Zaloguj się aby komentować

Play wkracza na rynek infrastruktury mobilnej z pełnym przytupem! 🚀 W pierwszym kwartale operator oddał do użytku aż 121 nowych stacji bazowych, co daje mu imponującą liczbę 13 296 obiektów. Z miesiąca na miesiąc bije rekordy z 54 masztami w styczniu, 30 w lutym i 37 w marcu. Przy tak dynamicznym...

Rewolucja na drodze! 🚗 WhatsApp wreszcie zagościł w Apple CarPlay jako natywna aplikacja. Po wielu tygodniach testów, kierowcy mogą teraz korzystać z pełnoprawnego interfejsu komunikatora, który ułatwia prowadzenie rozmów na trasie. Koniec z frustrującymi momentami z asystentką głosową! 😍...
Ustaw sobie alias prosze="sudo" dla lepszych wrażeń korzystania z linuxa
#linux #humorinformatykow #heheszki


Zaloguj się aby komentować
W ostatnim tygodniu poczyniłem dosyć spore zakupy.
Czasem chyba trzeba wtyczkę od internetu odłączyć, albo zabrać by nie przeglądać internetu.
Przeglądając popularny serwis aukcyjny, znalazłem licytacje na filament.
Firma Amazon Basic, cena od złotówki za TPU (guma), w ogłoszeniu napisane było, że to zwrot lub powystawowe.
Szybkie przeszukanie internetu, no filament i firma jest. Cena za kilogram 85.74zł, ja wylicytowałem za 56.50zł.
Zapłaciłem, przyszło. Cyk na wagę, kilogram jest (brutto 1256g).
Patrzę dalej i takim sposobem kupiłem 6 rolek PLA, rolkę PETG oraz dwie ABS. Zakupy w sumie wyniosły mnie 329.50zł za 10 rolek filamentu po kilogramie.
Czytam dalej, opinie podzielone.
W większości były, że to słaby filament i są tańsze oraz lepsze alternatywy. Stwierdziłem, że za tyle to sprawdzić nie szkoda.
Nabyłem nową platformę, czyli Artillery Hornet, ponieważ moja drukarka by szarpała jak Reksio boczek ten filament i nie bardzo jest to dobra opcja. Ten filament potrzebuje mniejszej temperatury i spokojniejszego druku.
Obecnie wydrukowałem na filamencie Glow in the Dark kostkę kalibracyjną, wymierzyłem i w sumie wyszła wręcz powiedziałbym zacnie. Wymiary się zgadzają, wygląd jest naprawdę odpowiedni i to na warstwie 0.16mm.
Teraz próbuje wydrukować ośmiorniczki, ale chyba warstwa 0.16mm to za dużo na taki model.
Jak wydrukuje to wrzucę w komentarzu efekt.
Rzeczony model: https://www.crealitycloud.com/model-detail/cute-mini-octopus?source=5&profileId=69aff2f990898193dc47a6fe
Druga część, pojawi się jak przetestuje każdy filament.
_________________________________
#beastland <-------------------- tag do obserwowania/blokowania moich wpisów
#druk3d #drukowanie3d #filament


Zaloguj się aby komentować
No to powracamy do regularnego publikowania.
Proszę wybaczyć przerwę, ale dostałem trochę kopniaka od życia.
Nie szło się ogarnąć.
————————————————————————————————
Będąc na targach w Kielcach, dostałem sample filamentu od ROSA Filaments oraz LUME Filaments (polskie firmy zajmujące się filamentami, firma LUME jest nowa na rynku).
Od ROSA, otrzymałem Silk PLA Bronze (bez komentarza), PETG HS Bottle Green (high speed) oraz PCTG Transparent (mocniejsze PETG).
Od firmy LUME otrzymałem filament PLA+ Lime .
Wydruki były wykonywane na drukarce Creality K1C, z wysokością warstwy 0.16mm, wypełnienie na poziomie 15%, bez brimu oraz został wykonany ironing górnej warstwy (wygładzanie) na płycie Textured PEI.
Do testów został użyty ten model: https://www.printables.com/model/744660-planetary-gear-fidget-toy-100-print-in-place
Oto moje wnioski:
PETG HS Bottle Green od ROSA Filaments
Na moim autorskim profilu dla filamentu firmy SUNLU (zwykłe PETG, bez HS), wydrukowało się bez problemu.
Koła zębate chodzą płynnie, ale jest lekki opór. Prawdopodobnie na profilu HS drukowało by się lepiej.
Drukowało się szybko, nie za bardzo nitkowało i bardzo dobrze trzymało się stołu.
Cena - 75.90zł/kg (z oficjalnej strony).
Oceniam 7/10
————————————————————————————————
PCTG Transparent
Z tym filamentem zaczynały się schody. Nie jest to zwykły filament, a wzmocniony PETG, który po wydruku pokazuje na co go stać.
Jeśli ustawimy za małą temperaturę, filament nie klei się do płyty ani nie chce kleić się warstw. Trochę mi zajęło, aby ustawienia były odpowiednie do tego filamentu (mogę się podzielić ustawieniem) oraz by wydruk spełnił moje oczekiwania.
Po ustawieniu, drukowało się bardzo dobrze. Filament nie uciekał na boki i warstwy były dobrze przyklejone do siebie. Mechanizm sam w sobie chodzi lepiej niż PETG i jest przyjemniejszy do zabawy.
Cena - 89.90zł/kg (z oficjalnej strony).
Oceniam 6/10
————————————————————————————————
PLA+ Lime
Tutaj zaczynamy już grząsko. Podczas rozmawiania z przedstawicielami firmy dowiedziałem się, że to wzmocnione PLA. Myślę okay, pójdzie na jednym z moich profili. Otóż nie. Filament zblokował mi dyszę i nie chciał iść dalej (pi⁎⁎⁎⁎le nie robię - mem).
Przeglądając kartę charakterystyki, dowiedziałem się o wymogu ustawienia wyższej temperatury. Dlaczego?
Cytowany filament, ma właściwości PETG. Pierwszy raz się spotykam z czymś takim, ale stwierdziłem że dam szanse.
Ustawiłem swój profil, wrzucam na maszynę i drukuje.
Początkowo myślałem, że wydruk odejdzie od płyty albo będę miał wymianę extrudera (podajnika filamentu), zdziwiłem się po raz drugi jak ściągnąłem wydruk. Tak dobrze wydrukowanego modelu i poruszania się mechanizmu jeszcze nie miałem okazji doświadczyć.
Mechanizmy chodzą bardzo płynnie i sam w sobie wydruk jest lekki. Jestem wręcz zachwycony.
Firma od siebie dodała, że jak będą testy to chętnie wezmą kogoś do testów ich produktów. Dużym minusem są rolki kartonowe, ale niedługo mają wejść plastikowe oraz refill (sam filament bez rolki).
Cena - 59.90zł/kg (z oficjalnej strony)
Oceniam 7/10
————————————————————————————————
Podsumowanie.
Jeśli potrzebujesz filamentu mocnego, który będziesz mógł wydrukować na swojej maszynie - PCTG będzie dla ciebie rozwiązaniem, ale musisz wziąć pod uwagę wysoką cenę wejścia za rolkę.
FIlament PETG HS, jest dobrym wyborem jeśli chcemy wspierać Polskie biznesy, ale jeśli głosujemy portfelem to w tej cenie czasem można dwie rolki takiego filamentu od SUNLU znaleźć.
Jeżeli chodzi o LUME, to firma ma opublikować profile dla drukarek (nie mam pojęcia kiedy), więc będzie łatwiej drukować. Z mojej perspektywy, filament w cenie tanich chińczyków który jest mocny.
Poniżej zdjęcia wydruków i dla porównania pomarańczowy PLA oraz czarny PETG od firmy SUNLU.
Ocenę finałową pozostawiam wam.
————————————————————————————————
#beastland <———————————————————— tag do obserwowania/blokowania moich wpisów
P. S. Wpis nie był sponsorowany przez nikogo, jest prywatną opinią.
Jeżeli jednak chcecie trochę mnie wspomóc, to możecie napisać, że kupujecie z mojego polecenia. Konkretnie to od BeastLand 3D Prints.
#druk3d #drukowanie3d #filament #creality #rosafilament #lume





Zaloguj się aby komentować

Anemic Domain Model to jeden z tych antywzorców, który jest bardzo prosty do zrozumienia, a jednocześnie bywa zaskakująco trudny do wykrycia i wyeliminowania. Co więcej – nie zawsze faktycznie jest antywzorcem. W najnowszym artykule na blogu pokażę Ci, czym jest Anemic Domain Model, kiedy...
Hejo linuxowe wyjadacze
Potrzebuje distro #linux jak najprostsze w obsłudze tylko i wyłącznie do:
-Fusion 360
-LibreCAD
-Prusa slicer
-Przeglądarka
Jest coś takiego turbo łatwego najlepiej tak żeby była wersja live do testów?
Komputer "względny", nie totalny zabytek.
Dziękuję z góry za sugestie
Distro dowolne, bo fusion360 będzie działał dobrze tylko na wirtualce z qemu.
Guest windows może być okrojony do minimum i służyć tylko do odpalania fusiona, do tego będziesz miał możliwość uruchamiania też innego softu wypuszczanego tylko na windę.
Performance będzie natywny więc nie widzę żadnego powodu dla którego nie miałbyś potraktować tego jako po prostu aplikacji.
Zaloguj się aby komentować

Sztuczna inteligencja skraca drogę do odpowiedzi, porządkuje informacje i podsuwa gotowe decyzje. Nowy model ekonomiczny pokazuje, że im lepsze są jej podpowiedzi, tym słabiej działa mechanizm, dzięki któremu społeczeństwo w ogóle się uczy Nowy model ekonomiczny pokazuje nieoczywisty paradoks...
Może ktoś nie widział, to postuję.
#copilot #lemme #reklamy #marketing #blackmirror
Zaloguj się aby komentować

Na początku miesiąca dowiedzieliśmy się, że wymagania jednej z najpopularniejszych dystrybucji Linuxa, czyli Ubuntu, poszły w górę. Okazuje się jednak, że porzucanie starszych sprzętów obejmuje nie tylko pojedyncze dystrybucje, ale całe jądro systemu. #linux #komputery

Zapraszam Was do mojego nowego serwisu - studentiv.com Jest to serwis w którym możecie stworzyć miejsce dla swoich zamkniętych grup studenckich oraz organizacji. Najważniejsze funkcjonalności:
Tworzenie grup studenckich publicznych bądź z ograniczonym dostępem
Miejsce na materiały studenckie...

Wyobraźmy sobie organizm, który posiada serce, płuca i nerki, ale nie ma mózgu. Nie czuje bólu, nie myśli, nie ma świadomości. Brzmi niewiarygodnie? Startup R3 Bio z Doliny Krzemowej, wspierany przez wpływowych miliarderów, pracuje nad stworzeniem „worków z organami”, które mają raz na zawsze...

Odkryjcie z nami tajemnice nieznanego giganta technologicznego! 🌐 VeriSign, firma z Wirginii, to klucz do światowego internetu, zarządzając wszystkimi adresami kończącymi się na .com i .net. 💻 Czy wiedzieliście, że każde wasze zapytanie muszą obsłużyć właśnie oni? Przyjrzyjcie się z nami, jak...

Rewolucja w IT jest już tutaj! Inżynierowie produktu stają się kluczowymi graczami w erze sztucznej inteligencji. Dzięki nowym narzędziom, jak Claude Code, tradycyjne role zaczynają się zacierać. Firmy muszą podjąć decyzję: zwiększyć liczbę menedżerów czy wprowadzić nowatorskie rozwiązania?...
Ten Boeing 787 Dreamliner latał tylko przez 13 godzin. Znaleźliśmy go w trakcie demontażu.
W naszym najnowszym odcinku Business Explains the World odwiedziliśmy cmentarzysko samolotów, aby zrozumieć kryzys części lotniczych. Najbardziej absurdalne odkrycie? Prawie nowy Dreamliner rozbierany na części. Oto dlaczego tak się dzieje.
Link do całego 17 minutowego nagrania na YouTube w komentarzu.

Wrocław wkrótce przeżyje prawdziwą rewolucję w transporcie! 🚄 Zapomniany Dworzec Świebodzki wraca do gry, będąc centralnym punktem nowego Wrocławskiego Węzła Kolejowego. Ta ogromna inwestycja to nie tylko remont, ale także nowa era szybkiej i zintegrowanej kolei w naszej aglomeracji. Czas na...

Czy AI naprawdę przyspiesza programowanie… czy tylko przesuwa problem gdzie indziej? Stworzyłam kilka aplikacji w trybie „Agent” i jedno wiem na pewno - im szybciej generujemy kod, tym szybciej rośnie dług technologiczny. W prostych projektach to działa świetnie. W złożonych systemach? Zaczynają...