Mówcie co chcecie ale tęsknię za pokrętłami w monitorach.
Nie zawsze nowe = lepsze.
#usability #monitory #technologia #wzrok #programowanie #zdrowie


Mówcie co chcecie ale tęsknię za pokrętłami w monitorach.
Nie zawsze nowe = lepsze.
#usability #monitory #technologia #wzrok #programowanie #zdrowie


Zaloguj się aby komentować
Mieszać beton!
Jeszcze wczoraj obrzeża osadziłem i pospawałem na wszelki wypadek. Choć w sumie spawaniem bym tego nie nazwał.
#budownictwo #budujzhejto #niepoprawnebudowle




Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Amerykański fotograf polujący na F-35 założył na gdrive folder na "Polską Husarię": https://x.com/KpAviationPhoto/status/1987656720697479251
#f35 #husarz #wojskopolskie #technikawojskowa #wojsko #fotografia #fotoztwittera #fotografiamilitarna #lotnictwowojskowe
Jeszcze Wam powiem przed snem, a bardziej pokaże. A'propos tego podpisu kwalifikowanego - kombinowałem z lvl telefonu gdzie by ty sprowokować węzeł PZ żeby zalogować się przy pomocy podpisu, ale bez Szafira - szukałem integracji wymagajacej kwalifikowanego i chciałem podpisać szwedzkim padesem. No i tak trafiłem na rejestrację konta w KAS - pomyślałem, że czemu nie - w najgorszym wypadku opłacę tam kiedyś jakieś cło za paczkę z Alixprs...
WTEDY DOSTAŁEM TĘ WIADOMOŚĆ
I OBSRAŁEM PORY
#rybołówstwo #gdziejasiezapisałemjezu #polska #marynarkawojenna #racjastanu #surstromming



Zaloguj się aby komentować
Ponieważ jestem w drodze do opanowania kolejnej umiejętności nie w kierunku jaką jest spawanie, a do tego chyba wciąż na mnie wisi totem amatora... musiałem połatać dziurę pod purchlami z poprzedniego wpisu.
@LaMo.zord radził użycie innego druta w migu żeby nie przegrzać, ale przecież wiem lepiej
Niby małe, jakieś fi 3 mm, ale zacząłem spawać i zrobiło się przynajmniej fi 5
Zmniejszyłem nastawy do minimum i za pomocą spawania punktowego udało mi się tę dziurkę gdzieś w ciągu godziny załatać. Po zgrubnym zaspawaniu wszedł dremel, znowu spawanie, znowu dremel i tak w kółko. Po drodze jeszcze sprawdzałem czy nic nie płonie.
Za zabezpieczenie ppoż posłużyły prawie ogniochronne koszulki bawełniane, ręcznik i fartuch
A, jakby ktoś chciał mieć przygody z odkuwaniem szpachli, dodatkową rdzą, niepasującymi elementami samochodu, to polecam warszawski warsztat na Pawła Lipowczana w Warszawie (Okęcie). Dodaję trzy zdjęcia ich fachowej roboty.
#macmajster #diy #zrobtosam #pracaspawaczamnieprzeistacza #maluch #fiat126p





Zaloguj się aby komentować
Zuckerberg i jego ScamFace w formie.
Fajny biznes, 16 MLD przychodu, 1 MLD strat. Zostaje 15 MLD.
Opodatkowanie brudnych pieniędzy to jedyne 6,25%.
Fajna pralnia.
#scam #cyberbezpieczenstwo #cybersecurity #bezpieczenstwo

Zaloguj się aby komentować
A wiecie że Szwedzi oferują podpis kwalifikowany typu pades na pdf - bez ograniczeń, za friko i uznawany w całej EU? W formie apki. Zgodny z eIDAS. Oparty na warstwie elektronicznej dowodu lub paszportu i do założenia w 10 minut???
Apka jest po polsku i działa jak podpis w eDo od PWPW - z zupełnym pominięciem węzła PZ, bez użycia pinu, - podpisujesz biometrią jakbyś potwierdzał przelew- certyfikat ważny dwa lata.
Cena - zero złotych. , bardzo dobra.
#cyfryzacja #pades #podpiskwalifikowany #eidas #biurokracja #homeoffice
URL: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.zealid.app
iURL: https://apps.apple.com/pl/app/zealid/id1531680051
KAS weryfikuje bez żadnego kłopotu, weryfikator eidas przypieprza się do Timestampa ale też jest na zielono - Weryfikacjapodpisu.pl wyrzuca że akcept warunkowy, przez timestamp tak samo. Podpis.gov nie weryfikuje unijnych więc chyba się nie liczy - biorąc pod uwagę pospiesznie wprowadzane logowanie do puap za pomocą eID.


Dodatkowa atrakcja dla kadr - działa też z kartą pobytu. https://www.zealid.com/en/get-started-with-zealid-for-free
Zaloguj się aby komentować

Od 1 stycznia 2026 r. polskich konsumentów czeka prawdopodobnie konieczność ponoszenia nowego "podatku". Tym razem od kupowanych smartfonów, tabletów, komputerów i telewizorów. Rząd przymierzał się do wprowadzenia tej nowej opłaty — popularnie zwanej właśnie "podatkiem od...
Zaloguj się aby komentować
Byłoby 🙂
Niestety strzemiona musiałem sam zrobić. Z pomocą przyszła giętarka do przewodów hamulcowych.
#budownictwo #budujzhejto #niepoprawnebudowle


Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Też sobie wymyśliłem rozrywkę na wieczór...
#linux #debian

Zaloguj się aby komentować
#zebatkiboners #medycyna & źródło
Pompa perystaltyczna, pompa rolkowa, pompa przewodowa, pompa wężowa – typ pompy wyporowej o specjalnej konstrukcji.
~
W pompie perystaltycznej ciecz przepychana jest przez elastyczny przewód za pomocą karbowanego paska, karbowanego wałka, toczących się rolek lub wirnika z krzywkami przesuwającego się po przewodzie. Przy wirniku z krzywkami stosuje się płyn smarujący zmniejszający tarcie i ułatwiający odprowadzanie ciepła na korpus pompy. Przewód roboczy musi mieć elastyczne ścianki, aby nacisk rolek lub krzywek wirnika umożliwiał zamknięcie lub przynajmniej istotne zmniejszenie jego powierzchni przekroju.

Zaloguj się aby komentować
https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=627771
Firefox poprawił płynność przejścia gradientów miesiąc temu. I zamknął bug otwarty 14 lat temu.
#firefox #mozilla #webdev

Zaloguj się aby komentować
Byłoby 🙂 Nawet węży starczy
#budownictwo #budujzhejto #niepoprawnebudowle





Zaloguj się aby komentować
Siemano. #laptopy
Różowa prosi mnie żebym znalazł jej nowy sprzęt do pracy. Moja wiedza ma temat sprzętu zatrzymała się na poziomie, że RAMu jest więcej lub mniej, że są generację procesów itd Licho ( ͠° ͟ʖ ͡°)
Czy Dell produkuje dobry sprzęt? Uparła się na Della. Ma obecnie i dodatkowo nasłuchała się w serwisie żeby teraz też brać.
Warunek konieczny dotykowy ekran z dużą przekątną. Budżet max ale to max 7 tys.
#pomocy #pytaniedoeksperta #komputery


Nie wiem w sumie jaki model znalazles. Z doswiadczenia powiem, ze w "konsumenckich" laptopach zawiasy wciaz potrafia sie rozwalic niedlugo po gwarancji. Modele biznesowe rzadziej na to padaja.
LPDDR5X bedzie przylutowane do plyty glownej, takze nie dodasz sobie RAMu pozniej. 16GB wystarczy obecnie spokojnie do pracy biurowej, wystarczy tez za kilka lat pewnie. Do ciezkiego oprogramowania 16GB to teraz takie rozsadne minimum. Pisze to ktos pracujacy na wiecznie zapchanym maku z 8GB RAMu xD
Ale 90Hz ekran sie jej pewnie spodoba
moze male sprostowanie. Konsumenckie laptopy umieraja szybko kiedy sa uzywane do typowo biznesowej pracy: mityngi, bieganie po klientach, mieszanie pracy z domu i w biurze. Przy stylu pracy "Anetka z HRu", w ktorym laptop to taki maly PC z klawiatura i ekranem, zintegrowany z biurkiem, nawet tanie modele przepracuja swoje lata. Takze duzo zalezy ile przemocy taki laptop musi zniesc
Zaloguj się aby komentować