@cebulaZrosolu obiecalem ze wrzuce to nie trzeba mi co 3 tygodnie przypominac czy jakoś tak
#renault #samochody #carposting #Clio


@cebulaZrosolu obiecalem ze wrzuce to nie trzeba mi co 3 tygodnie przypominac czy jakoś tak
#renault #samochody #carposting #Clio


Zaloguj się aby komentować
W PL rusza format znany od dawna w UK, realizowany przez Paragon Automotive i Ambrosetti.
Grupa Renault otwiera nowe duże warsztaty odnawiania samochodów marki Renault i Dacia.
"Jeszcze w 2025 roku na południu kraju ruszy drugie centrum odpowiedzialne za odnawianie samochodów dostawczych - moce przerobowe 2000 egz. Od 2026 roku ruszy trzeci zakład na północy - tam nowe życie dostanie 2000 aut osobowych i użytkowych."
https://warsztat.pl/dzial/176-regeneracja/artykuly/renault-renew-factory-w-polsce,78576
#motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa #renault #dacia #ekonomia
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Ehhh to nowe Clio nie ma skrupułów, wytknie Ci, że jesteś biedakiem i nie masz full opcji.
#samochody #renault

Zaloguj się aby komentować
Zrobiłem 1500km na 2 strzały (bo stary już jestem i mi się nie chciało na strzała a poza tym chciałem zobaczyć Balaton) 16 letnim samochodem francuskim co to "hyhy nie kupuje się samochodów na F, hyhy nie kupuje się auta co ma lewarek albo tzipe w logo" itp.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯
#gownowpis #renault
@vredo mówiłem, że to Clio to bestia ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Zaloguj się aby komentować
Chyba sie starzeje,bo zaczyna mi sie podobac ten wozek
#motoryzacja #renault #starosc

Zaloguj się aby komentować
Miałem Twingo bo to było jakieś moje niespełnione marzenie za gowniaka. Ten samochód był tak brzydki i dziwny że zapragnąłem go i stwierdziłem że kiedyś jak nadarzy się okazja to takiego kupię. I kupiłem xD Ogólnie to świetne auto do miasta, mimo tylu lat nadal przyciąga wzrok. Sprzedałem go znajomemu i będzie on najprawdopodobniej ostatnim właścicielem.
Zaloguj się aby komentować
Dawno nie byłem u żadnego mechanika, więc kupiłem sobie 16 letniego francuza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czekam na mema z machającym papajem.
#samochody #motoryzacja #renault
Moja nieżona ma Megane 2 i mam już dość tej k⁎⁎wy (auta oczywiście xd )
Zawieszenie się sypie co pol roku, wymienisz jedno to rozpada się drugie.
System keyless czy jak to się nazywa jest tak wadliwy jak tylko można sobie to wyobrazić, obecnie działa tylko odpalanie bez wkładania karty. Drzwi już trzeba otwierać z guzika na pilocie, zamykanie to samo.
Czasami próbujesz odpalić i wyskakuje komunikat, że bagażnik jest otwarty - oczywiście nie jest. Trzeba wyjść, otworzyć go i zamknąć ponownie.
Czasami pika że nie masz pasów, w losowych momentach.
Pali prawie 10 litrów na setkę, wprawdzie 90% miasto no ale ... Jak na 1.6 to bardzo dużo.
Wczoraj musiałem wyjąć sprężarkę klimy bo się już kończy, trzeba wymienić.
Oprócz tego
Zaloguj się aby komentować
Jednak sie skrzyneczka od wycieraczki zepsula o czym pisalem w tym poscie
Te wydluzona plytka z 4 sciezkami sluzy jako czesc przelacznika od wycieraczek.
Naciskasz guzik, i precik dotyka w plytke i przekazuje sygnal.
Moja teoria jest taka, ze po jakims czasie smar dostaje sie pomiedzy ta plytke a preciki i po ktoryms razie jak sie nacisnie przycisk to precik przykleja sie do plytki powodujac przeplyw pradu i przegranie sie dziadostwa. To nie kabelki sa problemem one dostaja rykoszetem.
Ale dumny jestem z siebie, pierwszy raz cos w samochodzie naprawie
https://www.hejto.pl/wpis/ja-pi⁎⁎⁎⁎le-xd-wyjezdzam-ledwo-z-parkingu-i-cyk-dym-leci-z-tego-dziadostwa-od-wy
#renault #motoryzacja #mechanikasamochodowa
#samochody



Zaloguj się aby komentować
+5 do szybkości zmiany biegów ( ͡° ͜ʖ ͡°) #renault #motoryzacja


Zaloguj się aby komentować
Clio w swoim naturalnym środowisku :)
#renault
Ogólnie to nie powinienem tej przyczepki ciągać bo w dowodzie mam dopuszczalne dmc 550kg, ale nikt tego nie sprawdza chyba :)

Zaloguj się aby komentować

Ta ciężarówka to podobno pierwszy tak zabudowany egzemplarz Renault Gamy K w całej Europie. Wrażenie może też robić jego cena, wszak cały projekt kosztował bagatela 500 tys. euro. Spójrzmy więc w czym kryje się ta wyjątkowość i co okazało się aż tak kosztowne. [...]
Głównym elementem wyposażenia są...
Miałem poinformować dwóch kolegów z tagu #motoryzacja , że moje #renault Clio po wymianie świec przestało szarpać przy obciążeniu. To nie sprzęgło, na szczęście :)
Dzisiaj je sprawdziłem na trasie z obciążeniem i wszystko było ok :)
Tylko kurde nie mogę znaleźć mojego wpisu i nie pamiętam których kolegów miałem powiadomić :/
Zaloguj się aby komentować

Nowy Renault Symbioz to większy brat modelu Captur, który zadebiutuje już wiosną 2024 roku. Jakie nowinki zastosuje francuski producent i jakie silniki znajdą się pod maską? Renault planuje układ hybrydowy i fabryczne LPG. [...]
Renault informuje, że napęd modelu Symbioz będzie pochodził od układu...
Czy #dacia ma dobre blachy?
Jak #renault ?
Zastanawiam się między capturem a Sandero stepway
#motoryzacja
@cebulaZrosolu
Drzwi - mają taki mocny ogranicznik, tak się stawia że jeżdżąc tym na codzień chyba codziennie waliłbym w nie głową.
Sprzęgło trzeba dosłownie muskać żeby ruszyć płynnie, mimo że niby nie ma super małej drogi zasprzęglania, to sam moment półsprzęgła jest trudny do wyczucia.
Hamulce - zerojedynkowe. Ja wiem ze w wielu nowych, szczególnie małych autach jak chuchniesz to już czujesz przeciążenie, ale tutaj jakoś tak wyjątkowo nieprzyjemnie działa.
Ustawienie pedałów, hamulec bardzo wysoko, gaz bardzo nisko. Jest to niewygodne. Wiadomo też że w takim aucie to jest xD ale miedzygazu się po prostu zrobić nie da przez to ułożenie - ale to po prostu jest nieergonomiczne. Mały plus, że komp nie odcina mocy jak przyhamujesz lewą stopą - zawsze sprawdzam z ciekawości bo by mnie to wkurzało.
Pozycja no, kibel ale tutaj akurat nie spodziewałem się wiele, fotele nawet ok, kiera też, nie ma tragedii.
Poduchy pod układem napędowym, czuć jak to lata na lewarku zmiany biegów - jasne, zajechane auto z traficara, ale to akurat norma we wszystkich Renówkach i pochodnych - nie czepiam się za mocno, ale warto wspomnieć.
Ogólnie takie nieprzyjemne auto. Meganka czy Clio w biedzie też dupy nie urywa, ale jest dużo znośniejsze. Ba, dużym Masterem mi się dużo lepiej jeździ. Tutaj nawet na basic car jest moim zdaniem słabo. A takim Dusterem się jechało nawet spoko, Dokker fajny vanik, tym bardziej się zawiodłem na Sandero bo myślałem że będzie taką po prostu prostą Cliówką z generację wstecz, a robi dużo rzeczy po prostu gorzej. Mimo że, jak wspomniałem, Clio też nie jest jakieś mega dobre i część wad z nim dzieli, ale na pewno by mi nie grało na nerwach tak bardzo.
A no i ten tablet jest jaki jest, dzisiaj jednak by wypadało wrzucić coś bardziej współczesnego i responsywnego. No, jestem na nie, chociaż oczywiście różne są gusta.
Zaloguj się aby komentować
Chłop se zamek w #renault Laguna III wymienił i robi #chwalesie
Wymiana zamka z przodu po stronie pasażera, bo nie trzeba mi co parę lat przypominać
Zamki, bo kupiłem hurtem oba, mam z Clio III, trzydrzwiowego. Gdzieś wyczytałem, że linki z wersji pięciodrzwiowej do klamki wewnętrznej są za krótkie. No i już po wymianie mi napisali, że owszem, trzeba z wersji 3D ale do Coupe
#niepoprawnie





Zaloguj się aby komentować
Co za francuski ch... Wymyślił ten samochód to ja nie wiem... Olej chcesz wymienić to nasrane osłon a w efekcie śruba w misce i tak się nie chce odkręcić. To bierzesz pompkę żeby wypompować przez bagnet...
Taki ch... Jak słonia nos, weź i traf wężykiem w ta dziurę... #motoryzacja #renault
Trafi mnie coś zaraz.
Jeszcze mam to nieszczęście, że muszę garaż dzielić z ojcem i kur... Wszystko pogubione, nowe komplety kluczy zostawiłem pół roku temu już 1/2 nie ma


Zaloguj się aby komentować

Ta ciężarówka ma przejeżdżać nawet 250 tys. kilometrów w skali roku. Leśny charakter musiał więc zostać połączony z ekonomią. [...]
Z myślą o odpowiedniej trakcji na gruntowych drogach, zdecydowano się na Renault Gamy C o klasycznym układzie 8×4, kojarzonym przede wszystkim z branża budowlaną. Mamy...

Maszyny z pierwszej połowy lat 90. powoli odchodzą do lamusa i są zastępowane przez nowocześniejsze i łatwiejsze w serwisie konstrukcje. Ale czy tak być musi? Zadbane egzemplarze z końcówki XX w. potrafią jeszcze sporo, a dobry egzemplarz będzie pracował i nie narzekał. Tak było z Renault 180.94 TZ...
#motoryzacja #francuskie #renault
Renault Espace II 1991-1997


@RACO znalazłem taką ciekawostkę odnośnie zabezpieczenia antykorozyjnego, dzisiejsze samochody mogą się chować...
"Espace, składający się z podłogi (wykonanego z tłoczonych elementów stalowych), przedniej przegrody oraz ramy dachu i profili bocznych, był najpierw spawany punktowo, a następnie zanurzany -na osiem minut- w kąpieli z 350 tonami cynku. Dawało to cienką warstwę cynku o grubości 65 mikronów na stali, co w efekcie zwiększało wagę pojazdu o około 30 kg. Do tej konstrukcji nośnej były mocowane elementy karoserii wykonane z tworzywa sztucznego."
Zaloguj się aby komentować