Obejrzałem pierwsze dwa odcinki #pluribus i w sumie spoko, ale wydaje mi się, że najmocniejszy jest pomysł, a wyjdzie słabo fabularnie, bo nie ma z tego fajnej historii.
#seriale
Obejrzałem pierwsze dwa odcinki #pluribus i w sumie spoko, ale wydaje mi się, że najmocniejszy jest pomysł, a wyjdzie słabo fabularnie, bo nie ma z tego fajnej historii.
#seriale
Zaloguj się aby komentować
Do dzisiejszego dnia nie umiem zrozumieć jak Tomek mógł się tak zeszmacić. Legendy Allegro były za⁎⁎⁎⁎ste, trailery do Wiedzmina to był sztos i jak się brał za Netflixowego to miałem nadzieję że dopilnuje tego, a on tam został pionkiem, chłop z Oscarem został zepchnięty na margines przez "szołranerke" i innych scenarzystów którzy jawnie gardzili materiałem źródłowym i zamiast się na nich wypiąć, pisze pochwały na tematy lauren fisstech. No tak $ się zgadza, fani pomiałczą a karawana jedzie dalej. Tylko nie umiem zrozumieć jak można zniszczyć uniwersum które, tak jak mówił, się kochało i czuć się z tym dobrze? Cavill pokazał co się robi z takimi fuszerkami i za to go szanuję
#wiedzmin #seriale

@zjadacz_cebuli Z idealizowaniem Cavilla to też bym się nie rozpędzał. Aktor to aktor - rolę nerda, wielkiego fana gier i uniwersów wszelakich też najprawdopodobniej tylko gra. A Wiedźmaka porzucił, gdy zapowiadało się na powrót do wielkiego kina. Do wielkiego kina nie wrócił i tak naprawdę na ten moment jego kariera pikuje.
Zaloguj się aby komentować
Właśnie się dowiedziałem że wczoraj ruszyły zdjęcia do nowego sezonu Scrabs i kurde mam mieszane uczucia. Oryginalny serial uwielbiam, 8 sezonów radości, wzruszeń i niesamowitej ścieżki dźwiękowej. A teraz tylko genialna wizja mogła by pociągnąć ten serial. Główna obsada wraca ale niestety bez dr. Kelso i Teda
#seriale

Zaloguj się aby komentować
#seriale
https://m.imdb.com/title/tt31314754/
Oglądaliście to ? Jestem na drugim odcinku. Jakoś nigdy nie ciągnęło mnie do tego typu seriali/filmów, wiec nie wiem czy jest dobry czy zły, ale trochę sie wkręciłem.
Zaloguj się aby komentować
#1670 Nie dowiedziałem się, albo mi uknęło.
Warto drugi sezon oglądać?
#seriale #filmy

Zaloguj się aby komentować
Najnowszy #wiedzmin od #netflix to taki fanfic „co by było gdyby wiedźmin dział się w USA” #seriale #gownowpis
Zaloguj się aby komentować
Uzupełnienie dziennika pokładowego.
Data gwiezdna: 2137/s2
Wraz z załogą statku NCC-1701-D Enterprise dotarłem do końca drugiego sezonu.
Już od pierwszego odcinka widać, że budżet wszedł na wyższy poziom: poprawiona charakteryzacja postaci, oświetlenie i chyba nawet wjechała nowa kamera, więc jakość bardzo na plus. Do tego lepsze efekty specjalne i CGI, poprawiające się z czasem trwania sezonu.
Scenariusz w niektórych odcinkach pisany na kolanie, czasem trochę śmieszny, jak ten z irlandzkimi wieśniakami, ale zdarzają się perełki, jak ten, w którym pierwszy raz spotykają rasę Borg.
Z ciekawostek natomiast: komandor Data, który jest androidem (jakby ktoś nie wiedział), przyznał, że jego moc obliczeniowa to 60 bilionów operacji na sekundę, czyli coś jak dwa RTX-y 3090 (to doczytałem w necie), a pamięć ma ograniczoną do 100 petabajtów - spore wartości, jak na serial z lat 80.
Z rozczarowań to drugi sezon kończy się bez cliffhangera.
Koniec dziennika.
Panie Data, proszę mnie zabrać w trzeci sezon.
...
Engage!
#seriale #startrek #dziennikpokladowy

Zaloguj się aby komentować
Tytuł: The Americans (Zawód: Amerykanin)
Rok produkcji: 2013-2018
Kategoria: Kryminał, Dramat
Twórca: Joseph Weisberg
Czas trwania: ~45m × 75 odcinków
Ocena: 7/10
Serial ze zmarnowanym potencjałem. Nie podzielam tak wysokiej średniej jaka jest na IMDB (8,4). Jeżeli chodzi o obsadę i samo aktorstwo to w większości jest wysoki poziom, na plus też brak znanych nazwisk. Temat szpiegów i zimnej wojny jest bardzo interesujący. Temat tematem.. niestety według mnie tutaj mamy zbyt wiele wątków które nie są realistyczne. Dodatkowo za często niż bym sobie tego życzył miałem wrażenie emocjonalnego chaosu głównych postaci. Chodzi mi o zbyt wielką i częstą zmienność zdań i fochy. Podyskutowałem na temat produkcji z panem chatgpt, inni widzowie również zwracali uwagę na wiele nielogicznych rozwiązań, które co prawda w pewien sposób nakręcają emocjonalnie psychologiczny aspekt, ale ni hu hu nie pasują do rzeczywistego obrazu. Nie będę wchodził w szczegóły, zabraknie mi stron A4 xD W każdym razie jest to dobry serial pod względem scen, scenariusz aż się prosi o poprawę. Na szczęście The Americans nie znudził mnie na tyle niektórymi wątkami wyciętej prosto z telenoweli jak np. House of Cards (nie rozumiem fenomenu) i szczególnie ostatni sezon przyjemnie wchłaniałem.
#seriale #ogladajzhejto

Zaloguj się aby komentować
Zastanawiam się, czy (albo ile) Netflix płaci jakimś różnym portalom/"krytykom" za pisanie przychylnych opinii na temat ich najgłośniejszego(?) ostatnio dzieła - bo po raz kolejny mnie ten ich #wiedzmin mocno oszukał XD A może zrobili to opłaceni recenzenci i Tomasz Bagiński
Non stop gdzieś przewijały mi się opinie odnośnie kreacji Bonharta w najnowszym sezonie i muszę przyznać, że ten Kryszak wygląda całkiem przekonująco na zdjęciach. Ludzie pisali o świetnej książkowej kreacji, BONHART LEPSZY NIŻ CAVILL, aż mnie skusiło i sobie odpaliłem ostatnie minuty ostatniego odcinka.
No i po co ja to zrobiłem xD
Ja tam Bonharta zapamiętałem jako zimnego skurczybyka-psychola wypranego z emocji, a ten tutaj gra jak książkowy Bonhart ale na amfetaminie - nie mówię że źle, bo postać nawet po tej jednej obejrzanej przeze mnie scenie wydaje się obrzydliwa i świetnie zagrana, ale nijak ma się do książkowego pierwowzoru - nie mówię że w tym wypadku "książka lepsza", tylko że poczułem się rozczarowany bo miał być książkowy Bonhart
A sama walka, rzekomo też mocno odwzorowująca książkę - i nawet gdzieś wyczytałem że najlepsza walka w serialu - okazała się typową walką z typowego "hollywodzkiego fantasy" - max dwóch przeciwników na raz, reszta patrzy i czeka w miejscu nie wiadomo na co, gość trzyma rozładowaną kuszę w rękach i się nie rusza z miejsca do momentu aż przeciwnik podejdzie do niego na długość miecza, skoki, dziwne akrobacje, granaty, cięcia w akcji, teleportacje...
Ale potem sobie odpaliłem "z ciekawości" gdzieś tam środek odcinka i walkę Geralta i ekipy na moście. I może faktycznie ta scena ze szczurami nie była taka zła XD
Jak komuś się podoba to nie mam z tym najmniejszego problemu, mam tylko ból d⁎⁎y z powodu robienia sobie reklamy marką, a potem tworzenie czegoś zupełnie odrębnego - tak wiem że adaptacja rządzi się swoimi prawami, ale z początku było obiecywane coś zupełnie innego. I może się nie znam (tzn na pewno), ale jeżeli ludzie lubią obecną fabułę (którą znam z pierwszych dwóch sezonów i dalej z recenzji), to polubiliby też tę mniej dziurawą i spójniejszą z książek
#netflix #witcher #seriale
Spolecznosc jest jak pan andrzej; zjebana umyslowo. Niema co tego netflixowego gowna ogladac, ale z gra bylo to samo, ciri taka za⁎⁎⁎⁎sta a z patyczkowatej oszpeconej dziewczynki z blizna i slomkowymi wlosami zrobili bialowlosa baddass sashe grey z miseczka C+ i kazdy klaskal jajami, ale bron boze zeby nie byla czarna…
@ErwinoRommelo prawda, gry poszły w drugą stronę: imo są fabularnie ŚWIETNYM pociągnięciem sagi Pana Anrzeja, ale modele postaci też są mocno targetowane na współczesnego światowego odbiorcę - najbardziej mi właśnie nie pasują Geralt i Ciri, oboje niepotrzebnie wypięknieni, no ale brzydki bohater by się nie sprzedawał tak dobrze. Geralt w jedynce wyglądał najlepiej!
Grom trzeba oddać jeszcze hołd za to, jak przedstawia krasnoludów - twardych skurczybyków, szerszych niż wyższych, takich że patrzysz i myślisz "ale on musi umieć przyjebać". A nie jak w serialu, gdzie są grani przez karły i mają problem wejść po drabinie xD
Zaloguj się aby komentować
Kreacja Jaskra przez tego typa to jest jedna z najbardziej rozczarowujących i irytujących rzeczy w netfliksowym Wiedźminie. Nie mówię, że to jest zły aktor bo gra spoko ale nosz kuźwa nie gra Jaskra tylko wykreowaną przez siebie postać stereotypowego DnD barda, którym książkowy Jaskier nie jest. Jeszcze w pierwszym sezonie to się tak bardzo nie dawało odczuć ale teraz to konkuruje z Milwą do tytułu najbardziej nijakiej i przerysowanej w złą stronę postaci, kompletnie nie pasującej do oryginału który ma przedstawiać. #witcher #wiedzmin #netflix #seriale

Zaloguj się aby komentować
Jedni piją wódkę, inni palą papieroski, a ja sobie obejrzałem Wiedzmin-The Netflix sezon 4.
Jako adaptacja, powiedzieć, że to do d⁎⁎y jest, to jak nic nie powiedzieć. Jako telewizyjny serial fantasy pokroju Xeny, czy Przygód Merlina, to nawet, nawet, a i w sumie wątek hanzy Gerarda jest znośny. Wątki wszechpotężnej Yennefer i gangu zbuntowanych nastolatków nieoglądalne, takie hujowe. Jest jednak jedna postać, której pojawienie się sprawia, że uważam ten sezon za najlepszy w serii, a tą postacią jest pan Jerzy Kryszak!.
Panie Jerzy, gratuluję Panu wspaniałego występu i liczę, że w sezonie piątym zrobi Pan to samo Loży Otyłych Murzynek, co Pan zrobił Szczurom w czwartym
#netflix #wiedzmin #jerzykryszak #seriale #kabarety

Zaloguj się aby komentować
Hej Tomki, kiedyś siostra mi pokazała serial "minuta ciszy" Wicie gdzie mogę go obejrzeć online bez wykupywania abonamentu? Chciałbym zobaczyć czy to dla mnie bez płacenia subskrypcji dla jednego serialu. Pozdrawiam. #seriale #filmy #minutaciszy #piractwo #pytanie #vod

Zaloguj się aby komentować
NIEBO W ABONAMENCIE
Jakiś czas pewien słodki cukierek polecił mi serial "Upload", z opowieści wiedziałam od razu, że to właśnie moja bajka, no i... spodobał mi się dużo bardziej niż mogłam się spodziewać. Co prawda oceniam tylko pierwszy sezon i mam niestety obawy, że kolejne sezony mogą być trochę zmęczeniem materiału. Bo to nie historia mnie porwała, a świat przedstawiony. Sama fabuła jest prosta i schematyczna. Często oparta na znanych rozwiązaniach, aż mnie bawi jak czasem dialogi są jak ze szkoły dla scenarzystów i słyszy się ta sama rozmowę, która pojawiała się w pierdylardzie innych serialach czy filmach. Ale...
No ten świat przedstawiony, jak przyjemne jest wyłapywanie smaczków kulturowych, AI-owych czy gamingowych. Widać że twórcy głównie skupili się na tym co może się wydarzyć jezeli, symulacje będą dostępne dla żywych i martwych, czy jak technologia i rozwój wpłynie na relacje międzyludzkie i motywację do działania.
Sam serial opowiada o właśnie niebie i życiu wiecznym, które można wykupić w abonamencie. Ludzie których na to stać wykupują sobie miejsce na serwerach w luksusowych symulacjach i w zależności od tego ile płacą za abonament ich bliscy lub oni sami z uzbieranwgo majątku, na takie życie wieczne ich stać.
Jest cała masa scenek po których pomyślałam "hmm ciekawe, może tak właśnie będzie lub by było gdyby symulacje stały się normalnością " moja ulubiona gdy jakiś dzieciak wszedł w Avatar kobiety jak to powiedział "żeby ponapierdalac się z umarlakow" stąd od razu pojawiła mi się wizja trolli, którzy by się wkradali do takiej symulacji, dla czystej rozrywki robienia sobie z kogoś żartów. Kolejny ulubiony to, to jak serial przedstawia to, że wraz z rozwojem technologii relacje międzyludzkie stana się wypaczone i zminimalizowane. Zostało to przedsione tak, że chęć poznawania kogoś i zadawanie pytań jest dużo bardziej intymne niż seks i postrzegane jako "perwersję". Albo typ pomógł lasce tylko dlatego że krótka rozmowa w celu dostania informacji była dla niego i tak najdłuższa rozmowa jaka przeprowadził od miesięcy. Można tak wymieniać i wymieniać, jak wspomniałam cudownie się te smaczki wychwytuje.
Minusem serialu jest to, że można się odbić od trochę zbyt nachalnej styry, ale z biegiem odcinków bardzo taka forma komediowa wciąga i w zasadzie ciężko sobie wyobrazić, że mogłobybyc to lepiej przedstawione.
#seriale #filozofia #polecam

@WujekAlien @Cori01
Uważam, że serial mocno zyskałby, gdyby skupił się na rozwijaniu świata i przedstawianiu różnych większych lub mniejszych absurdów, jak chociażby 2Gigs, którzy zostali wprowadzeniu w jednym odcinku.
Spodobało mi się na przykład to, że symulacja wydaje się na tyle idealna, że jednej postaci brakowało... chorowania. I dopłacał ekstra za możliwość kichnięcia. Normalnie człowiek pewnie by się cieszył, że nie może już chorować, ale podejrzewam, że każda idealna sytuacja może kiedyś się znudzić.
Zaloguj się aby komentować
#seriale #ciekawostki #filmy #zagadkifilmowee #hejto30plus

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Jedna z najbardziej negatywnych postaci, które są przedstawiane jako pozytywne w Breaking Bad, to Flynn. Zwłaszcza kiedy się przeanalizuje jego wcześniejsze działania po finałowym sezonie, w którym łamie serce swojemu ojcu gdy ten ryzykuje wszystko by skontaktować się ze swoim synem. No ale bez spoilerów, weźmy się skupmy na samym Flynnie i jego zachowaniu.
Flynn zakłada stronę ze zbiórką pieniędzy na ojca ale gdy się przyjrzymy on to robi dla atencji. Centralną osobą nie jest Walter, a Flynn, który jest taki wspaniały, że pomaga ojcu ale w rzeczywistości uprawia jeszcze wtedy mało popularny "virtue signalling" i zbiera sobie punkty na chorobie ojca.
Kolejna sprawa to jak traktuje swojego starego gdy w pobliżu znajduje się szwagier Hank. Ojciec traktowany jest jako frajer a wuja Hank to taki kurde kosior mega autorytet. Jest nawet scena gdy Walter pozwala Flynnowi sobie golnąć jakiś alkohol a on przecież nie ma 21 lat skończonych, więc Flynn się patrzy na wuja Hanka czy faktycznie może. Wtedy to doprowadziło Waltera do wkurwu bo jego syn za większy autorytet ma jego otyłego szwagra.
Wiadomo, że Flynn naprawdę ma na imię Walter Junior ale sobie wybrał debilne "Flynn' i tak każe do siebie mówić, nawet w domu. Jest to afront wobec własnego ojca i pokaz braku szacunku.
Najbardziej obleśne zachowanie Flynna to to w finale podczas rozmowy telefonicznej. Kto widział ten wie a kto nie widział to nie ma sensu spoilerować. Nosz kuźwa, chłop ryzykuje wszystko by tylko nawiązać kontakt z synem którego kocha najbardziej na świecie. Wie, że teraz będzie ciężko bo daje namiary tym co na niego polują ale to dla niego ważne by syn wiedział, że jest najważniejszą osobą dla Waltera. Słowa Flynna są zaskakujące i szokujące, jak wiele scen w serialu ale pozwalają spojrzeć na jego postać przez pryzmat jaki nie był nam dany do tej pory.
#seriale #usa #breakingbad #psychologia

@Rimfire Absolutnie w niczym nie mogę się tu zgodzić.
W sytuacji ze zbiórką ja tam nie widziałam żadnego "virtue signalling", a szczerą chęć pomocy ojcu.
Z jednej strony chłopak ma nieobecnego, pełnego tajemnic i kłamstw ojca, który ciągle gdzieś znika nieszczególnie interesując się rodziną, a z drugiej fajnego wujka spędzającego z nim czas. Normalne, że ciągnie go do tego drugiego. To z resztą u dzieciaków bardzo częsty schemat, np. w sytuacji kiedy rodzice się rozwiodą i jedno zajmuje się dzieckiem i dba o nie (co wiąże się nierzadko z wieloma zasadami, zakazami i obowiązkami nakładanymi na dziecko), a drugie jest tym "fajnym" rodzicem, który niczego nie wymaga, tylko daje prezenty i spędza czas na zabawie.
Scena z alkoholem była w ogóle obrzydliwa. Walt zachował się absolutnie karygodnie. Nie dziwię się Flynnowi, że szukał jakiegoś głosu rozsądku w innym dorosłym.
Debilnym jest dawanie dziecku imienia w stylu "*imię ojca" junior". To taka oznaka poczucia wyższości i egocentryzmu u ojca. W pełni zrozumiałe, że Flynnowi się to nie podobało, szczególnie biorąc pod uwagę zachowanie Walta z tamtego czasu, które Flynn miał prawo mieć mu za złe.
Czy Walt kochał syna najbardziej na świecie? Czy raczej władzę i pieniądze? Moim zdaniem moment, w którym mógł to wszystko rzucić w pizdu i zapewnić rodzinie bezpieczeństwo, a zdecydował się brnąć dalej, udowadnia, że nie robił tego wszystkiego dla dobra rodziny, tylko dla siebie, własnej satysfakcji i fałszywego poczucia bycia "dobrym ojcem".
Zaloguj się aby komentować
#seriale
Spoko serial. Polecam. Wyszły póki co tylko 4 odcinki. Ogólnie uważam, że Apple tv robi dobrą robotę z serialami
Apple ma kilka seriali które mi podeszły. Rozdzielenie, Kulawe Konie, Silos, Fundacja, Ted Lasso. No i tyle, w zależności od tego co kto lubi można znaleźć 5-10 pozycji a potem nie ma co oglądać. Teraz była promocja na miesiąc za darmo, wszystko co mi się podobało już obejrzałem poza ostatnim odcinkiem Kulawych Koni który ma być w środę i nie miałbym dalej co oglądać nawet gdyby nadal było za darmo. Za rok może coś dokręcą to znowu wezmę jak będzie jakaś promocja
Zaloguj się aby komentować
#gownowpis #seriale #animacja #bajki #kurwaopie #bajkidladoroslych Niema to jak się przeruchać z psem #familyguy

@Alawar Polecam oglądnąć Paradise PD, tam koleś r⁎⁎ha się z delfinem i wychodzi z nim za maż, po czym ten delfin zdradza go z psem i ten delfin rodzi dziecko temu psu, po⁎⁎⁎⁎ne? a to tylko jeden z takich wątków tam, polecam oglądnąć wszystko co zrobili panowie Roger Black oraz Waco O'guin zaczynając od:
Brickleberry 3 sezony
Paradise PD 4 sezony
Farzar 1 sezon i został anulowany z jakiś powodów, ale ostatni odcinek 1 sezonu jest mocny.
Zaloguj się aby komentować
795 + 1 = 796
Tytuł: Awantura
Rok produkcji: 2023
Kategoria: Dramat / Komedia
Reżyseria: Lee Sung Jin
Czas trwania: 10x35min
Ocena: 8/10
Ciekawy serialik komediowy, choć wiecej tu w tych dosyć absurdalnych sytuacjach dramatu. Pokazuje jak wychodzą z człowieka najgorsze demony, co siedzi w nas w środku głęboko. Idealne moim zdaniem wyważenie dramatu i komedii. Polecam gorąco!
Wygenerowano za pomocą https://filmmeter.vercel.app\ #filmmeter #seriale #ogladajzhejto


Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować