
Rozpierpapierduchacz
- 1657wpisów
- 12389komentarzy

Gbur od piór. I pokemonów.


Gbur od piór. I pokemonów.
Zaloguj się aby komentować
Pamiętacie tego żółtego pokemona kokon co ewoluował z weedla a potem w beedrilla? No to właśnie dzisiaj nie o nim. ALE PRAWIE!
Pilot Kakuno
Bo tamten jest kakuna, a ten jest kakuno, kumacie XD. No i c⁎⁎j, mnie śmieszy XD
Kraj pochodzenia jest ten sam, kraj kwitnących hentajców - Japonia. Kupiony oczywiście od ich sąsiadów, bo od chinola z aliexpress, jednak co darmowa dostawa to darmowa dostawa. A że Kakuno jako takie jest tanie w c⁎⁎j, bo kosztuje jak Jinhao, to oczywiście, że chciałem mieć.
Kakuno ma w zasadzie jedną, bardzo poważną wadę. Nie ma go w Polsce. Za c⁎⁎j, ani k⁎⁎wa jednego. A tak poza tym, to jest to jeden z najczęściej zachwalanych modeli na świecie.
Pilot Kakuno to jedno z wejściowych piór Pilota. Wykonane z plastiku w formie różnej różnistej, są takie mgliste, są szare z kolorowymi skuwkami, są prześwitujące. Skuwka bez klipsa, za to z rollsoperem, który jest w zasadzie dodatkiem do już odpornego na turlanie, ośmiokątnego kształtu pióra. I bez niego nie powinno ze stołu spierdalać, ale wiadomo, przezorny zawsze ubezpieczony. Jak ktoś bardzo chciałby mieć do Kakuno klips, to idealnie sprawdzają się te z Kaweco, bo kształt jakby nie patrzeć w zasadzie ten sam.
Stalówka pilotowska dokładnie taka sama jak w innych budżetowcach, między innymi Pilocie MR, który zapierdala sobie po UK z hejtozeszytem. Rzecz w tym, że jest ponad połowę tańsza. I ma japę
Tak, dokładnie tak. Stalówki w Kakuno słyną z tego, że mają na sobie narysowane ryje. Jest to nie tylko smaczek, ale też, podobno, ma przypominać o poprawnym trzymaniu pióra. Jak patrzycie sobie w oczy, to jest za⁎⁎⁎⁎ście
Sekcja jest profilowana, ale nie nachalna. W moim jest biała, kontrastując z niebieskim korpusem i sekcją. Z innych modeli Kakuno polecam zdecydowanie kolorystykę Panda, zwłaszcza jak ktoś ma dwójkę dzieci, albo partnera. Bo są dwa: jedno białe z czarną skuwką, a drugie odwrotnie. Mają też pandzie ryje, więc w ogóle super.
Wrażenia z pisania bardzo przyjemne, bardzo delikatny feedback, linia M porównywalna z parkerowską Fką, stalówka stosunkowo sucha, ale za⁎⁎⁎⁎sta. Morda się cieszy prawie jak jej samej, uśmiechamy się do siebie wzajemnie. Nawet waga mi odpowiada, niby plastikowe, niby lekkie, ale nie nadmiernie lekkie. Fajny ten piórokemon, podoba mnie się
I teraz ALE i to nie chodzi o piwo
Zasechł mi j⁎⁎⁎ny. W może tydzień od zalania. “Może kwestia jakiegoś oleju po produkcji pozostałego w feedzie” pomyślałem. Został wypłukany. 3 dni później podnoszę, żeby nim napisać, postawiłem jedną kreskę - koniec. Ni ma.
“No ty k⁎⁎wo j⁎⁎⁎na” pomyślałem. Już go rozbieram, żeby wodą z płynem do naczyń wypłukać, patrzę na nabój… w połowie czysty. I teraz co następuje. Naboje pilotowskie zamiast standardowej kulki plastikowej zamykającej nabój mają plastikowy krążek. I się k⁎⁎wa c⁎⁎j j⁎⁎⁎ny przekręcił i mi przepływ zablokował XD. Wyciągnąłem pęsetą i jak renkom odjął, atrament płynie XD
Na razie pod uważną obserwacją. Szkoda by było, jakby był ch⁎⁎⁎wy, bo jest bardzo fajny XD
Z pozostałych ciekawostek - jest to jedyne pióro w całej mojej kolekcji, które z uporem maniaka notorycznie mi się pi⁎⁎⁎⁎li ze sposobem otwierania. Jest na zatrzask, a z nieznanych mi przyczyn ujebałem sobie, że zakręcane. Jakoś mi pasuje do niego zakręcanie, a go nie ma. Reklamacja.
Tyle ode mnie!
#piorawieczne






Zaloguj się aby komentować
Przejdź na hejto premium i odblokuj dodatkowych użytkowników!!!
Kontekst - chłop nie istnieje w aplikacji, a na webce tak
#manacieopowiesci #hejtobugi


Zaloguj się aby komentować
#manacieopowiesci #cyklicznykonkurshejtomeme @Sorokawojcie.ch


Zaloguj się aby komentować
Jaaa pi⁎⁎⁎⁎lę... Kolejna dawka złych wieści z Japonii. Wszystkie pióra ze złotą stalówką 40% w górę. To nawet nie jest dużo, to jest w c⁎⁎j...
#piorawieczne



Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj w #encyklopediapiorwiecznych wracamy do europy, a wręcz na “nasze podwórko” bo do sąsiadów niemiaszków. A było to tak: Historia marki Kaweco Firma powstała w 1883 roku z ramienia Heidelberg Pen Company i odpowiadała za produkcję drewnianych piór maczanych i sprzedaż importowanych stalowych i złotych stalówek, które dość dynamicznie zastępowały gęsie pióra w codziennym użytkowaniu i, przede wszystkim, szkołach. Lokalizacje do tego mieli naprawdę przednią, bo firma znajdowała się rzut beretem od Uniwersytetu w Bonn. K jak Kaweco Biznes nie był jednak tak lukratywny, jak życzyłby sobie tego pierwotny założyciel i ręce zmieniał...
@Dziwen mnie zainspirował przed snem XD
Dobranoc XD
#manacieopowiesci #hejtopaka @WonszZagladyPsa


Zaloguj się aby komentować
Atrament na dziś numer kolejny: Jacques Herbin numer kolejny XD
J. Herbin Gris Nuage - przepiękny, delikatny i zimny szary, zahaczający o fiolet(?) z bardzo fajnym cieniowaniem. Tak, jest tak niepraktyczny jak można by się tego spodziewać XD
Zwłaszcza w moim szarym Jinhao Sharku z cienką Mką i dość suchym przepływem. Ale mimo wszystko daje radę.
Stawiając go obok Kaweco Smokey Grey na ciepłym, żółtym papierze, to ten drugi jest aż brązowy.
Cena: 33,60 złociszy
Tyle ode mnie raz jeszcze!
#piorawieczne




Zaloguj się aby komentować
Dzisiejsza recenzja pióra będzie bardzo krótka.
To jest jinhao shark. Szary, taki jak od początku chciałem. Stalówka inna niż w poprzednich, bo większa, rozmiar M 0.5mm. tak sobie wymyślili, że F będą z napletem a Mki obrzezane.
I to w sumie tyle ode mnie XD
#piorawieczne




Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Miała być #cebulawpiórka a wychodzi j⁎⁎⁎ny chłam.
Wyskoczyła mi reklama noteki na Black Friday - 15% zniżki na cały asortyment.
Ależ k⁎⁎wa okazja, żebyście się nie zesrali tym asortymentem czasami. Doszedłem do 3 strony i nie znalazłem nic z ceną promocyjną różniącą się od najniższej z 30 dni.
Wstyd, chamstwo i żenada.
#piorawieczne #blackfriday



Nie wiem po co to komu nie lepiej długopis, ołówek normalna rodzina?
https://m.youtube.com/watch?v=OO3FANjwKHY&pp=ygUNUG8gY28gdG8ga29tdQ%3D%3D
Zaloguj się aby komentować
#niedorzecznik #manacieopowiesci @cebulaZrosolu


Zaloguj się aby komentować
Atrament na dziś
Robert Oster Chartreuse. Dostałem darmową próbkę od pewnej zielonosceptycznej, która dostała darmową próbkę przy zakupach. Żółtozielono chujwiejaki. Startuje jako jeszcze zielony, ale barwnik bardzo szybko się rozpada i atrament zmienia kolor na bardzo brudny żółty. Jakbym kupił zielony, a z pióra po tygodniu wychodziłby mi żółty, to pewnie bym się tradycyjnie po manaciemu wkurwił, tak że ja nie polecam XD
Cena za butelkę: 77 zł
#piorawieczne



Zaloguj się aby komentować
#manacieopowiesci #niedorzecznik #gejuru @entropy_ @pingWIN


Zaloguj się aby komentować
Piórowe pseudo AMA/Q&A chyba zrobimy
Kurewa, tak sobie siedzę i tak sobie myślę o tych moich wpisach piórowych. O tym, co już napisałem i o tym, co planuję, i tak w zasadzie to było tego w c⁎⁎j, a jednak zawsze mam wrażenie, że o czymś zapomniałem, nie pomyślałem i że coś mi spierdoliło.
Co prawda każdy mój wpis to takie mini ama, bo przecież odpowiadam a czasami padają jakieś pytania, ale może ktoś się trafi, kto do tej pory nie miał pomysłu, śmiałości albo okazji, a przy okazji tego wpisu na coś wpadnie.
Więc przyjmijmy, że można tu napierdalać komentarzami z pytaniami przez dziś i jutro, a ja albo poodpisuję tutaj, albo w sobotę zrobię wpis z gatunku FAQ i mikro kompendium wiedzy, albo, jak trafi się jakieś bardziej obszerne pytanie, to pierdyknę oddzielny wpis.
Tak to sobie wymyśliłem. A jak pytań nie będzie, to nie zrobię absolutnie nic i też będzie spoko XD
Tyle ode mnie!
#piorawieczne


@Rozpierpapierduchacz Ręcznie się tylko podpisuję ale podczas nauki alfabetów japońskich piszę co kilka dni dość sporo.
1. Zapytam standardowo co byłoby według Ciebie polecane by sprawdzić czy to dla mnie i czy jest jakikolwiek krótki kurs (zbiór podstaw) pisania piórem by nie mieć całych ubrudzonych rąk (to moje jedyne wspomnienia z używania pióra w szkole). Mam jeszcze sporo starych zeszytów do zapisania z nastawieniem na powtarzanie pisania znaków dlatego do nauki nie kupię innych, a w pracy podpisuję się na zwykłych kartkach A4.
2. Czy modele mają swoją wersję dla praworęcznych i leworęcznych?
Zaloguj się aby komentować
Tak widzę auta z miejscem na normalną tablicę rejestracyjną, do których ktoś wpierdolił krótką
No k⁎⁎wa nie zrozumiem nigdy.
#samochody #manacieopowiesci


Zaloguj się aby komentować
#manacieopowiesci #niedorzecznik #gejuru @pingWIN @Tomoe @parabole @bojowonastawionaowca @Dziwen @entropy_


Zaloguj się aby komentować
Mam brzydką tendencję do kupowania sobie prezentów razem z prezentami kupowanymi dla kogoś.
Od zawsze tak miałem. Kumplowi z przedszkola kupiłem pluszowego nosorożca, ale był bardzo ładny, to sobie kupiłem drugiego (szarego, był ładniejszy. Mam do dzisiaj).
W podstawówce kupowałem innemu samochodzik, ale był fajny, to sobie wziąłem drugi.
Od tego minęło jakieś 20 lat, a ja w trakcie poszukiwań prezentu dla mojego tajemniczego wielbiciela finalnie i tak znalazłem coś dla siebie XD
Parker 25 to stare pióro, którego pierwsze edycje powstały w 1975 roku (są prawie w wieku mojej matki i pewnie niektórych czytających z portalu dla starych ludzi XD) a finalnie edycji było 4, gdzie ostatnia zniknęła z katalogu parkera w 1990 roku. Miało być tanie, dobre, i dobre bo tanie. Wydane w dwóch edycjach, stalowej i czarnej, chociaż są i rzadkie, niekatalogowane, białe. Naturalnie drogie jak jasny c⁎⁎j.
To, co ja mam przyjemność trzymać w płetwach, to zwykły, najzwyklejszy bieda Parker 25 Flighter, czyli goły metal. Generacja III, co poznać można po braku dziury w stalówce, wgłębionym plastiku na górze skuwki i napisie “MADE IN ENGLAND” (generacja IV była już made in UK).
25 wygląda bardzo charakterystycznie i przeze mnie i osoby postronne, które poznały to pióro w roku pańskim 2025, określane jest jako Stanley Cup XD
Nie da się ukryć, że no k⁎⁎wa bliźniaki. Ale to zwężenie korpusu sprawia, że osadzona skuwka zrównuje się z korpusem, tworząc jedną, prostą linię.
Kupione jako Nowy - nie jest. Ja stan określiłbym raczej jako zadowalający w kategorii near mint. Widać drobne rysy jak się przyjrzeć, ale plastik jest w dobrej kondycji, niewypłowiały, a rys nie czuć pod paluchami. Czy znalazłbym coś taniej w porównywalnej jakości? Ciężko stwierdzić, ale na potrzeby mojego zdrowia psychicznego załóżmy, że absolutnie nie.
Stalówka (równie charakterystyczna, jak całe pióro) rozmiar M, przynajmniej tak twierdzi sprzedający. Ja z kolei nie mam innego wyjścia, jak mu zaufać, bo nie mam k⁎⁎wa pojęcia, jak tej k⁎⁎⁎ie w zęby zajrzeć. Chociaż jak na porównanie z moim Parkerem 51, to raczej k⁎⁎wa jednak F XD.
Poza tym stalówka jest po pierwsze sucha jak emerytka bez wspomagaczy, a po drugie daje większy feedback niż wszystkie moje współczesne parkery razem wzięte. To, jak sucha jest to stalówka, widać będzie na próbce pisma, gdzie okazuje się, że w połączeniu z Parkerem Quinkiem w Blue nie rozmazuje się w zasadzie wcale, nawet zaraz po napisaniu.
To, o czym chcę jeszcze wspomnieć, to stary, emerytowany już, system napełniania, zwany aerometric, którzy niektórzy mogą pamiętać z czasów szkolnych. Jest to sposób napełniania autorstwa Parkera, który został zapoczątkowany w drugiej generacji modelu 51, a zaraz później przeniósł się na inne modele i różne chińskie Hero i WingSungi, które trafiały do polskich szkół. Jest to w zasadzie balonik ze słomką w środku i stalową obudową wokół. Proste jak je⁎⁎⁎ie, a jak wybitnie skuteczne.
No nic,
Tyle ode mnie!
#piorawieczne
EDIT: A KURVA! Zapomniałem! 45 funtów. Że cena, nie waga






Zaloguj się aby komentować
Manat i @Dziwen decydujący do kogo się dziś prz⁎⁎⁎⁎⁎⁎olić:
#manacieopowiesci


Zaloguj się aby komentować
W kontraście do jednego z najgorszych odcinków anime w historii mamy też jeden z najlepszych. I z oboma mam problem.
Ten sezon obrodził w prawdziwy kontrast. Z jednej strony mamy One Frame Mana z oceną 1.4 na IMDB, a z drugiej 8 odcinek 8 sezonu Boku no hero academia z oceną 9.9. A ja, oczywiście, standardowo, muszę iść k⁎⁎wa pod prąd.
Jestem zawiedziony tym sezonem i jestem zawiedziony tym odcinkiem XD
Tak jak broniłem MHA przez lata, bo było gnojone przeraźliwie, tak to co się dzieje w tej chwili to jest jakieś kuriozum i nie rozumiem, jak do tego właściwie doszło. Na tym etapie mangi autor był gnojony za swoje decyzje fabularne. Tymczasem odcinek ląduje ze stabilnym 9.9. Jak do tego doszło nie wiem.
Wizualnie był piękny, przepiękny, k⁎⁎wa no zrobiony fenomenalnie i nie dało się chyba tego zrobić lepiej. Graficznie. A fabularnie? Przecież to jest jakieś nieporozumienie.
Mnie zmęczył przeraźliwie, przewracałem oczami regularnie, główną mocą okazało się deus ex machina, a One For All to tak naprawdę "Friends we made along the way". Ja wiem, że ta seria w dużej mierze na tym się opierała, ale to jest po prostu sztampa na sztampie i sztampą pogania, wszystko na raz i zdecydowanie za dużo.
Więcej nie będę mówił, bo już to może być uznane za spoiler, ale jestem załamany.
Jak na teraz to sezon zamyka mi się w 5/10, a to tylko ze względu na pierwsze pół.
#anime


Zaloguj się aby komentować