Witam. Taki oto pierścionek wykonany dla wybranki serca pewnego Tomka . Centrlany Opal Etiopia oraz boczne diamenty . 4.7k. Nowa właścicielka zachwycona


Witam. Taki oto pierścionek wykonany dla wybranki serca pewnego Tomka . Centrlany Opal Etiopia oraz boczne diamenty . 4.7k. Nowa właścicielka zachwycona


Zaloguj się aby komentować
Diamenty, diamenty i jeszcze raz diamenty. Ich blask onieśmiela.
Mocno przyciągająca wzrok mieszanka.
Złoto 14K, 29 diamentów o łącznej masie 0.54ct.
#diament
#zareczyny
#zloto
#zakupy
#kobiety
#handmade

Zaloguj się aby komentować
Dzień dobry,
Pragnę kupić uncję złota, konkretnie liść klonowy z 2023r. Przeglądając internet rzuciło mi się w oczy to, że jest znacznie większy wybór niż kiedy kupowałem ostatnio parę lat temu. W związku z tym chciałbym zapytać społeczność które z dostępnych sklepów intenetowych są wg. was legitne.
Zaczynając:
Tavex.pl - kupowałem tam kiedyś i chyba jest OK - moneta rzeczywiście przyszła i wyglada legitnie - odpowiada stanowi menniczemu - nie jest nieskazitelna ale raczej bardzo dobra.
Inne - nie wiem, dlatego pytam
Szczególnie chciałbym zapytać o wasze opinie o https://mennicakapitalowa.pl/ https://mennica.apart.pl/ https://www.coininvest.com/ https://79element.pl/ i https://www.skarbnicanarodowa.pl
#zloto #inwestycje #inwestowanie
@Xianth Też kupowałem w tavexie, biznes jak najbardziej legitny. Mają punkty stacjonarne w Gdyni i Warszawie, więc jeżeli masz blisko to możesz się wybrać i kupić bezpośrednio, a jeżeli wysyłkowo to z ich strony raczej wątpię by mieli oszukiwać klientów. Jedynie kurier w tym wypadku może być problematyczny, ale z takim zakupem to po prostu trzeba ubezpieczyć przesyłkę.
Zaloguj się aby komentować
Witam. Taka obrączka ślubna .białe złoto + diamenty ( i1-i2- w pierscioneku zaręczynowym takie są więc musi pasować ) męska będzie klasyczna. Wspomaganie cad/3d #sebsjewllery #moda #bizuteria #slub #rzemioslo #zloto #druk3d

Zaloguj się aby komentować

Over 1 million circular stone structures lie scattered throughout southern Africa. Until recently these have been called cattle kraal, of little historic value. Extensive research by Michael Tellinger and others has revealed that these are the remains of a vanished ancient civilization dating back...
Witajcie. Taki oto pierścionek wykonany - białe złoto ,585 kamień - i to właśnie jest to




Zaloguj się aby komentować
Inflacja 2020: 3.37
Inflacja 2021: 5.1
Inflacja 2022: 13.9
Inflacja 2023: 18.4
Wartość 1 złotówki w 2020r to dzisiejsze 1.465zł (1*1.0337*1.051*1.139*1.184). Czyli w przeciągu 3 lat ostatnich zapłaciłeś 31.74% podatku inflacyjnego od każdej złotówki, dlatego że uczciwie chciałeś oszczędzać pieniądze
I teraz cię państwo uczy głupcze byś oszczędzał w tym gównocoinie w PPK xD
Może i #zloto jest ujową niby inwestycją, ale zabezpieczyło dobrze przed inflacją... bo zysk to właśnie 30% na złocie od 3 lat.
#ppk #zlotowka #inflacja
Zaloguj się aby komentować
Mordeczki chcialam sobie kupic jakas ladna zlota bizuterie. Moja pierwsza mysl to celowac w Apart, Kruk etc. ale czy tam sie nie przeplaca? Jak podejsc do tematu zeby nie zaplacic za marke a kupic cos ladnego?
#zloto #bizuteria #pytanie
Zaloguj się aby komentować
Złoty samorodek znaleziony przez australijskiego amatora-poszukiwacza złota. Bryła waży 4,6 kilograma i zawiera złoto o wartości 160 tysięcy dolarów (ok. 690 tysięcy złotych). Znalazca nie chciał rozmawiać z mediami, ale sprzedał to kupcowi Darrenowi Karbowi.
https://www.bbc.com/news/world-australia-65095925
#wiadomosciswiat #australia #zloto

Zaloguj się aby komentować
Jak mnie to wkurza... Ratowanie banku credit suisse.... te ciule takie wałki robiły że ja pier...
Manipulacje na złocie i srebrze. Parę razy zostali ukarani za to. A ile było wątków co im nie udowodniono?
No i znów mowa o problemach Deutsche Bank... jednego z aktorów kryzysu z 2008r. Znów im pomagać? I głównego manipulanta na giełdzie.
Niech te kurw.... zdechną. Ale nie, oczywiście że im pomogą i utrwalą mit że banki są nietykalne, że banki mogą co chcą, bo jak zrobią źle - to państwo musi im pomóc.
A pfuuu #banki #bankowosc #polska #ekonomia #gielda #zloto #srebro

@Klopsztanga
Ratowanie banku credit suisse....
Ale co to jest "bank"? To nie człowiek, to osobowość prawna.
Firma to generalnie jej akcjonariusze - a ci zostali praktycznie wymazani, zostało usunięte 80% ich własności.
Obrazowo: wyobraź sobie że masz dom warty 1 mln zł który wynajmujesz i zarabiasz na tym niemałe pieniądze (100k rocznie). W wyniku twojej niegospodarności dom grozi katastrofą budowlaną więc wpadł nadzór budowlany i powiedział "ku*wa chłopie ale ty jesteś niekompetentny. Bierzemy to na klatę, naprawimy dom, lokator niech se tam nadal mieszka ale 80% domu przechodzi na własność miasta, masz tu 200k zł na pocieszenie i zamknij mordę, nie przysługuje ci żadne odwołanie. Aha a zarządzać tą nieruchomością będzie miejski syndyk, ty się już biznesów nie tykaj"
Akurat sprawę Credit Suisse załatwiono elegancko - wymazanie 80% akcjonariatu, miliardów ryzykownych obligatariuszy, zarząd pójdzie do wymiany po przejęciu przez UBS a klienci zostaną w miarę nietknięci.
Zaloguj się aby komentować
Witajcie . Wiosna nadchodzi wielkimi krokami więc takie oto pożegnanie Zimy. Centrlany diament 0.5ct oraz diamenty w szlifie markiza o łącznej masie 0.28ct w stopie białego złota 585. Napewno rozpali serducho nawet lodowej królewny


Zaloguj się aby komentować
Dzień świętego Patryka już za nami, czy ktoś was znalazł złoto, tęczę albo krasnala?
#heheszki #humor #krasnal #zloto #tecza
Zaloguj się aby komentować
Witajcie. Taki oto pierścień wykonałem jakiś czas temu - ale dopiero teraz mogę pokazać

Zaloguj się aby komentować
Azjaci kochają złoto.
Za potwierdzenie tych słów, niech posłuży poniższe zdjęcie.
sklep (chiński bo jakże) ze złotem, obrączki, łańcuszki, sygnety, bransolety a pewnie ciekawsze wyroby tez się znajdą.
Sklep ten mieści się w China Town e Bangkoku, co jest ciekawe, wszystkie ich produkty sygnowane są ich własnym logiem, w ciągu 5lat można przyjść i wymienić „zużyty” produkt (w moim przypadku obrączkę) na nowy.
Wymiana jest bezpłatna, trzeba jedynie dopłacić do ubytków w stosunku do oryginalnej wagi.
Złoto ma próbę 96.5% złota czyli 23-24K(specem nie jestem), cena? na dzień dzisiejszy to ok 29500B za 1 Baht(1 Baht to 15g) czyli 15g to ok 3820PLN.
A teraz o Tajach i ich nieskrywanej miłości do złota. pamietam jak 3 lata temu wymieniałem obrączkę na większa a obok mnie, facet po 50 ubrany w stare klapki, koszulkę zonobijke i wytarte spodenki, wyjął z saszetki plik gotówki i kupił 500g złota! Pol kilo za gotówkę! Zawinął wszystko w papierek, wsadził do saszetki i wyszedł, a ja się sralem, że wydaje tygodniówkę na kawałek metalu.
Spotkać kogoś kto mieszka w garażu/sklepiku z przybudówka mieszkalną nad sklepem, bez samochodu ale z oszczędnościami w postaci kilograma złota to nic nadzwyczajnego w Tajlandii. Złoto jest łatwo schować/przenieść i zawsze da się je tutaj odsprzedać/kupić w rozsądnej cenie.
#paszczakwtajlandii #zloto #podroze


Zaloguj się aby komentować
Cześć,
Chce Wam zaprezentować, jaki pierścionek zamknięty w formie węża miałam przyjemność zrobić (konkretnie wzorowałam się na pytonie królewskim). Wąż przytrzymywał pyskiem i ogonem rubin, a jego oczy podkreślały szmaragdy. Całość wykonany w złocie próby 585.
Robienie tych łusek to mi się po nocach śniło…
Zapraszam na krótki film z jego realizacji
YT: https://www.youtube.com/watch?v=ekeM_q0JhSI
FB: https://www.facebook.com/totemy.bizuteria/videos/882583186025969/
IG: https://www.instagram.com/p/CUQDoSAoyQl/
#bizuteria #jubilerstwo #zloto #zwierzaczki #weze #krakow #chwalesie #totemybizuteria

@totemy_bizuteria folia działa błyskawicznie. W detalach było mnóstwo czarnego tlenku, folia w 30 sekund zmieniła czarny tlenek w biało-beżowy matowy nalocik. Wizualnie niebo a ziemia, bo czerń wygląda jak brud, a nalocik nie rzucą się w oczy. No i ten nalot jest dużo bardziej miękki i łatwiejszy do zerwania, jednak dalej nie sięgam tam barankiem... myślę że poczerniale zakamarki skarbów można sobie tak odbarwiać, bo to żadna robota a jakistam efekt jest od razu.
Pierścionek zawinąłem w folię, tak jak na fotce. Zasypałem go sodą oczyszczoną i zalałem wrzątkiem. Potem opłukałem wodą, dla beki przepłukałem jeszcze octem (niepotrzebne) no i jest jak jest


Zaloguj się aby komentować