No tak.
17.06.2026 –
38 liter w 5 słowach
No tak.
17.06.2026 –
38 liter w 5 słowach
Zaloguj się aby komentować
Czy jak zapytacie losowego Cienia "Gdzie znajdę..." a następnie "Diego?" to też wam odpowiada "Co za pierdolenie", a w napisach jest rzeczywista odpowiedź? XDD
#gothic #gothicremake
Zaloguj się aby komentować
107-1=106
Tytuł: Tourist Bus Simulator
Developer: Lazy TML-Studio, PEDEPE
Wydawca: Aerosoft GmbH
Rok wydania: 2018
Gatunek: symulator
Użyta platforma: PC
Półeczka: GÓWNO W POZŁOTCE
Może na filmikach promocyjnych ta gra wygląda ładnie. Ale w rzeczywistości jest to tak niedopracowany tytuł, że wstydziłbym się go wydawać i jeszcze brać to kasę.
Ilość błędów jest koszmarna. A to gra się wywali do pulpitu, bo tak, a to jedziesz i nagle okazuje się, że przez jakiś bug pasażerowie nie wsiadają i pozostaje tylko wczytanie zapisu. A to nagle uderzasz o niewidzialny kamień czy cos innego. Albo kupionego autobusu nie ma tam, gdzie ci gra pokazuje. Może się pojawi następnego dnia, a może nie. A to w połowie trasy masz komunikat, że z tajemniczego powodu ci jej nie zaliczy.
Fizyka też taka sobie - autobudy hamują jakby ktoś posmarował bębny/tarcze WD-40, skręcają za to bardzo hyżo.
W sumie szybko robi się nudno.
Grafika nie powala, mapa taka trochę na odwal się zrobiona. Dźwięki nawet spoko, muzyka leci z internetu, więc nawet jakieś polskie stacje mamy
Trochę pograłem, zdenerwowałem się i wywaliłem.
ps: w podstawce masz dwa(!) autobusy, reszta to DLC. Jedno DLC to jeden autobus, a kosztuje tyle co cała gra. Skok na kasę.
Odradzam, chyba, że za dwie dychy, to można przeboleć
#gry #rozrywka #półeczkawstydu #komputery

Zaloguj się aby komentować
Tak, tak, no my wiemy. Czerwiec, megakorporacje i firmy, koniunkturalizm, zarabianie na modach, mniejszościach, DINKY i tak dalej...
Ale my naprawdę wierzymy, że gierki są dla wszystkich i że, jeśli chcesz, to możesz sobie kupić takie kolorowe kosteczki dla siebie. Więc to taka przypominajka, że są!
A jak nie chcesz, no to nie i tyle - masz do wybory inne epickie wzory!
Wesołego geja!
#rgfk #kostki #pridemonth #gay #rpg

Zaloguj się aby komentować
Pamiętacie?
#szkola #gimbynieznajo #pilkanozna #nostalgia #hejto40plus #gry

Zaloguj się aby komentować
No tak. Nie mogło być inaczej.
16.06.2026 – #diffle #diffleen #grywebowe
31 letters in 4 words
Zaloguj się aby komentować
Wszystkie litery we właściwej kolejności w pierwszym. Może być.
16.06.2026 –
17 liter w 2 słowach
https://deykun.github.io/diffle-lang/pl?r=ESKidTMtM2buIDN00iah1mLw4SOuAjL44yN2ETL6N2bthSI
Zaloguj się aby komentować
Ukończyłem demo Valor Mortis - jak z kapci mnie nie wyrwała, tak wciągnąć potrafi. Gra chce być bardziej jak Sekiro niż Dark Souls opierając system walki w dużej mierze na parowaniu, ale jednocześnie przywraca soulsowe mechaniki, których w Sekiro nie było jak konieczność powrotu do miejsca zgonu, żeby odebrać utracone xp. No i jak tu też pracujemy na przełamanie postury wroga, tak wciąż musimy zjechać mu hp do zera bo zamiast śmiertelnego ciosu jest zwykły cios krytyczny (który może zabić pomniejszego wroga, ale nie bossa). Też jak w Sekiro można eliminować zza pleców nieświadomych wrogów, ale raczej nie będzie tu pełnoprawnego skradania jak w grze fromsoftu. Gra nie będzie też raczej strzelanką, muszkiet i pistolet to raczej narzędzia do atakowania słabych punktów a nie broń pierwszego wyboru, bo pierwszy musimy przeładować po 1 strzale a drugi po 5ciu. Headshoty są, ale nawet wymaksowane zabiją tylko najsłabszych wrogów. Gra potrafi być pieruńsko trudna (bardziej od wspomnianego Sekiro imo), są "gank squady" a obaj bossowie w demie mają dwie fazy. Ciężko wyczuć timing parowania a jest ciaśniejszy niż w Sekiro i chyba jakoś wykrywa gdy spamujemy przycisk, więc jak się nie wstrzelimy, można szybko zginąć. To w połączeniu z tym, że nawet przy nieudanyuch próbach na bossa uzyskujemy trochę expa, nakłania do grindowania więc na pierwszym bossie mimowolnie farmiłem wrogów naokoło, żeby ulepszyć parowanie i krytyki. W odróżnieniu od innych soulslike'ów daje nam opisy questów (i postaci) i odniosłem wrażenie, że chce być trochę bardziej narracyjne od dzieł Fromu, natomiast zaprezentowane dialogi były dla mnie dość drętwe. No i jako Polaka trochę mierzi mnie, że fabuła zmierza do obsadzenia w roli głównego antagonisty Napoleona, zważywszy, że to polskie studio no a wiadomo "dał nam przykład Bonaparte". Bardziej podobała mi się stylistyka, choć wszechobecne francuskie mundury po jakimś czasie mogą się przejeść, mam nadzieję na większe zróżnicowanie estetyki wrogów (carskie zombie pls?) na premierę. Bugi? A były - a to dźwięk się zapętlał przy zgonie przeciwnika a to znikał całkowicie przy podłączonych słuchawkach a raz tytuł kompletnie scrashował. Grałem na K+M i stwierdzam, że domyślne sterowanie jest do bani, bez ustawienia pod siebie ani rusz. Podsumowując, na premierę czekam z umiarkowanym optymizmem #gry #rpg #soulslike
Zaloguj się aby komentować
Czerwiec = pakujemy kostki i ruszamy w drogę!
Jeśli będziecie na największym festiwalu fantastyki w Polsce, koniecznie wpadajcie do nas przybić piątkę, pogadać o RPG i obejrzeć trochę skarbów!
Tutaj działamy w trybie specjalnym:
-> odbiór zamówień
-> możliwość zakupu broni piankowej przy akredytacji
Do zobaczenia na szlaku, w lochu, na konwencie albo pod karczmą!
#Pyrkon #Pyrkon2026 #PieśńWojny #poznań #LARP #RPG #Fantastyka #RGFK

Zaloguj się aby komentować
Żenująco proste.
15.06.2026 – #diffle #diffleen #grywebowe
26 letters in 4 words
15.06.2026 – #diffle #diffleen
23 letters in 3 words 🟢 10 🟡 3 ⚪ 10 🔴 0
https://deykun.github.io/diffle-lang/en?r=QIpEzMtUmci5SNtIWZ65CO50CcvNmLw4CMx4yMuATMuYjNx0yahVmcihSI
15.06.2026 – #diffle #diffleen
18 letters in 3 words
https://deykun.github.io/diffle-lang/en?r=hkSMz0SZy5iZ50SYlJmLxETLpVmbuAjL24iMuATMuYjNx0yahVmcihSI
Zaloguj się aby komentować
Niełatwe, bo nie operuje na powszechnie używanych sylabach.
15.06.2026 –
36 liter w 4 słowach
„Bowiem słuszność ma filozof, który mówi, że granica między szczęściem a melancholią nie grubsza jest aniżeli ostrze noża.” - Virginia Woolf
16.06.2026 –
13 liter w 3 słowach
https://deykun.github.io/diffle-lang/pl?r=ESKidTMtM2bt5iMtI3bh5iZ10yapNnLw4COuAjL14yN2ETL6N2bthSI
Zaloguj się aby komentować
Kto tęskni za NFS MW? Kurcze, to jedna z tych gier, do których wracam średnio raz na pół roku. Aktualnie da się ją w fantastyczny sposób zmodować na PC i przywrócić większość efektów dostępnych tylko na Xboxie 360. Oczywiście w wyższej rozdzielczości i lepszej płynności.
#nfs #gry

@pawel-mikulski ja również tęsknię. Nie mogę przeboleć, że EA zrobiło grę o tym samym tytule jako coś odebranego.
A to miało tak potencjał - razor wraca, chce odbudować pozycję na czarnej liście. Do tego ten czarny policjant juz na emeryturze, skorumpowany dał się przekonać aby dorwać nas (głównego bohatera) raz jeszcze...
Poszerzone miasto, lepsza policja i AI... Ehhggghhh
Zaloguj się aby komentować

Dzień dobry, to mój pierwszy wpis tutaj na tym koncie - stare zgubiłem, na nowym nie mogę zmienić nawet loginu, więc będzie taki jaki jest :).
Po ponad 40 godzinach spędzonych w Górniczej Dolinie sprawdzam, czy Gothic 1 Remake udźwignął ciężar legendy. To świetne odświeżenie, choć niepozbawione...
Czwarty wpis o poszukiwaniu pierwszoosobowych strzelanek dla siebie z kolekcji GOGa, idać chronologicznie
Szukam raczej dynamicznych tytułów, z ciekawymi lokacjami, prostym gameplayem ide strzelam zwiedzam lokacje szukając broni i apteczek.
2009-2012
1.FEAR 2 – po doskonalej pierwszej czesci wyszla druga, slabsza, ale nadal grywalna, taki dobry sredniak. jak ktos nie gral w jedynke niech zagra, gra w wielu kwestiach niedoscigniona do dziś, a dwójka zaliczyla regres w wielu kwestiach wzgledem jedynki, Slabszy klimat, slabsze strzelanie, zmieniono silnik graficzny, dodano kilka rzeczy jak obsluga mechów. Dobra klasyczna strzelanka
2.Necrovision – proba powrotu do klasycznych strzelanek z początku 2000 , gra troche przypomina painkillera –(zespół to byli pracownicy People Can Fly od painkillera) z tym ze mamy zombie i klimat 1 wojny swiatowej.
Z klimatem 1 wojny gra ma m.in to wspólnego ze granie w nią przypomina siedzenie w okopie umierajac z nudów.
Najbardziej denerwuje brak sciezki dzwiekowej, jedna marnie wtapiajaca sie w tło, zapetlona melodia na 8 godzin rozgrywki, nawet przy bossach nie dali innej, pozniej optymalizacja, gra ma problemy z plynnoscia na nowym sprzecie uzycie niektorych broni powoduje spadek fps przy kazdym strzale gra korzysta z jednego rdzenia i ma problem przy wybuchach, blyskach, ogniu itp. Grze nie pomaga tez monotonnosc lokalizacji – nie ma tutaj 30 minutowych map jak w painkillerze tylko ciaglosc rozgrywki na podobnych pierwszowojennych lokacjach. Krotko mowiac niezoptymalizowana nuda, nie rozumiem jak byli pracownicy od Painkillera, gry która opiera się na soundtracku, ciekawym swiecie mogli wypuscic takiego gniota.
3.Singularity – mix Bioshocka (fabularna, klimatyczna strzelanka nastawiona na eksploracje z duza iloscia znajdziek ) Half life (troche zabawy z fizyka) i Metra (klimat ruskiego post-apo i ogolnie ZSRR, klasyczne bronie) gra mogłaby być uznana za bardzo dobrą strzelanke gdyby nie jedna rzecz – brak napisów – sporo znajdziek to sciezki dzwiekowe a jako ze gra ma sporo fabuly to psuje to odbior gry. Pech też chciał ze gra wyszła pół roku po świetnym Bioshock 2 i ze względu na podobienstwo można trafić na komentarze że to „Bioshock dla ubogich”. Jeżeli ktoś lubi lekkie strzelanki z elementami eksploracji to jest to dobra gra a jeżeli plynnie rozumie angielski z mowy to nawet bardzo dobra.
4. Oddworld: Stranger’s Wrath HD – mix platformówki 3 osobowej ze strzelanka 1-3 osobową. Ciekawie zaprojektowane swiaty, takie lekkie fentasy, bronie o róznych funkcjach. Pierwotna gra jest z 2005 i blizej tej grze tego okresu, bije troche pustość swiatów, pomieszczeń. Mimo że grywalna to jakoś mnie ta gra nie wciagneła, nie dalem rady jej wymeczyć do końca. Dla mnie srednia, ale oceny ma dobre.
5..Red faction armageddon - trzeciosobówka, przez 1/3 gry mnie bardzo wymeczyła, powtarzalnosc questów – idz w dane miejsce które wyglada tak samo jak poprzednie - nudne podziemne tunele, zabij wrogów, wróc wysluchaj dialogu i powtórz. Było to takie puste i toporne, sam nie wiem dlaczego. Pózniej gra się troche rozkreca, staje sie calkiem znosna ale pod koniec leci w druga strone, za dużo wrogów na zbyt małej przestrzeni i dzieje się chaos. Technicznie gra dobrze zrobiona, ma ciekawa mechanike destrukcji otoczenia i jego naprawy, ale zabrakło balansu. Słaba gra
6.Doom 3 – nowa wersja Dooma która zmienia oswietlenie w grze na czym gra ucierpiala, bo to tak jakby do survival horroru dać nieskonczonosc amunicji i god mode. Lepiej zagrac w pierwotna wersje. Pierwotna wersja to korytarzowa – dlatego wazna jest gra swiateł, ale dobrze zrobiona strzelanka, klasyka gatunku FPS, lekka fabuła, mała-srednia ilosc wrogów, klasyczne uzbrojenie i gameplay. calosc jest dobra jak na swoj rok produkcji – 2004. Chociaż dla mnie Quake robi to samo, tylko lepiej
Subiektywna ocena – perełek nie ma, Dobre gry to FEAR 2, Singularity i Doom 3 (stara wersja)
Necrovision i Red Faction Armageddon można co najwyzej odpalać dzieciom za karę za naduzywanie Tiktoka.
Metra nie dodałem – będzie w kolejnej czesci ze względu na wersje redux.
#gry #fps
Zaloguj się aby komentować
Nie musisz mieć wszystkiego, żeby dobrze się bawić...
No, ale nasze KOSTKI by wypadało, co nie?
https://rgfk.pl/k/210/kamienne-i-szklane
#rgfk #memniedzielny #meme #towermeme #heheszki

Zaloguj się aby komentować
Ale strzał, nawet nie byłem pewien czy takie słowo istnieje i co znaczy
14.06.2026 – #diffle #diffleen #grywebowe
15 letters in 2 words
https://deykun.github.io/diffle-lang/en?r=hkiM30ybiFmL2gTLhVmcuAjL24CMukjL1YTMtQmb19mYhhSI
14.06.2026 – #diffle #diffleen
23 letters in 3 words 🟢 11 🟡 1 ⚪ 11 🔴 0
https://deykun.github.io/diffle-lang/en?r=ESKycjL0gTLvJWYugTOtA3bj5CMuETMuEjLxEjL1YTMtQmb19mYhhSI
Zaloguj się aby komentować
Nieoczywiste.
14.06.2026 – 🇵🇱 #diffle #difflepl #grywebowe
20 liter w 3 słowach
14.06.2026 – 🇵🇱 #diffle #difflepl
21 liter w 2 słowach 🟢 10 🟡 2 ⚪ 9 🔴 0
https://deykun.github.io/diffle-lang/pl?r=ESKjNWLyRXYuEGM30SY3tmLw4SOuIjLwEjL1YTMt0WdpJHdhhSI
Zaloguj się aby komentować
Ehhh pomysł na ekonomię to chyba wzięli z Mrocznych Tajemnic 2.5 xD
Ciężko zebrane 250 bryłek kosztowała nauka skórowania zwierząt... By Wilk odkupywał je za 3 bryłki sztuka xD no bez jaj
#gothic #gothicremake
@ZohanTSW Gdzieś czytałem że zwrot z nauki nie jest tak dobry jak w oryginale. Nie pamiętam dokładnie, ale to wychodzi łącznie około 600 bryłek za pełen zestaw u Drax'a. Koszt PN spoko, ale bryłki to absurd. W tej cenie da się kupić pełen zestaw zbroi nowicjusza u Bar Namiba. Pewnie też połowę zbroi cienia.
Ogólnie mam patent na dobry start bryłkowy, o ile nie chcemy dołączyć do Bractwa. 600 Bryłek za free. Dodatkowo kradzież szpeju w zewnętrznym starym obozie to około 400-600 bryłek. Zbroja w nowej kopalni za free, łuk w obozie bractwa za free (taki na 10 dexa) i już na w I rozdziale można się bawić.
Zaloguj się aby komentować

Jaki jest stereotypowy obraz gracza? Taki z memów? Wielokrotnie powtarzane były przecież opowieści o Japończyku, który grał tak długo i bez wytchnienia, że umarł przed monitorem… Ale to właśnie japońska firma postanowiła walczyć z tym wizerunkiem graczy. #gry #konsole #nintendo #wii #historia
Zaloguj się aby komentować