś taka giera leviathan warships, ciąłem w to jak najęty
potem nastał smuteczek bo serwery opustoszały :<
natomiast polecam czeknąć trailery z Jazz the Boatman
imo najbardziej klimatyczne zajawki do gier ever
po pierwszym trailerku kupiłem tę gierę, nie żałowałem ani centa (´・ᴗ・ ` )
Zaloguj się aby komentować
https://android.com.pl/tech/709617-galaxy-s23-z-one-ui-6-1-ladowanie/
Niektórzy narzekają na wolniejsze ładowanie po aktualizacji do One UI 6.1 na S23.
Ktoś może z was zrobił i może potwierdzić?
#samsung #android #technologia

poza problem z ładowaniem widziałem na reddice ludzi, którzy skarżą się na czytnik linii papilarnych. Czasem ekran się nie wybudza i wygląda na to, że czytnik jest nieaktywny w tym momencie. Pomaga wyłączenie animacji odblokowania, albo wyłączenie ikony miejsca czytnika. Te akurat ostatni problem miałem w a52s i trik z wyłączeniem ikony działał w 99% prób odczytu. Jak dla mnie jest to problem z hybrydowym czujnikiem oświetlenia.
Jak na telefon za takie pieniądze i to jeszcze z lini flagowej, to mega wtopa. Ale coś mi mówi, a siedzę też na subredditach pixelowych i widzę jakie pixele mają problemy, że pies może być pogrzebany po stronie google, a nie samsunga
Zaloguj się aby komentować
Nie moje ale za pozwoleniem autora @tomeczek11 wydaje mi się, że warto podzielić się treścią:
"Stworzyłem aplikację z powiadomieniami o wycofanych produktach.
Jakiś czas temu przeczytałem komentarz na głównej, gdzie ktoś zastanawiał się dlaczego rządowa aplikacja nie wysyła alertów, gdy jakiś produkt zostanie wycofany przez GIS. Postanowiłem rozwiązać ten problem i stworzyłem aplikację, która właśnie to robi.
foodAlert
Aplikacja typu pobierz i zapomnij. Wystarczy zainstalować na swoim telefonie, wyrazić zgodę na powiadomienia i tyle. Gdy jakiś produkt zostanie wycofany, otrzymacie stosowne powiadomienie. Oprócz tego można przeglądać wcześniej wycofane produkty i ich szczegóły takie jak np. data ważności, numer partii czy dane producenta, dzięki czemu łatwo zweryfikujecie czy zakupiony produkt został wycofany.
Jeśli macie dość clickbaitowych artykułów o wycofanych produktach z masą reklam i bełkotem na 3000 znaków, to jest to idealne rozwiązanie.
Tutaj wszystko jest przejrzyste i czytelne.
Aplikacja jest w pełni darmowa, bez żadnych reklam czy innych mikropłatności.
Link do pobrania na iOS: https://apps.apple.com/pl/app/foodalert-wycofane-produkty/id6479947967?platform=iphone
Link do pobrania na Androida: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.beakByte.foodalert
Strona projektu: https://foodalert.pl/
Zachęcam do przetestowania i ew. zgłaszania błędów. Możecie również wystawić ocenę. Dzięki. (ʘ‿ʘ)"
#aplikacja #aplikacje #android #ios #jedzenie
Zaloguj się aby komentować
Czy na androidzie nie ma jakiegoś normalnego radia fm bez reklam działającego bez internetu?
Na motoroli mam preinstalowany pakiet "com.ontim.fmradio" ale za nic nie mogę go znaleźć w sklepie play ani w żadnym innym miejscu.
Na samsungu a15 próbuję zainstalować to(albo inne) radio, ale nie mogę znaleźć żadnego które działa offline.
#android
#telefony
@krokietowy tak szczerze, to na twoim miejscu bym jeszcze zainstalował kilka apek do radia FM, które mają reklamy, żeby się przekonać, czy na 100% nie masz czipa FM w telefonie, bo ten jest wymieniony, jako "zależny od rynku". Jak faktycznie go nie masz, to dupsko, a jak masz, to wystarczy taką apkę zablokować na firewallu (np. NetGuard) i reklamy znikną. Pamiętaj, że radio FM nie zadziała bez fizycznych słuchawek, bo te są używane, jako antena.
@krokietowy na motoruwie masz pakiety dedykowane danemu CPU, o ile jeszcze motoruwa wspiera tę aplikację
pytanie bardziej dotyczy jaki cpu masz w szangtsungu i czy posiada wbudowany moduł fm
na snapa kiedyś skorzystałem z
https://apt.izzysoft.de/fdroid/index/apk/com.vlad805.fmradio
nie powiem czy jest wciąż działające
Zaloguj się aby komentować