Wkurzyłem się na opaski ogrodnicze że są mało odporne na UV rozlatujac się po roku i też na napisy które mimo użycia markera odpornego na UV błędną. Podpatrzyłem na pewien patent na jednym z filmów i z puszek po piwie zrobiłem swoje. Wyciąlem nosem do tapet a rysikiem traserskim naniosilem odmiany jakie mam ewentualnie czy też będę szczepił wraz z rokiem sadzenia czy szczepienia. Pamięć jest zawodna a nie zawsze się ma notatki przy sobie.
@Serek_Niehomogenizowany Szczerze do akcji typu upiecz własny chleb, zrób własne wędliny, teraz robić będę ser chyba nie dołączę produkcji doniczek. Prędzej masło zrobię. Ale ja stary jestem, proszę o wyrozumiałość.
Taka ciekawostka: słodkie pączki też można robić z ziemniaka. Nie poznałam tej tajemniczej technologii, ale jadłam takiego pączka i faktycznie nie ma żadnej różnicy (nie, nie wygląda jak pyza xD).
Przepis najbliższy temu co robi mi żona (a wcześniej robiła mama)
Dodatkowo, my zawsze robimy to z mięsa które zostaje po ugotowaniu wywaru na zupę. Przemielić, podsmażyć z przemieloną razem ugotowaną w zuopie marchewką, podsmażyć z ząbkiem czosnku i jak kto lubi z zeszkloną cebulką. Doprawić pieprzem, solą, gałką muszkatołową, odrobiną ziół i papryki.
No i jeszcze jedno, w linku jest mowa o kluchach wielkości orzecha włoskiego. Niechże autor się w łeb palnie, zaje*ać się przyjdzie jak ktoś będzie chciał lepić takie maleństwa. Lepić na wielkość tradycyjnego pączka. Gotować aż wypłyną i nie przegotować bo się zaczną rozpadać.
Jak się utrafi z ilością mąki do ziemniaków (każda odmiana jest inna, ma różną zawartość skrobi) to wychodzą fajne mordoklejki.
@mikolajMim Arboretum w Bolestraszycach. Szymczak Sad oraz jeszcze napisałem do innego ogrodu z różnymi kolekcjami jabłoni. Pojedyncze zrazy można dostać też z instytutu w Skierniewicach.
Narobiłem się jak dziki osioł! Dlatego polecam Wam obejrzenie i polajkowanie, żeby algorytm youtube to jakoś poniósł w świat powiedzmy, że animowanie po dwóch tygodniach nauki to nie jest taki łatwy kawałek chleba... ale kiedyś będę jak Walaszek. A miałem się tylko głosem zajmować... Enjoy. https://youtu.be/iR1ymKx7nwI
@Zagajnik Na animacji się nie znam, więc nie będę się wypowiadał. Bardzo fajnie narysowane postacie. Czyli baza jest. Lektor na plus. Dodaj jakieś elementy tła - będzie ciekawiej. Najlepiej w tej samej konwencji rysowniczej.
@obibok dzięki wielkie generalnie w ogóle nie chciałem nic animować, a tylko wrzucać obrazki plus moje czytanie. Tylko zasięgów się w ten sposób nie zrobi, a jednak mogą pomóc przy zleceniach.
@ujdzie Adobe Animate. Próbowałem OpenToonz, ale to była droga przez mękę. Adobe ma sporo tutoriali wbudowanych w program więc mogłem wystartować od zerowych umiejętności. Faktycznie trzeba o tym myśleć szerzej... mógłby ten słoń na przykład przechodzić między przesuwającymi się scenami i byłoby bardziej spójne
@starebabyjebacpradem ciekawy sposób z tym podziałem jednego wacika na 4 części, mi zawsze te nasiona się przesuwały, pływały, pewnie za dużo wody 🫠 gdzie kupujesz takie fajne nasionka?
@starebabyjebacpradem Pamiętam te mnogośc odmian chili w Tesco. Kiedyś w Tesco 24h w Rumii grubo po północy byłem tylko po coś do jedzenia a stałem z telefonem i czytałem o tych odmianach. Dużo nie kupiłem, bo myślałem że w Szczecinie też będą a tu d⁎⁎a zbita.
@mikolajMim co to za płachte używasz przy prasowaniu owoców?
Partyzantka mi chodzi że stare odmiany te co mam rozmnoże i na krawędzi lasu wsadzę czy na innym nieużytku
Po 1 zabezpieczenie odmiany a drugie że żywność na trudne czasy. Głównie pójdą tam grochówki, boikeny, zelazniaki czy kandil sinap bo one leżą bez większych przeszkód do maja następnego roku.
@starebabyjebacpradem To zwykła bawełna, ona ma za zadanie utrzymać kawałki jabłek na miejscu żeby nie wyszły poza ramkę.
Pewnie sadzenie w takich miejscach to super pomysł, jedynie martwił bym się o to czy zające i sarny nie obgryzą jabłonek, ale skoro dzikie jabłonie rosną przy drodze, czy na skraju lasu to i te sobie poradzą
@mikolajMim kwestia wyprowadzenia pnia na dobrą wysokość i sadzenie w trzecim roku po zaszczepieniu a przeciw obgryzaniu dobra będzie dętka rowerowa którą później łatwo będzie odciąć, u mnie na działce koło pol teraz trochę obgryzly zające i sarny ale zabezpiecze maścią ogrodniczą na lato.
Jakbyś szukał innych zrazów to na przyszły rok będę miał
Już od przyszłego miesiąca zapraszamy was na nowe odcinki naszego vloga na kanale youtube "Christopher's Timeline Vlog" z serii laczkami kubota przez świat , a tak na serio wyruszymy w podróż do archipelagu małych wysp sundajskich, czyli indonezyjskiej wyspy Bali. Uwaga! Tym razem vlog nagramy w języku angielskim. Stay Tuned!
Jakieś 10 dni temu pisałem że zaczynają mi kiełkować pestki jabłoni na ręczniku papierowym w lodówce. Właśnie zaczyna jedno z nich wychodzić spod ziemi.