Tylko spokojnie, odświeżać, obserwować.
#wybory #polityka

Tylko spokojnie, odświeżać, obserwować.
#wybory #polityka

Zaloguj się aby komentować
Jako że spać nie mogę to śledzę sobie wyniki.
#wybory #polityka
Jak ma być dobrze… jak jest źle…

Zaloguj się aby komentować
Wyniki wyborów w czasie
Dane z 28 454 na 32 143 (88,52%) obwodów głosowania
#polityka #wybory #wyboryprezydenckie2025

Zaloguj się aby komentować
Wyniki wyborów w czasie
Dane z 25 059 na 32 143 (77,96%) obwodów głosowania
#polityka #wybory #wyboryprezydenckie2025

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Ale to przecież dlatego, że młodzi głupi od tiktoka.
Tak tutaj wielokrotnie słyszałem. 🤔
A oni się po prostu buntują przeciw systemowi.
PiS przynajmniej rzucił im jakieś ochłapy kilka lat temu.
Sam ledwo na te wybory poszedłem.
KO dało w 2023 nadzieję, a w zamian młodzi dostali neolibkowe reformy, betonowanie sie na wygodnych stanowiskach, szklane sufity, lobbying biznesu I ich pogardliwe twarze, nazywanie młodych smarkaczami + pchanie dopłat.
Dobranoc.
—-----------------------------------
Ostatni mój wpis o polityce. Czas zająć się sobą i wrzucać tu wesołe kotki.
#polityka #wybory

@maly_ludek_lego no KO zjebało. zjebało po całości. młodzi w rok czasu po dekadzie quasi-faszystowskich rządów pisu nie dostali od razu mieszkania za darmo, to w ramach buntu młodzi wybrali alfonsa na prezydenta. za dwa lata powrót pisu i razem z orbanem i fico będą młodzi pod wodzą trumpa budować sobie nowy wspaniały świat. brawo młodzi. za⁎⁎⁎⁎sty bunt. to że KO zjebało to nie wyklucza tego że młodzi mają poryte łby przez tiktoka.
@voy.Wu nie ma ratunku w tym przypadku.
Jak ktoś się dal przekonać ze KO jest na usługach zachodu, jednocześnie wypierając PiS płaszczacy sie przed Trumpem który nawet nas nie traktuje na partnerskich warunkach tylko narzuca nam swoje decyzje z góry.
Ludzie wybrali sobie prezydenta któremu Sławek musiał pojęcia na żywo przed 300 tysiącami widzów tłumaczyć bo ten nie rozumiał zagadnien gospodarczo-politycznych xd
Z tego co wiem to KO nie wprowadziło doplat do kredytów mieszkaniowych tak jak to zrobił PiS czym nabil kabze deweloperom i wy⁎⁎⁎al w kosmos ceny mieszkań, zarzutu szklanych sufitów w ogóle nie rozumiem bo gdzie niby ten szklany sufit KO Ci stworzyło? Weszła jakaś ustawa która ograniczyła możliwość zatrudniania Cie na wyższych stanowiskach czy co?
Z tego co wiem cofnął tez np. finansowanie ośrodka pod siedzibę dla PZPN.
Neolibkowe reformy - tzn jakie? Bo żadna w dzienniku ustaw nie ma takiego opisu więc chciałbym przykłady poznać.
Pogardliwe twarze - tego nawet nie warto komentować
@iNoodles nie wprowadzilo, ale nic też nie zrobiło, żeby zablokować wzrost cen. A wręcz pchało podwyżki poprzez Paszyka I spółkę.
A liczono na pozytywne zmiany.
Z neolibkowych reform obniżenie składki zdrowotnej dla przedsiębiorców. Co natomiast z pracownikami, których jest 90% w Polsce?
Generalnie - wybory to emocje. To jest też ważne. Pewien "feeling". A ten rząd właśnie daje takie odczucie "wywyższania" się.
Uważam, że nic dla grupy 18-39 realnie odczuwalnego ten rząd nie zrobił, a dodatkowo mamy wyższe ceny niż 2 lata temu.
A na pewno nic co bym zapamiętał jako pozytywna zmiana.
Dlatego miasta nie poszły głosować.
Zaloguj się aby komentować
Ale gniję, chwilę po 21 tęczaki ze swoją flagą na balkonie puściły "j⁎⁎ać pis" i odwaliły jakieś dzikie tańce.
Teraz widzę że w oknach ciemno.
Oj chyba przeciętny mieszkaniec tego lokalu jutro będzie musiał, jak na typowego przedstawiciela "nowoczesnego wyzwolonego pokolenia" wziąć podwójny xanax i zapisać się na dodatkową wizytę u psychologa xd
#polityka #wybory
Zaloguj się aby komentować
A teraz wytłumaczę wam, dlaczego młodzi mężczyźni skręcili ostro w prawo. Na podstawie obserwacji rówieśników i kumpli. Kiedyś light prawica światopoglądowo, ale bez zainteresowania polityką, dziś fundamentalna prawica. No to zaczynam
-Mainstream wciskający lewicową propagandę (Netflix etc)
-Kryzys migracyjny
-Nastawianie kobiet przeciwko mężczyznom dla politycznych celów
-Rosnący feminizm i nadmierna seksualizacja publiczna
-Globalizacja
-Unijne absurdy i ingerencja w politykę wewnętrzną krajów
-Powszechna nagonka na mężczyzn
Tak, chłop który słucha 5 lat jak jest wszystkiemu winny, widzi feminizację połączoną z kurestwem i ma świadomość, że może mu do kraju wbić horda uchodźców, a Polska jest opanowana przez obcy kapitał medialny, ma po prostu dosyć.
#polityka #wybory
Kryzys migracyjny - zagłosuje na PiS który rozdawał wizy w Afryce Indiach i Pakistanie.
Powszechna nagonka na mężczyzn - wybiorę PiS którego przystawka w postaci Jakubiaka proponuje dla młodych mężczyzn bykowe, a Mentzen jest za obowiązkowymi szkoleniami wojskowymi dla mezczyzn i przeciw zrównaniu wieku emerytalnego.
Unijna ingerencja - zagłosuje na PiS z którego to rządu Mateusz Morawiecki klepnął Zielony Ład bez słowa sprzeciwu.
Powszechna nagonka na mężczyzn - więc wybiorę PiS które dla mężczyzn nie oferuje niczego w przeciwieństwie do Biejat i Zandberga
@Lopez_ i naprawdę nic innego nie jesteście w stanie wymyśleć żeby coś zmienić, oprócz bratania się z sojusznikami putina i srania razem z nimi na całą Europę? o prezydencie alfonsie już nie wspominając? jak już się wypłakałeś co Ci przeszkadza (a większość rzeczy które wymieniłeś przeszkadza każdemu) to teraz słucham jak ta Polska ma wyglądać według Ciebie i co na lepsze zmienia wybór nawrockiego na prezydenta? czemu chcecie pisu z powrotem u władzy? bo to że jedno prowadzi do drugiego i nawrocki jest tylko po to to rozumie każde dziecko.
@voy.Wu widocznie na tych dwóch kierunkach studiów logiki mu braklowalo. A jedyna seksualizacja jaka tu następuje to robienie kurwy z logiki w jego przypadku. Co to w ogóle jest seksualizacja publiczna i jak to sie ma do jego wolnościowego głosu na Sławka Mentzena w pierwszej turze? Jak rozumiem wolnościowy to znaczy ze sie nie wpierdala w sprawy obyczajowe i minimalizuje udział państwa w każdej sferze więc też nie wpierdala sie w tematy takie jak edukacja seksualna, promowanie pornografi, pozwala na wieksza swobodę seksualna, wyznaniowa itd. Prawda? Bo to jest chyba wolnościowiec... X kurwa D
to teraz słucham jak ta Polska ma wyglądać według Ciebie
@voy.Wu Wchodzimy w czas formowania się nowego PRL-u. Pan N. wygrywa wybory, bo daje niektórym poczucie, że mają większego fiuta i ugrają coś dla siebie będąc we właściwym plemieniu, ale to tylko klasyczny mechanizm wyparcia, gdzie ofierze wydaje się, że sympatyzowanie z bandytą pozwoli dłużej pożyć.
Nie doszukuj się w tym za wiele logiki, to myślenie zwierząt. Homo sapiens wcale taki rozumny nie jest.
Zaloguj się aby komentować
Wyniki wyborów w czasie
Dane z 21 073 na 32 143 (65,56%) obwodów głosowania
#polityka #wybory #wyboryprezydenckie2025

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Dobra, tomeczki. Jako ten z grupy 18-29 (29 lvl) wytłumaczę wam, dlaczego nie głosowałem na Trzaskowskiego. A głupi nie jestem, studia skończyłem, praca nawet ok, angielski płynny, świata zwiedziłem, ludzie mówią o mnie bardzo dobrze i generalnie uchodzę za dobrego człowieka. Jestem też z wykształconej rodziny i to bardzo.
Trzaskowski to jest marionetka globalnego kapitału, całkowicie uległy wobec zachodnich mocarstw i międzynarodowych organizacji. To raz.
Dwa, człowiek całkowicie niegodny zaufania, bo zmienia zdanie jak skarpetki i używa (a pracuje z ludźmi jako handlowiec to wiem) sporo psychologicznych trików, żeby powiedzieć coś w stylu "tak, ale na ten moment".
Trzy, ludzie ze sztabu Trzaskowskiego i elektorat PO 50+ to kompletni debile pod kątem strategicznym i przez X lat jadą po ludziach ze wsi i wschodu, że to plebs i trzeba ich oddać Rosji. PiS szczuł na Polaków, ale taki klasizm bije po oczach.
Jako gość pracujący całe życie w sprzedaży i marketingu stricte analitycznym powiem wam fachowym językiem tak - PO zamknęło się na target z bardzo niskim sufitem, bo Polska to nie Warszawa i Gdańsk i kosmopolici z wyższych sfer, którzy żyją za 20k/miesięcznie w górę, bo Polska to 40 milionowy kraj, a oni sami sobie odbierali potencjalną grupę wyborców. Jak już się pokapowali co jest grane, to próbowali do siebie przyciągać w strasznie sztuczny sposób i to prawicę z lewicą na raz, przez co okazali się kompletnie niewiarygodni.
Nawrocki nie jest taki głupi jak przedstawia to propaganda, bo wystarczy obejrzeć wywiady z nim sprzed okresu kampanii. Druga rzecz, jest raczej prosty i można się po nim spodziewać tyle, że będzie drugim Dudą. Chujowo, ale bez rewolucji.
Suma sumarum, genialny Tusk, którego nikt nie miał ograć w Europie, został obnażony i przeżuty przez starego dziada, któremu doradcy drukują internet na kartce A4 xDDDDDDD
Za porażkę Trzaskowskiego w 100 % odpowiada nie kto inny jak Donald Tusk. Nie media społecznościowe, nie wschód Polski, nie wyborcy Mentzena.
#polityka #wybory
Zgoda z ostatnim zdaniem. Poza tym z tego co napisałeś to Trzaskowski nadal wypada lepiej niż typ który nawet nie jest antysystemowy i jest totalnym tłukiem. Po prostej analizie CV Trzaskowski wygrywa, więc nie było powodu na niego głosować. Nie jest wykształcony jeżeli to zrobiłeś.
PO zjebalo? Tak, bardzo. Powinni wstawić kogoś spoza platformy(tylko nie Hołownie) i mieliby większe szanse.
> głupi nie jestem, studia skończyłem, praca nawet ok
Argumenty nie do podważenia.
> Dwa, człowiek całkowicie niegodny zaufania, bo zmienia zdanie jak skarpetki
Fatalny argument, gdy kontrkandydatem jest człowiek z tak szemraną przeszłością, który u Mentzena grał w sapera byle nie powiedzieć czegoś, z czym się Sławek nie zgodzi xD jest przeciwko wszelkim podatkom, ale popiera katastrat.
Osobiście uważam, że ten wynik to nie 51% poparcia Nawrockiego, tylko 51% przeciwko Tuskowi. Może to przyczyni się do rozpadu PO i odejściu Tuska od polityki, czego bardzo nam wszystkim życzę. A to może przyczyni się do rozpadu PiSu, czego nam wszystkim życzę.
Pytanie tylko kto zagospodaruje te elektoraty
@Lopez_ nie chce mi się nawet specjalnie dyskutować z tym co napisałeś, bo już tu w tym wątku wszystko wpadło, oprócz jednej rzeczy:
Trzaskowski to jest marionetka globalnego kapitału, całkowicie uległy wobec zachodnich mocarstw i międzynarodowych organizacji.
Mordo, Kristi Noem przyleciała że Stanów na CPAC zorganizowany w Rzeszowie z dedykacją namaścić Nawrockiego, a Ty piszesz coś o marionetkach. Dobrze, że siedziałem, bo bym się chyba przewrócił.
Wyborca nie chciał interesów z Europą (żyjąc w Europie XD) to będzie miał interesy z nieprzewidywalnymi i nieżyczliwymi nam Stanami. Dobry borze, miej ten kraj w opiece.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Karolek 51% poki co.
Nawet Rumuni byli madrzejsi
#wybory #polityka
Zaloguj się aby komentować
Wyniki z Austrii:
63,07% TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz, liczba głosów: 8 011
36,93% NAWROCKI Karol Tadeusz, liczba głosów: 4 690
źródło: https://www.wybory.gov.pl/prezydent2025/pl/2/wynik/gm/40
#wybory #polityka #austria
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Karakan po exit pollu na tle euforii w PO xDDDDDDDD
#wybory #Polityka

Zaloguj się aby komentować
Jest mi po prostu k⁎⁎wa przykro...
#polityka #wybory
@DirtDiver a mi nie jest wstyd bo wiem jak sam zagłosowałem.
Mogę też mniej więcej przewidzieć wyniki za 2 lata przynajmniej co do składu koalicji która będzie rządzić krajem.
Jak większość społeczeństwa taki ma plan na ten kraj to jest on dla mnie zupełnie niezgodny z moimi przekonaniami i poszukam sobie odpowiedniejszego miejsca na ziemi zamiast już któryś raz się wkurwiac po wyborach a tutaj niech się dzieje życia cud. Niech sobie nawet wyjdą z Unii za 5 lat, już mi wszystko jedno.
Zaloguj się aby komentować
czyli tak jak myślałem, różnica w drugim late poll jeszcze większa #polityka #wybory
Zaloguj się aby komentować
Drugi late poll
Karol Nawrocki 51 %
Rafał Trzaskowski 49 %
Próg błędu 0,5 pp
90 % danych z komisji + sondaż
Pozamiatane.
#polityka #wybory
Zaloguj się aby komentować
On poszedł spać i jeszcze nie wie xDDDDDD
#polityka #wybory


Zaloguj się aby komentować