Tak mnie myśl naszła jak się zaczęliśmy przerzucać kto w czym był, że zaraz ktoś wypierdoli taką bazooką spod obrusu XD
#manacieopowiesci




Gbur od piór. I pokemonów.
Tak mnie myśl naszła jak się zaczęliśmy przerzucać kto w czym był, że zaraz ktoś wypierdoli taką bazooką spod obrusu XD
#manacieopowiesci


Zaloguj się aby komentować
A moje kroniki były na dobreprogramy! To też coś! @cebulaZrosolu posuń się, ja się zmieszczę XD
#manacieopowiesci #hejtomeme #cyklicznykonkurshejtomeme


Zaloguj się aby komentować
Atrament na dziś:
Pilot Iroshizuku ku-jaku w małej butelce 15ml. Diabelnie mokry, przerasta większość papierów i się na nich strzępi jak diabeł, ale i tak go lubię. Jest coś fajnego w tym ciemnym morskim(?). Może to kwestia dopasowania do mojego Pineidera Avatara w Abalone Green? Ni wim, ciężko powiedzieć. Wiem tylko, że kupię więcej i pociągnie mnie to w c⁎⁎j, bo będzie to moja pierwsza duża butelka Iroshizuku XD
Ale to jeszcze nie teraz, jeszcze męczę małą XD
Cena: 64 złote za 15ml
Tyle ode mnie!
#piorawieczne




Zaloguj się aby komentować
#manacieopowiesci #gejuru #hejtomeme #cyklicznykonkurshejtomeme @owczareknietrzymryjski @pingWIN


Zaloguj się aby komentować
#manacieopowiesci #gejuru @Dziwen @entropy_ @3t3r


Zaloguj się aby komentować
Czasami szokuje mnie, jak widzę w komentarzach jakąś przypierdolkę od kogoś z wysoką rangą. A kiedy niesiony ciekawością wchodzę na profil takiego jegomościa, to okazuje się, że wszystkie pioruny ma z wpisów, a komentarze to jedna wielka połać przypierdolek bez piorunów XD
Ciekawi ludzie są wśród nas XD
#manacieopowiesci #hejto


Zaloguj się aby komentować
Nie dość, że zrobiłem sobie arkusz z planami zakupowymi piór wiecznych, który uzupełniam w ramach pisania encyklopedii, to jeszcze dołożyłem do niego już posiadane, dodałem arkusz z planami atramentowymi i kolejny z posiadanymi atramentami, uzupełnioną ceną za butelkę (z maili z własnych zakupów XD) i oznaczeniem czy już je opisałem na hejto czy jeszcze nie XD
No jestem trochę pie⁎⁎⁎⁎⁎ięty, nie będę zaprzeczał, bo nie ma sensu XD
PS Najtaniej za ml wychodzi Hero, a najdroższy był Iroshizuku ku-jaku i yama-budo, tak z ciekawostek XD
#piorawieczne



Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Miałem dzisiaj mój ulubiony pedalarski content. Nieoświetlony pedalarz bez odblasków jadący po zmroku po zawiłej nieoświetlonej drodze na nieoświetlonym rowerze bez odblasków
K⁎⁎wa combo spierdolenia. A potem że "ja się wiecznie wkurwiam"
#manacieopowiesci

Zaloguj się aby komentować
Kontynuujemy wątek chińskich marek z kolejną edycją #encyklopediapiorwiecznych Dzisiaj chyba najbardziej znana chińska marka, o której jednocześnie wiadomo równie niewiele, jak o reszcie. J jak Jinhao Jinhao należy do Shanghai Qiangu Stationery Co., Ltd. które to zostało założone w 1988 roku w prowincji Jiangxi, a następnie przeniesione do Szanghaju w 2003 roku, tak przynajmniej znalazłem. Chłopaki się w tańcu nie pi⁎⁎⁎⁎lą, bo posiadają dwie fabryki, w których (a zapewne nie tylko) wysrywają z siebie niezliczoną ilość modeli. Według jednego użytkownika Reddita, który wziął na siebie zrobienie listy, było ich jakieś 90. J jak j⁎⁎⁎ny...
Ależ mnie Conklin zaimponował w tym momencie...
Jako marka Yafy, która jest bardziej odgrzewanym kotletem niż marką kreatywną jaką była za lat swojej świetności wypuszcza na rynek w zasadzie cały czas to samo - to z czego ją ludzie pamiętają. Conklin Markiem Twainem i Duragraphem stoi, nawet mój Duraflex jest Duragraphem.
A jednak.
A jednak wypuścili coś, co mnie sen z powiek spędza i jedyne, co chroni moje zdrowie psychiczne i stan konta to fakt, że jest w polsce niedostępny, a dostawa z zagranicy kosztuje koło 100 złotych, czego moje cebulowe serduszko nie udźwignie (zwłaszcza dwa miesiące z rzędu, ale to później).
Przed państwem Conklin 1898 Spectra Fusion. Chyba pierwsze "masowej produkcji" pióro łączące żywicę i drewno.
O zgrozo 132 dolary, więc jeszcze stosunkowo tanie.
Ja pi⁎⁎⁎⁎lę, zakochałem się...
PS Jeszcze białe jest, ale to tam meeeh
Tyle ode mnie!
#piorawieczne





@Rozpierpapierduchacz raz mnie z tej marki ciekawiło to, ale jakby to tłoczek chociaż był... No i kupiłem TWSBI ECO w podobnej kolorystyce i mi przeszło. xD
https://conklinpens.com/products/conklin-endura-deco-crest-fountain-pen-demo-blue-rosegold
Zaloguj się aby komentować
Atrament na dziś:
Po ogłoszonym przeze mnie fiasku z KWZ Stare Złoto (pomachajcie mu na drogę, bo ciśnie do pewnego wąsatego pedalarza) pod kolosalnym znakiem zapytania stanął atrament, który trzeba było wpierdolić w Pistona. Dywagacje trwały jeden wieczór, bo znalazłem takiego o
Edelstein Apricot Achat
Edelstein, jak już wiemy albo i nie, to marka Pelikana oferująca linie premium ich atramentów. Coś jak Pilot i Pilot Iroshizuku, Faber-Castell i Graf von Faber-Castell, czy Lamy i Lamy Crystal.
Edelstein ma też serię Ink of the Year, w której co roku wypuszczają atrament, za którym z reguły idzie dedykowane do niego pióro. W 2024 był to Golden Lapis, wcześniej był Apatite, a atramentem na 2025 został właśnie Apricot Achat.
Złoto pomarańczowy, bez shimmeru (czyli idealnie do cienkiej, suchej Fki) inspirowany agatem. Taka trochę brzoskwinia, trochę łosoś (mięso, nie że łososiowy XD), taki typowo k⁎⁎wa niepraktyczny, jak to mam w zwyczaju zachwalać i najbardziej lubić. Zwłaszcza w parze z suchym piórem jest blady, ale nadal bardzo ładny i, co mnie bardzo miło zaskoczyło, całkiem dobrze widoczny i czytelny
Najbardziej obawiałem się jednak nie widoczności, czytelności i praktyczności, tylko podobieństwa do Diamine Coral. Na tym polu na całe szczęście wypadł całkowicie przyzwoicie i nie ma problemu z bliźniaczym podobieństwem. Jeśli jest w nich coś bliźniaczego, to są to raczej bliźniaki czterojajowe. I dwumacicowe.
Cena: 95 cebulionów
Tyle ode mnie!
#piorawieczne





Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj będą dwa wpisy - jeden atramentownik później i dwa wkurwy już teraz.
W przeciwieństwie do pierwszej zamówionej przeze mnie paczki 12 sharków która zawierała samo czyste złoto, ostatnie zamówienie zawierało wyłącznie mech. W znaczeniu że praktycznie wszystkie były meeeh. Stalówki były niedopracowane i drapiące.
Tak więc, jako że nie o to chodzi, żeby rozdać ludziom pióra, które ich zniechęcą do pisania piórem, ostatnie 3 albo 4 dni spędziłem na szlifowaniu i polerowaniu stalówek. Za każdym podniesionym piórem przypominały mi się słowa mojego ojca: Zaraz wy⁎⁎⁎⁎dolę to gówno przez ono.
Niemniej, po prawie tygodniu batalii, stalówki zostały doprowadzone do stanu, zdaje mi się, komfortowej używalności, niezależenie od tego, czy ktoś trzyma pióro wysoko, czy nisko. Całość oczywiście potem musiałem wyczyścić i poskręcać w pizdu. Z 27 piór (3 dostałem gratis) pozostały 24 sztuki, w tym 10 Swanów i 14 Sharków. + 3 inne obudowy kolorowe, bo są wymienne między modelami. Tak oto zakończył się mój wkurw numer 1.
Wkurw numer dwa nastąpił, kiedy wyjmowałem z zeszlifowanych piór najtańsze tanie chińskie konwertery na rynku (nie te które były dołączone, nie wiem w sumie czemu) i się K⁎⁎WA GÓWNA ROZPADŁY NA DWIE CZĘŚCI. Praktycznie każdy pierdolony jeden, tłoczek mi k⁎⁎wa w ręku zostawał, musiałem resztę kombinerkami wyciągać.
I w tym wypadku faktycznie wy⁎⁎⁎⁎dolę to gówno przez okno, bo CO TO K⁎⁎WA JEST.
TYLE ODE MNIE!
#piorawieczne
#manacieopowiesci



Zaloguj się aby komentować
Ja k⁎⁎wa nie wiem, czy to jest partyjna propaganda, czy podkręcony do limitu clickbait, ale pchanie tego jakby to była zasługa samego batyra, który piórem i mieczem te zmiany zwojował to niezła patola.
Artykuł wygląda podobnie. Batyr zmienia życia i podpisał, a w myśl ustawy zmienia się XYZ
Edit, bo jestem debilem: Rozchodzi się o podpisanie ustawy o wliczaniu umów cywilnoprawnych do stażu pracy
#polityka #dziennikarstwo


Zaloguj się aby komentować
Grok chyba miał jakiś update i to solidny, bo twierdził, że Elon Musk jest bardziej fit niż LeBron James XDDD
Jest też mądrzejszy od Einsteina i przystojniejszy od Brada Pitta XD
Cóż za wielki człowiek, prawdziwy wizjoner, nic a nic malućki, zakompleksiony zjeb. Idol jakiego ludziom potrzeba XD
Ja pi⁎⁎⁎⁎lę XDD
https://www.businessinsider.com/grok-ai-elon-musk-is-more-fit-than-lebron-james-2025-11?IR=T
#elonmusk




https://www.pcmag.com/news/grok-yep-elon-musk-is-more-fit-than-lebron-more-handsome-than-brad-pitt
Jedyne z czym się zgadzam, to ostatni fragment odpowiedzi głównego zainteresowanego. Pic rel.

Zaloguj się aby komentować
#manacieopowiesci #piorawieczne zajebane od @Dziwen oczywiście XD
Co za dobry to był dzień XD


Zaloguj się aby komentować
Wpis bezczelnie zajebany z reddita od polskiej użytkowniczki, która mnie olała jak pytałem o wejście na hejto XD
„Niedawno skompletowałam serię atramentów stworzonych dla Pióroteki, Pióromaniaka i epiora.pl przez KWZ – polskiego producenta atramentów. Super, że możemy mieć lokalnie dostępne, ekskluzywne atramenty. Zwłaszcza takie, które nawiązują do motywów kulturowych lub geograficznych.”
Odrzucenie mnie boli do dziś. Fakt że ma większego ode mnie chyba też.
Kolekcja ma większego znaczy się
EDIT: A, przy okazji naprostuję przekłamanie z wczoraj, bo butelka KWZ Stare Złoto wygląda jak na pic rel 2
#piorawieczne



Zaloguj się aby komentować
Moleskine nie nadaje się do piór wiecznych a pióra wieczne i kulkowe Kaweco x Moleskine to zwykłe Perkeo, tylko gorsze, bo droższe XD
#piorawieczne


Zaloguj się aby komentować
Teraz możecie mnie w pistona pocałować. Bo mam.
Jest 14 listopada 2025 roku. Niczego nieświadomy manat zbliża się żwawym krokiem do paczkomatu. Trochę z ekscytacji, trochę bo zimno, trochę dlatego, że auto ma na chodzie. Oto ona, paczka od tajemniczego wielbiciela, niespodziewanego mikołaja.
Kaweco Piston Sport AL
Piston to pióro, na które śliniłem się już niemal dwa lata, cały czas z wkurwem obserwując skaczące i opadające jak na trampolinie ceny. Jest to klasyczne Kaweco Sport z dwoma twistami.
Ma tłoczek, który rozwiązuje problem małej pojemności tych piór
Klips jest integralną częścią skuwki, a nie kupowany oddzielnie.
Wypuszczone w kwietniu 2024 w jednej tylko czarno-złotej wersji kolorystycznej nie jest co prawda pierwszym piston fillerem (piórem tłoczkowym) Kaweco, jest za to pierwszym od bardzo dawna, bo poprzedni został wypuszczony na rynek jakieś… 80-90 lat temu.
To teraz o piórze. Czarne amelinium, matowe, przyjemne w dotyku. Do tego pozłacane metale, tłoczek ukryty pod odkręcaną czapeczką (która odkręca się razem ze skuwką jak się ją zatknie i się nie wala XD). Stalówka rozmiar F, fajna, cienka, cieńsza od Parkerowskiej, co może być i na plus i na minus zależnie od preferencji.
Gładka, a jednocześnie dająca bardzo fajny, stonowany feedback. Sztywna, średnio sucha, ale jak ją docisnąć to i atramentem splunie i grubszą linię zostawi. Daleko jej oczywiście do flexa, ale zdecydowanie spełnia swoją funkcję.
Całość jest przyjemnie ciężka i dużo cięższa, niż Classic Sport z plastiku, który btw swojego Pistona też otrzymał, chyba pół roku później i za połowę ceny. Wersja AL dostępna jest też w Navy Blue, też ze złotymi metalami.
Cena regularna w sklepach polskich: 680 złotych
Na amazonie do wyrwania za nawet 450 (stalówka M)
Ja dostałem za całokształt twórczości zdaje się XD
Nie zasłużyłem, ale musiałbym się z mikołajem chyba napierdalać, żeby je wziął z powrotem XD
Jest za⁎⁎⁎⁎ste, jego jedyną wadą jest dźwięk szorującego o siebie aluminium przy zakładaniu i zdejmowaniu skuwki. Ale k⁎⁎wa no jaram się jak głupi, prawie dwa lata czekania i wreszcie wpadło w moje płetwy!
Tyle ode mnie!
#piorawieczne





Zaloguj się aby komentować
JAAAAA PI⁎⁎⁎⁎LĘ...
Kaweco... Ciebie to już do reszty na głowę pi⁎⁎⁎⁎li...
#piorawieczne


Zaloguj się aby komentować