Dwóch wygranych wczorajszego ściganka na nurburgringu. #maxverstappen #dacia


Dwóch wygranych wczorajszego ściganka na nurburgringu. #maxverstappen #dacia


Zaloguj się aby komentować
Mamy To !
Nowy ranking awaryjności samochodów wg. TÜV za bieżacy rok !
Na podium TESLA
A w pierwszej 10 bezwzględnie "rzondzi i kruluje" #bmw wyprzedzając #dacia
https://magazynauto.pl/wiadomosci/wyniki-raportu-awaryjnosci-tuv-2026,aid,5739
#motoryzacja #samochody


Zaloguj się aby komentować
Cześć! Ma ktoś z Was w miarę nową Dacie Duster? Skrzynia manualna, na luzie na postoju licznik pokazuje 3km/h. O co chodzi?
#motoryzacja #kulepszemu #auto #motoryzacja#dacia
Zaloguj się aby komentować

Francuska Dyrekcja Generalna ds. Konkurencji, Konsumentów i Zwalczania Nadużyć Finansowych (DGCCRF) prowadzi na zlecenie prokuratury obecnie postępowanie w sprawie silników benzynowych TCe 1.2 stosowanych przez grupę Renault w latach 2012 - 2016.
#motoryzacja
#renault
#dacia
#nissan
W PL rusza format znany od dawna w UK, realizowany przez Paragon Automotive i Ambrosetti.
Grupa Renault otwiera nowe duże warsztaty odnawiania samochodów marki Renault i Dacia.
"Jeszcze w 2025 roku na południu kraju ruszy drugie centrum odpowiedzialne za odnawianie samochodów dostawczych - moce przerobowe 2000 egz. Od 2026 roku ruszy trzeci zakład na północy - tam nowe życie dostanie 2000 aut osobowych i użytkowych."
https://warsztat.pl/dzial/176-regeneracja/artykuly/renault-renew-factory-w-polsce,78576
#motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa #renault #dacia #ekonomia
Zaloguj się aby komentować
Ale sobie dacia to wymyśliła dziwnie.
Masz interfejs inforozrywki ale go nie masz, musisz smartfona podłączyć jak chcesz korzystać z ekranu.
W sumie nie wiem co o tym myśleć ale raczej jestem na nie.
#samochody #motoryzacja #dacia


Według mnie to nie jest takie głupie, a w przypadku rotacyjnej służbówki nawet mądre. Auto jest budżetowe. Ma być jak najtańsze. Infotainment w samochodach już często w dniu premiery potrafi być przestarzały i powolny. Wymiana na nieseryjny jest problematyczna i droga. A tu wkładasz telefon, parujesz, odpalasz appke i jazda. Jedyna wada to wielkość wyświetlacza.
@cebulaZrosolu znajomi to mają. Menu radia masz wtedy na ekranie między zegarami, obsługujesz wajchą pod kierownicą. Myślę że nie jest to takie tragiczne jak się przyzwyczaisz, nie wiem tylko czy muzykę z telefonu puścisz przez BT czy trzeba kabel podłączać za każdym razem.
Bo kto w tych czasach korzysta z wbudowanych nawigacji... BTW - Audi TT trzeciej generacji też nie miało ekranu centralnego/radia
Zaloguj się aby komentować
Nowy Bigster 20cm dłuższy od Dustera, w PL będzie poniżej 100k, 140-konny benzyniak 1.2 TCe z miękką hybrydą i fabrycznym LPG, poniżej 10s do setki. Jak dla mnie murowany hit na tanie w utrzymaniu duże auto
Tak się powinno walczyć z napływem chińskiego złomu
#dacia #motoryzacja #samochody

Jak dla mnie murowany hit na tanie w utrzymaniu duże auto
Kojarzy mi się ze Dacia od paru lat widnieje jako lider w rankingach awaryjności xD tania w zakupie owszem, a z utrzymaniem średnio, bo jest awaryjna.
Nie rozwodząc się na temat Dacii - jak ktoś nie szuka auta premium - dobrze wyciszonego, z dobrymi materiałami, to faktycznie warte rozważenia.
Sam osobiście wolałbym auta wyższej klasy a używane, bo nie wyobrażam sobie jechania np. 5tys km w tydzień na wakacje w takim blaszana- plastikowym furmanie z silnikiem 1.2 xd pomine fakt prowadzenia
Zaloguj się aby komentować
18+
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Zaloguj się aby komentować
Czy #dacia ma dobre blachy?
Jak #renault ?
Zastanawiam się między capturem a Sandero stepway
#motoryzacja
Zaloguj się aby komentować
Wspaniałe wiadomości!
- Co?!
Nowa Dacia Duster ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ceny zaczną się od jakichś 80k zł.
#samochody #dacia





@nobodys szkaradztwo. Sprzedawać się będzie na pewno przynajmniej nieźle.
Szanuję ludzi jeżdżącymi takimi Daciami Sandero - one niczego nie udają, są dobre w tanim przemieszczaniu tyłka. A Duster jest dla:
Janusza, który jeździ na grzyby, więc potrzebuje wjechać na leśny parking
paniusi, która czuje się bezpieczniej, gdy wyżej siedzinowy
i ludzi, którzy naprawdę potrzebują takiego dziwnego auta i są w zdecydowanej mniejszości
Zaloguj się aby komentować
Widuje ostatnio dacie Sandero ze znaczkiem renault, jedna na białoruskich blachach inna na ukraińskich.
Różni się to czymś czy to tylko znaczek?
Tak wiem, że dacia należy do renault
#motoryzacja #renault #dacia
@Daewoo_Esperal poza znaczkiem mogą też być drobne różnice w wyposażeniu np. na Rosję oferowali w renault duster (w opcji) podgrzewaną kierownicę, zdalne uruchamianie silnika i dodatkowe ogrzewanie. Były tam też w ofercie silniki benzynowe, które już wycofano w UE z uwagi na emisję spalin czyli: 1,6 i 2.0 od renault.
Zaloguj się aby komentować
Nie narzekam na brak hajsu ale naprawdę miło jest jeździć za 24zł/100km zamiast 60zl/100km jak to było dotychczas xD
Duster może i taczko-kosiarka ale nowy i nigdy taniej nie jeździłem.
#dacia #duster #samochody #motoryzacja

@kobiaszu Gaziutek to obecnie jedyna sensowna opcja. Nie byłem przekonany przez wiele lat do LPG ale kupiłem samochód z instalacją i jestem teraz zachwycony. Dieslami cudownie się jeździ ale są kosztowne przy wymianach i coraz więcej obostrzeń spowoduje, że będą niesprzedawalne i kłopotliwe (zakazy wjazdu, parkowania)
Zaloguj się aby komentować
Miałem dzisiaj okazję siedzieć w salonie w Dacii Spring i szczerze to nigdy nie spotkałem się z tym, żeby w nowym samochodzie tak śmierdziało xD
Dramatyczne wnętrze to jedno ale autentycznie nie dało się w nim wysiedzieć przez ten smród. Sam mam nowego Dustera ale to co odjebali ze Springiem to jest nieśmieszny żart.
#motoryzacja #dacia #samochody #chinskiecuda

Zaloguj się aby komentować
Gdzie się podziały wszystkie dacie Logan I ?
#pytanie #dacia

Zaloguj się aby komentować
Właśnie naprawiam pomyłkę jaką było kupienie Mondeo w dieslu do miasta. Bo nieskończonej ilości napraw i je⁎⁎⁎⁎ej się skrzyni biegów mam dość. Za 2 tygodnie odbieram niebieskiego Dusterka journey+ w podtlenku biedy. 5 lat gwarancji i serwis w cenie, koszt paliwa 30zł/100km - czyli połowę tego co obecnie.
W pełni świadomy wybór, autentycznie przyjemniej mi się jeździło w mieście Dacia niż Mondeo - szczególnie przy elektrycznym wspomaganiu kierownicy. No i najważniejsze - chce mieć święty spokój i nie stresować się ze nie wjadę na działkę bo błocko.
#samochody #dacia

Dacia XD Chwalisz się wyrzucaniem pieniędzy w błoto czy żalisz? Jeździłem chwile tym padłem i wolę jeździć 10 letnim samochodem normalnej marki niż tym syfem na kołach. Wykonanie wnętrza fatalne, wręcz obrzydliwe, ergonomia leży, osiągi nie istnieją, a na trasie można ogłuchnąć. Rozumiem jeszcze kupić tego gruza używanego, bo traci koszmicznie na wartości, ale żeby wziąć nowego z salonu? XD
Zaloguj się aby komentować
W DE przy dzisiejszym kursie Dacia Sondero kosztuje 52 860pln. Skąd taka różnica w cenie na korzyść naszych zachodnich sąsiadów?
#dacia #samochody

Zaloguj się aby komentować