Dzięki Ci Panie Boże, k⁎⁎wa jest w pytę. Bombel śpi, a ja odpaliłem kompa na Celeronie 333MHz. W tle leci Gala - Freed From Desire i zaraz będę grał w Need For Speeda. Czuję się jakbym znowu miał 8 lat ʕ•ᴥ•ʔ
#retrogaming #staregry


Dzięki Ci Panie Boże, k⁎⁎wa jest w pytę. Bombel śpi, a ja odpaliłem kompa na Celeronie 333MHz. W tle leci Gala - Freed From Desire i zaraz będę grał w Need For Speeda. Czuję się jakbym znowu miał 8 lat ʕ•ᴥ•ʔ
#retrogaming #staregry


@6502 mmm Slot 1, powinienem mieć gdzieś jeszcze Celerona 300, 20 parę lat temu wymieniłem kumpeli siostry na 333 które miałem nie wiem skąd, a zgarnąłem tego 300, bo wiedziałem że one się kręcą na 450MHz xD nigdy do niczego go nie wstawiłem, bo sam miałem płytę zarówno ze slotem 1, jak i socket 370 (co za czasy) ale mojego Celerona 400 podkręcałem SpeedFanem na 500.
Piękne wspomnienia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zaloguj się aby komentować
Witam wszystkich serdecznie!
Kolejny shorcik, tym razem odnośnie rysowania SKRZYNI ZE ZŁOTEM w pixel arcie, może komuś pomoże przy tworzeniu assetów, czy po prostu przy rysowaniu
Jeśli ktoś potrzebuje jakiegoś poradnika lub czegoś związanego z pixelartem, dajcie znać!
https://www.youtube.com/shorts/6R1Nltn2Bh8
#pixelart #rpg #gryrpg #digitalpainting #tworczoscwlasna #gry #retrogaming #gamedev #rysowanie
Zaloguj się aby komentować
Pamiętam jak chodziłem do sąsiada z dołu i pykałem w różne gierki z jego synem(moim rowiesnikiem). J⁎⁎⁎ny miał dwa ogromne segregatory z dyskietkami, sprawdzaliśmy wszystkie po kolei w poszukiwaniu gierek. Jedną z nich była gra Lotus 3 ,gdzie mogliśmy grać na podzielonym ekranie. W głowie mam urywki jeszcze jakiejś gry z żabą i drugiej z piratem może ktoś kojarzy i naprowadzi mnie na tytuły?
#nostalgia #retrogaming

Z żaba to pewnie superfrog a z piratem to może Traps n treasures
https://youtu.be/qm8ucCu5Yu0?si=HwSycnV2SpH5NS8E
Też miałem za dzieciaka dużo gier na Amigę mój sąsiad pracował w sklepie kąkuterowym i mi wszystkie gry kopiował. Od czasu do czasu lubię sobie posłuchać nutę z intra lotus 2 jest też fajny mix LOTUS 2 MAIN THEME MIX D4XX MUSIC
Zaloguj się aby komentować
The Great Giana Sisters - świetna gra na Commodore 64 z rozpoznawalną muzyką z intro , która zaraz po wydaniu musiała zostać wycofana ze sprzedaży pod naciskami Nintendo bo za bardzo przypominała Mario: https://pl.wikipedia.org/wiki/The_Great_Giana_Sisters#Kontrowersje - oczywiście w Polsce dostępna na kasetach ze składankami gier
Do zagrania w przeglądarce pod adresem: https://c64online.com/c64-games/the-great-giana-sisters/#jumptothegame
W 2012 roku wyszła ufundowana na Kickstarterze duchowa kontynuacja pod tytułem Giana Sisters: Twisted Dreams - też świetna platformówka, gdzie głównym motywem jest zmienianie świata w locie podczas grania (zmienia się wygląd poziomu i muzyka) - gra posiada doskonałą ścieżkę dźwiękową - zwłaszcza Metalowe wersje utworów zagrane przez szwedzki heavy metalowy zespół Machinae Supremacy (tutaj przykład ).
#gry #commodore64 #c64 #retrogaming #retrogry

Gina Sisters Twisted Dreams OST
https://youtube.com/playlist?list=OLAK5uy_lfFhUnK1Tn9SszIkJwyv-sJbwGDN7Hfm8&si=7tnPc_lMA9TYZZDL
Polecam.
Zaloguj się aby komentować
No to wleciał materiał z Dyskiem 3TB i +18 000 grami z Aliexpress!
https://www.youtube.com/watch?v=Rpm32t8xYYY&feature=youtu.be
Zapraszam do oglądania!
Link do dysku w opisie pod filmem.
#lowcychin #gry #aliexpress #staregry #retrogaming
Zaloguj się aby komentować

Opis:
Zapraszamy na jedenasty odcinek bloku HYPER! Tym razem przygotowaliśmy dla Was różnorodne gatunki i klimaty – od intensywnych pojedynków, przez kultową strategię, aż po epickie przygody fantasy. W "GAMEPAD ONLY" czeka nas starcie z nieustraszonym wojownikiem, a w "RETRO...
Jedna z pierwszych ulubionych gierek na c64. "Usagi Yojimbo" ciężka do zdobycia była, ale jak już się "ją" dorwało nie istniał zewnetrzny świat. Te nindże kryjące sie w koronach drzew czy śmietnikach
#retrogaming #commodore #gry

Zaloguj się aby komentować
Ech to były czasy. Dziwen nawet jeszcze dobrze nie opierzony, a łoił na Pegazusku aż miło i nie myślał o problemach. Szczylanie do kaczków, cyrk w którym lewel z małpami otwierał nowe poziomy irytacji, czy tanksy i budowa własnych map, które i tak się nie zapisywały i grasz póki nie wyłączysz konsoli. Lecisz we wtorek z ojcem na jarmark, typ daje wam do grzebania worek kartridżów, widzisz i kupujesz piękne mechy, co się naparzają, w domu odpalasz i masz 999 wersji Mario i Dr. Mario. Piękne czasy.
Ja miałem taki zestaw jak ten z klawiaturą.
#nostalgia #pegazus #retrogaming #wspominki #sowapogodzinach





Zaloguj się aby komentować
Jest w pytę. Immersja lvl 1000 xd. Dzień dobry.
#retrogaming

Zaloguj się aby komentować
Jako, ze jest dlugi weekend i mam w koncu troche wiecej czasu, to powrocilem do gierek na Steam Decku. I oczywiscie nie zadne AAA, tylko najstarsze starocie z dziecinstwa xDDD Moze tym razem w koncu przejde te Zelde do konca
Swoja droga polecam RetroAchievements, jest duzo wiecej funu robiac te achievementy
#gry #retro #retrogaming #steamdeck #pegasus #nes #zelda

@maly_ludek_lego
Lode Runner? Bardzo spoko tytuł. Ale powodzenia z drugą wersją tejże gry https://en.wikipedia.org/wiki/Championship_Lode_Runner . To jest totalnie pokrętna wersja trudności.
Zaloguj się aby komentować
Zapraszam do materiału z przerobionego Nintendo 3DS z Aliexpress:
https://www.youtube.com/watch?v=wwtEDaxfp3A
#nintendo #3ds #gry #staregry #retrogaming #aliexpress #lowcychin
Zaloguj się aby komentować
Aj, liczyłem naiwnie na okazję, ale niestety nie (oczywix nie dziwię się xD). Podbijka na 610 funtów nie jest wystarczająca. Super sprzęt #retrogaming #retro ale takie TRVE. IBM 5150 to tak naprawdę pierwszy komputer klasy PC wyprodukowany w ogóle
Wydany w 1981 roku, posiada procesor 8088 taktowany zegarem 4,77MHz, od 16 do 256KB RAM i stację dyskietek 5,25 :).
Podejrzewam, że minimum to może 1 lub 2k funa. W końcu sprzęt działający, mający ponad 40 lat. W dodatku mega legenda.
A jeśli ktoś z Was chciałby go kupić to licytacja kończy się jutro, sprzęt do odbioru tylko osobiście - https://www.ebay.co.uk/itm/356171896316
#uk

Zaloguj się aby komentować
@Kocurowy Namówił to i też sie chwale fajny sprzęt dla nostalgików.Trochę roboty z zainstalowaniem Crossa mialem, ale warto było. Potwierdzam minusy trigery są kapke za głeboko i nie ogarnalem jak sie w Amidze dyskietki zmienia :/.
#retrogaming #trimui



Zaloguj się aby komentować
Siemka,
Jako że minęło 14 dni odkąd mam konsolkę #trimui #retrogaming to chciałem zawołać @Hoszin @pvintage @goroncy_kartofel @ZielonyRandom @lechaim do mini recenzji. Na wstępie zaznaczę, że za swój egzemplarz zapłaciłem 160 zł. Konsola służy głownie do grania w retro #gry ale można odpalić na nim całkiem fajne tytuły jak #stardewvalley
Konsola sprawia wrażenie solidnej, ma za⁎⁎⁎⁎sty ekran IPS, bardzo fajne kolorki.
Same analogi nie powalają, są dość płytkie, małe i nie mają klików. Chyba dokupię jakieś nakładki
Zainstalowałem os Crossmix, który niby usprawnia działanie konsoli i dodaje coś takiego jak portmaster (porty z PC)
Sam interfejs konsoli jest przejrzysty, dobre community, obsługa wielu emulatorów.
Gry działają fajnie - ALE: o ile gry do PS1 chodzą miodzo, tak np. PSP u mnie ścina - nie grzebałem dużo w ustawieniach (bardziej mnie interesują porty z PC), tak wiem, że ludzie grają w różne fajne gierki z psp więc może kwestia przeklikania.
Gry z portmastera - niektóre działają bezbłędnie, niektóre wywalają blackscreena. Z fajnych tytułów działa np. DIABLO 1, doom 3 (low detale), revolt (powrót do przeszłości), half-life, hiroski 2, gta 3 / VC itd. Ale nie działa coś na czym najbardziej mi zależy czyli Heroes 3. Wiem, że niektórym działa dlatego będę walczyć bo to mój cel.
Z emulatorów pobrałem sobie Collina 2 na PS1 (mistrzostwo! efekty starego kineskopu dodają klimatu) i jakieś klasyki na Amige, mario kart na n64.
Ogólnie jest za⁎⁎⁎⁎ście, ale żałuje, że nie wszystko z portmastera hula, do rozważenia kombinacje z psp (nie mam ciśnienia)
Myślałem o steam decku, ale zdecydowałem się najpierw na takiego malucha żeby sprawdzić jak często gram. I faktycznie, jest to kilka razy w tyg - okazyjnie, bo częściej jednak wybieram PS5. Ale czeka mnie teraz 4 dniowy wyjazd więc wtedy zobaczę potencjał tej konsolki retro.
Z plusów:
+ gra się wygodnie (ogólnie)
+ konsolka ma ekran 5" więc nie jest źle
+ bardzo fajny obraz IPS
+ dużo gier (arrr arrr piraci)
+ bateria trzyma całkiem fajnie
+ wifi
+ portmaster
+ dobre community na fb /
+ całkiem fajna wydajność w grach
z minusów::
.- ergonomia gałek mogłaby być lepsza
.- niektóre gry nie działają i trzeba kombinować
.- brakuje mi ustawiania czułości kursora etc. (być może mozna gdzieś to ogarnąć)
Podsumowując - czy warto? Moim zdaniem - jeszcze jak!


Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Kupiłem se ostatnio #pegazus z nadzieją że trafiłem konkretną wersję z konkretnymi cipami w środku. Dzisiaj przyszedł. No i hajs w błoto, bo to nie to. Umyłem i się suszy, a jak poskręcam to wrzucę w pudło i niech leży następny śmieć. Świetnie. Jeszcze kabel pada był superglutem uwalony, pad średnio działał i trza będzie skracać, pieprzyć. Zawsze miałem głowę do interesów.
Poza tym dostałem walizkę kaset. Yay, więcej śmieci. Za to sprzedałem gramofon technicsa, telefon wermachtu z 1941 i słuchawki z czołgu z 1937. Za psi uj, ale nie straciłem.
#szpejowyalchemik #pegazus #pegasus #famiklon #8bit #retrogaming #kasetymagnetofonowe


Tak generalnie to z technicznego punktu widzenia źle wyraziłem się o tej konstrukcji mówiąc o niej per "śmieć". Jest to jeden z najlepszych klonów jakie można w ogóle dostać. Osobne cipy GPU i CPU, zasilanie stabilizowane 7805, równiutko obsadzone złącza RCA, niebieskie złącze kartridży.. Nawet podstawki szybkiego montażu pod cipami są. Obudowa twarda, wysoka sztywność obu pokryw. Dołączony zasilacz, rozdzielacz sygnału i pad nadal mają elastyczną izolację na przewodach. No jednym słowem chłopaki nie oszczędzali na konstrukcji w żadnym aspekcie mimo bycia klonem.
Śmieć jest to dla mnie- bo nie dokładnie taki jak chciałem



Mimo użycia panelu LCD różnice są widoczne gołym okiem. Obraz z tego klona jest świetny, zdecydowanie bardziej nasycony niż ten z Fenixa. Nie wiem na ile wpływ na to ma stan urządzeń, nie wiem jaką mają historię- ale da się na pierwszy rzut oka zaobserwować różnicę. Uszkodzeń brak, choć dołożyłem wkręty do gniazda kartridży których brakowało. Dźwięku ani opóźnień jeszcze nie testowałem, a na potrzeby włączenia podpiąłem pady od jego wnuczka. Całkiem przyjemna rzecz ogólnie.
Na zdjęciach widać która konsola daje obraz, bez potrzeby opisu.



Zaloguj się aby komentować
Ceny poszczególnych konsol w dniu premiery oraz przeciętne i minimalne wynagrodzenie w tymże roku.
#ciekawostki #retrogaming #gaming #konsole #nostalgia #playstation #xbox #nintendo #polska

@Boski ja jak kupiłem z tatą ps1 to do konsoli była jedna gra za 50 zł. Potem kolejna już 100 do 150. To były potworne ceny jak na tamte czasym. Bardzo długo mialem te jedną grę kupiona przy zakupie konsoli. Nooo a potem okazało się że można konsole "zaczipować" i zaczynały działać piraty. Noooo i wtedy się zaczęła zabawa. Pierwsza gra kupiona do zestawu była ostatnią orginalną grą na te konsolę. Kolekcja rosła systematycznie. Na rynku, spod lady szły gry za 10 zł, co i tak wcale nie wydawało się mała kwotą ale już osiągalną, dla dzieciaka.
@Boski Tu zależnie od tytułów ceny bywały różne więc szukając pewnie każdą tezę by się dało udowodnić
Tak jak @DexterFromLab pisze - spośród moich znajomych tylko jeden kumpel oryginały ogrywał bo mu rodzina z zza granicy kupowała, a cała reszta na piratach jechała. Do tego nie raz w NTSC co dawało tylko czarno-biały obraz, ale nikomu to nie przeszkadzało XD
Zaloguj się aby komentować
#retrogaming #amiga
Czy ktoś z was używa PiStorm z A500? Warto? Dobrze rozumiem że pozwala m.in. wczytywać kickstart z karty micro SD?

Zaloguj się aby komentować
W grę grałem ze 30 lat temu, ale melodia utknęła mi w głowie, często ją nucę jak gdzieś idę - tempo akurat do chodzenia.
https://www.youtube.com/watch?v=DN3pXPqinGI
#gry #thesettlers #retrogaming #muzykazgier #chodzenie

W jedynce dało sie podłączyć wlasne drogi do dróg wroga, i korzystając z jego materiałów budować np 47 magazynów, alternatywnie pozyskiwać jego pracowników. Działało to jednak w obie strony i nasi też czasem szli za granicę, warto więc było odciąć taki wspólny odcinek dróg od własnego zamku i magazynów xd
Zaloguj się aby komentować
Przypomniałem dziś sobie o mojej grze z dzieciństwa "Crystal dizzy". No to odpalilem wersje na commodore 64 i wiecie co do nie których gier lepiej nie wracać. Odkryłem , że w domku Daisy-chyba dziewczyny Dizzy'ego
w pokoju leży pejcz :p. Za młodu nie przywiązywałem do tego uwagi, ale teraz jako stara kobyła mam "myśli przeróżne" ;]. "Gdy byłem dzieckiem myślalem jak dziecko, czułem jak dziecko".
#retrogaming #crystaldizzy


Zaloguj się aby komentować