Ej, a jak jest na działce linia 15kV napowketrzna to mogę sobie pod nią bezpośrednio zakopać szambo?
#budownictwo
Ej, a jak jest na działce linia 15kV napowketrzna to mogę sobie pod nią bezpośrednio zakopać szambo?
#budownictwo
Zaloguj się aby komentować
cross nerdle #419
Perfect solve - no
@nerdlegame points: 6/6
#grywebowe #crossnerdle
Zaloguj się aby komentować
D̴z̶i̵e̸ń̶ ̵d̷o̸b̴r̷y̶
#test
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Niemieckiego też nie znam, tutaj trudniej zgadnąć działające słowo...
20.07.2024 –
29 Buchstaben im 5 Wörtern
Zaloguj się aby komentować
Ale fuks xd
Spróbujcie, poważnie. Nie trzeba znać włoskiego
20.07.2024 –
22 lettere in 3 parole
Zaloguj się aby komentować
No ciekaw jestem... Przepustnica po numerze oryginału 1200-1800zł. Używki żadnej.
Po numerze na korpusie używki od 45zł xd
#gownowpis #sztrucel #motoryzacja
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Niebezpieczne miejsce ... rowery tną tam często przez przejście z wielką prędkością.
#lublin
Zaloguj się aby komentować
19.07.2024 –
20 lettere in 4 parole
#grywebowe
#diffleen
Zaloguj się aby komentować
19.07.2024 – #diffle #diffleen
28 letters in 5 words
#grywebowe
Zaloguj się aby komentować

Ślązacy są dupowaci – powiedział niegdyś Kazimierz Kutz. To stwierdzenie było jednocześnie oskarżeniem i oceną Ślązaków, ale przede wszystkim głosem wołającym o refleksję. Któż z nas chciałby być określany mianem nieporadnego lub niezaradnego?
Śląski konformizm na przestrzeni lat okazywał się...
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować

Czy śląski to język? Chociaż niektórzy odmawiają mu tego statusu, to innego zdania jest Google. W popularnym tłumaczu pojawiła się możliwość tłumaczenia języka śląskiego, co dla wielu osób jest świetną wiadomością. Choć nie działa to zbyt dobrze.
#slask #google
Od jak dawna jest ten guzik?
#gmail #internetexplorer #gownowpis

@Felonious_Gru Od dość dawna, ale żeby się pojawił, musi być to ogarnięte po stronie samej wysłanej do Ciebie wiadomości:
https://support.google.com/a/answer/81126?hl=en#:~:text=Make%20it%20easy%20to%20unsubscribe
Zaloguj się aby komentować
Dodaje wpis bo chciałbym się odnieść szerzej do komentarza i narracji @festiwal_otwartego_parasola i wpisu @maximilianan
Widzę jaki zamiar był tego wpisu i nie podoba mi się kolejne dzielenie i szczucie. Maksiu... Nie pożegaj do nienawiści.
Ksenofobia istnieje i będzie istnieć. Ciężko na to poradzić. Mimo wszystko każde zdarzenie z kimś obcej narodowości nie należy traktować jako rasizm.
Początkowo myślałem, że skoro użyli maczety to chodzi o porachunki gangów, wpływy i narkotyki. Ale poczytałem sobie relacje na fb i wychodzi na to, że chłopaki to ciężka młodzież.
Poszło o papierosy. Czyli chłopaki szukali zwady i to jakiej kto był narodowości nie miało specjalnie znaczenia i mogło ale nie musiało być kolejnym powodem. Cóż, jeśli mają problem, że ktoś kibicuje innej drużynie może być powodem to czy nazywanie tego rasizmem ma sens? Mam nieodparte wrażenie, że nie.
Przestępczość zaczyna rosnąć i jest bezpośrednio związana z emigracją. Coraz więcej przestępstw popełniają w największych miastach ale i w tycg mniejszych Ukraińcy, Gruzini i inne wschodnie nacje.
Nic nadzwyczajnego przy tak dużej emigracji. Niestety ciężko zapobiec tej przestępczości.
Podobnie jak z polski wyjechało ogrom ludzi, którzy nie mogli zdobyć pracy tutaj i potocznie nazywanie byli patologią tak dzisiaj właśnie podobni im najczęściej trafiają do Polski ze wschodu.
Doszukiwanie się wszędzie ksenofobii jest zwyczajnie głupie. Będzie coraz więcej takich zdarzeń bo jest coraz więcej emigrantów.
@festiwal_otwartego_parasola
Skomentuje kumulatywnie kilka wypowiedzi kolegi.
Nie wiem skąd masz takie złe mniemanie o krakowie. Najwięcej rozbojow jest w centrum i tam najbardziej są podbijane statystyki dla miasta. Pomimo, że znaczna część tego typu przestępczości spowodowana jest ogromną turystyką alkoholową to Kraków i tak znacznie lepiej wypada od Warszawy, Katowic czy Wrocławia.
Ostatnie derby były ponad 2 lata temu. Żeby na nie się naciąć to też było trzeba się starać. Wszystko zabezpieczone, ogrom policjantów.
Mam wrażenie, że żyjesz przeszłością i strach w tobie został z dawnych lat przed wstąpieniem Polski do Unii.
Naprawdę Kraków jest niezwykle bezpiecznym miastem na tle wielu miast w Europie i naszym kraju.
#krakow


Nic nadzwyczajnego przy tak dużej emigracji. Niestety ciężko zapobiec tej przestępczości.
@CzosnkowySmok no... jeśli jak sam piszesz jest bezpośrednio skorelowana z emigracją, to wnioski nasuwają się same, czy faktycznie ciężko jest zapobiec ¯\_(ツ)_/¯ Natomiast to są kompletnie 2 inne tematy, bo tutaj burdy nie robili Ukraińcy, tylko Polacy. Czy oni "cierpieli na rasizm"? Cholera ich wie co im się we łbach uroiło, możliwe że tak, a równie dobrze możliwe, że po prostu szukali zaczepki i gdyby tam był 70-letni dziadek, to jego by skatowali, bo za niewinność to się w tym poprawczaku nie znaleźli- tego możemy być pewni. I to przy okazji pokazuje ile cały ten system resocjalizacji jest warty skoro pierwsze co robią po wyjściu na warunkową przepustkę to szukają kogo zatłuc za choćby przysłowiową flaszkę. I to nawet nie pięściami, tylko maczetami.
@NiebieskiSzpadelNihilizmu
Tak, o to mi chodziło. Są to tematy istniejące obok siebie ale niekoniecznie połączone ze sobą w każdym momencie.
Największym problemem tego zdarzenia nie jest ani narodowość ani kibicowanie.
Problem nastąpił znacznie wcześniej i jeśli już byli w zakładach poprawczych to tam coś poszło nie tak. A u źródła pewnie leży rodzina i wychowanie.
@NiebieskiSzpadelNihilizmu Wlasnie w tym problem. My jeszcze nie mamy prawa wiedziec, z jakiej przyczyny ta patologia skatowala Ukrainca. Ukraincow w Polsce nie brakuje i bedzie im sie zdarzac wiele przykrych sytuacji, ale tutaj niektorzy nie potrzebuja sledztwa i przesluchan, zeby okreslic, co sie wydarzylo i dlaczego xd
@nyszom
Czyli Polacy napadli Ukraińca i ksenofobii/'rasizmu' mamy się nie doszukiwać (zapewne słusznie), ale przestępczość rośnie i to wina imigrantów, wiec takie sytuacje będą coraz częstsze?
Co tutaj jest sprzecznego? Ksenofobia zostala uznana przez niektorych uzytkownikow za pewnik i juz wydali osad, mimo ze nie mamy prawie zadnych informacji o tej sytuacji. To jest krytykowane.
Przestepczosc moze byc powiazana z migracja i jesli to przyznamy, to nie ma w tym zadnej ksenofobii. Widziales statystyki przestepstw w Europie? Dziwnym trafem to te panstwa, ktore nawpuszczaly najwiecej imigrantow odnotowuja najwiecej przestepstw. Gdyby OP napisal, ze w zwiazku z tym nalezy jebac Ukraincow i sa oni gorsi od nas, to wtedy bylaby faktycznie ksenofobia.
Zaloguj się aby komentować

Idea amerykańskiego izolacjonizmu sięga Ojców Założycieli i ich sprzeciwu wobec polityk Woodrowa Wilsona i F.D. Roosevelta. Sprzeciw wobec „demokracji opatrznościowej” odrodził się w 2008 roku, razem z kryzysem finansowym i powstaniem Ruchu Herbacianego. Z jakich korzeni wywodzi się obecna polityka...
17.07.2024 –
83 lettere in 18 parole
Zaloguj się aby komentować
17.07.2024 – #diffle #diffleen #grywebowe
18 letters in 3 words
Zaloguj się aby komentować