Studia TV z ogłoszenia wczoraj (g. 21:00) wyników Exit Poll oglądało nieco ponad 57% telewidzów. Ciekawe co oglądała reszta?
#polityka #wybory #telewizja


Studia TV z ogłoszenia wczoraj (g. 21:00) wyników Exit Poll oglądało nieco ponad 57% telewidzów. Ciekawe co oglądała reszta?
#polityka #wybory #telewizja


Zaloguj się aby komentować
W Kosowie Mentzen wygrałby w I turze.
#wybory #polityka #kosowo

Zaloguj się aby komentować
Udało się komuś zmienić miejsce głosowania?
Cały czas na stronie https://www.gov.pl/web/gov/zmien-miejsce-glosowania wywala na stronę główną jak klikam "złóż wniosek"
#wybory
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
EH chciałem napisać to co niżej, ale zapomniałem, że Duda by to zablokował
Ale chociaż mogliby spróbować to by było coś więcej niż obietnice...
Są proste sposoby na to żeby Trzaskowski przejął młodych wyborców Mentzena i wygrał wybory:
kataster od 2-3 mieszkania
zmniejszenie podatku belki
Nie obietnica, ale wprowadzenie.
Nie zdążą w 2 tygodnie?
Jakby chcieli to by zdążyli, mają większość,
+ niech TUSK (nie kto inny, on) wyjdzie i powie, że nie będzie dopłat do kredytów póki ON rządzi
#wybory #polityka
Zaloguj się aby komentować
#polityka #wybory #pkw #wyboryprezydenckie2025
Wyniki PKW Wyborów Prezydenckich 2025 - pierwsza tura z 18-05-2025
grafika: tvp info

Zaloguj się aby komentować
Młody wrócił ze szkoły i opowiada jak jego koledzy skandowali "Na-wroc-ki!" "Nawrocki jest the best!" "Trzaskowski to
Jeden z kolegów powiedział młodemu coś takiego:
"Moja babcia mówi, że jak będę duży to mam głosować na Nawrockiego bo tylko on da mi dobrobyt i godne życie"
Ja nie mam już nic do dodania, bo zwyczajnie brak mi słów.
#polityka #rodzicielstwo #zalamanie #wybory #wychowanie

Zaloguj się aby komentować
Gdzie znajdę wyniki wyborów z poszczególnych komisji wyborczych? Byłem nas stronie PKW, ale ciężko tam się odnaleźć w gąszczy tych danych.
#wybory #polityka #statystyka
Zakładka wyniki i potem klikasz w mapę, a następnie już do komisji naprzyklad tu masz komisje bylej premierzycy: https://wybory.gov.pl/prezydent2025/pl/obkw/1/1414617
Zaloguj się aby komentować
Ja to chyba zablokuję tagi #polityka i #wybory na najbliższe dwa tygodnie, bo tego festiwalu durnoty nie dam rady zdzierżyć.
Zaloguj się aby komentować
Sztabowcy Rafała Trzaskowskiego w rozmowach z dziennikarzami WP przyznają, że zgadzają się na debatę prezydencką w jak najszerszej formule, również z udziałem telewizji Republika. - Im szybciej, tym lepiej, im więcej redakcji, tym lepiej. To Karol Nawrocki nie wie znów, czego chce - mówi nam współpracownik kandydata KO.
xDDD Trzaskowski nagle z TV Republika chce gadać. Nie chcę żeby wygrał Nawrocki. Wiadomo, ale wygląda to słabo xD Naworcki był na wszystkich, a Trzaskowski Republikę olał. Gdybym to ja był Nawrockim to już bym miał wyjebane w te debaty przy tym wyniku. Skwitowałałbym, że wszystko co miałem do przegadania z Rafałem już przegadałem. Szczególnie, że Nawrocki wypada słabo, wiec wg mnie na tej szachownicy teraz zwyczajnie mu się nie opłaca już wchodzić w pojedynek 1 na 1 z Trzaskowskim od strony strategicznej xD tak uważam.
#polityka #wybory #opinia

Najzabawniejsze jest to że jakby teraz Trzaskowski (sztab jego oczywiście) wymyślił żeby podebatować z kandydatami z dalszej listy to wydaje mi się że miałoby to większy sens na przyciągnięcie ich elektoratu niż teraz bieganie za republiką. Tzn debata "co mógłbym zrobić dla ich wyborców gdybym został prezydentem" itp, itd. No ale sztab pewnie wyszedł z założenia że dalsze grillowanie tematu mieszkania to będzie to, co przyciągnie innych.
Zaloguj się aby komentować
Adrian w ostrych słowach o Nałrokim. Co na to prezes?
#polityka #wybory #bekazpisu

Zaloguj się aby komentować
Nie wiem ile razy dzisiaj ze strony fanów rodzenia dzieci z gwałtów, słyszałem określenie "duopol"
#polityka #wybory #przemysleniazdupy
@od_bierdolta_sie Dokładnie, nowe słowo od 2005 roku gdy się zaczęła wymiana rządy lub opozycja jednych i drugich.
Mówię o duopolu bo zawsze jedna z tych dwóch partii jest największą częścią rządu, a druga największą częścią opozycji. Każda mniejsza partia jest marginalizowana i wchłaniana przez nich. Ponadto system subwencji partyjnych utrudnia powstanie nowych partii.
Zaloguj się aby komentować
Czy około 15% wyborców Mentzena może zagłosować na Trzaskowskiego? To jest prawie pół miliona głosów, które by przechyliły szalę. Czy elektorat Mentzena jest aż tak przewidywalany, że wszyscy są tak są pewni, że ponad 85% z nich wybierze Nawrockiego?
#polityka #wybory
@ZohanTSW IMHO nie jest tak przewidywalny. Z tego co rozumiem wyborców Konfederacji, to chcą zmian i darzą niechęcią i KO i PiS. Moim zdaniem to, że większość publicystów klasyfikuje ich jako bardziej prawicową wersję PiSu to ocena polityków, ale nie samych "antysytemowych" wyborców.
To co czasem słyszę od wyborców Konfederacji wskazuje jednak, że rzeczywiście mogą głosować na PiS. "Opozycyjny" prezydent zablokuje Koalicji 13 Grudnia możliwości prawotwórcze, a to wg. nich lepsze niż Trzaskowski który podpisze wszystko.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Powodzenia Trzaskowi w drugiej turze z taką retoryką 🤭
<machajacypapiez.png>
#heheszkipolityczne #polityka #wybory

Zaloguj się aby komentować
#polityka #wybory #bekazhejto
"ŁEEEEE JAK MOŻNA MIEĆ W SOBIE TYLE POGARDY I NIENAWIŚCI, BY GŁOSOWAĆ NA BRAUNA?!"
Tymczasem przeciwnicy Brauna:

Zaloguj się aby komentować
Zwycięzcą pierwszej tury wyborów została rosyjska propaganda.
#wybory #polityka
Zaloguj się aby komentować
#wybory #polityka #ankieta
Czy tylko mi się wydaje, że po wczorajszych wyborach widać jakby większy entuzjazm wśród tutejszych wyborców Szymona Hołowni? Na kogo oddasz głos w drugiej turze 1 czerwca.

Zaloguj się aby komentować
#polityka #wybory
ale strasznie piecze dziś pupa pseudodemokratów, wiecie takich, co lubią demokrację, ale taką nie za ludową...
Tłumaczę więc koledze @festiwal_otwartego_parasola i wielu innym:
wynik Brauna nie znaczy, że 1,2 mln wyoborców gardzi Ukraińcami i Żydami
to jest po prostu wyrażenie poglądu wielu wyborców, że nasza polityka wobec Ukraińców i Izraela im się nie podoba - stawianie znaku równości między każdą postawą krytyczną, a antysemityzmem jest grubą przesadą
w jaki inny sposób elektorat ma zamanifestować takie poglądy, jak nie głosem na kolesia, który je głosi w sposób bardzo wyrazisty
tym bardziej, że ten koleś nie ma szansy na wygraną, więc głos oddany na niego należy traktować tylko jako manifestację kierunku zmian, a nie koniecznie poparcie wszystkich jego działań
no i popatrzmy na hejto - nawet tu hejto żarty i nastroje antyizraelskie nie należą do rzadkości
Ogólnie strasznie męcząca jest ta maniera elit (a może samozwańczych elit), w której dyskusję o wyborach sprowadza się do tematów tabu - faszyzmu, nazizmu, antysemityzmu. Tak, jakby te kilka milionów ludzi nie miało prawa do własnych poglądów - tylko od razu się przykleja im łatkę niegodnych rozmowy i zamyka temat. To jest ta sama kategoria uproszczenia, wręcz lustrzana, co stwierdzenie, że tusk to niemiecki agent... Początkiem w obu sytuacjach jest brak chęci zrozumienia rzeczywistych przyczyn danych poglądów - walisz stereotypem i elo...
Piszę to z bólem serca, bo chciałbym mieć prezydenta, który rzeczywiście łączy wszystkich, a w tych wyborach go nie wybierzemy

Zaloguj się aby komentować