Bardzo łatwe ale jest kilka podobnych więc nie zalecam strzelania w ciemno.
17.04.2026 – #diffle #diffleen #grywebowe
25 letters in 5 words
Bardzo łatwe ale jest kilka podobnych więc nie zalecam strzelania w ciemno.
17.04.2026 – #diffle #diffleen #grywebowe
25 letters in 5 words
17.04.2026 – #diffle #diffleen
23 letters in 3 words
https://deykun.github.io/diffle-lang/en?r=QIpMWOtUGdz5yNm1CblRnLkJWLs92YuAjLxEjLz4SOucDMx0CblVGdzhSI
17.04.2026 – #diffle #diffleen
24 letters in 3 words 🟢 10 🟡 3 ⚪ 11 🔴 0
https://deykun.github.io/diffle-lang/en?r=QIpMWOtUGduEDNtQXZz5CO50CcvNmLw4SMx4yMuATMucDMx0CblVGdzhSI
Zaloguj się aby komentować
Ale pięknie dzisiaj weszło.
17.04.2026 – 🇵🇱 #diffle #difflepl #grywebowe
16 liter w 2 słowach
https://deykun.github.io/diffle-lang/pl?r=ESKlR2MtEWak5iZjlTLz92auAjL14iMukjL3ATMt42brFWakhSI
Zaloguj się aby komentować

Norwegska sieć Komplett ma dla Was coś szalonego! 🎉 Jeśli Wasze dziecko przyjdzie na świat dokładnie 19 listopada 2026 roku, możecie zgarnąć darmowe GTA VI! Ta nietuzinkowa akcja marketingowa robi furorę na całym świecie i to nie żart! Obliczcie więc odpowiednio czas, bo to oferta, która przyciąga...
Nic mnie tak nie wkurwia jak launchery do gier z rejestracją konta.
Klilasz na Steam - Zagraj a tu c⁎⁎j. Zarejestruj sie, zaloguj, zaktualizuj launcher, a tu c⁎⁎j nie zagrasz bo serwer launchera niedostępny... chwilowo.
I tak pół godziny byś już pykał, to sie odechciewa.
#zalesie #gry
Zaloguj się aby komentować
Pierwsi poszukiwacze przygód dosłownie grali w D&D, wyciągając liczby z kapelusza.
#ciekawostki #dnd #d20 #k20 #rpg #gry #gryrpg #gryfabularne #grybezpradu

Zaloguj się aby komentować
61 + 1 = 62
Tytuł: Beacon Pines
Developer: Hiding Spot Games
Wydawca: Fellow Traveller
Rok wydania: 2022
Gatunek: Visual novel
Użyta platforma: Steam Deck
Czas do ukończenia: 6h
Ocena: 8/10
Bardzo fajna, krótka visnovelka z bieganiem po lokacjach (robimy coś troszkę więcej niż tylko przeklikiwanie dialogów). Vibe bardzo przypominał mi Stranger Things (dzieci rozpracowują wielką tajemnicę), a nasze wybory mają ogromny wpływ na dalsze losy. Jeśli dochodzimy do ślepego zaułka (zakończenia, które nie jest satysfakcjonujące), możemy cofnąć się do wybranych miejsc w grze i zmienić nasze postępowanie, by zobaczyć, co zmieni się w historii, chociaż każdy wybór powinien dać nam trochę więcej informacji. W pewnym sensie zatem można pobłądzić, ale jest to normalna kolej rzeczy w grze.
Fajnie napisane, głos mamy jedynie narratorki opowieści, reszta to dźwięki, każda obecna w grze postać ma inne. Dołożyć jedną godzinę max, jeśli chcemy zrobić wszystkie achievementy.
Fellow Traveller ma naprawdę spoko gry w swoim portfolio, 1000XRESIST i Citizen Sleeper również godne polecenia przy okazji.
#gamesmeter #gry #visualnovel #beaconpines

Zaloguj się aby komentować
Jezus Maria Heroes 2 prince of loyalty co za pokurwiona druga misja.
#przegryw
#gry
Zaloguj się aby komentować
Uhhhh... męczące.
16.04.2026 – #diffle #diffleen #grywebowe
53 letters in 8 words
Zaloguj się aby komentować
Znowu ja?
16.04.2026 – 🇵🇱 #diffle #difflepl #grywebowe
22 litery w 2 słowach
Zaloguj się aby komentować
Nie wiem czy ktos oglada Nexpo ale 2 tyg temu wypuscil jak zawsze top opracowany material
na temat gry Darkwood, typo jest dosc znany w tematyce #horror wiec takie 3h to jest serio cos,
a jest to przecie polski #indiedev #gry #yt #tagowanietomojapasja

Zaloguj się aby komentować
Stań w blasku arturiańskiej Brytanii. W krainie rycerzy, królewskich intryg i pieśni o chwale. W Pendragonie jesteś częścią historii, która przetrwa pokolenia. Twoje czyny budują Sławę, kształtują ród i decydują o tym, jak zapamięta Cię świat.
Możesz zostać obrońcą sprawiedliwości, wiernym ideałom króla Artura… albo kimś, kto wykorzysta władzę, by pisać własne, mroczniejsze dzieje.
-> https://rgfk.pl/pendragon-podrecznik-glowny/53326.html
#gry #pendragon #rycerze #średniowiecze #gryrpg #gryfabularne #grybezpradu

Zaloguj się aby komentować
60 + 1 = 61
Tytuł: Clair Obscur: Expedition 33
Developer: Sandfall Interactive
Wydawca: Kepler Interactive
Rok wydania: 2025
Gatunek: RPG, Turowa
Użyta platforma: PC
Czas do ukończenia: 75h, zostało mi paru najtrudniejszych bossów
Ocena: 9/10
Nie będę się rozpisywał o zaletach tej gry, ponieważ wszyscy bardzo dobrze wiemy o cudownej muzyce (serio, chyba najlepszy soundtrack, jaki do tej pory usłyszałem), dobrej grafice, ciekawej fabule i pomyśle na świat. Nie bez powodu „Clair Obscur” dostał tyle nagród, jednakże nie zgodzę się, że było najlepszym RPG w 2025 roku.
Za to napiszę o rzeczach, które mi przeszkadzały albo których mi brakowało. Rzeczy, przez które nie mogę wystawić najwyższej oceny.
1. Mimo że fabuła jest świetna, to bardzo nie podoba mi się sposób jej podania. Często czułem się, jakbym grał w niskobudżetowe MMO - biegam po korytarzowych lokacjach, co chwilę walczę ze stworkami i z rzadka otrzymuję strzępy fabuły. Przez to trudno było mi się wkręcić w historię, bardzo dobrą zresztą, że tak pozwolę sobie na powtórzenie.
2. Brak mapki. Co prawda lokacje są korytarzowe, jednakże często zdarzało mi się zgubić. Głównie dlatego, że czasem korytarze nie są na tyle charakterystyczne i bywało tak, że po zakończonej walce nie wiedziałem, w którą stroną mam pójść. xD
3. Brak informacji, jaki poziom mają przeciwnicy. Serio, to ogromny problem. Co prawda lokacje przed wejściem mają oznaczenie, jeśli są zbyt trudne, jednakże zdarzały się sytuacje, i to nie rzadko, że trafiałem na przeciwników, którzy stanowili wyzwanie i trochę się z nimi męczyłem, a potem trafiałem na lokację, w której wrogów pokonywałem już w pierwszym ruchu mojej postaci. Wolałbym sukcesywnie przechodzić przez coraz trudniejszych przeciwników.
Dodatkowo poziom trudności baaardzo zależy od zdobywanych pikto. Na przykład dość wcześnie udało mi się zdobyć pikto pozwalające na rozegranie dwóch tur jedną postacią z rzędu, co bardzo ułatwiło mi wiele walk. Z kolei moja dziewczyna znalazła je znacznie później ode mnie. Ta sama gra, a zupełnie odmienne doświadczenia.
4. Brakowało mi też możliwości zaznaczania na mapie, które lokacje zostały przeze mnie odwiedzone. Teoretycznie jest coś takiego - odkryte na głównej mapie nie mają nazwy, która pojawia się dopiero po wejściu do nich, jednakże często gęsto trzeba do niektórych wracać, ponieważ opcjonalni bossowie są zbyt trudni. Albo nie mamy umiejętności, która pozwala na zniszczenie czarno-niebieskich kamieni, często blokujących drogę.
5. Brak możliwości zresetowania rozdanych Lumin. Można zresetować atrybuty, umiejętnościami można dowolnie rotować, jednakże Lumin nie można. A szkoda, ponieważ to utrudnia bawienie się różnymi buildami, skoro wpakowałem po trzysta Lumin w Verso, Maelle i Lune, a Sciel i Monoko mają jakieś osiemdziesiąt. xD
Wiadomo, niektóre rzeczy to drobnostki, niektóre bardziej poważne, jednakże nie mogę wystawić najwyższej oceny z czystym sumieniem. Mimo że świetnie się bawiłem. Chociaż czekającego na mnie Simona i tych paru bossów w Bezkresnej Wieży nie mogę nazwać zabawą. xD
Wpis wygenerowany za pomocą https://gamesmeter.bieda.it/
#gamesmeter #gry #jrpg #clairobscur

@cyberpunkowy_neuromantyk brak mapy też mnie irytował. Było 60 ekspedycji i nikt wcześniej nie rysował mapy for those who come after? Trochę dziwne. Zostawiali różne pomoce, ale nie mapy lokacji? Poza tym, skoro sam chodzę po kontynencie to dlaczego nie "rysuję" mapy w trakcie zwiedzania? Brak tej mapy jest świadomym utrudnieniem, które mi się nie podobało
@cyberpunkowy_neuromantyk
2. Brak mapki. Co prawda lokacje są korytarzowe, jednakże często zdarzało mi się zgubić. Głównie dlatego, że czasem korytarze nie są na tyle charakterystyczne i bywało tak, że po zakończonej walce nie wiedziałem, w którą stroną mam pójść. xD
chyba największy minus tej gry. po pierwszej mapce po prostu odpaliłem mapkę w tle i alt-tabowałem ciągle. nie chcesxz mapki, to jej nie używaj i el0. w szerokim necie to chyba zakazany temat, bo od razu fanboje gry się odpalają.
Dodatkowo poziom trudności baaardzo zależy od zdobywanych pikto. Na przykład dość wcześnie udało mi się zdobyć pikto pozwalające na rozegranie dwóch tur jedną postacią z rzędu, co bardzo ułatwiło mi wiele walk. Z kolei moja dziewczyna znalazła je znacznie później ode mnie. Ta sama gra, a zupełnie odmienne doświadczenia.
gra mocno premiuje zaglądaczy w każde miejsce. pipki konkretnego rodzaju zawsze są w tym samym miejscu, więc wystarczy że ktoś zajrzy w jakis kąt, a ktoś inny nie i mamy zupełnie inne odczucia z kolejnego etapu gry.
Zaloguj się aby komentować
Zacząłem od ignoranta, skończyłem na czasie.
15.04.2026 – #diffle #diffleen #grywebowe
27 letters in 3 words
15.04.2026 – #diffle #diffleen
22 letters in 2 words 🟢 14 🟡 1 ⚪ 7 🔴 0
https://deykun.github.io/diffle-lang/en?r=hkCN2UTLt5CO50CcvNmLw4yNuEjL0EjL1ATMtcmbpRXdw12bjhSI
Zaloguj się aby komentować
Za wcześnie na dobry wynik
15.04.2026 –
46 liter w 5 słowach
Zaloguj się aby komentować
ale doją hajs xD
po 30 euro za 20 letnie gierki, a ludzie narzekają na remastery sony, a tutaj port, wsparcie pada i fajrant
#gothic #gry

Zaloguj się aby komentować
Diamenty, srebra i złota? Toż to jest passe, mój panie. Każdy je pragnie, byle młokos, co wzbił się ponad pańszczyznę i udaje nową szlachtę.
O nie, władco, Tobie przynależy się bogactwo zgoła inne, oryginalne. Pozwól że pokażę Ci te kości. Wykonane są z czarnego złota.
https://rgfk.pl/kostki-rpg-czarne-zloto-zestaw-7-metalowych-kosci/1639.html
Ja wiem, że oni Cię straszą wiecznym potępieniem, gotowaniem w kotłach ze smołą i kłuciem trójzębem przez diabła, gdy tylko zboczysz ze ścieżki prawości na manowce grzechu.
Wiesz co? To lipa! I to straszna.
https://rgfk.pl/kostki-rpg-ognie-piekielne-zestaw-7-metalowych-kosci/47835.html
Trochę złota, trochę ognia - i jakoś to będzie!
#kości #kostki #rpg #rgfk #d20 #d12 #planszówki #fantastyka

Zaloguj się aby komentować

W 2019 roku Christian Simpson (PeriFractic) z kanału @RetroRecipes odnalazł zaginione pliki źródłowe prerenderowanych filmów z gry Worms 2. Niestety nie udało mu się ich wtedy poprawnie uruchomić. Pliki zostały udostępnione następnie za zgodą Team17 i objęte licencją Creative Commons. W 2026...
Łatwe ale dużo jest podobnych więc trzeba mieć trochę szczęścia.
14.04.2026 – #diffle #diffleen #grywebowe
28 letters in 6 words
14.04.2026 – #diffle #diffleen
25 letters in 3 words 🟢 6 🟡 1 ⚪ 18 🔴 0
https://deykun.github.io/diffle-lang/en?r=hkCN20yclZnLygTLmVGZugTOtA3bj5CMugTMuEjL24CNwETL0NXZ2hSI
Zaloguj się aby komentować
Proste, trudne, zależy od osoby.
14.04.2026 – 🇵🇱 #diffle #difflepl #grywebowe
35 liter w 5 słowach
Zaloguj się aby komentować
Ostatnio wyszedł mod do Sa Nandreasa o nazwie GTA Carcer City - ściągnąłem sobie i pograłem parę godzin i co mogę powiedzieć? Klimat GTA jest, bugi są, niektóre koślawe modele aut również ( ͡° ͜ʖ ͡°) całkiem spoko rzecz i co ważne za friko : D
#gry #gta #gtasa no i #pcmasterrace bo mod potrzebuje czystego Sa Nandreas w wersji US 1.0 XD





Zaloguj się aby komentować